سينما و تلویزیون (بازدید: 209)
شنبه 5/12/1391 - 0:3 -0 تشکر 591428
رادیو جوان پا به دوره جوانی گذاشت


احمد پور: رادیوخالی از ستاره نخواهد شد

چهارم اسفندماه رادیو جوان 17 ساله می‌شود، شبکه جوانی که کم کم وارد دوره نوجوانی می‌شود و باید انتظار بیشتری از آن داشت.

بهنام احمدپور مبارکه مدیر شبکه جوان در آستانه تولد 17 سالگی رادیو جوان درباره این شبکه اظهار کرد:رادیو جوان اتفاق مهمی برای قشر جوان کشور ماست.رادیویی که در این سال‌ها علی‌رغم همه فراز و فرودهایی که در کار خودش داشته است، توانست خودش را در یک درجه‌ای حفظ کند. دوم هستیم اما جزو شبکه‌های پرمخاطب محسوب می‌شویم.

او همچنین گفت: امیدواریم 17 سالگی رادیو جوان اوج شکوفایی این شبکه باشد.در این چند ساله رادیو جوان سخت کار کرد و خیلی زحمت کشید و شاید هم در برخی جاها اذیت شد.

احمدپور درباره لزوم حفظ هنرمندان چهره در رادیو اظهار کرد: رادیو محل پرورش افراد چهره است و خالی از ستاره نخواهد شد. همه از شبکه جوان انتظار دارند که با ایده‌های نو بیاید و متفاوت باشد به همین دلیل یک مقدار کارش نسبت به مابقی‌ شبکه‌ها سخت‌تر خواهد شد.

 

 

***حضور بیش از 15 هنرمند چهره به عنوان مجری در رادیو جوان

احمدپور مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پاسخ به این پرسش که رادیو جوان تا چه میزان تلاش می‌کند هنرمندان چهره را حفظ کند و همچنین ستاره‌ها را افزایش دهد؟ توضیح داد: رادیو همیشه و از همان ابتدایی که در ایران پا گرفت،محل پرورش نیروهای نخبه،معرفی افراد متفاوت و ستارگان به سایر قسمت‌های سازمان صدا و سیما بوده است و تعداد نفراتی که از رادیو کار را شروع کرده‌اند و به بخش‌های مختلف صدا و سیما رفته‌اند و در آنجا هم موفق بوده‌اند بیش از چیزی است که فکر می‌کنید. به همین دلیل روند معرفی افراد چهره ممتد و ادامه دار بوده است.

او بر این موضوع تاکید کرد که رفتن افراد چهره به سایر بخش‌های صدا و سیما به این معنی نیست که دیگر افراد چهره در رادیو وجود ندارد و رادیو خالی می‌شود. بلکه بلافاصله افراد دیگری که پشت خط بوده‌اند آمده‌اند و جای قبلی‌ها را پر کرده‌اند.

وی در ادامه گفت:خوشبختانه افراد چهره در رادیو زیاد داریم و با اطمینان باید بگویم در یکی دو سال آینده ستاره‌های بیشتری به چهره‌های رادیو اضافه خواهند شد.

مدیر رادیو جوان همچنین به فرزاد حسنی اشاره کرد که از چهره‌های خوب در رادیو است.

احمدپور مبارکه با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 15 هنرمند چهره به عنوان مجری در رادیو جوان حضور داشتند،گفت: از علی ضیا گرفته تا احسان علیخانی،‌زندگانی و جمعی از بازیگران سینما و تلویزیون که همه اظهار علاقه می‌کردند، حضور داشتند. ما نیز یک تیم هستیم و سعی می‌کنیم مسئولیت آن چیزی را که پذیرفته‌ایم به نحو احسن انجام دهیم.

وی به شبکه جوان و فعالیت‌های آن اشاره کرد که احتمال دارد به تکرار بیفتد و افزود: برای اینکه بتوانیم نظر مخاطبان را تامین کنیم برای یک مدتی بهتر است آن کار را اجرا نکنیم. تا یک تنوع همیشه در جدول پخش شبکه باشد و اینگونه نیست که چهره‌های ما بروند و قطع ارتباط شود.

 

*** مهران دوستی از «کافه رادیو» قهر نکرد

احمدپور درباره مهران دوستی که پیش از این برای مدتی در برنامه «کافه رادیو»حاضر نشد، درباره عدم حضورش توضیح داد: مهران دوستی قهر نکرد.مشکلاتی داشت.از طرف دیگر هم شبکه در پی این بود که تغییراتی در برنامه «کافه رادیو» بدهد، در نتیجه هر دوی اینها باعث شد که یک مدت از برنامه خود فاصله بگیرد و پس ازتغییراتی که اعمال شد مجددا به برنامه بازگشت.

 

*** رادیو جوان سال آینده به طور کامل تغییر می‌کند

مدیر رادیو جوان از تغییرات کلی برنامه‌های رادیو جوان برای سال آینده نیز خبر داد و گفت: شبکه‌ای مثل شبکه جوان برای سال آینده طراحی ویژه‌ای دارد. شاید کل جدول پخش و ساعت پخش برنامه‌های ما به طور کامل تغییر کنند و برنامه‌هایی با عناوین جدید خواهیم داشت.


*** رادیو به زودی ستاره‌های جدیدی معرفی خواهد کرد

احمدپور با اشاره به اینکه باشگاه رادیو جوان از بین جوانان مستعد افراد و چهره‌های جدیدی را تربیت می‌کند، افزود: این افراد طبعا کسانی هستند که می‌توانند پا جای قدیمی‌ترها و پیشکسوتان‌شان بگذارند و به زودی ستاره‌هایی از بین بچه‌های باشگاه رادیو جوان خواهید دید.

 

*** همه از شبکه جوان انتظار دارند تا با ایده‌های نو بیایند

مدیر شبکه جوان در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره نقاط ضعف و نقاط قوت این شبکه گفت: طبعا همه سیستم‌ها و سازمان‌ها دارای نقاط ضعف و قوی هستند. اگر ما چشم‌مان را بر روی ضعف‌ها ببیندیم دچار مشکل می‌شویم. شبکه جوان نیز شاید تنها شبکه‌ای باشد که اختصاص به جوانان دارد و همیشه در حال تغییر است. اگر تا کنون برای بچه‌های دهه 60 کار می‌کردیم،اکنون باید بچه‌های دهه 70 را نیز اضافه کنیم و جدی‌تر به سراغشان برویم. اگر ما با همان ذهنیت قبلی‌مان برای نسل جدید برنامه‌سازی کنیم دچار مشکل خواهیم شد. در نتیجه برخی وقت‌ها شاید در این مساله دچار مشکل می‌شویم.

 

***اگر دچار روزمرگی شویم ازفاصله پرشتاب نسل‌ها جا می‌مانیم

او همچنین با اشاره به اینکه همه از شبکه جوان انتظار دارند تا با ایده‌های نو بیاید،خاطرنشان کرد: این شبکه باید متفاوت باشد به همین دلیل کارش یک مقدار نسبت به مابقی شبکه‌ها سخت‌تر خواهد شد. برخی اوقات اگر دچار روزمرگی شویم از این فاصله پرشتاب نسل‌ها جا می‌مانیم و دچار مشکل می‌شویم.

 

 

***حال حاضر برنامه‌ای که ویژه دانشجویان باشد نداریم

احمدپور مبارکه همچنین درباره تعامل با دانشجویان و اینکه آیا تاکنون برنامه‌ای برای این قشر از جامعه داشته‌اند یا خیر؟توضیح داد: در حال حاضر برنامه‌ای که ویژه دانشجویان باشد نداریم ولی بسیاری از مخاطبان شبکه ما دانشجویان هستند و سعی می‌کنیم این ارتباط روحی را قطع نکنیم. البته بیشتر برنامه سازان ما نیز دانشجو هستند.

مدیر شبکه جوان همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برنامه‌سازان رادیو جوان تا چه میزان برای ورود به حوزه‌های جدید جسارت دارند؟ گفت: ما محدودیتی برای این که به موضوع خاصی ورود کنیم نخواهیم داشت و اگر به موضوع خاصی ورود پیدا کنیم تلاش می‌کنیم منصفانه درباره واقعیات آن قضاوت کنیم.


***مشکلی از نظر بودجه نداریم

احمدپور مبارکه در بخشی از صحبت‌هایش به بودجه رادیو جوان اشاره کرد و گفت: بودجه شبکه رادیو جوان مثل تمام شبکه‌ها براساس وظایفی است که برای آن در نظر گرفته شده و تعهدات برنامه‌سازی‌ای که به آن سپرده شده است،تعیین می‌شود. به دلیل اینکه بودجه‌مان را به طور متمرکز از صدا و سیما دریافت می‌کنیم مشکلی از این جهت نداریم.

او در ادامه گفت: البته مسائل مالی کل جامعه روی بودجه کل ارگان‌ها اثر می‌گذارد،ما هم مستثنی نیستیم ولی اینکه بگویم شبکه جوان مضیقه خاصی داشته باشد،نه، اصلا اینگونه نیست.

 

***همه‌ی چیزهایی که می‌خواستیم هنوز عملی نشده است

احمدپورمبارکه که از سه سال پیش مدیر شبکه رادیو جوان بوده است‌، در پاسخ به اینکه تا چه میزان به ایده‌هایی که مورد نظرتان بوده است‌، رسیده‌اید؟ گفت: همه‌ی آن چیزهایی که می‌خواستیم هنوز عملی نشده است،به دلیل اینکه ما در این شبکه بیشتر انرژی‌مان را برای تربیت نیرو گذاشته‌ایم. امیدواریم سال 92 بتوانیم با برنامه‌ریزی‌ای که انجام داده‌ایم از این ایده‌هابهره مند شویم. اما به طور کلی از روند این شبکه راضی هستم و مسیری که ادامه دادیم براساس طرح و برنامه بوده است.

 

*** سال 92 سال خوبی برای رادیو جوان خواهد بود

وی با اشاره به اینکه 92 سال خوبی برای رادیو جوان خواهد بود،درباره رقابت این رادیو با سایر شبکه‌های رادیویی و اینکه تاکنون تا چه میزان از رتبه‌ای که در آن قرار دارند،راضی است؟توضیح داد‌: در آماری که مرکز تحقیقات صدا و سیما ارائه کرده است شبکه جوان پس از رادیو ایران به عنوان پرشنونده‌ترین شبکه است.اما در آخرین نظرسنجی صورت گرفته، در میزان رضایت از برنامه‌های رادیو جوان در رتبه اول قرار داریم اما باید تلاش کنیم بهتر شویم. این نشان می‌دهد ما در جاهایی هنوز ضعف داریم. پس باید تلاش کنیم تا انتخاب اول مخاطبان باشیم.


ایسنا

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی