ورزش و تندرستی (بازدید: 136)
شنبه 10/1/1392 - 8:39 -0 تشکر 596163
هفتمین رویارویی استقلال و سپاهان در جام حذفی

استقلال و سپاهان و این دومین تقابل دو تیم است در این مرحله از بازی های جام حذفی.

در تاریخ جام حذفی ایران دو تیم تاکنون 3 بار با هم برخورد کرده اند که در هر سه مصاف قبلی بصورت رفت و برگشت باهم بازی کرده اند. نکته جالب اینکه هر 3 مصاف قبلی دو تیم در 3 فصل متوالی جام حذفی از 80 تا 82 بوده است. در 6 رویارویی قبلی دو تیم در جام حذفی، سپاهان 5 بار استقلال را شکست داده و فقط یک بار از این تیم شکست خورده است.

اولین مصاف در مرحله نیمه نهایی جام حذفی 80 بود که سپاهان در اصفهان 4-2 استقلال را برد و در تهران 3-1 به این تیم باخت و استقلالی ها فقط به خاطر یک گل زده بیشتر در خانه حریف موفق به حذف سپاهان شدند.

دومین مصاف دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی 81 بود که سپاهان با نتایج 3- صفر و 1- صفر استقلال را شکست داد و حذف کرد.

سومین مصاف استقلال و سپاهان نیز در فینال جام حذفی 82 بود که سپاهان در اصفهان با نتیجه 3-2 پیروز شد و در تهران نیز با دو گل استقلال را برای دومین بار شکست داد و قهرمان جام حذفی شد.

شنبه 10/1/1392 - 8:42 - 0 تشکر 596164

به احتمال فراوان برنده این بازی تیمی است که بازی‌سازش بهترین روز خود را سپری کند. جباری یا نویدکیا؟ مسئله این استجام حذفی باشگاه‌های ایران- یادواره آزادسازی خرمشهرسال ۹۱- ۹۲؛ مرحله نیمه‌نهاییشنبه دهم فروردین ۱۳۹۲- ساعت ۱۷:۰۰ورزشگاه آزادی تهراناستقلال تهران – سپاهان اصفهان

بی‌گمان مهم‌ترین بازی داخلی فوتبال در آغازین روزهای بهار سال ۱۳۹۲ تقابل تیم‌های استقلال و سپاهان در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی است. مسابقه‌ای که اولین دیدار هر یک از دو تیم در سالجدید محسوب می‌شود. استقلال در آخرین دیدار خود مقابل نفت تهران به یک نتیجه تساوی ۱-۱ در چارچوب لیگ برتر دست یافت اما سپاهان در تبریز به یک برد دلچسب مقابل تراکتورسازی رسید.شنبه 10/1/1392 - 8:43 - 0 تشکر 596165

استرس تا مرز خطرتب و تاب رویارویی دو تیم بزرگ و پرافتخار فوتبال کشور در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی آن‌قدر بالا گرفته که علاقه‌مندان منتسب به دو تیم «آبی» و «زرد»پوش به کلی حال و هوای تعطیلات و دید و بازدیدهای نوروزی را به بوته فراموشی سپرده‌اند و با کری‌خوانی‌های مرسوم یکدیگر را محکوم به شکست می‌کنند. با این اوصاف استرس بالا نیز در نزد بازیکنان دو تیم بیش از حد بالا گرفته و تیمی که در طول مسابقه بتواند بر این مشکل فائق آید به طور حتم برنده این جدال حساس خواهد شد. کادر فنی دو تیم استقلال و سپاهان برای رو نشدن اندیشه‌های تاکتیکی‌شان نزد هواداران و کم کردن حساسیت‌های کاذب نزد بازیکنان تمرینات خود را پشت درهای بسته برگزار کردند.
شنبه 10/1/1392 - 8:43 - 0 تشکر 596166

مصدومان و محروماناز اردوی آبی‌پوشان این‌گونه خبر می‌رسد که ویسنته آرزه بازیکن بولیویایی این تیم به خاطر بازی‌های تیم ملی کشورش در تمرینات این تیم غایب بوده است. همچنین حسن اشجاری مدافع چپ‌پای استقلالی‌ها که سابقه عضویت در تیم سپاهان را هم دارد به خاطر حادثه رانندگی و مصدومیت به این بازی نمی‌رسد. در آن سو حضور محمدرضا خلعتبری مهاجم تکنیکی و ریزنقش زرد‌ها در این بازی به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه عضله پا در هاله‌ای از ابهام است. اما دکتر رشادی پزشک تیم سپاهان با تمهیدات لازم خلعتبری را مهیای نبرد با شاگردان قلعه‌نویی کرده است. البته در تمرینات آبی‌پوشان بازیکنان مدام از آسیب‌دیدگی خلعتبری سوال می‌کردند.
شنبه 10/1/1392 - 8:44 - 0 تشکر 596167

دوئل ویژه: جدال «پلی‌میکر»هابدون شک جدال اصلی دو تیم در خط میانی است. همان جایی که از تیم استقلال مجتبی جباری برای بازی‌سازی می‌آید و در سوی دیگر در تیم طلایی‌پوشان این وظیفه خطیر را محرم نویدکیا بازی می‌کند. بهترین بازی‌سازهای فوتبال ایران فردا در دو سوی میدان روبه‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند و به احتمال فراوان برنده این بازی تیمی است که بازی‌سازش بهترین روز خود را سپری کند. جباری یا نویدکیا؟ مسئله این است.
شنبه 10/1/1392 - 8:45 - 0 تشکر 596168

اندیشه‌های تاکتیکیامیر قلعه‌نویی سرمربی آبی‌پوشان به همراه دستیار اول خود مجید صالح نقشه‌های زیادی را برای شکست شاگردان کرانچار ترسیم کرده‌اند. استقلالی‌ها با توجه به میزبان بودنشان در این پیکار در وهله نخست در این اندیشه‌اند تا در‌‌ همان دقایق نخست مالکیت توپ و میدان را از آن خود کنند و با فرار‌های آرش برهانی و قدرت سرزنی فرزاد حاتمی کار طلایی‌پوشان را یکسره کنند. اما زردجامگان با پوشش همه‌جانبه از یار خودی و با هافبک‌های باانگیزه و دونده به احتمال زیاد با سیستم ۲-۴-۴ لوزی گام به کارزار با آبی‌پوشان می‌گذارند. احسان حاج‌صفی مدافع چپ‌پا و ملی‌پوش سپاهان جدالی نفس‌گیر با خسرو حیدری مدافع راست استقلال خواهد داشت. حیدری در صدد ارسال سانترهای مواج خود بر روی دروازه گردان است و حاج‌صفی نیز می‌خواهد با ترفندهای دفاعی به عنوان یک دفاع چپ کلاسیک، از چنین کاری ممانعت کند.
شنبه 10/1/1392 - 8:45 - 0 تشکر 596169

یار دوازدهم؛ سپاهان و تراکتور علیه استقلالاستقلالی‌ها به شدت از هواداران خود دعوت کرده‌اند تا به عنوان یار دوازدهم تیم‌شان را برابر سپاهانی‌ها حمایت کنند. طلایی‌پوشان نیز با تدارک و گسیل کردن هواداران زردپوش به تهران و همیاری هواداران تراکتورسازی ساکن تهران از آنان خواسته‌اند تا مدافع عنوان قهرمانی را برابر تیم استقلال حمایت کنند.

شنبه 10/1/1392 - 8:46 - 0 تشکر 596170

محسن ترکی داور سرشناس کشورمان که قرار بود دیدار نیمه نهایی جام حذفی میان دو تیم استقلال و سپاهان را در روز دهم فرودین قضاوت کند، از این ابلاغ انصراف داد تا فدراسیون فوتبال علیرضا فغانی را به عنوان داور جایگزین معرفی کند.به نظر می رسد که مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال از این تصمیم محسن ترکی به شدت عصبانی شده و باید دید که چه آینده ای در انتظار این داور بین المللی است.پیش از این هم  محسن ترکی در واکنش به اتفاقات دیدار دو تیم استقلال و راه آهن و صحبت های علی دایی برای همیشه از دنیای داوری خداحافظی کرده بود که این مسئله با پادرمیانی مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته داوران حل شده بود.

شنبه 10/1/1392 - 8:47 - 0 تشکر 596171

مدیرعامل داماش می‌گوید تیمش در رشت پرسپولیس را شکست خواهد داد. امیر عابدینی در حالی که به فدراسیون فوتبال می‌رفت تا در مراسم قرعه‌کشی جام حذفی شرکت کند گفت: «من به فدراسیون می‌روم چون دوستان نظامی هستند و شلوغ می‌کنند که میزبانی را برای خودشان بگیرند. ولی اگر فدراسیون میزبانی جام حذفی را به ما بدهد، پرسپولیس را می‌بریم و با استقلال به فینال می‌رسیم.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی