انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 4417)
پنج شنبه 3/12/1391 - 3:0 -0 تشکر 591131
مقالات تخصصی- رفتار سازمانی

تاپیکی برای قرار دادن مقالات تخصصی در زمینه مدیریت رفتار سازمان - ویژه دانشجویان و علاقه مندان به مدیریت.
علاقه مندان و دانشجویان رشته مدیریت دوست داشتن همراهی کنن

پنج شنبه 3/12/1391 - 3:2 - 0 تشکر 591132

عنوان:
رابطه فرهنگ سازمانی با انگیزش شغلی، اشتیاق شغلی و رفتارهای نوآورانه با میانجی گری توانمندسازی روانشناختینویسنده(گان):

عبدالزهرا نعامی
، آذین تقی پور، عبدالكاظم نیسی،چکیده:
مقدمه
: هدف از پژوهش حاضر، طراحی و برازش الگویی ساختاری از روابط علی بین فرهنگ سازمانی با اشتیاق شغلی، انگیزش شغلی و رفتارهای نوآورانه با میانجی گری توانمندسازی روانشناختی بود. روش : این پژوهش از نوع مقطعی- توصیفی بود. آزمودنی های این تحقیق 226 نفر از كاركنان یك شركت صنعتی بودند كه با روش نمونه گیری تصادفی چندمرحله ای انتخاب گردیدند و سپس پنج پرسشنامه شامل زمینه‏یابی فرهنگ سازمانی، توانمندسازی روانشناختی، اشتیاق شغلی، انگیزش شغلی و رفتارهای نوآورانه را تكمیل نمودند. برای تجزیه و تحلیل داده ها، تحلیل عوامل تاییدی و الگویابی معادلات ساختاری با استفاده از نرم افزار AMOS-16 به‏كارگرفته شد.
یافته ها
: تحلیل های الگویابی معادلات ساختاری، برازندگی الگو را با داده ها، مورد حمایت قرار دادند. یافته های پژوهش نشان می دهند كه فرهنگ سازمانی به‏صورت غیرمستقیم از طریق توانمندسازی روانشناختی با انگیزش شغلی، اشتیاق شغلی و رفتارهای نوآورانه رابطه مثبت معناداری دارند و این بیانگر تایید فرضیه های پژوهش است.
نتیجه گیری
: پیشنهاد می شود كه مدیران با فراهم آوردن فرهنگی كه در آن، كارها به‏صورت تیمی، توزیع اطلاعات عادلانه، تصمیم گیری مشاركتی، ارتباطات باز، پاداش های متناسب با عملكرد و جلسات اثربخش برگزار می شوند، زمینه را برای توانمندكردن كاركنان و به‏تبع آن افزایش انگیزش، اشتیاق شغلی و نوآوری بوجود آورند.


کلیدواژگان:

فرهنگ سازمانی، انگیزش شغلی، اشتیاق شغلی، رفتارهای نوآورانه، توانمندسازی روانشناختی


دریافت مقاله

پنج شنبه 3/12/1391 - 3:4 - 0 تشکر 591133

عنوان:
بررسی تاثیر عوامل انگیزش فردی بر خرید اینترنتینویسنده(گان):

زهره دهدشتی شاهرخ
، سمانه مبرهن،چکیده:
امروزه كسب و كارها به سوی الكترونیكی شدن می‎روند ولی در ایران علی رغم رشد چشمگیر جهانی، فروش اینترنتی آمار ناچیزی دارد و افراد تمایل كمی به خرید از خرده فروشی‎های اینترنتی دارند.لذابایدتلاشی در جهت شناسائی عواملی كه بر خرید اینترنتی و فروش اینترنتی تاثیردارندانجام گیرد. هدف از انجام این تحقیق بررسی تـاثیر عوامل انگیزش فردی بر خرید اینترنتی است. روش تحقیق توصیفی از نوع پیمایشی بوده و جامعه آماری را دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی كه در سه ماه گذشته حداقل یك بار خرید اینترنتی داشته اند تشكیل داده است. روش نمونه‎گیری طبقه بندی نسبی و حجم نمونه 374 نفر بوده است. از مدل كو، كیم و لی (2007) در این تحقیق استفاده شده است.و از روش‎های كولموگروف اسمیرونوف، ضریب همبستگی پیرسون و از تحلیل عاملی تاییدی برای تجزیه و تحلیل داده‎ها استفاده شده است. نتایج نحقیق برخلاف تحقیقات قبلی از جمله تحقیق كو، كیم و لی(2007) نشان داد كه اگرمدیران بتوانند احتمال خرید مكرر رااز طریق ارائه اطلاعات با كیفیت بالا در خریداران خود افزایش دهند ، تمایل آنها برای بازگشت به سایت افزایش خواهد یافت. در این راستا می‎توان به مدیران فروشگاه‎های آن لاین پیشنهاد داد كه حس لذت جویی از زندگی را در خریداران تقویت كنند و از سویی دیگر به منظور پاسخ گویی به نیاز به برقراری روابط اجتماعی در افراد، امكانات چت و... را فراهم نمایند.


کلیدواژگان:

خرده فروشی اینترنتی. ، تمایل به بازگشت دوباره به سایت ، پیوند با فروشگاه ، منافع حاصل از خرید آن لاین ، ارزش‎های فردی


دریافت مقاله

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی