سينما و تلویزیون (بازدید: 436)
سه شنبه 17/2/1392 - 18:2 -0 تشکر 602118
اساسنامه انجمن سینما و تلویزیون تبیان


بسمه تعالی

***  اهداف تاسیس انجمن

سایت تبیان انجمن های تخصصی  خود را در محیطی مجازی  سالم ، فرهنگی ،  تخصصی ، تعاملی ،  هدفدار و مرتبط با موضوعات جاری جامعه ایجاد کرده است تا علاوه بر تحقق یکی از هدف های اصلی تبیان مبنی بر ترویج فرهنگ اسلامی در فضای مجازی ، در ارتقاء سطح بینش و دانش کاربران و ایجاد محیطی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات، دانسته ها و اطلاعات و تعامل ثمر بخش سهم بسزایی داشته باشد.

تشكیل انجمن میان اعضای یك جامعه به آنان كمك خواهد كرد كه راحت تر به اهداف خود دست پیدا كنند و هم چنین باعث پیدایش تعلق خاطری می شود كه روابط و اعتماد میان اعضا را افزایش می دهد.

با توجه به اینکه فعالیت در دنیای مجازی بدون حد و مرز است، پیروی از یک سری قوانین واحد برای اعضای یک انجمن ضروری است تا علاوه بر جلوگیری از تک روی، خط مشی انجمن ها نیز مشخص گردد و نحوه فعالیت همه ی اعضا تامین اهداف و آرمان های  از پیش تعیین شده ی انجمن ها باشد. پس وجود یک اساسنامه ی کامل و جامع که در آن همه ی جوانب و شرایط فعالیت در انجمن سینما و تلویزیون در نظر گرفته شود، قطعا ضروری وحرکت بر اساس آن اجتناب ناپذیر است. 

لذا انجمن سینما و تلویزیون تبیان بر مبنای مفاد و قوانین تنظیم شده در این اساسنامه فعالیت می نماید و همه ی اعضا ملزم به رعایت آن می باشند.

 

*** شیوه ی  فعالیت انجمن

*  سازماندهی اعضا و کاربران تبیان در قالب تشکل مجازی تحت عنوان انجمن سینما و تلویزیون با نوع تخصص، گرایش و علاقه ی اعضاء که می تواند در بخشهای سینما ، تلویزیون ، تئاتر ، رادیو و انیمیشن باشد

*    تولید محتوا در محیط مجازی در حوزه های مشخص شده در انجمن متناسب با نیاز کشور.

*   بر قراری ارتباطات و تعاملات حقیقی جهت سهولت در اجرای فعالیت های فوق.

*  برگزاری تشکل های حقیقی و فرامجازی اعم از جلسات ، همایش ها، بازدید ها.

*   تلاش برای جذب کاربران در محیط انجمن ها و تشویق و ترغیب آنان به فعالیت هدفدار و ثمر بخش در این محیط و راهبری موثر.

*   تلاش در جذب متخصصین و کارشناسان خبره در هر فن و حرفه ای مرتبط با موضوعات انجمن .

 

*** شرایط عمومی عضویت در انجمن

1- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
2- اعتقاد به دین مبین اسلام و احترام به تمامی پیروان ادیان الهی.
3- پایبندی به اهداف مقدس موسسه ی فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در راستای ترویج فرهنگ اصیل اسلامی ، انسان سازی و ارائه الگوهای رفتاری مناسب.
4- پایبندی به قوانین و مقررات اساسنامه ی انجمن تخصصی تبیان و انجمن سینما و تلویزیون

 

*** مرامنامه ی اخلاقی، ادبی و نوشتاری انجمن سینما و تلویزیون

رعایت احترام متقابل مهمترین نکته ای است که می بایست اعضای یک تشکل در تعامل خود با هم بر آن تمرکز کنند و شرایط را برای ایجاد محیطی ایده آل فراهم آورند.

 

همچنین رعایت نکات زیر الزامی است:

1- تلاش برای ایجاد محیطی مساعد برای رشد فضایل اخلاقی و اجتماعی بر اساس ایمان و تقوی و اجتناب از آشفته ساختن محیط، بی ادبی، گستاخی و تخریب، توهین و تهمت به افراد و قومیت ها، کنایه و طعنه، ایجاد جو منفی و مغالطه در بحث ها در جهت نیل به اهدافی که مغایر با اصول و ارزش های اسلامی و اخلاقی و اجتماعی است.

2- احترام به کاربران و مدیران انجمن ها و تیم مدیریتی انجمن های تخصصی تبیان و حفظ روحیه مهرورزی و دوستی. در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی، به خصوص بی احترامی به کاربران با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3-   انجمن سینما و تلویزیون از نقد سازنده و اصولی بدون توهین و تخریب استقبال می کند.

4- اعضا در بیان مطالب آزادند تا حدی که مغایر با مبانی و موازین دین اسلام و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و حقوق عمومی و اختصاصی دیگر کاربران نباشد.

5- درج هر مطلب صرفا بیانگر نظر و اعتقاد نویسنده ی آن است و بیانگر نظر و عقیده ی مدیر انجمن متولی یا تیم مدیریتی انجمن های تخصصی تبیان نیست و بدیهی است که مسئولیت آن بر عهده ی خود کاربر است.

6- تفتیش عقاید ممنوع است و اعضاء انجمن در مباحثه با یکدیگر فقط می توانند عقاید افراد را به طور منطقی مورد نقد و بررسی قرار دهند.

7 - در استفاده از منابع مختلف اعم ازکتاب ها، مجلات، روزنامه ها، سایت های اینترنتی، صدا و سیما در مباحث و پاسخ ها، ذکر دقیق منبع الزامی است.

8-  ورود مشکلات، اختلافات، منازعات و پیام های شخصی کاربران به محیط عمومی ممنوع است.

9- پرهیز از درج هرگونه تبلیغ اعم از حقوقی یا حقیقی در محیط عمومی.

10- نوشتار رسمی در انجمن فارسی است. لذا اعضا ملزم هستند از ثبت مطلب با نوشتارهای نامرسوم پرهیز نموده و از پینگلیش "penglish"  استفاده نکنند.

11- حتی المقدور از ثبت مبحث و پاسخ با کاراکترهای بالا پرهیز نموده تا حوصله ی مخاطب در خواندن آن تامین گردد؛ مگر به تشخیص و کسب اجازه از مدیر انجمن متولی یا تیم مدیریتی انجمن ها در شرایط خاص.

12 – عرض  تصاویر در مباحث و پاسخ ها نباید از pixels)600) بیشتر شده تا سرعت بارگذاری صفحات کند نشده و چینش صفحه دچار تغییر نگردد ؛ لازم به ذکر است در صورتی که تصویر ثبت شده موارد فوق را نداشته باشد و یا اینکه پس از مدتی از طرف آپلود کننده تصویر حذف گردد مدیر و یا جانشین وی ملزم است که تصویر را به حالت استاندارد تغییر داده و یا در صورت حذف شدن از آپلود کننده لینک آن را حذف نماید .
( پیشنهاد می شود که تصاویر خود را در شبکه اجتماعی  تبیان آپلود نمائید)

13- همه اعضا هنگام ثبت مبحث در مرتبط بودن موضوع آن با انجمن متولی توجه و دقت نمایند.

14- همه اعضا هنگام ثبت پاسخ در مرتبط بودن موضوع آن با مبحث توجه و دقت نمایند.

15- پرهیز از درج مشخصات ارتباط فردی اعم از شماره تلفن و فکس ، شماره همراه و آدرس سایت های فروشگاهی در انجمن

16- درج مجدد مبحث یا پاسخی که به صلاحدید مدیران انجمن حذف شده است، مجاز نیست و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

17- اعضا در مباحثه با کاربران به خصوص کاربرانی که به تازگی به جمع اعضای انجمن ها پیوسته اند از به کارگیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی ایشان گردد، اکیداً پرهیز نمایند و هدف اصلی را در مباحثه بر ترغیب و تشویق یکدیگر و پاسخگویی مؤثر متمرکز نمایند.

18- اعضاء از ثبت مطالب به صورت کپی -  پیست در انجمن ها پرهیز نموده، از درج جملات کامنت گونه (نظردهی) همانند عالی است ، متشکرم و ... پرهیز نمایند. همچنین ثبت مطلب در انجمن ها جهت کمک رسانی و خیرخواهی به خود یا دیگر اشخاص ممنوع است.

19- کاربران می توانند جهت تشکر از ثبت کننده مبحث و یا پاسخ دهنده از قابلیت تشکر که زیر هر مبحث یا پاسخ  - پس از ورود با نام کاربری - استفاده کنند.

20- از وارد کردن اتهام بی اساس پرهیز گردد. در غیر این صورت حتی در صورت پیگیری نکردن کاربر، انجمن سیاسی پیگیر علت وارد کردن اتهام خواهد بود.

 

21- ثبت تصاویر فتوشاپ شده و مواردی که دخالت در حریم خصوصی افراد محسوب شده و بیان مطالبی که در حد حدس و گمان بوده و اثبات نرسیده یا توسط مرجع مربوطه تایید نشده باشد ؛ در انجمن امکان پذیر نمی باشد .

 

 

***  اعضای انجمن های تخصصی تبیان

1- مدیر انجمن: عضوی از اعضای انجمن های تخصصی تبیان است که با شرایط و ضوابط مشخص از بین اعضای یک انجمن بنا به صلاحدید تیم مدیریتی انجمن ها انتخاب می گردد.

2- جانشین مدیر: عضوی از اعضای انجمن های تخصصی مدیران است که با شرایط و ضوابط خاص از بین اعضای یک انجمن بنا به پیشنهاد مدیر انجمن یا صلاحدید تیم مدیریتی انجمن ها انتخاب می گردد.

 

*** وظایف مدیر و جانشین انجمن :

- تهیه و تنظیم سند معرف انجمن متولی که چشم اندازی از اهداف انجمن و روش های نیل به این اهداف است و شامل محورهای فعالیت انجمن، هدف انجمن، تعریف انجمن، شعار انجمن ، زیرشاخه و موارد خاص می باشد.

- مدیر هر انجمن وظیفه ی ممیزی مباحث و پاسخ ها و کنترل و نظارت بر مطالب وارد شده در انجمن متولی را برعهده دارد.

- ممیزی مطالب ظرف 72 ساعت باید توسط وی انجام گردد. در صورت ویرایش یا عدم تایید مبحث یا پاسخی از جانب مدیر ، ذکر و ارسال علت در کادر دلیل حذف قسمت ویرایش مطلب از پانل مدیریتی الزامی است تا از بروز هر گونه اعتراض یا سوء تفاهمی برای کاربر جلوگیری شود.

- ارتباط و تعامل با سایر مدیران و جانشینان انجمن ها جهت اخذ تصمیمات در هدایت و راهبری انجمن ها.

- ایجاد فضای تعامل، بحث و گفتگو در بین کاربران و به چالش کشیدن موضوعات مربوط به انجمن متولی.

- تعامل با کاربران دیگر انجمن ها و شرکت در مباحث آنها.

- توسعه و جهش چشمگیر سطح انجمن متولی و نیز یافتن و جذب کاربران توانا و مجرب دنیای مجازی در انجمن.

- ثبت مباحث و پاسخ های مرتبط و هدفمند درانجمن متولی و هدایت مباحث درج شده توسط کاربران به سمت هدفمندی و در نهایت نیل به یک نتیجه اثربخش.

- انتخاب کاربر برتر در انجمن متولی و اعلام آن در انجمن مدیران.

- مدیر انجمن می تواند وظائف و مسئولیت های جانشین خود را محدود کرده و از طریق مبحث اطلاع رسانی داخلی انجمن به اطلاع کاربران برساند .

- در زمان عدم دسترسی ، مرخصی و یا عدم انتصاب مدیر انجمن ، جانشین انجمن تمام مسئولیت ها و وظایف مدیر را برعهده میگیرد .  

 

*** پیگیری و رسیدگی به شکایات و تخلفات

- چنانـچه کـاربری به مطلب کاربر دیگر معترض باشد، باید به شکل خصوصی با وی ارتباط برقرار نمـاید. چنانچـه کاربـر متشاکی پاسخ قانع کننده ای ارائه نکرد و مشکل برطرف نشد، شاکی می تواند شکایت خود را به شکل خصوصی به مدیر انجمن ارسال نماید. چنانچه مدیر انجـمن متولی نیز پاسخگو نباشد، شکـایت  به تیم مدیریتی انجمن ها ارسال شده و تصمیم گیری نهایی با ایشان است.

- شاکی حق ندارد در شکـایت خود مرتـکب تـهمت و توهین شود ؛ و بایستی دلایل محکمه پسند ارائه دهد. ضمنا بـاید کلیـه دلایل مربـوط را در همـان نـامه اول ارائه نماید؛ چرا که پس از طرح شکایت، توضیح اضـافی منوط به پرسش توسط مرجعِ پیگیری می باشد.

تبصره:  در موارد خاص تیم مدیریتی انجمن ها مستقیما وارد عمل خواهند شد.

 

*** مباحث مشخص انجمن

* ارتباط با مدیر : کاربران در این مبحث می توانند پیشنهادات ، نظرات ، انتقادات ، سوالات و درخواست های خود را د راین مبحث درج کنند تا مدیر و یا جانشین وی پاسخگو باشد

تبصره 1: کاربران انجمن می توانند درخواستهایی از قبیل درج در تاپیک چسبان ، مبحث منتخب ، ارسال به صندوق کاربران ، درخواست عدم تایید مبحث یا پاسخ  خود ،  قفل کردن مبحث ( عدم امکان ثبت نظر جدید ) و... را در این مبحث ثبت کنند .
( لازم به ذکر است مدت زمان قرار گرفتن مبحث در تاپیک چسبان و یا مبحث منتخب توسط مدیر و یا جانشین وی در ذیل همان پاسخ درج می گردد و پس از آن مبحث به حالت قبل برمیگردد . )

تذکر : در صورت تغییر مدیر انجمن لازم است مدیر جدید با قفل کردن مبحث قبلی ، مبحث جدیدی با همین موضوع را با نام کاربری خود درج نماید .

* اطلاع رسانی داخلی انجمن

در این مبحث موارد و اطلاعیه هایی که مربوط به انجمن است توسط مدیران ارشد ، مدیر و یا جانشین وی در پاسخ های جداگانه درج می گردد تا کاربران از آن مطلع گردند

تبصره 1: ثبت پاسخ کاربران دیگر در مبحث امکان پذیر نمی باشد ، لذا از کاربران درخواست می گردد جهت ثبت پاسخ خود پیرامون اطلاعیه ها از مبحث ارتباط با مدیر انجمن استفاده کنند

تذکر 1 : در نهایت قابل ذکر است مدیر انجمن و یا جانشین وی ملزم است از زمان تایید و مشاهده اساسنامه توسط کاربران این اساسنامه را هنگام فعالیت مرجع کار خود قرار دهد و  در صورتی که موردی موجب اعتراض کاربر شد در پاسخ به کاربر با ذکر دلیل ممیزی وی را به متن مورد ذکر در اساسنامه ارجاع دهد .

تذکر 2 : مدیر انجمن و یا جانشین وی ملزم است هر ساله با توجه به شرایط زمان ، پیشنهادات و یا انتقادات کاربران اساسنامه فوق را ویرایش و جهت تایید به مدیران ارشد ارائه کند .

* مباحث برتر

 مباحثی که قبلا در انجمن ثبت گردیده و موجب بالابردن اطلاعات کاربران در موضوعات انجمن گردیده باشد ، در هر پاسخ جداگانه با ذکر نام مبحث ، لینک مبحث و نام کاربر ثبت کننده جهت سهولت و دسترسی سریع به مطالب اموزنده و پرکاربرد و پربیننده انجمن درج میگردد .

* اخبار

در این مبحث کاربران می توانند مطالب خود که موضوع آن خبر است در این مبحث ثبت کنند

در صورتی که کاربر خبر خود را به صورت مبحث مستقل ثبت کند و  تعداد بازدید کننده و یا پاسخ دهنده به مبحث از میزان متوسط انجمن پایین تر باشد ، مدیر و یا جانشین وی می تواند مبحث را به مبحث عمومی اخبار منتقل کند

تبصره 1 : خبر های درج شده باید دارای تیتر به صورت جداگانه به صورت BOLD باشد تا از متن خبر قابل تفکیک باشد ؛ همچنین خبر درج شده باید با ذکر منبع و یا محل استخراج باشد .

تبصره 2 : تنها مدیر یا جاشین وی می تواند مبحث با موضوع خبر ( جهت درج خبرهایی که قابلیت ثبت در صفحه اصلی انجمن و به عنوان مبحث اصلی را ندارد ) ثبت کند ، تاریخ ثبت مبحث جدید با توجه به صلاحدید مدیر انجمن می تواند به صورت ماهانه ، فصلی و یا سالانه باشد .

 

***

تاریخ پایان نگارش و ویرایش توسط مدیر ( جانشین ) انجمن : 1392/01/17
تاریخ تایید نهایی توسط مدیران ارشد انجمن : 1392/02/15
تاریخ ثبت جهت بازدید کاربران و اجراء اساسنامه : 1392/02/17

 ***

انجمن سینما و تلویزیون تبیان

انجمن های تخصصی تبیان

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی