انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 488)
سه شنبه 2/7/1387 - 15:50 -0 تشکر 59972
بنظرت "خوشبختی"تصادفیه؟

خوشبختی تصادفی نیست اتفاق افتادن هر پدیده یا هر چیزی دلیلی دارد .

ارسطو معتقد است در جهانی که زندگی می کنیم ، قانون حکومت می کند ، نه شانس و تصادف . به عقیده ی وی هر چیزی به دلیلی اتفاق می افتد ، چه از آن دلیل اطلاع داشته باشیم و چه نداشته باشیم . هر عمل یک نوع اثر دارد ، چه آن را بتوانیم ببینیم و یا نبینیم و چه آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم .

غربی ها این را قانون پدربزرگ و قانون آهنین نامیده اند . پژوهش بی امان حقیقت ، برای روابط بین پدیده ها ، منجر به رشد غرب در زمینه ی علوم ، تکنولوژی ، پزشکی ، فلسفه و حتی جنگ افزار به مدت بیش از 2000 سال شده است . امروزه این تمرکز باعث به وجود آمدن پیشرفت های تکنولوژیکی شده است و موجب تغییر شگفت انگیز جهان ما گردیده است . این قانون می گوید که موفقیت ، سلامتی ، شادکامی و کامیابی همگی اثر مستقیم و غیر مستقیم بر روی نتایج علل و تلاش های ویژه هستند . این موضوع بدان معنی است که اگر بدانید دنبال کدام نتیجه هستید به احتمال قوی می توانید آن را به دست آورید . موفقیت ، خوشبختی ، کامیابی و ... نه معجزه هستند و نه شانس و تصادف . هر چیزی که اتفاق می افتد دلیلی دارد ، چه خوب باشد و چه بد ، چه مثبت باشد و چه منفی . در انجیل آمده است : " هر آنچه که بشر می کارد ، همان را درو خواهد کرد ." اسحاق نیوتن این قانون را به نام قانون سوم حرکت نامید . برای هر عمل ، عکس العملی مساوی و مخالف آن وجود دارد . مهم ترین گفتار این قانون جهانی این است که " تفکر، خالق است" . فکرهای شما ، نیروهای خلاق اولیه در زندگی شما هستند . تمام دنیا را به همان طریقی خواهید ساخت که فکر می کنید . مفهوم تمام افراد و موقعیت های زندگی شما به روش تفکر شما در مورد آن ها بستگی دارد . هرگاه فکرتان را تغییر دهید ، زندگیتان نیز تغییر خواهد کرد . شما همانی خواهید شد که اکثر اوقات در مورد آن فکر می کنید . این بزرگترین کشف بشریت است که تمام مذاهب ، فلسفه ، متافیزیک ، مبانی تفکر و نظریه های روانشناسی بر اساس آن استوارند . این دنیای بیرون شما نیست که محیط یا شرایط را به شما دیکته می کند ، بلکه دنیای درونی شماست که خالق شرایط زندگی شماست .

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

سه شنبه 2/7/1387 - 15:57 - 0 تشکر 59975

گزینه ی شما ، زندگی شما

همواره در انتخاب کردن آزاد هستید . در دراز مدت کسی نیست که شما را مجبور کند چگونه فکر کنید ، احساس کنید یا رفتار کنید . به جای آن ، احساس ها ، عواطف و رفتارهای خود را با انتخاب روش تفکر خود درباره ی جهان اطرافتان و درباره ی آنچه که برای شما اتفاق می افتد ، انتخاب کنید . دکتر سلیگمان از دانشگاه پنسیلوانیا این روش عکس العمل را شیوه ی تشریحی می نامد . این همان روشی است که کارها را برای خودتان توضیح می دهید یا تفسیر می کنید . و این معیار مهم ، همان چیزی است که شما هستید و همان چیزی است که می شوید . می توانید شیوه ی تشریحی را یاد بگیرید . روش تشریح کارهای خودتان تحت کنترل شماست . شما می توانید تجربیات خودتان را طوری تفسیر کنید که به جای عصبانیت و درماندگی ، احساس خوشحالی و شادکامی کنید . افکار و احساسات شما همواره در حال تغییرند . آن ها به سرعت تحت تاثیر حوادث اطرافتان قرار می گیرند . مثلا وقتی خبر خوبی دریافت می کنید ، نگرش و گرایش شما فورا مشخص می شود و احساس مثبت بیشتری در مورد هر کس و هر چیز خواهید داشت . از طرف دیگر اگر به طور غیر منتظره خبر بدی به شما بدهند ، ممکن است فورا افسرده ، غمگین ، عصبانی و بد اخلاق شوید ، حتی اگر این خبر نادرست یا کم دقت باشد . روش تعبیر و تفسیر شما از این حادثه است که تعیین کننده ی عکس العمل شماست .

4 قانون اساسی برای به دست آوردن عشق ، شادکامی ، موفقیت و کامیابی وجود دارد .

 تمام ناراحتی ها و شکست ها از عمل نکردن به این قوانین – به هر بهانه ای – می باشد . این چهار قانون بزرگ عبارتند از :1 – قانون باورها (اعتقادات) – تمامی اعتقاداتی که هر کس در طول زندگی و بر اثر تجارب و آموخته های خود به دست می آورد . منظور از اعتقاد ، تنها اعتقادات مذهبی نیست . 2 – قانون انتظارات (آرزوها) – انتظاراتی که هر کس از زندگی خود دارد . ایده آل هایی که هر کس برای خودش تعریف می کند .3 – قانون جذابیت (گیرایی) – جذب تک تک عوامل موفقیت در رسیدن به آرزوها .

4 – قانون مطابقت (همخوانی) – چگونگی تطبیق دادن هر شخص با شرایط و عوامل بیرونی به عبارت دیگر انعطاف پذیری در مقابل شرایط خارج از کنترل .

-----------------------------------------------------------------

"یاد خدا آرامبخش قلبهاست"

مدیریت انجمن روانشناسی

anjoman.ravanshenasi@tebyan.org

----------------------------------------------------------------

سه شنبه 2/7/1387 - 16:25 - 0 تشکر 59978

بله خوشبختی تصادفیه

سه شنبه 2/7/1387 - 16:42 - 0 تشکر 59987

خوشبختی تصادفی نیست ولی به دست آوردن آن محال نیست تصادفی بودن خوشبختی برابر است با تصادفی بودن جهان که هیچکس این موضوع را باور ندارد و این موضوع نه با عقل و نه با تجربه و نه با وحی سازگار نیست و با عدالت و حکمت خداوند در تناقض است . اگر به اتفاقی بودن آن معتقد شویم باید در فلسفه آفرینش شک کنیم و در نهایت ...

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
سه شنبه 2/7/1387 - 18:21 - 0 تشکر 60033

تمامی گفته های مقاله ی زیبا و بسیار علمی و جالب شما در قالب مستند ساخته شده ، مستند راز که انشاءالله در هفته های آتی در جلسه ی پخش فیلم نمایش داده خواهد شد در واقع همین گفته ها را به صورت ویژوآل به نمایش می گذارد . من خودم بارها امتحان کردم هر وقت هرچی خواستم به دست آوردم چه خوب و چه بد . ولی الان دارم یاد می گیرم فقط چیزای خوب بخوام و تا می تونم از خدا می خوام و بهم میده ، من به هر چی خواستم رسیدم و می رسم و به این اعتقاد دارم که آدم به هر چی می خواد می رسه فقط باید بخواد . فقط باید بخواهیم چون خدا برامون از همه ی نعمتهایش در این جهان قرار داده است و ما باید این نعمتها رو بخواهیم و از آنها چشم پوشی نکنیم . ولی هیچگاه شکرگزاری رو فراموش نکنیم  . با تشکر از شما مدیر محترم . 

سه شنبه 2/7/1387 - 18:46 - 0 تشکر 60046

به نام خدای مهربون

سلام... ممنون از بحث جالبی كه ایجاد كردید نگین جان...  

منم با خوندن تك تك جملات شما یاد كتاب و فیلم راز! كه یه حقیقت بزرگه افتادم!

واقعا خوشبختی ... بهترین بودن.. موفق بودن.. چیزهایی نیستن كه اتفاقی برای ما بدست اومده باشن... اونا حاصل تفكرات ما هستند...

حاصل تلاش درست ما...

واقعا قانون جاذبه فوق العاده زیبا این چیزها رو توضیح میده...

ممنون

مواظب خودتون و دلای پاكتون باشید.

یا علی 

شنبه 6/7/1387 - 17:46 - 0 تشکر 60960

به نام خدا

سلام

از یه رئیس جمهوری پرسیدن چجوری رئیس جمهور شدی؟

جواب داد: در دوران كودكی دوست داشتم رئیس جمهور بشم برای همین توی یك كاغذ نوشنم "من باید رئیس جمهور بشوم" بعد اون كاغذ رو جایی گذاشتم كه همیشه تو دیدم باشه...... حالا هم بعد از چندین سال رئیس جمهور شدم ......... 

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی