انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 177)
پنج شنبه 3/12/1391 - 18:35 -0 تشکر 591249
اوصاف منافقین عصر حاضر از زبان استاد انصاریان

اوصاف منافقین عصر حاضر از زبان استاد انصاریان

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: امروز دلار و دولت آمریكا به‌جای بت‌های مكه و بت‌های قدیم آفریقا و اروپا نشسته و ملت‌ها را در جای جای دنیا گرفتار بت‌پرستی مدرن كرده است.

 


آیت الله حسین انصاریان  در سخنرانی خود كه در مهدیه بزرگ سمنان انجام شد، اظهار داشت: همواره در طول تاریخ كسانی به شرك آلوده بودند كه خدا را قادر بر تقدیر عالم و زندگی موجودات دنیا نمی‌دانستند.
وی تصریح كرد: آنها در هر روزگاری بت جاندار و یا بی‏جانی را مقابل خدا علم می‌كردند و بخشی از كارگردانی زندگی خود را به آن نسبت می‌دادند.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: در دنیای امروز این بت اغلب دولت‌های قدرتمند در درجه نخست و بعد ملت‏های آنهاست و در حال حاضر برخی از دولت‌ها به چشم خدایی به دولت آمریكا نگاه می‌كنند.
انصاریان افزود: دولت‌های عربی معتقدند كه بدون دلار و دولت آمریكا چرخ زندگی نمی‌چرخد و این اعتقاد در قلب آنها به جای اعتقاد بر تدبیر بی‏كران خداوند در تمام شئون‌ زندگی موجودات جهان را گرفته است.
وی تصریح كرد: این نوع از شرك، "شرك جلی " است كه علاوه بر دولت‌های عربی برخی از دولت‌های آمریكای لاتین و دولت‌های آسیایی نیز گرفتار آن شده‌اند.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: امروز دلار و دولت آمریكا به جای بت‌های مكه و بت‌های قدیم آفریقا و اروپا نشسته و ملت‌ها را در جای جای دنیا گرفتار بت‌پرستی مدرن كرده است.
انصاریان افزود: حكومت‌های اردن، تونس، لیبی، مصر و . . . بندگی آمریكا را می‌كردند تا حدی كه به آنها دستور كشتار ملت خودشان و نابودی فرهنگ اسلامی داده می‌شد و این دولت‏ها اطاعت از این دستور را لازم می‌دانستند.

پنج شنبه 3/12/1391 - 18:40 - 0 تشکر 591251

* منافقان در دیدار با آمریكا و انگلیس می‌گویند: از شماییم

استاد اخلاق حوزه علمیه قم تصریح كرد: كسانی كه گرفتار بیماری خطرناك نفاق هستند، تمام حركات درونی و بیرونی‌شان و تمام عقاید، اخلاق و اعمالشان محصول كفر، شرك و نفاق است.
وی گفت: در قرآن به روشنی بیان شده است كه این افراد هرگز نمی‌توانند ثمره مثبتی داشته باشند، زیرا كه منافقان در پست‌ترین مرحله دوزخ قرار دارند.
انصاریان افزود: منافقان پست‌ترین انسان‌ها هستند كه در آتش نفاق به فرهنگ، ملت و كشورشان آتش می‌زنند و این‏ها كسانی هستند كه در دیدارهای خود با آمریكا و انگلیس می‌گویند درست است ما ایرانی هستیم اما از شماییم.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم تصریح كرد: قرآن حال این افراد را این گونه بیان می‌كند كه منافقان وقتی با شیاطین می‌نشینند، اقرار می‌كنند كه ما از شماییم و منظور از شیاطین در اینجا شیاطین انسی بوده و نه جنی زیرا شیاطین جنی قابل رؤیت نیستند چرا كه كلمه جن به معنای پنهان است.
انصاریان گفت: فردوسی در اشعار خود بیان می‌كند كه اگر درختی را كه میوه تلخی دارد به بهشت برده و باغبانش جبرئیل و از آب‌های بهشتی آبیاری شود، باز به جای گوهری ارزشمند همان میوه تلخ را به بار می‌آورد.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم افزود: هندوانه‌ای با شكل ظاهری زیبا اما میوه‌ای تلخ‌تر از زهر مار وجود دارد كه اعراب بدان هندوانه ابوجهل می‌گویند، چنین هندوانه‌ای اگر به بهترین شكل و در زمینی با خاك مناسب پرورش داده شود، میوه‌اش شیرین نمی‌شود بلكه همان میوه تلخ را در مقدار بیشتر بار می‌دهد.
وی تصریح كرد: این‏ها مثال حال منافقان بوده و همان گونه كه قرآن ذكر كرده است هرگز نمی‌توانند برای دیگران زمینه‌ساز خیر باشند.

* اعراب فرزندان خود را به صهیونیست‌ها می‌سپارند
استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: متأسفانه امروزه برخی از مردم كشورهای اسلامی برای به ظاهر پیشرفت بیشتر و بهتر، فرزندان خود را در كشورهای بیگانه نزد صهیونیست‌ها، آمریكایی‌ها و یا مسیحی‌های متأثر از صهیونیست به پانسیون‌ها می‌سپارند.
انصاریان افزود: واضح است كه بعد از گذشت 10 یا 15 سال بعد این فرزند به یك انسان بی‌رحم نسبت به عواطف انسانی، فروشنده دین و ملت خود، بی‌غیرت و پست تبدیل شود كه تنها زندگی را منحصر به همین دنیا می‌داند.
وی تصریح كرد: چرا فرزندانمان را به فرهنگ ناب امیرالمؤمنین علی علیه السّلام و یا پیغمبر اكرم صلّی الله علیه و آله و سلّم نسپاریم تا بعد از سال‌ها مالك اشتر و بلال‌مانندی تحویل بگیریم.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: قرآن سعی كرده است با از بین بردن زمینه‌های كفر و نفاق در دل‌های مردم، زمینه ایمان به پروردگار همه خوبی‌ها، زیبایی‌ها و ارزش‌ها را به وجود آورد.
انصاریان افزود: اگر انسان نه به صورت سطحی بلكه از عمق وجود خود، خداوند را بفهمد و باور داشته باشد به سرچشمه خوبی‌ها و كمالات وصل خواهد شد.
وی تصریح كرد: خداوند در قرآن كریم می‌فرماید: من رساندن نعمت‌های خود را بر تمام موجودات جهان بر خود واجب كرده‌ام، پس اگر منافق پرده نفاق و كافر پرده كفر را كنار بزند رحمتم شامل حالش خواهد شد.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: مردم كمتر از این‌گونه حقایق مطرح شده در قرآن خبر دارند و شكر نعمت طبق آیات قرآن یعنی هر نعمتی كه به انسان داده شده در همان جای مخصوص به خودش قرار داده شود، یعنی نعمت ایمان باید در جایگاهش كه قلب است قرار داده شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی