• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 1496)
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:56 -0 تشکر 598571
همه مردان بانک های دولتی ایران دریک نگاه / عکس

سلام

اقتصاد یکی از مهمترین بخش های هر فرد، گروه و جامعه ایست. به همین دلیل است که ازدیرباز مشهور است که شکم گرسنه دین و ایمان نمی شناسد. بنابراین مسئولان اقتصادی و مالی جامعه نقش خطیری در هدایت اقتصاد هرجامعه بر عهده دارند.


 مدیران بانک های ایران شخصیت های خیلی پیچیده و عجیب و غریبی نیستند آنها از اقتصاد سردر می آورند و می کوشند سازمان تحت امرشان و نهایتا کل جامعه را در مسیر تعالی پیش ببرند.

الف: بانک های دولتی

ا. محمود بهمنی

 


شخص اول سیستم مالی هرکشوری رئیس کل بانک مرکزی آن کشور است پس محمود بهمنی مسئولیت سنگینی بر عهده دارد که وضعیت پیچیده اقتصادی این روزهای کشور این بار را سنگین ترهم کرده.

محمود بهمنی زاده فشند است  از سال ۱۳۸۷ تاکنون رییس کل بانک مرکزی ایران و نماینده ایران در صندوق بین المللی پول است.

وی دارای لیسانس اقتصاد گرایش بانکداری، فوق لیسانس مدیریت بانکداری و دکترای مدیریت بازرگانی است و در سال 1326 زاده شده.

وی پیش از تصدی دبیر کلی بانک مرکزی، دارای سمت‌هایی چون معاونت و ریاست اعتبارات کل بانک ملی ایران، ریاست ادارات سرمایه گذاری، سازمان و روش‌های بانک، مدیریت امور معاملات و تسهیلات و بررسی طرحها بوده‌است.

بهمنی در سال‌های ‪ ۷۹‬تا ‪ ۸۶‬عضو هیات مدیره بانک ملی بوده و در هیات مدیره برخی شرکت‌های تحت پوشش بانک ملی همچون شرکت سرمایه گذاری، آزاد راه‌ها، لاستیک کرمان، چاپخانه بانک ملی و ... به نمایندگی این بانک عضویت داشته‌است.

رییس کل بانک مرکزی همچنین دارای ‪ ۱۷‬سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی و موسسه عالی بانکداری و تدریس در دوره‌های مدیریت میانی و عالی بانک است. تالیفات وی شامل کتاب بانکداری داخلی ‪ ،۱‬کتاب بانکداری ۲ ‪)‬عقود اسلامی) و اصول بانکداری است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:57 - 0 تشکر 598572

2. فرشاد حیدری

بعد از ماجراهای خاوری و فشاری که به بزرگترین بانک جهان اسلام وارد کرد پذیرفتن مدیریت این بانک دل شیر می خواست که قرعه به نام فرشاد حیدری افتاد.


فرشاد حیدری در سیستم بانکی کشور به تدریج رشد کرده و از کف شعب بانکی و ادارات و امور شعب بانک‌ها تا هیات مدیره بانک‌ها را پیموده‌است و جزو کسانی نبوده که یک شبه به عضویت هیات مدیره یا مدیرعاملی انتخاب شده باشد.او کسی است که به تمام ریز و درشت نظام بانکی ایران آشناست و سال‌ها به عنوان عضو هیات مدیره در کوران نوسانات و تحولات بانک‌های کشور بوده‌است.
سوابق فرشاد حیدری

فرشاد حیدری دارای دانشنامه  علوم اقتصادی در مقطع کارشناسی و مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد است. وی کار خود را در بانک تجارت آغاز کرد و به رده‌های ریاست شعبه و کارشناس اعتباری ارتقاء یافت. در پرونده کاری حیدری مدیریت شعب بانک تجارت استان‌های لرستان (۲ سال) و فارس (۵ سال) دیده  می‌شود. حیدری رییس اداره اعتبارات کل بانک تجارت و مدیر امور اعتباری این بانک نیز بوده‌است. فرشاد حیدری عضویت درهیات مدیره بانک تجارت را نیز در کارنامه خود دارد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:57 - 0 تشکر 598573

3.رامین پاشایی فام

بانک سپه نخستین بانک ایرانی است که مدیریت آن چند سالی است ثابت مانده و می کوشد بانک را به دوران شکوه اولیه خود بازگرداند. مدیر این بانک کسی نیست جز رامین پاشایی فام.


مشخصات فردی:

رامین  پاشایی فام
سمت:رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانك سپهسوابق تحصیلی :


- دكتری اقتصاد ازدانشگاه تهران
- فوق لیسانس برنامه ریزی و توسعه اقتصادی
- لیسانس اقتصاد نظریسوابق علمی:
- عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقاتسوایق اجرای بانکی:

- عضویت در شورای عالی بانكها
- عضویت در كمیسیون فرعی شورای پول و اعتبار
- عضویت در هیات مدیره بانك ملی
- عضو هیات امنای پژوهشكده پولی و بانكی
- عضویت در هیات امنای موسسه عالی بانكداری ایران
-  معاونت اقتصادی بانك مركزی
- عضو هیات مدیره بانك ایران و اروپا

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:57 - 0 تشکر 598574

4.حسینعلی ضیائی
حکم ریاستش برپست بانک هنوز خشک نشده، در واقع دیروز(دوشنبه) رسما مدیرعامل شده است. پیش از این نیز مرتضی دستجانی فراهانی سرپرست این بانک بود و ضیائی نیز در گذشته مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی و اخیرا مشاور بانک مرکزی بوده است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:58 - 0 تشکر 598575

بانک های تخصصی دولتی

5. بهمن وکیلی
مدیرعامل بانک توسعه صادرات است که در مقطعی مدیریتش با کش و قوس هایی همراه بود اما او سرجایش ایستاده است.


او متولد سال1340 است و فوق لیسانس برنامه‌ریزی و توسعه اقتصادی از دانشكده اقتصادی دانشگاه تهران دارد. و علاوه بر سمت های متعدد اقتصادی و دولتی در مقطعی مدیرعامل پست بانک تهران بوده است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:58 - 0 تشکر 598576

6.قربان دانیالی

بانک صنعت و معدن ازجمله بانک های تخصصی است که با مردم عادی چندان درارتباط نیست و در زمینه های خاص و تخصصی فعالیت دارد .


ریاست این بانک این روزها برعهده قربان دانیالی است. او فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مالی دارد. او پیشتر معاون بانكی و بین الملل همین بانک بود و به این ترتیب از خارج به آنها تحمیل نشده است.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:58 - 0 تشکر 598577

7.محمد طالبی

او که درحال حاضر مدیر عامل بانک کشاورزی است در سال44 به دنیا آمده و دکترای مدیریت مالی دانشگاه تهران رادارد. او دارای تالیفاتی در زمینه بانکداری است و سوابق اجرایی متعددی در زمینه بانکداری دارد.


او از ابتدای مدیرتش اعلام کرده همه فارغ التحصیلان کشاورزی مورد حمایت این بانک هستند و می کوشد طی سالهای اخیر نام این بانک را به عنوان بانک های فعال در زمینه بانکداری الکترونیک ثبت نماید.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:58 - 0 تشکر 598578

8. قدرت الله شریفی
مدیرعامل بانک مسکن است. در ایران کمتر کسی است که بخواهد صاحب مسکن شود و یکبار به این بانک سرنزند.اگرچه تعیین سقف وام های بانکی به عهده مدیرعامل نیست اما تصمیمات او می تواند در بازار مسکن تاثیر شگرفی بگذارد.


او پیش از این سمت نایب رئیس هیات مدیره بانک صادرات بود.گفتنی است آقای شریفی دارای 29 سال سابقه کار در بانک صادرات می باشد و وی کار خود را از تحویلداری در شعب این بانک آغاز و سمتهای معاون شعبه، رئیس شعبه، معاون حوزه، رئیس حوزه، رئیس اداره اعتبارات، بازرس مدیر عامل،‌ عضو هیات مدیره استان ها و مدیر عامل بانکهای صادرات استان های سیستان و بلوچستان و گیلان و عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران را در کارنامه کاری خود دارد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 28/1/1392 - 9:59 - 0 تشکر 598579

9. ماشاالله عظیمی
آخرین نفر از این لیست رئیس و مدیرعامل بانک توسعه تعاون ماشاالله عظیمی است. باتوجه به اهمیت ویژه ای که بخش تعاون دارد بانک توسعه تعاون برای کمک به تعاونگران کشور تاسیس شد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
پنج شنبه 29/1/1392 - 23:57 - 0 تشکر 598821

سلام

ممنون از این اطلاع رسانی مفید و جذاب 

جمعه 30/1/1392 - 14:29 - 0 تشکر 598869

shahinf گفته است :
[quote=shahinf;424382;598821]سلام
ممنون از این اطلاع رسانی مفید و جذاب سلام خواهش میکنم
بله شناخت رئیس ها جالبه :)

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.