ورزش و تندرستی (بازدید: 141)
سه شنبه 17/2/1392 - 11:10 -0 تشکر 601945
جنگ لفظی رویانیان و نژاد فلاح

حالا که پرسپولیس در فینال جام‌‌ حذفی بازی را واگذار کرده، انتقاد‌ از مدیرعامل و سرمربی این تیم بدیهی‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد اما در این میان نکته عجیب و جالبی به چشم می‌خورد؛ انتقاد عضو هیئت‌مدیره پرسپولیس که معمولا خنثی‌ترین عضو آن است؛ حسین نژادفلاح! حسین نژادفلاح، عضو هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس درباره شکست این تیم مقابل سپاهان صحبت‌های جنجالی را با خبرگزاری‌های کشور انجام داده است. او به خبرگزاری فارس می‌گوید: «‌پرسپولیس در این فصل نتایج خوبی نگرفته و من از آقای رویانیان و گل‌محمدی خواهش می‌کنم استعفای خود را اعلام کنند تا مردم بدانند که آن‌ها از اشتباه خود آگاه هستند و می‌دانند که مشکل کجا بوده است. آقای گل‌محمدی از سرمایه‌های ماست و معتقدم که در سایر تیم‌ها تجربه کسب و پس از آن برای تیم خود تلاش کند. آقایان باید در تیم‌های دیگر تجربه کسب کنند و پس از آن به پرسپولیس بیایند. اگر همین افراد در باشگاه باقی بمانند فصل آینده نیز همین نتایج ادامه خواهد داشت.
باید تغییر و تحولاتی در باشگاه رخ دهد. من با آقای مالکی صحبت‌ و تقاضا کردم که‌ جلسه‌ای را برگزار کند تا در این باره تصمیم بگیریم.» بیان این صحبت‌ها از سوی این عضو هیئت‌مدیره که در چند سال اخیر یکی از اعضای ثابت هیئت‌مدیره پرسپولیس بوده و با مدیران زیادی هم کار کرده کمی عجیب است. گفته می‌شود محمد رویانیان، مدیرعامل پرسپولیس روزهای پایانی حضورش در پرسپولیس را پشت‌سر می‌گذارد و نژادفلاح که رابطه خوبی با وزارت ورزش دارد از این موضوع مطلع است که سردار، رفتنی است و به همین دلیل این مصاحبه عجیب و تند را بر علیه رویانیان و گل‌محمدی انجام داده است.
نژاد‌فلاح با این صحبت‌ها علنا به جنگ مدیرعامل و سرمربی تیمش رفته است. البته این صحبت‌ها را بهروز منتقمی، قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس تایید نمی‌کند: «این موضوع به هیئت‌مدیره برمی‌گردد و آقای نژاد‌فلاح به عنوان یک عضو هیئت‌مدیره نظر شخصی‌اش را گفته است. طبیعی است همه مسایل باید در هیئت‌مدیره بررسی شود. کار سیستماتیک این را می‌گوید.» این صحبت‌های جنجالی نژادفلاح البته بی‌پاسخ نماند. مدیر روابط عمومی پرسپولیس در گفت و‌گو با ایسنا به نمایندگی از این باشگاه بی‌آن‌که اسمی از نژادفلاح بیاورد پاسخ تندی به او می‌دهد: «دوستانی که این‌گونه به رویانیان، گل‌محمدی و بازیکنان پرسپولیس حمله می‌کنند، بهتر است بدانند که توپ گرد است و زمین فوتبال دراز. دوستانی که این‌گونه حمله می‌کنند نباید فراموش کنند که پیش از شروع فینال چگونه از مدیریت و دانش گل‌محمدی تعریف و تمجید می‌کردند. این افراد همان کسانی هستند که بارها با استعفای رویانیان مخالفت کردند. اما حالا می‌گویند رویانیان و گل‌محمدی باید بروند.»
فداحسین مالکی، رئیس هیئت‌مدیره پرسپولیس هم در این باره بیانیه‌ای صادر کرد که در بخشی از آن آمده: «مقصر اصلی این شکست آن هم در مقابل چشمان بهت‌زده بیش از‌100 هزار نفر در استادیوم و دیدگان مبهوت میلیون‌ها نفر در پای تلویزیون متوجه همه کادر اصلی باشگاه از هیئت‌مدیره، مدیر عامل، کادر فنی به خصوص سرمربی و علی‌الخصوص بازیکنان خواهد بود و هیچ‌کس از این قاعده مستثنی نیست، اما کادر فنی و بازیکنان بیشتر باید سنگینی این همه احساس پاک را می‌فهمیدند.»

سه شنبه 17/2/1392 - 11:11 - 0 تشکر 601947

محمدحسین نژاد فلاح در گفتگو با رادیو ورزش درباره شکست پرسپولیس از سپاهان در فینال جام حذفی، اظهار داشت: من مدیرعامل و سرمربی تیم گله‌مندم. در جلسات هیات مدیره از رویانیان چند بار خواستم که از کارش استعفا بدهد. رویانیان و گل‌محمدی باید بعد از بازی سپاهان باید استعفا می‌دادند. حالا از آنها می‌خواهم از سمت خود استفعا بدهند و کنار بروند وگرنه با رئیس هیات مدیره جلسه‌ای برگزار می‌کنیم و در این خصوص تصمیم می‌گیریم.

وی همچنین با انتقاد از انتخاب یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس، تاکید کرد: زمانی که گل‌محمدی،سرمربی تیم شد گفتم که نباید او را از الان خرج کرد. او برای ما یک فرصت بود که بعدها از وجودش پرسپولیس بهره‌مند شود، اما در این برهه زمانی برای ما یک تهدید شد!عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در ادامه به شدت به محمد رویانیان حمله کرد و افزود: اگر رویانیان فصل بعد هم در پرسپولیس بماند شرایط ما بهتر از این نخواهد بود و باید خودش برود. امسال که او خودش تیم را بست چرا این نتایج به بار آمد؟ آقای مدیرعامل الان جوابگو باشد.وی خاطرنشان کرد: من بعد از شکست پرسپولیس از سپاهان در کنار مالکی بودم و به او گفتم که اگر می‌خواهد به رسالتش در قبال هواداران پاسخ بدهد، باید همین امشب تصمیمی درباره رویانیان و گل‌محمدی بگیرد.نژاد فلاح با اشاره به اینکه سعید شیرینی هم فردی محترم است اما سرپرست تیمی مانند پرسپولیس باید فوتبالی باشد که بتواند به آن کمک کند، در پایان گفت: نمی‌دانم چرا باید این اتفاقات رخ دهد تا خداحافظی مهدی مهدوی‌‌کیا با پرسپولیس اینگونه شود.

سه شنبه 17/2/1392 - 11:12 - 0 تشکر 601948

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران، گفت: نژاد فلاح تناقص گویی های زیادی دارد و فعلا وضعیت او به خاطر دوشغله بودن در هیات مدیره پرسپولیس مشخص نیست.
 محمد رویانیان در یکی از برنامه های تلویزیونی، افزود: باید از هواداران باشخصیت پرسپولیس عذر خواهی کنم که به خاطر شکست مقابل سپاهان ناراحت شدند. اگر این دیدار را می بردیم خیلی از این حرف ها پیش نمی آمد و متأسفانه در زمان حاضر کل عملکرد ما زیر سؤال رفت.

وی ادامه داد: در نیم فصل دوم گل محمدی و بازیکنان بسیار موفق عمل کردند و در جام حذفی تا فینال آمدند و در نهایت نایب قهرمان شدند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، گفت: در یازده فصل گذشته 22 جام در حذفی و لیگ اهدا شده است اما از کل این جام ها پرسپولیس تنها چهار جام گرفت. این یک مشکل ریشه ای پرسپولیس است و این به عدم ثبات مدیریت باز می گردد.

وی تصریح کرد: یک مدیرعاملی هم مثل من محبور شد در بیش از یکسال چهار مربی تغییر دهد. استیلی به خاطر آن فشار ها مجبور شد استعفا دهد و بعد از آن دنیزلی را آوردم که به خاطر مشکل خانوادگی در آخرین لحظه استعفا داد.

وی اظهار داشت: بعد از او مانوئل ژوزه را به پرسپولیس آوردیم که این مشکلات رخ داد و بعد از آن هم یحی گل محمدی سرمربی تیم ما شد.

رویانیان در خصوص بحث ناهماهنگی اعضای هیات مدیره و صحبت های نژاد فلاح بر علیه او، گفت: اعضای هیات مدیره تیم ما 3 نفر بیشتر نیستند. مالکی رییس هیات مدیره است و نژاد فلاح هم رییس ورزش و جونان استان تهران که هنوز به خاطر دو شغله بودن حکمش نیامده و نمی دانیم که او عضو هست یا خبر. دو عضو دیگر من و پروین هستیم.

وی خاطرنشان کرد: نژاد فلاح از این تناقص گویی ها زیاد دارد و این را بدانید که من مدیرعامل هستم و تا زمانی که باشم در خصوص سرمربی و آینده تیم تصمیم می گیرم و از هیات مدیره هم مشورت خواهم گرفت.

وی افزود: ما تا الان در هیات مدیره یک دست بوده ایم و فداحسین مالکی صدرصد با من هماهنگ است و پروین هم در کنار ما همیشه بوده است.

رویانیان خاطر نشان کرد: تا کنون هیچ یک از تصمیمات من لغو نشده و پرسپولیس کاملا آماده است تا فصل بعد یک جام به خصوص در لیگ برتر بگیرد.

وی در خصوص آخرین وضعیت یحیی گل محمدی، افزود: او بعد از بازی با من صحبت کرد که اگر استعفایش را می پذیرم این کار را کند و الان هم برای ادامه کار مردد است. به او گفتم باید شرایط بررسی کنم و فردا هم برای بودن در کنار تیم در تمرین حاضر خواهم شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با اینکه اگر گل محمدی بخواهد در تیم بماند چه اتفاقی رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: اگر یحیی گل محمدی بخواهد در تیم بماند مطمئن باشید من پشتیبان او خواهم بود.

وی افزود: باید از بازیکنان بسیار خوب تیم خود به خاطر تلاش هایشان تشکر کنم و مطمئن باشید اگر دیشب قهرمان می شدیم یا یک ضربه سر بنگر گل شده بود گل محمدی از دید همه بهترین مربی بود. می بینیم یک پنالتی اشتباه برای استقلال می گیرند و آنها قهرمان می شوند اما توپ های ما به گل نمی رود و قهرمان نمی شویم.

رویانیان در خصوص خداحافظی غریبانه مهدوی کیا از فوتبال، گفت: ما مدیریتی که در خصوص خداحافظی مهدوی کیا کردیم این بود که یک بازی 5 دقیقه پیش از دیدار با سپاهان بگذاریم اما بعد اعلام کردیم که این در شان مهدی مهدوی کیا نیست.

وی افزود: جلسه ای را مهدوی کیا و گل محمدی برگزار کردیم و قرار شد او در این بازی باشد و آخرین دیدار خود را برگزار کند و در دیدار مقابل هامبورگ از فوتبال خداحافظی کند.

وی ادامه داد: همه کار ها را برای بازی با هامبورگ انجام دادیم ولی مهدوی کیا تصمیم گرفت چهار گوش زمین را پس از دیدار با سپاهان ببوسد و خداحافظی کند. باید گل محمدی، سرپرست تیم و بازیکنان او را در این مراسم همراهی می کردند. از مهدوی کیا به خاطر این مساله عذر خواهی می کنم.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه مهدوی کیا اعلام کرده مقابل هامبورگ بازی نمی کند، گفت: وقتی ناراحت بوده این صحبت را انجام داده اما ما این بازی را هماهنگ خواهیم کرد.

و در پاسخ به این سئوال که فاضلی مدیربرنامه ایرانی در آلمان که گفته می شود هماهنگی های لازم را انجام داده از این مساله اظهار بی اطلاع کرده است، اظهار داشت: به فاضلی چه ربطی دارد و او چه کاره باشگاه پرسپولیس است. ما از طریق وزارت ورزش و صندوق حمایت از قهرمانان و ورزشکاران این بازی را هماهنگ کرده ایم و فقط فاضلی که در آلمان زندگی نمی کند.

رویانیان خاطرنشان کرد: در مدت حضورمان در پرسپولیس کار های ریشه ای در فوتبال کرده ایم و این کار ها در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و ورزشی بوده است.

وی افزود: در دیدار با سپاهان صد هزار هوادار که از شکست ناراحت بودند یک فحش هم ندادند و این در تاریخ پرسپولیس بی نظیر بود.

رویانیان تاکید کرد: هرچه داشتم برای پرسپولیس گذاشتم و بازهم می گذارم. هواداران ما بسیار ارزشمند هستند و از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنم.سه شنبه 17/2/1392 - 11:14 - 0 تشکر 601950

عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تهران در باره شکست این تیم پرطرفدار در مقابل سپاهان اصفهان گفت: به نظرم، فرصت ˈمحمد رویانیانˈ مدیرعامل باشگاه تمام شده است.


ˈ محمدحسین نژاد فلاحˈ عصر امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: محمد رویانیان، دو فصل بر مسند مدیرعاملی باشگاه پرطرفدار پرسپولیس قرار داشت که متاسفانه وی در این سمت ناموفق بود.

وی ادامه داد: با توجه به علاقه شخصی به رویانیان، به این فرد پیشنهاد می کنم با استعفا از این تیم خداحافظی کند.

این عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تهران گفت: یکشنبه شب، تلخ ترین لحظات هواداران پرشور پرسپولیس بود و باید با نگاه مدیریت بهتر با نتایج مناسب، شادی را به هواداران هدیه کنیم.

وی در باره ˈیحیی گل محمدیˈ سرمربی تیم پرسپولیس گفت: گل محمدی، تجربه لازم برای هدایت این تیم بزرگ را ندارد و افرادی همچون گل محمدی، وحید هاشمیان و افشین پیروانی باید دستکم 10 سال در یک تیم دیگر تجربه کسب کنند.

نژاد فلاح خاطرنشان کرد: مدیرعامل و سرمربی تیم باید استعفا کنند و اگر تشخیص داده شد، هیات مدیره هم در این شکست مقصر است، اعضای هیات مدیره هم باید با آمادگی از این تیم خداحافظی کنند.

** ورزش از سیاست جداست

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان تهران در باره زمان برگزاری جشنواره دختران فاطمی که با جشنواره ورزشی شهرداری تهران همزمان شد، گفت: جشنواره دختران فاطمی استان تهران به دلیل برگزاری دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان از روز یکشنبه به امروز (دوشنبه) موکول شد و هیچ ارتباطی با برگزاری همزمان جشنواره ورزشی از سوی شهرداری تهران در سالن ورزشی آزادی تهران ندارد.

نژاد فلاح اضافه کرد: ورزش از سیاست جداست و در ورزش کشور هیچ فعالیت سیاسی وجود ندارد.

جشنواره ورزشی دختران فاطمی، عصر امروز (دوشنبه) با حضور هزاران ورزشکار زن استان تهران و با حضور وزیر ورزش و جوانان،

استاندار تهران و چند تن از مقامات کشوری و استانی در تالار ورزشی هیات والیبال استان تهران در سالن ورزشی حجاب تهران برگزار شد.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی