فرهنگ پایداری (بازدید: 122)
پنج شنبه 24/12/1391 - 17:55 -0 تشکر 594393
آخرین پیام تبریك نوروزی شهید شاطری

 

شهید حسن شاطری یا همان «مهندس حسام خوشنویس» نوروز سال 91 پیام تبریكی برای دوستان‌شان ارسال كرد كه در كنار تبریكات متداول به ‌واقع نشان‌دهنده دغدغه‌ها و آرمان‌های این شهید بزرگوار بود.

ایام نوروز سال 92 با چهلمین روز شهادت سردار گرانقدر اسلام «شهید حسن شاطری» و یا همان «مهندس حسام خوشنویس» لبنانی‌ها مصادف شده است. آنچه در ادامه می‌آید، پیام تبریك نوروز 91 شهید شاطری به دوستان‌شان است.

ایمیلی كه به قول دریافت كننده پیام، «باید تا آخر آن را خواند تا دغدغه‌های واقعی او را شناخت».

به گفته او كه چند سال افتخار آشنایی با این شهید عزیز را داشته، «این متن حاوی جملاتی است كه واقعیت نگرانی او بود و هر وقت او را می‌دیدیم شروع به گفتن اهمیت قرآن و غیره می‌كرد...» و ادامه داد «این واقعیت شهید عزیزی است كه با رفتنش آنهایی را كه او را می‌شناختند بسیار داغدار كرد». دوستانش می‌گویند «هنوز نمی‌شود نبودش را باور كرد».

*خدایا، شكر كه فرصت دادی در مزرعه عمر بكاریم.

ألسّلامُ علی ربیعُ الانام و نضرة الایام

سلام بر بهار و شكوفایی مردمان و شادابی و نشاط روزگاران - سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارك باد

بنام خداوندی كه بدیع است و هر روز و هر لحظه خلقی نو و نوروزی جدید میآفریند ولا یشغله شأنٌ عن شأن!

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللیل و النّهار

و یا محوّل الحول والاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

خداوندا در آخرین دقایق سال، ترا شكر و سپاس می گزاریم كه فرصت و نعمت حیات را در این سال نیز نصیب و روزی فرمودی و فرصت دادی تا در مزرعه عمر بكاریم و اینك كه طبیعت در طلیعه بهار، جان و حیات دوباره می‌یابد، ما نیز بر بهار جانها، آن امام معصوم و قطب عالم امكان سلام و درود میفرستیم و سال نو را با تجدید عهد و ارادت به آن ذخیره الهی آغاز می كنیم و از خداوند مسئلت می‌نمائیم كه نصیب و روزی‌مان را از بركات و هدایت‌های آن امام هادی بیش از پیش قرار دهد و جان ما را زنده و بهاری و شادابی و نشاط ما را در ظلّ هدایت‌ها و بركات ایشان مستدام و مستمر نماید:

ألسّلامُ علی ربیعُ الانام و نضرةُ الایّام, سلام بر بهار و شكوفایی مردمان و شادابی و نشاط روزگاران.

امیرالمؤمنین علیه السلام در كلامی نورانی میفرمایند: «تعلّموا القرآن فانّه ربیع القلوب» قرآن را یاد بگیرید، كه به راستی قرآن بهار دلها است.

آیه‌ای از قرآن كریم به یادم آمد كه خداوند سبحان از مؤمنین می‌خواهد كه خدا و رسولش را اجابت كنند تا زنده شوند : "یا ایها الذین آمنوا استجیبوا لله و للرسول اذا دعاكم لما یحییكم", ای كسانی كه ایمان آورده اید، خدا و رسولش را اجابت كنید، آنگاه كه شما را می‌خوانند برای آنچه شما را حیات و زندگی می‌بخشد!

و به قول مولانای رومی كه می‌گوید:

مسلمانان، مسلمانان مسلمانی ز سر گیرید، كه كفر از شرم یار من مسلمان‌وار می‌آید

برون شو ای غم از سینه كه لطف یار می‌آید، تو هم ای دل ز من گم شو كه آن دلدار می‌آید

نگویم یار را شادی كه از شادی گذشت‌ است او، مرا از فرط عشق او ز شادی عار می‌آید

مسلمانان مسلمانان مسلمانی ز سر گیرید، كه كفر از شرم یار من مسلمان‌وار می‌آید

برو ای شكر كین نعمت ز حد شكر بیرون شد، نخواهم صبر گرچه او گهی هم كار می‌آید

روید ای جمله صورت‌ها كه صورت‌های نو آمد، علم‌هاتان نگون گردد كه آن بسیار می‌آید

در و دیوار این سینه همی درد ز انبوهی، كه اندر در نمی‌گنجد پس از دیوار می‌آید

پس بهار به طبیعت جان می بخشد و امام به مخلوقات و قرآن به قلب و جان انسانها.

بیائید برای سال آینده از خدا بخواهیم ما را توان و قوتی مضاعف عطا فرماید تا رابطه‌مان را با امام علیه السلام و كتاب و در واقع با آن دو ثقل، كتاب و عترت كه پدر امّت، رسول اكرم (ص) به‌ آنها مكرراَ وصیت و سفارش می‌نمود ترمیم و اصلاح نمائیم تا در سایه آن حیاتی نیكو و مبارك بیابیم. (فارس)

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی