انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 644)
شنبه 21/2/1392 - 12:35 -0 تشکر 602739
آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست ‌جمهوری

روز پرترافیک ساختمان فاطمی/ قالیباف، داوود احمدی‌نژاد، ابوترابی‌فرد و اطاعت آمدند

اخبار پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست ‌جمهوری در این خبر لحظه به لحظه بروزرسانی‌ می‌شود.

خبرگزاری فارس: روز پرترافیک ساختمان فاطمی/ قالیباف، داوود احمدی‌نژاد، ابوترابی‌فرد و اطاعت آمدند

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور، پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در محل وزارت کشور آغاز شد که اخبار آن بصورت لحظه به لحظه در این خبر به روز رسانی می‌شود.


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:38 - 0 تشکر 602740


داوود احمدی نژاد هم ثبت نام کرد


داود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور که البته مواضع شدیدی نسبت به حلقه انحرافی دارد، دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور، در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.


وی در جمع خبرنگاران گفت که قصد حضور مستقل در انتخابات را دارد.


داوود احمدی نژاد در مورد هدفش از ثبت نام نیز به گفتن این جمله بسنده کرد که در جمهوری اسلامی اسلامی جز «خدمت» نمی توان پاسخ دیگری به این سوال داد.


داوود احمدی‌نژاد از نیروهای سابق اداره اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در دوران ریاست جمهوری برادرش محمود احمدی‌نژاد به پست ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری منصوب شد.


وی در مرداد 1387 از مقام خود کناره‌گیری کرد. علت برکناری وی توسط برخی رسانه‌ها اختلاف با محمود احمدی‌نژاد بر سر انتصاب علی کردان به پست وزارت کشور و نیز تأثیرپذیری زیاد از مشایی و مشارکت دادن حامیان مشایی در کارها بود که توسط رسانه‌های دولتی استعفا به درخواست خود او اعلام گردید.


داوود بعدها اختلافات با برادر کوچکتر (محمود احمدی‌نژاد) پیرامون انتصاب علی کردان به پست وزارت کشور را تأیید کرد و برخی رسانه‌ها وی را عامل انتشار اعلامیه هفت صفحه‌ای در مجلس در روز رأی‌گیری دانستند.


اندکی پس از استیضاح و برکناری علی کردان به جرم جعل مدارک دانشگاهی، داوود احمدی‌نژاد از سوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان دبیر جدید کمیته دائمی پدافند غیرعامل منصوب شد.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:38 - 0 تشکر 602741


ثبت‌نام «اطاعت» عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی


جواد اطاعت عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام خود را ثبت کرد.


وی که عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و از فعالین اصلاح طلب نزدیک به خاتمی نیز محسوب می شود، چندی پیش گفته بود که سیدمحمد خاتمی از وی خواسته است که ثبت نام کند.


جواد اطاعت سال 1342 در شهرستان داراب به دنیا آمد و دارای مدرک دکتری رشته علوم سیاسی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.


اطاعت چند ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 فعالیت خود را با حزب اعتماد ملی قطع کرد و به بنیاد باران پیوست.


جواد اطاعت لیسانس علوم سیاسی خود را از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی اخذ کرد و سپس در مقطع کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و پس از اخذ مدرک فوق لیسانس، مدرک دکتری خود را در همان رشته و از همان دانشکده دریافت کرد.


مدیر کل مطالعات و تحقیقات سیاسی وزارت کشور، دبیر کمیسیون احزاب و تشکل‌های سیاسی، عضو شورایعالی پژوهش‌های علمی ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس ششم، مشاور وزیر کشور، مؤسس خانه احزاب ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی از سال 1379 تاکنون، در کارنامه سوابق اجرایی جواد اطاعت دیده می‌شود.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:38 - 0 تشکر 602742


قالیباف برای حضور در پاستور ثبت‌نام کرد


صبح امروز محمدباقر قالیباف شهردار تهران با حضور در ستاد انتخابات کشور برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.


پرویز اسماعیلی، محمد نبی رودکی . حسین مظفر، قالیباف را در این ثبت نام همراهی می کردند.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:39 - 0 تشکر 602743


پرویز کاظمی در وزارت کشور حاضر شد


پرویز کاظمی برای ثبت نام در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حضور یافت.


پرویز کاظمی سابقه حضور در کابینه محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران به عنوان وزیر رفاه را در کارنامه فعالیت های سیاسی خود را دارد.


پرویز کاظمی اولین وزیر رفاه و تأمین اجتماعی دولت احمدی‌نژاد است که البته سال‌ها فعالیت‌ در حوزه صنعت را تجربه کرده و اکنون نیز در رأس هیئت مدیره یکی از بانک‌های خصوصی قرار دارد.


او با رأی قاطع مجلس هفتمی‌‌ها به دولت نهم راه یافت و با آنکه احمدی‌نژاد در جلسه رأی اعتماد وی گفته بود «خدا کاظمی را به من معرفی کرده است»، اما نخستین وزیری بود که در مهر ماه 1385، از قطار کابینه پیاده شد.


نیمه‌های سال گذشته خبری مبنی بر نامه‌نگاری 15 عضو سابق دولت نهم با رهبر معظم انقلاب منتشر شد که نام کاظمی در فهرست امضاء کنندگان آن قرار داشت؛ نامه‌ای که محتوای آن هرگز فاش نشد اما نویسندگان آن گفتند که بر اساس «یک دغدغه» و برای «ارائه راهکار برون رفت از وضع موجود» اقدام به چنین کاری کردند.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:39 - 0 تشکر 602744


قالیباف میثاق‌نامه خود را در جمع خبرنگاران قرائت کرد+متن کامل


محمدباقر قالیباف پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران قرار گرفت و متن میثاق‌نامه خود با مردم را بدین شرح قرائت کرد:


بسم الله الرحمن الرحیم


و اوفوا بالعهد ان العهد کان مسئولا


سرورانم، مردمم، عزیزانم!  اینک که پس از سال ها گذران فراز و نشیب انقلاب مان در پیشگاه شما ایستاده ام، آمده ام با تمام وجود اعلام کنم که بر پیمانم پایدار مانده ام. پیمانی که امام عزیزمان از روزی که در 19 سالگی پای در جبهه نهادم به من آموخت که «مدیون این مردمم».


من تمام جوانی ام را همراه هزاران هزار جوان شریف دیگر، بر سر همین پیمان ماندم. زندگی من فقط به زندگی فرزند ساده ای از این خاک شریف نیست؛ زندگی ام زندگی تمام مردم ایران اسلامی است. روایت فتح مردمانی که چون انقلاب کردند و چون پای در دفاع گذاشتند در چشمان شان برق امید بود و پس از جنگ تا امروز هم همین امید زنده هست.


آمده‌ام تا عشق و ایثار را زنده کنم، ایستاده‌ام که دوباره به ایران، وطنم و به انقلاب، انقلاب نجیب و مظلوم اسلامی همچون آن روزهای بهشتی افتخار کنم. و من امروز تنها به این افتخار نمی‌کنم که کشوری مستقل هستیم، تنها به این افتخار نمی‌کنم که جوانان‌مان قله‌های بلند دانش را فتح کرده‌اند و حتی تنها به این افتخار نمی‌کنم که یک وجب از خاک‌مان را به دشمن ندادیم و نخواهیم داد . بلکه به این می‌بالم که فرزند مردمی هستم که سخت، امید و ایمان به خدا دارند. و اگر با هم یکی باشیم و صادقانه تلاش کنیم خدا این امید را ناامید نمی کند.  امید به آینده ای بهتر، به پیشرفت، به عدالت و به استقلال و آزادی.


این بار آمده‌ام پیمان بزرگتری با مردمم، با امامم، با رهبر عزیزم و با دوستان شهیدم ببندم. با جانم عهد ببندم و به ایرانی افتخار کنم که هیچ کودکی دیگر گرسنه سر به بالین نگذارد. به ایرانی افتخار کنم که جوانانش سرگردان یک شغل با عزت نباشند. به ایرانی افتخار کنم که هیچ پدری خجلت زده خانواده اش نباشد. به ایرانی افتخار کنم که در آن حرف زدن تمام شده باشد و همه با هم کار کنند. به ایرانی افتخار کنم که برادری علیه برادر دیگرش کینه و نفرت نپراکند. افتخار کنم به آرمان هایمان از یک سرزمین عادلانه که رعایت حقوق ملت و قانون اساسی سبب می‌شود کسی با خود نیندیشد بدون رابطه بازی، راه های پیشرفت او به سوی آینده بسته شده است.


افتخار کنم به آرمان های بلندمان از وطنی که به جای سیاست بازان و سیاست پیشگان، سیاست اندیشان ، نخبگان و اندیشمندانش قدر ببینند و برصدر نشینند و افتخار کنم به امتی که روح اسلام، روح قرآن و روح نظام ولایی پایدارترین مرجع و ماوایش باشد. افتخار کنم به آرزوهایمان از امید به یک ایران بی کینه ، ایران بی ظلم، ایران بی تفرقه، ایران آباد و در یک کلام ایران اسلامی اسلامی.


افتخار کنم به یک امید واقعی که اول بار در چشمان نازنین دوستان شهیدم دیدم و اینک در چشمان تک تک مردمی می بینم که منتظر آینده اید. باید بیشتر و بهتر کار کنیم تا این امید ، ناامید نشود. آمده ام به پوست و گوشت و خونم ایمان ببندم که پای این امید به بهتر شدن بایستم. بایستم که دوباره مردمم ببینند که ایران اسلامی، نه ایران چپ است و نه ایران راست. نه ایران ترک است و نه ایران فارس، نه ایران کرد است و نه ایران لر، نه ایران عرب است و نه ایران بلوچ، بلکه ایران اسلامی، فقط یک ایران است. ایران همه ما ، ایران بچه های ما، ایران بی کینه، ایران مستقل و آزاد، ایران اسلامی، ایران قرآن، ایران سربلند و ایران ایران.


با اقتدا به مولایم امیرالمومنان علی (ع) عرضه می دارم که: «خدایا ، تو می دانی که آنچه انجام می دهم نه برای کسب قدرت است و نه برای رسیدن به دنیای بی ارزش. من آمده ام تا پرچم ارزش های دینی برافراشته شود، سرزمین تو آباد گردد، امنیت بندگان ستم دیده ات فراهم آید و دستورها و احکام تو اجرا شود.» مرا برای عمل به این پیمان یار و یاور باش.


مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم/ هواداران کویش را چو جان خویشتن دارمکوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:40 - 0 تشکر 602745


جواد اطاعت :رویکرد اصلاح طلبانه را در اداره امور کشور در پیش خواهم گرفت/با کروبی مشورت نکرده‌ام


اطاعت در نشست خبری خود پس از ثبت نام با اشاره به دلایل حضور خود در عرصه انتخابات گفت: من آمده‌ام تا با استفاده از تجربه و دانش ماندگار در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست خارجی راه تعامل موثر با همسایگان و کشورهای دیگر را باز کنم.


وی افزود: من آمده‌ام تا با توسعه پایدار همه ایرانیان، اقوام،‌ نژادها،‌مذاهب،‌کردها، لرها و ترک‌ها را از قدرت و ثروت بهره‌مند کرده و فقر را از چهره ایرانیان عزیز بزدایم.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:‌من آمده‌ام تا با محو رانت‌خواری و قبیله‌گرایی به تمام جوانان اجازه حضور در فرصت‌های برابر را بدهم.


اطاعت با اشاره به اجرای بی‌تنازل قانون اساسی و تاکید بر جمهوریت نظام در برنامه‌های خود گفت: من آمده‌ام تا با کمک دانشگاهیان، معلمان و همه اقوام و مذاهب، ایران را از بحران کنونی خارج کنم و مشی اصلاح‌طلبی را در اداره کشور در پیش بگیرم.


این عضو شورای مرکزی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه نزدیک به 25 سال است در حوزه سیاست و حکومت فعال هستم و تالیفات و کتاب‌های مختلفی در این خصوص دارم، گفت: من در یک کتاب جامع 300 صفحه‌ای، نظریه‌های توسعه را به طور دقیق تشریح کرده‌ام و برای تمام مشکلات کشور راهکارهای معین و دقیق دارم.


اطاعت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه همواره به تحزب و کار حزبی پایبند بوده است، اظهار داشت: ما به طور نهایی از کاندیدایی حمایت خواهیم کرد که مورد اجماع تمام اصلاح‌طلبان باشد.


وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا در خصوص حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری مشورتی با آقای کروبی داشته است یا خیر،‌گفت:‌من در این باره هیچ تماسی با آقای کروبی نداشتم اما هر چه که اصلاح‌طلبان تصمیم بگیرند آقای کروبی و موسوی نیز به آن تمکین خواهند کرد.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:41 - 0 تشکر 602746


اطاعت: رویکرد اصلاح طلبانه را در اداره امور کشور در پیش خواهم گرفت/با کروبی مشورت نکرده‌ام


جواد اطاعت در یک نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به دلایل حضور خود در عرصه انتخابات گفت: من آمده‌ام تا با استفاده از تجربه و دانش ماندگار در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست خارجی راه تعامل موثر با همسایگان و کشورهای دیگر را باز کنم.


وی افزود: من آمده‌ام تا با توسعه پایدار همه ایرانیان، اقوام،‌ نژادها،‌مذاهب،‌کردها، لرها و ترک‌ها را از قدرت و ثروت بهره‌مند کرده و فقر را از چهره ایرانیان عزیز بزدایم.


این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد:‌من آمده‌ام تا با محو رانت‌خواری و قبیله‌گرایی به تمام جوانان اجازه حضور در فرصت‌های برابر را بدهم.


اطاعت با اشاره به اجرای بی‌تنازل قانون اساسی و تاکید بر جمهوریت نظام در برنامه‌های خود گفت: من آمده‌ام تا با کمک دانشگاهیان، معلمان و همه اقوام و مذاهب، ایران را از بحران کنونی خارج کنم و مشی اصلاح‌طلبی را در اداره کشور در پیش بگیرم.


این عضو شورای مرکزی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه نزدیک به 25 سال است در حوزه سیاست و حکومت فعال هستم و تالیفات و کتاب‌های مختلفی در این خصوص دارم، گفت: من در یک کتاب جامع 300 صفحه‌ای، نظریه‌های توسعه را به طور دقیق تشریح کرده‌ام و برای تمام مشکلات کشور راهکارهای معین و دقیق دارم.


اطاعت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه همواره به تحزب و کار حزبی پایبند بوده است، اظهار داشت: ما به طور نهایی از کاندیدایی حمایت خواهیم کرد که مورد اجماع تمام اصلاح‌طلبان باشد.


وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه آیا در خصوص حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری مشورتی با آقای کروبی داشته است یا خیر،‌گفت:‌من در این باره هیچ تماسی با آقای کروبی نداشتم اما هر چه که اصلاح‌طلبان تصمیم بگیرند آقای کروبی و موسوی نیز به آن تمکین خواهند کرد.


همچنین جواد اطاعت در جمع خبرنگاران تاکید کرد که اگر اجماعی صورت گیرد به آن پایبند است.


وی در پاسخ به سوالی درباره کاندیداتوری خاتمی در انتخابات گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد.


این فعال اصلاح‌طلب بار دیگر در پاسخ به اینکه آیا از طرف حزب اعتماد ملی کاندیدای انتخابات شده است یا خیر گفت: به عنوان یک اصلاح‌طلب آمده‌ام.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:41 - 0 تشکر 602747


کاظمی: مطلقاً احمدی‌نژاد در کابینه‌ام جایگاهی ندارد/به صورت مستقل آمده‌ام


وزیر اول رفاه دولت احمدی‌نژاد در بدو ورود به ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، هدف از حضور خود در صحنه انتخابات را نیاز به رقم خوردن یک تحول در مدیریت کشور عنوان کرد.


وی بحث مدیریت در کشور را مهم و ضروری دانست و گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به مدیریت در برخی نقاط دچار مشکلاتی شدیم و اکنون در جایگاهی هستیم که با این منابع و امکانات موجود در کشور هم جوانان تحصیل‌کرده به خارج از کشور می‌روند و هم از امکانات داخل کشور بخوبی استفاده نمی‌کنیم و مردم هم در معیشت با سختی مواجه می‌شوند.


کاظمی مدیریت صحیح را عاملی برای پیشرفت کشور در عرصه داخلی و بین‌المللی توصیف کرد و گفت: به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام.


این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آرامش در زمینه‌های مختلف و تلاش را از جمله مسائل مهم برشمرد و گفت: به کار گرفتن این دو مقوله باعث تحقق یک نتیجه مطلوب می‌شود.


وی با بیان اینکه بنا دارم که در صحنه حضور داشته باشم، اظهار داشت: اما اگر این رقم بخورد که اقبال به سمت برخی از دوستان برود ما همه باید به این سمت برویم که کشور پیشرفت کرده و رونق بگیرد.


کاظمی تاکید کرد: مطلقا احمدی‌نژاد در کابینه وی جایی ندارد.


کاظمی با تاکید بر اینکه در کشور باید مدیریت بله قربان را حذف کنیم از تصمیمات روزمره انتقاد و این موضوع را آفتی برای کشور توصیف کرد.


وزیر رفاه دولت نهم همچنین با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود تصور من این بود که می‌توان مشکلات را برطرف کرد، گفت: در حال حاضر شورای نگهبان چارچوبی قرار داده که بر اساس آن انتخاب خود را انجام می‌دهد، تصریح کرد: امیدوارم شرایط تحقق حماسه سیاسی که با ریسک به وجود می‌آید اجازه داده شود که بنده هم حضور پیدا کنم.


کاظمی همچنین در پاسخ به این سوال که در صورت عدم صلاحیت چه خواهید کرد، اظهار داشت: تمکین می‌کنم.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:41 - 0 تشکر 602748


ابوترابی‌‌فرد هم برای ثبت نام به وزارت کشور آمد+زندگینامه


حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد هم صبح امروز برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.


ابوترابی در سال 1332 در شهر مقدس قم متولد شد.


وی در آغازین سال‌های تحصیلات ابتدایی همزمان با حضور سید علی‌اکبر ابوترابی در سال 1344 به همراه برادرش به نجف اشرف مشرف شد و در کنار ادامه تحصیل در مدرسه ایرانی آن دیار، تحصیلات حوزوی را آغاز کرد. در این برهه ضمن آشنایی با چهره‌های سیاسی حوزه علمیه نجف بویژه آشنایی و ارتباط نزدیک با فرزند بزرگوار حضرت امام خمینی شهید حاج آقا مصطفی در جریان فعالیت‌های سیاسی قرار گرفت.


وی پس از به قدرت رسیدن حکومت بعثی و تنگناهایی که برای ایرانیان پیش آمد؛ به جنوب لبنان سفرکرد و با شهید بزرگوار دکتر مصطفی چمران ارتباط نزدیک یافت.


سپس برای ادامه تحصیلات به تهران مراجعت کرد و تا سال 1356 در محضر اساتید برجسته حضرات آقایان حاج مجتبی تهرانی؛ تنکابنی؛ فلسفی؛ مجتهدی تحصیلات خود را تا مرتبه خارج فقه و اصول ادامه داد.


پس از آن به قم عزیمت کرد و از درس خارج فقه مراجع عظام حضرات آیات حاج شیخ هاشم آملی؛ فاضل لنکرانی و بطور خاص حضرت آیه ا... العظمی بهجت کسب فیض کرد و ارتباط و مراودات با ایشان تا پایان حیات پربرکت معظم له ادامه یافت.


وی در همان سال و همراه با آزمون سطح عالی حوزه وارد موسسه در راه حق شد و از محضر درس حضرات آیات مصباح یزدی و مظاهری استفاده کرد.


با اوجگیری مبارزات ملت ایران فعالیت‌های سیاسی وی نیز به شکل خاص در شهرهای قزوین و تهران گسترش یافت و به جهت سخنرانی در مجلس یادبود شهید حاج آقا مصطفی خمینی در شهر قزوین تحت تعقیب ساواک قرار گرفت. وی در همین زمان از نزدیک با شهید آیت ا... دکتر بهشتی آشنا شد که این آشنایی و همکاری در تمامی زمینه‌ها تا هنگام شهادت دکتر بهشتی ادامه داشت.


حضور موثر در سازماندهی اجتماعات مردمی و راهپیمایی‌های قزوین از جمله فعالیت‌های وی در دوره انقلاب است.


حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی پس از پیروزی انقلاب با فرمان حضرت امام به عنوان مسئول عقیدتی ـ سیاسی وزارت دفاع به فعالیت پرداخت.


در همین دوره ضمن عزیمت به آلمان در جهت سازماندهی افسران جوان نظامی در حال تحصیل به منظور بازگشت آنان به کشور برای ارایه خدمات مهم علمی, مدیریتی و توسعه فناوری در تسلیحات نظامی کشور تلاش کرد. ارتباط قوی و موثر وی با آن جوانان مستعد که ذهنیت مناسبی از ایران بعد از انقلاب نداشتند موجب شد بسیاری از آنان به کشور بازگردند و به خدمت مشغول شوند.


وی سپس با اجازه حضرت امام مجددا برای ادامه تحصیل به قم بازگشت و در مدت اقامت در قم؛ برای دیدار با اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان به اروپا سفر کرده و با دانشجویان ایرانی جلسات موثری برگزار کرد.


پس از بازگشت پیروزمندانه آزادگان سرافراز از بند اسارت رژیم بعثی و تشکیل ستاد آزادگان در کنار سید آزادگان حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی تلاشی شبانه روزی را به عنوان قائم مقام وقت نماینده مقام معظم رهبری در امور آزادگان مصروف کرد و این تلاش و پیگیری پس از ارتحال برادر برای خدمتگزاری به آزادگان با جدیت ادامه یافت.


ابوترابی در سال 1372 به عنوان نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزیده شد.


وی پس از آن به نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران آمد.


همچنین در سال 1376با طرحی ابتکاری به تاسیس ستاد عمره دانشگاهیان همت گمارد و زمینه تشرف سالیانه هزاران استاد و دانشجو را به سرزمین وحی فراهم کرد.


وی پس از یک دهه حضور در مسئولیت نهاد دانشگاه تهران با حکم مقام معظم رهبری به عضویت شورای نمایندگان رهبری در دانشگاهها منصوب شد که این مسئولیت تاکنون نیز ادامه دارد.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی از سال 1378 برای سه دورۀ پیاپی ششم. هفتم و هشتم به عنوان منتخب مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزیده شد


وی در دوره‌های هفتم و هشتم به عنوان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و همچنین در این دو دوره به عنوان نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سالانه و برنامه پنج ساله توسعه نقش  داشت.


وی در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان منتخب مردم  تهران برگزیده شد و مجددا با رای منتخبین ملت به عنوان نایب رئیس اول خانه ملت انتخاب شد و در کنار ان ریاست هیات تازه تاسیس نظارت بر رفتار نمایندگان را هم عهده دار شد.


وی از سال 1385 در جایگاه امامت جمعه موقت قزوین انجام وظیفه می کند. همچنین در سال 1385 به عضویت شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران درآمد و در سال 1389 نیز به عنوان عضو شورای مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران منصوب شد. وی پس از رحلت پدر بزرگوارشان با حکم مستقیم مقام معظم رهبری تولیت و مدیریت مسجد و حوزۀ علمیه امام حسین (ع ) تهران را عهده دار شد.


حجت ‌الاسلام و المسلمین ابوترابی در سال 1390 با حکم مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به عضویت هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه منصوب شد.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
شنبه 21/2/1392 - 12:42 - 0 تشکر 602749


قالیباف: مرد پروژه‌های نیمه تمام نیستم/ جلوی هتک حرمت به زندانیان را می‌گیرم


 محمدباقر قالیباف نامزد ریاست جمهوری یازدهم و عضو ائتلاف پیشرفت صبح امروز پس از ثبت نام در انتخابات در نشست خبری با حضور خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که شما سوابق بسیاری دارید و دلیل‌تان برای ثبت‌نام چه بوده است، اظهار داشت: ما هر جا هستیم خدمتگزار این مردمیم و بیش از همه دوست دارم که نام خدمتگزار برایم باقی بماند و هرکجا هستم بتوانم خدمت صادقانه‌ای را به مردم و کشور عزیزم بویژه محرومین و جوانان داشته باشم.


نامزد ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران و همچنین ارتباط با سایر کشورها چه برنامه‌ای دارید، تصریح کرد: اولا همه امیدمان به لطف خدا و کمک مردم بوده و به هر وعده‌ای که می‌دهیم عمل می‌کنیم؛ بنده بیش از 30 سال در این کشور خدمتگزاری کرده‌ام و کارنامه‌ام شاهد بر وعده‌های من نسبت به تعهداتم بوده است.


وی اضافه کرد: امیدوارم در آینده نیز به فضل الهی و با تلاش و مجاهدت همکارانم شاهد باشیم این اتفاق بیفتد.


قالیباف با تاکید بر اینکه برای 6 سال آینده برنامه مدون با 250 تن از کارشناسان تنظیم کرده‌ام، یادآور شد: امروز برنامه‌ای مدون و مشخص در 24 فصل در موضوعات مختلف آماده است که در یک کنفرانس خبری به طور کامل نسبت به آنها توضیح می‌دهم.


نامزد ریاست جمهوری یازدهم این برنامه‌ها را شامل سیاست خارجی، سیاست داخلی، اقتصاد خرد و اقتصاد کلان و همچنین فعالیت در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.


وی در خصوص پرونده هسته‌ای نیز خاطرنشان کرد: بعضی اوقات حوزه دیپلماسی را با سیاست خارجی اشتباه می‌گیریم؛رهبری سیاست خارجی همه ارکان نظام و سیاست‌های کلان آن را مشخص می‌کند و رئیس دولت بیشترین نقش را در تنظیم سیاست‌ها و اجرای آنها دارد.


قالیباف با بیان اینکه در حوزه هسته‌ای بحث عزت کشورمان مهم است، افزود: بنده بر این اعتقادم که امروز نظام اسلامی در حوزه روابط بین‌المللی و دیپلماسی می‌تواند سرعت پیشرفت بیشتری را در پیش داشته باشد.


نامزد ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به این سؤال که اگر شورای نگهبان شما را تایید نکند، چه اقدامی خواهید داشت، یادآور شد: بنده بر این باورم که قانون اساسی میثاق همه ملت ایران است و طبیعتا مسئولان بیش از هر کسی باید به این میثاق وفادار بوده و آن را اجرا کنند؛ شورای نگهبان را، قانون اساسی مرجع تشخیص صلاحیت نامزدها می‌داند و تابع نظر شورای نگهبان هستم.


وی خاطرنشان کرد: بنده به دلیل اینکه خود نامزد ریاست جمهوری هستم، ان‌شاءالله جزو آنها نیستم که اگر به قدرت برسم، بگویم قانون کم دارد.


قالیباف در ادامه یادآور شد: بنده بر روی دو مسئله تاکید دارم که اول اجرای قانون اساسی از روز اول است بویژه بخش قابل توجه مواردی که در قانون اساسی نادیده گرفته شده است؛ امروز در قانون اساسی هتک حرمت به محرومین و زندانیان در کشور ممنوع است. اما امروز  نه تنها هتک حرمت زندانیان و محکومین وجود دارد، بلکه حرمت شهروندان نیز هتک می‌شود و باید جلوی این روند گرفته شود، گفت: در بحث حریم و حوزه شخصی افراد، من به میثاق ملی که قانون اساسی است، پایبندم و به دنبال آن هستم که آن را از همان ابتدا اجرا کنم و نه اینکه آن را به چند سال بعد موکول کنم و بعد بگویم که قانون اساسی ظرفیت انجام این کار را ندارد.


این کاندیدای ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره مقابله با رانت‌خواری و فساد گفت: بنده اگر به مسئولیتی برسم تلاش می‌کنم که با بحث فساد مقابله کنم که این مسئله نیز خواست ملت است ، در این رابطه نیز به دور از هرگونه تنش و اختلاف و با همکاری با قوه قضاییه با فساد، تبعیض و دست‌اندازان به بیت‌المال برخورد خواهم کرد.


همچنین قالیباف در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه شما به مرد پروژه‌های نیمه‌تمام شهرت دارید و آیا افتخار تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فعلی نصیب شهرداری آینده خواهد شد، گفت: از قضا من مرد پروژه نیمه تمام نیستم بلکه تمام تلاش ما بر اتمام پروژه‌های عمرانی تهران تا قبل از پایان این دوره شورای شهر است. ما در پروژه صدر تنها ما 120 روز عقب بودیم که دلیل آن هم بحث تجهیزات بود، هم‌اکنون این پروژه به سرعت در حال تکمیل شدن است و به طور حتم قبل از پایان اتمام  این دوره شورای شهر تکمیل خواهد شد.


قالیباف در پاسخ به سوال دیگری درباره وجود جریان انحرافی در شهرداری تهران گفت: جریان انحرافی در شهرداری نیست.


همچنین این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر دغدغه‌های جوانان در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها گفت: بخشی از دغدغه‌های جوانان ما مختص به منطقه خاصی نیست که از جمله آن می‌توان به بحث اشتغال و ازدواج اشاره کرد.


وی افزود: در حوزه اشتغال نیز بحث آینده شغلی و ضمانت آینده شغلی جوانان بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.


قالیباف در پایان ابراز امیدواری کرد: در یک نشست خبری دیگر پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشد.
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی