انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 128)
جمعه 25/12/1391 - 11:44 -0 تشکر 594437
متصدیان كافی نت مراقب باشند

امروزه با پیشرفت فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، ابزار جرم بیشتری در اختیار مجرمان حرفه‌ای قرار گرفته است. فضای مجازی یكی از این ابزارها شمرده می‌شود. امروزه مجرمان اینترنتی با ترفندهای گوناگون سعی در پنهان كردن خود در این فضا را دارند كه یكی از این ترفندها استفاده از اماكن عمومی مجازی نظیركافی نت‌ها است.
در اكثر جرایم اینترنتی رخ داده متصدیان كافی نت‌ها به دلیل عدم رعایت موارد قانونی قادر به معرفی كاربر مورد نظر نخواهند بود و لاجرم مسئولیت اقدام مجرمانه به عهده شخص متصدی كافی نت خواهد بود.
پلیس فتا به كافی نت داران توصیه می‌كند:
1-    قبل از اینكه سیستم را جهت كاربری در اختیار مشتریان قرار دهند با اخذ كارت ملی نسبت به احراز هویت كامل كاربران اقدام و مشخصات دقیق كاربر را در دفاتر مخصوص ثبت و ساعت شروع و خاتمه كاربری را نیز درج كنند .
2-     اقدامات لازم جهت ارتقاء امنیت سیستم های رایانه‌ای كافی نت را انجام دهند .
3-     متصدیان می توانند هرگونه موارد مشكوك را به پلیس فتا اعلام كنند
4-     نصب دوربین محیط كافی نت را برای مجرمان و كراكر ها ناامن و از فعالیت آنها جلوگیری می كند
5-     استفاده از سرویس‌های عبور از فیلتر به هر نحو ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد .
6-    با توجه به اینكه انتشار داده‌ها و اطلاعات شهروندان به هر نحو ممنوع بوده و جرم تلقی می شود، در هنگام ثبت نام شهروندان در مراكز آموزش عالی و غیره حفاظت از اطلاعات شخصی شهروندان در دستور كار قرار گرفته و نسبت به امحاء اطلاعات شخصی به جا مانده كاربران در سیستم استفاده شده نظیر عكس ها و مدارك هویتی در دوره های زمانی كوتاه اقدام شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی