انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 358)
چهارشنبه 11/2/1392 - 9:21 -0 تشکر 600783
آرمان و قوانین انجمن سیاسی

بسم الله الرحمن الرحیم

 به امید خدا و با همکاری دوستان امیدواریم که با رعایت قوانین در راستای تحقق اهداف انجمن حرکت کنیم و با بهترین، اخلاقی‌ترین، مستدل‌ترین و تأثیرگذارترین راه و روش به این آرمان‌ها دست یازیم.

  آرمان‌ها و راستای حرکت در انجمن سیاسی :

 - نظریه‌پردازی اسلامی :  نظام جمهوری اسلامی یک نظام ارزشی بر پایه اسلام ناب محمدی است و بر این اساس باید در همه زمینه‌ها نظریه پردازی شود و تمام آموزه‌های سیاسی اسلام استخراج و مورد استفاده قرار گیرند، تفکر عمیق در کنار کسب دانش از لوازم این امر هستند.

- شناخت، گسترش و تقویت ارزش‌ها و سیاست‌های تعیین‌شده توسط رهبر معظم انقلاب

- شناخت هر چه بیشتر حق و باطل و پیروی عملی هر چه بهتر از حق

- اصلاح و بهبود بینش سیاسی

- تربیت و انسان سازی  : میدان سیاست اسلامی عرصه مناسبی برای ساخته شدن و به کمال رسیدن انسان است

- درس گرفتن از وقایع سیاسی و تاریخی

   قوانین انجمن سیاسی :

  ماده 1- ارتباط موضوعی و مفهومی : مباحث و مطالبی که در انجمن ثبت می‌شوند باید مربوط به حوزه سیاست باشند از جمله اخبار و وقایع سیاسی، دیدگاه‌ها و تحلیل‌های سیاسی و از همه مهمتر کلیه آموزه‌های اسلامی که قابل استفاده در زمینه سیاست باشند.

مباحث و مطالب باید دارای کیفیت و مفهوم مناسب باشند و مطالب مرتبط باید در یک بحث دنبال شوند
همچنین پاسخ‌های هر بحث باید مرتبط با آن بحث باشند و از پراکندگی بی‌مورد بحث پرهیز شود
همه قوانین در مورد عناوین مباحث هم صادقند.

  ماده 2- خطوط قرمز : هرگونه صحبتی پیرامون اسلام و ارزشهای اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارکان آن، امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری باید با دقت و احترام کامل بیان شود
همینطور مراجع تقلید، و دیگر شخصیت‌های مصرح در قانون اساسی ، و اشخاص مورد احترام مردم هم از دیگر مواردی هستند که باید حساب شده و با رعایت دقت و احترام کافی پیرامون آنها صحبت شود.

برآیند فعالیت‌ها نباید منتهی به تضعیف ارزشهای اسلامی، نظام و رهبری شوند و از فعالیت در جهت تقویت این ارزش‌ها و در راستای تحقق اهداف انجمن استقبال و در حد امکان حمایت خواهد شد.

  ماده 3- حفظ آرامش :  نباید از کلمات، ادبیات و نحوه بیانی استفاده شود که موجب به هم خوردن آرامش انجمن و دامن زدن به تنش و مجادلات بی‌ثمر، ایجاد جو منفی و تخریبی، ایجاد کینه و دشمنی بین کاربران، احساسی شدن فضا و از دست رفتن فضای منطقی بحث شود و باید به تأثیرات حرف و نحوه بیان در دیگر کاربران توجه شود.

  ماده 4- رعایت ارزشهای اخلاقی : توهین، تمسخر، افترا، تهمت و انگ زدن، برچسب زدن، استفاده ابزاری از مسائل شخصی، ریختن آبروی افراد دارای حرمت شرعی ممنوع است و اتهامات سنگین که نیاز به اثبات در دادگاه دارند قبل از اثبات در دادگاه قابل استناد نیستند و در کل بیان موارد منفی باید به اندازه و در حد اشتهار و ثابت شده باشد.

  ماده 5- پرهیز از مغالطه : منحرف کردن بحث، به حاشیه بردن بحث و پرداختن به حاشیه بجای پرداختن به اصل موضوع، فرافکنی، تحریف، متناسب نبودن دلایل و نتیجه گرفته شده با هم، مرتبط کردن غیراصولی و نابجای موارد متفاوت به هم، برداشت نادرست و نسبت دادن خلاف واقع و همه انواع مغالطه جایی در انجمن ندارند

  ماده 6- پرهیز از ایجاد سوء‌تفاهم : باید از طعنه و کنایه، مبهم صحبت کردن، و بیان مطالب در موقعیتهایی که موجب ایجاد سوء‌تفاهم می‌شود و منتج به تخلف از قانون می‌شوند پرهیز کرد و باید به برداشت دیگر کاربران توجه شود.

  ماده 7- نحوه تعامل کاربران : کاربران مجاز به اهانت، بازی با آبروی دیگر کاربران و تفتیش عقاید نیستند و باید از راه صحیح و منطقی نسبت به اصلاح عقاید دیگران تلاش کنند و با رعایت شرایط و آداب امر به معروف و نهی از منکر این فریضه الهی را نسبت به دیگران انجام دهند و باید همیشه فضای صمیمی بر انجمن حاکم باشد.

  ماده 8- مسئولیت پذیری : همه کاربران باید مسئول صحبت‌ها و مطالب ارسالی خود و جوابگوی سوالات و شبهات بوجود آمده باشند و مراقب باشند که باعث شکل‌گیری و دامن زدن به هیچ نوع بی‌قانونی نشوند همچنین کاربران موظفند مبحث ایجاد شده توسط خودشان را هدایت کنند تا نتیجه دلخواه بدست آید و توجه و مراقبت داشته باشند که آن مبحث به اهداف تعیین شده می‌رسد و به محلی برای بی‌قانونی تبدیل نمی‌شود، به مقدار مسئولیت پذیری کاربران امتیاز و آزادی عمل خواهند داشت.

  ماده 9- اخلاق اسلامی : اخلاق اسلامی روح قانون است و باید در کنار این قانون مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود و لازم است که این ارزشهای الهی همیشه مد نظر باشند.

  ماده 10- منابع معتبر :  مطالبی که نوشته خود کاربر نباشند و ادعاهایی که نیاز به تأیید دارند باید از یکی از منابع زیر باشند و تأیید اعتبار شوند و لازم است که مشخصات منبع مورد نظر و حتی‌الامکان لینک آن قید شود
سایتهای وابسته به نهادها و شخصیتهای رسمی مانند: دفتر بیت رهبری، دفتر ریاست جمهوری، سایت مجلس شورای اسلامی و... روزنامه‌ها، کتابها و مجلات در حال انتشار خبرگزاری‌های رسمی و نیمه رسمی مانند: ایرنا، مهر، فارس، ایسنا و...سایتهای خبری شناخته شده و قانونی که جزء صد سایت برتر باشند از جمله : جهان، رجا، الف، تابناک، فردا، عصر ایران

تبصره‌ ماده 10 :

برای استفاده از منابع قانونی و شناخته شده‌ای که بر اساس ماده ده جزء منابع معتبر نیستند باید مطلب مورد نظر به نقل از یکی از منابع معتبر باشد در غیر این صورت فقط می‌توان در مورد آن مطلب توضیح و لینک آن قید شود البته باید مطلب مورد نظر بر طبق قوانین انجمن باشد.

برای مطالبی که علمی محض هستند یا فایلهای صوتی و تصویری میتوان از منابع نسبتا معتبر و قانونی فراتر از این منابع استفاده شود. تکذیبیه‌ها و توضیحاتی که برای خبرها ارائه میشوند هم باید در کنار مطلب اصلی نقل شوند
  ماده 11- مدیریت انجمن : مدیریت انجمن بر اساس مواد قانونی صورت می‌گیرد و هر گونه اعمال مدیریت اعم از تأیید شدن یا ویرایش یا تأیید نشدن مطالب ارتباطی با سلایق شخصی کادر مدیریتی انجمن ندارد و کاربران خود مسئول مطالبشان هستند همچنین این اعمال مدیریت نباید موجب دلخوری کاربران شود و اگر تذکر و اخطاری برای کاربر ارسال میشود باید به آن توجه و از تکرار تخلفات پرهیز شود. چنانچه نظراتی در مورد نحوه مدیریت انجمن وجود دارد باید از راههای پیش‌بینی شده برای کادر مدیریتی انجمن ارسال شوند و نباید در محیط انجمن بیان شوند.

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

چهارشنبه 11/2/1392 - 9:24 - 0 تشکر 600784

انشاء الله مطالب خود را در چهارچوب آرمانها و قوانین انجمن درج کنیم

اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نكرده بودم كه شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشكار شماست (60)یس

پنج شنبه 12/2/1392 - 14:14 - 0 تشکر 600979

سلام
از جمله افرادی هستم که خیلی برام مهمه مطالبی که ثبت میشه بر اساس اخلاق و قوانین باشه
ولی نمیدونم چرا فکر کردم این قوانینی که ذکر کردید ینی "بحث نکن تمام " :|

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی