انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 210)
سه شنبه 17/2/1392 - 11:17 -0 تشکر 601953
مشایی:صلاحیتم را از آسمان گرفته‌ام!

مشایی:صلاحیتم را از آسمان گرفته‌ام،نیازی به شورای‌نگهبان نیست.

  به گزارش IE92.ir به نقل از ندای انقلاب؛ اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر سابق رئیس جمهور که از زمان حضورش در دولت ‏اظهار نظرهای گوناگونی در خصوص رابطه با امام زمان (عج) و حکومت پیامبران مطرح کردهاست.‏‏یک منبع آگاه در گفت و گو به خبرنگار ما گفت: مشایی اخیرا درجمع تعدادی از طرفداران و نزدیکانش در مورد تایید صلاحیت ‏خود گفته است که بنده صلاحیتم را در آسمان ها گرفته ام نیازی به تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان ندارم.‏

  http://ie92.ir/ie92media/2013/05/mashayi.jpg

  وی تصریح کرد: اظهارات جالب توجه لیدر حلقه انحرافی موجب تعجب حاضران دراین جلسه شده؛ به گونه ای که یکی از ‏حضار می‌پرسد که لطفا در این خصوص بیشتر توضیح بدهید؟ شما نامه یا پیامی از جایی دارید که اینگونه از تایید صلاحیت خود ‏مطمئن هستید؟ مشایی پاسخ می‌دهد که خیر یعنی شرایط کشور توسط امام عصر به گونه ای می شود که شورای نگهبان مجبور ‏به تایید صلاحیتم می‌شود.‏

  البته اظهارات این چنینی پیش از این هم از سوی افراد خاص در دولت مطرح شده بود به صورتی که چندی پیش ملک زاده ‏معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و یکی از نزدیکان مشایی اعلام کرده که “به من انگ زدند که متوهم ‏هستم، اما بازهم می‌گویم که حکم خود را از امام عصر(عج) و امام رضا گرفته‌ام و احمدی‌نژاد آن را ابلاغ کرده است”.‏

  یادآور می شود که مشایی روز ۱۴ خرداد را روز ظهور اصغر امام زمان معرفی کرده است.‏


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 17/2/1392 - 11:46 - 0 تشکر 601958

سلام 

این حرفا رو توو اسلام نداریم 

باور کنید نداریم 

که یک نفر آدم معمولی  بیاد بگه من از آسمان تایید شدم 

البته اگر این جمله گفته شده غلطه، شاید هم گفته نشده 

آخه آدم که خودش این حرف رو نمیزنه خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 17/2/1392 - 14:57 - 0 تشکر 602038

سلام 

منم از خودم نزدم 

تو خبر گزاری ها زدن 

تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!!!


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 17/2/1392 - 16:37 - 0 تشکر 602105

به نام خدا و سلام

متاسفانه جلو این نوع حرفها را باید قبل از اینکه بدین صورت علنی بشن می گرفتند منتها بدلایلی این اتفاق نیفتاد تا جایی که حالا جمع کردنش سخت شده

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

شنبه 21/2/1392 - 11:37 - 0 تشکر 602728

زنده باد کدام"بهار" و کدام "انسان"؟

تاملی بر مفهوم انسان گرایی در دولت
انسان مفهوم و واژه ای پر رفت و آمد در سخنان رئیس جمهور و سایر اطرافیان وی است، تا جایی که حتی در مواردی در عباراتی چون بیداری و ارزش ها پسوند انسانی از اسلامی پیشی می گیرد.


اما این انسانی که دولتمردان بدان اشاره دارند، کیست و دارای چه خصوصیاتی است؟


احمدی نژاد و مشایی

معمولا در صحبت های رئیس جمهور انسان ها با توجه به فطرت پاک خود به سمت کمالی در حرکت اند که ارزش های انسانی چون عشق و عدالت و.... نقطه مطلوب و مقصود آن است، انسان ها در این روند در آخرالزمان همه به صورت واحد زیر چتر این ارزش ها قرار خواهند گرفت و زیست در چنین جهانی پیش روی آنهاست. انسان ها در صحبت های دولتمردان برای صلح و زیست مسالمت آمیز و بر پایه این ارزش ها تلاش می کنند و تنها راه این رسیدن به آن، تلاش پایداری بر ارزش های انسانی است. وی در حکم اسفندیار مشایی برای دبیری جنبش عدم تعهد می گوید: " تلاش‌های بشر برای رسیدن به سعادت، کمال انسانی و برپایی صلح، رفاه و آرامش بدون تمسک و پیروی از حقیقت انسان کامل ره به جایی نبرده است"

در خطاب رئیس جمهور رمز موفقیت انسان ها در این راه، اشتراکی جهانی و الهی است. وی در قسمتی دیگر از این حکم اینگونه اشاره می کند که: "تحقق این هدف اصلی از آفرینش جهان و انسان نیازمند آن است که یگانه‌پرستی، عدالت، عشق و آزادی در سراسر زمین مستقر گردد و این نخواهد شد؛ مگر اینکه اولاً انسان‌ها الهی و جهانی بیاندیشند و عمل نمایند و ثانیاً حاکمیت جهانی صالحان، عدالت خواهان و گل سرسبد هستی، انسان کامل یعنی بالاترین تجلی خداوند و عینیت توحید، معنویت، عدالت و عشق و آزادی و تنها راه مستقیم بین انسان و خدا مستقر گردد"

اگر تاکید بر انسان و ارزش های انسانی در کنار ارزش های الهی و بیش از آن، برای جذب وایجاد وحدت پیرامون ارزش های مشترک بود شاید دارای توجیه می بود اما وقتی فردی که ازآن نام برده شد از دایره عموم به دایره خواص و مقرب وارد می شود باید کمی بیشتر بر این نوع انسان گرایی تامل کرد

تاکید بر این نوع مفاهیم به کرات در سخنان رئیس جمهور و اطرافیان وی شنیده شده است، از جمله در مراسم استقبال از بهار ، رئیس دبیر خانه جنبش عدم تعهد با اشاره به اینکه انسان ها از همان ابتدا به سمت و جهتی در حال حرکت هستند که به سمت یکدیگر است، می گوید: "آنچه اصالت دارد اتحاد و یکی بودن است و در آینده ای پرشکوه انسان ها گرد هم می آیند". وی می افزاید: "آنچه که مهمتر از همه اینهاست بهار انسانی است، در بهار انسانی زمستان موضوعیتی ندارد و دائمی است، بهار فرصتی برای آفرینش است، بهار انسانی بهار همیشگی است، آنها که گوی سبقت را از سایر انسانها ربوده اند انبیا و اولیای الهی هستند که ظرفیت بیشتری برای خلق کردن دارند". البته این بهار انسانی که اخیرا صحبت از آن با عبارت "زنده باد بهار" زیاد به گوش می رسد نقطه مطلوب و مقصود انسان ها خواهد بود و همه این ارزش ها قرار است انسان را به آن نقطه برساند.


زنده باد بهار

اسفندیار مشایی درباره منظور خود از بهار هر بار به امام زمان اشاره داشته  و در مراسم استقبال از بهار، نیز اینگونه گفته است: " در مبانی اسلامی شیعی وقتی سخن از امام زمان است تعابیر مختلفی از ان یاد می شود و بهترین تعبیری که از آن انسان شریف یاد شده بهار انسانهاست، می گوییم سلام بر تو ای بهار انسانها، سلام بر تو ای خرمی دوران ها." بهاری که مشایی را مردی بهاری کرده و احمدی نژاد را هم سرباز بهار.

بهاری که قرار است همه انسان ها به او برسند، فردی که تمام ارزش های انسانی به وسیله او محقق می شود. ارزش هایی که باید معیارهای انسانی آن نیز در دایره ارزش های الهی قرار گیرد و خارج از آن نباشد اما آیا در سخنان دولتمردان نیز، واقعا این چنین است؟ آیا تاکید بر انسان تا این حد، حتی در سخنان داخلی و تکرار آن گاهی بیش از ویژگی های اللهی، کمی خارج از عرف نیست؟ این تاکید و تکرار تا جایی است که در گفتمان رئیس جمهور برای تحولات منطقه ای اخیر در کشورهای عربی به جای بیداری اسلامی به دفعات از واژه بیداری انسانی استفاده شده است. مفهومی که در بسیاری از سخنان وی بر آن تاکید می شود و همه جا در کنار اللهی بودن و یا بیش از آن مطرح می شود.

اما آیا انسان مطرح شده در سخنان رئیس جمهور، که از او با آن ویژگی هایی الهی یاد می شود با مصداق عنوان شده اخیر مطابقت دارد؟ و این انسان واقعا به بهار می رسد؟

بهاری که قرار است همه انسان ها به او برسند، فردی که تمام ارزش های انسانی به وسیله او محقق می شود. ارزش هایی که باید معیارهای انسانی آن نیز در دایره ارزش های الهی قرار گیرد و خارج از آن نباشد، اما آیا در سخنان دولتمردان نیز واقعا این چنین است؟
انسان در صحبت های دولتمردان به سمت بهار حرکت می کند اما این ارزش های انسانی نام برده شده گویا گاهی در دایره گفتمان الهی قرار نمی گیرند و با آن زاویه دارند.

رئیس جمهور بعد از درگذشت هوگوچاوز پیامی را منتشر کرد که در این راستا قابل تامل می باشد. در این پیام از رجعت و مومن بودن وی سخن به میان آمده بود، در اینکه چاوز فردی ظلم ستیز و عدالت خواه بود و در ارزش های انسانی با انسان مطلوب دولت دارای اشتراک است، شکی نیست؛ اما آیا این انسان که قرار است طبق این پیام به بهار برسد با تمامی اصولی که باید یک انسان الهی داشته باشد سنخیت دارد؟ با چنین تعیین مصداقی که با ارزش های انسانی الهی، دارای عموم و خصوص من وجه است، نه مطلق و کامل در این دایره قرار نگرفته بلکه گاهی نیز از این حوزه به دور است دولت تنها،  مفهوم انسان گرایی خود را کمی دست خوش تردید قرار می دهد.


مشایی و احمدی نژاد

اگر تاکید بر انسان و ارزش های انسانی در کنار ارزش های الهی و بیش از آن، برای جذب وایجاد وحدت پیرامون ارزش های مشترک بود شاید دارای توجیه می بود اما وقتی فردی که ازآن نام برده شد از دایره عموم به دایره خواص و مقرب وارد می شود،باید کمی بیشتر بر این نوع انسان گرایی تامل کرد.

اما آیا این آن انسانی است که قرار است ارزش هایش بعد از پایان عصر اسلام گرایی!، عصر بعدی را آماده کند. انسانی که ارزش های اجتماعی و عدالت گرایانه انسان را دارد اما در دایره مفاهیم اخلاقی تر آن وارد نمی شود، به بهار می رسد؟ شاید در کنار مفهوم انسان بعدها مفهوم بهار هم مصدایق متفاوتی پیدا کند. بهاری که فعلا با انتخابات فرارسیده و قبل ها کمتر از آن به این میزان می شنیدیم. 

باید مراقب بود که بحث بر سر انسان به این صورت مانند بحث ایرانی گرایی نباشد که آنهم در کنار وجهه اسلامی ایران مطرح می شود که تاکید خاص و بیش از حد بر آن، مورد انتقاد مراجع و علما واقع شد. همینطور بحث بر سر بیداری انسانی و بهار نیز گفتمان هایی است که تاکید خاص و مناقشه آفرین برآنها ممکن است حتی اگر نیت خیری هم در کار باشد آن را هدر کند. باید دید انسان دولت با پایان اسلام گرایی و با تیکه بر مکتب ایرانی چگونه به بهار می رسد؟کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 24/2/1392 - 1:27 - 0 تشکر 603542

سلام ما نیاز به آزادی بیان داریم توی انجمن سیاسی تا بتونیم بهتر تبادل نظر کنیم من از دوستان می خواهم دراین باره قول همکاری بدهند

يا حسين

سه شنبه 24/2/1392 - 19:24 - 0 تشکر 603739

من از یکی شنیدم یکی از آقایون که نامزد شده اند گفته شورای نگهبان من را تایید می کنه ،رای هم میارم،در طول ریاست جمهوری شهید هم می شوم وبالاخره با امام زمان هم رجعت می کنم.

(( من فکر کنم این آقا دوست داره با آقای چاوز که رئیس جمهور گفته بود رجعت می کنه،رجعت کنه.خوشا بحالشون.))

amir
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی