دانش و فن آوری (بازدید: 332)
دوشنبه 19/1/1392 - 17:8 -0 تشکر 597340
قزوین میزبان رقابت هواپیماهای بدون سرنشین

_______________________________________

با گذشت حدود 10 ماه از آغاز سومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین، آزمون‌های پروازی این دوره از مسابقات روزهای 24 و 25 فروردین‌ماه سال جاری در فرودگاه آزادی برگزار خواهد شد.

______________________________________

 

به گزارش هیتنا این مسابقات که از تیرماه سال گذشته و با حضور 96 تیم از 24 استان کشور آغاز شد، شامل چهار مرحله ارائه پروپوزال، اجرای طرح و ساخت، پیش‌آزمون و آزمون‌های پروازی است که در مرحله ارائه پروپوزال، پس از بررسی 60 پروپوزال ارسالی و داوری آنها، 40 تیم موفق به حضور در مرحله اجرای طرح و ساخت شده و اقدام به آماده‌سازی پرنده خود برای اجرای مأموریت مسابقه نمودند. سپس تیم‌ها باید در مرحله پیش‌آزمون، مجوز حضور در مرحله آزمون‌های پروازی را کسب می‌کردند که نهایتاً 16 تیم به مرحله نهایی راه یافتند.

مأموریت خواسته‌ شده از تیم‌ها در این دوره از مسابقات بدین‌گونه است که تیم‌ها باید سامانه‌ای را آماده نمایند که قادر باشد با داشتن یك دوربین مناسب، در حداقل دو ارتفاع ثابت از سطح زمین كه هر كدام دلخواه بوده ولی به فاصله ۳۰۰۰ پا از یكدیگر هستند، برای مدت ۱۲۰ دقیقه (ترجیحاً ۶۰ دقیقه در ارتفاع اول و ۶۰ دقیقه در ارتفاع دوم) در شعاعی كمتر از ۵۰۰ متر ثابت مانده و در این مدت از سطوح زمین زیر خود فیلم‌برداری و به ایستگاهی در فاصله حداقل ۲ كیلومتری از منطقه پرواز ارسال نماید.

آزمون‌های پروازی سومین دوره از مسابقات، روزهای 24 و 25 فروردین در فرودگاه آزادی واقع در شهرستان آبیک قزوین برگزار خواهد شد.

این دوره از مسابقات به همت پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف، ستاد توسعه فناوری هوافضا و سازمان صنایع هوایی برگزار می‌گردد.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی