ورزش و تندرستی (بازدید: 86)
چهارشنبه 2/12/1391 - 20:14 -0 تشکر 591038
کشتی فرنگی ایران در خانه جام جهانی را از دست داد


روسیه قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شد.

 

به گزارش ایسنا، فینال جام جهانی کشتی فرنگی بین تیمهای ایران و روسیه در حضور بیش از 12 هزار تماشاگر درسالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که روسیه در همان چهار مسابقه اول کار را تمام کرد و ایران پس از سه سال قهرمانی پی در پی ، جام را در خانه به روسیه داد. روسها در نهایت فینال را 5-2 از ایران بردند.

 

محسن حاجی پور، عبدالمحمد پاپی، افشین بیابانگرد و فرشاد علیزاده چهار مسابقه اول را به حریفان روس واگذار کردند تا برد طالب نعمت پور در کشتی پنجم بی فایده باشد و تنها از سنگینی شکست کم کند. گیل نیرنگ در کشتی 96 کیلوگرم هم یک باخت دیگر را به ایران تحمیل کرد. البته باباجان زاده با نمایش دیدنی اش و پیروزی بر حریف روس از سنگینی شکست ایران کم کرد و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.

 

پس از باخت ایران به روسیه، تماشاگران یکصدا محمد بنا راتشویق کردند و شعار دادند "تیم ملی بی بنا، همینه همینه"

چهارشنبه 2/12/1391 - 20:15 - 0 تشکر 591039

گزارش کشتی های دیدار ایران و روسیه:

ایران 2- روسیه 5

55 کیلوگرم: محسن حاجی پور 1 – بخان مانکیف 3 (1-0، 0-1 و 0-2)

مانکیف در وقت اول نتوانست فن اجرا کند و بازنده شد. در تایم دوم وضعیت برعکس شد و حاجی پور در کلینچ فن نزد تا کار به وقت سوم بکشد. در تایم سوم حریف روسی پای حاجی پور را از تشک بیرون برد و یک امتیاز عقب افتاد. اعتراض بی مورد مربیان هم یک امتیاز دیگر به کشتی گیر روس داد تا حاجی پور شانسی برای جبران دو امتیاز نداشته باشد.

60 کیلوگرم: عبدالمحمد پاپی 2– ایوان کویلاکوف 5 (0-3، 2-0 و 0-2)

کویلاکوف در کلینچ پاپی را از زمین کند و از بالا به پل زد تا 3-0 برنده شود. در وقت دوم پاپی در بیرون تشک یک سالتوی ناقص اجرا کرد و یک امتیاز گرفت. اعتراض بی حاصل مربیان روسی، یک امتیاز دیگر به پاپی تقدیم کرد. در کلینچ تایم سوم کشتی گیر روس بارنداز یک امتیازی زد و دومین برد را نصیب روسیه کرد. یک اعتراض بی مورد دیگر از کادر فنی در 6 ثانیه به پایان مسابقه، یک امتیاز دیگر به کشتی گیر روسی داد.

66 کیلوگرم: افشین بیابانگرد 1 – آدام کوراک 5 (0-4، 1-0 و 0-1)

کشتی گیر روس بیابانگرد را خاک کرد و با یک سالتو بارانداز وقت اول را 4-0 برد. در تایم دوم داوران به بهانه این که بیابانگرد با سر به حریفش زده یک امتیاز جریمه اش کردند اما با اعتراض مربیان و بازبینی فیلم رای برگشت و کشتی 0-0 شد. در کلینچ بیابانگرد با اجرای یک فیتوی ناقص امتیازی حساس دشت کرد تا کار به وقت سوم بکشد. در وقت سوم کشتی گیر روس بیابانگرد را که نفس کم آورده بود، خاک کرد و پیروز شد.74 کیلوگرم: فرشاد علیزاده 1 – رومن ولاسوف 8 (1-1 و 7-0)

علیزاده در وقت اول قهرمان المپیک لندن را خاک کرد اما در ادامه حریف او را به بیرون تشک برد و وقت اول 1-1 به نفع روسیه تمام شد. در وقت دوم ولاسوف با یک پیچ کمر و باراندازهای پیاپی 7 بر صفر پیروز شد تا روسیه قهرمان شود.

84 کیلوگرم: طالب نعمت پور 2 – الکسی میشین 0

نعمت پور در هر تایم یک امتیاز گرفت و مسابقه را برد اما این پیروزی تاثیری در نتیجه تیمی نداشت.

96 کیلوگرم: داود گیل نیرنگ 4 – نیکیتا ملنیکوف 8 (1-1، 3-5 و 0-2)

در وقت اول گیل نیرنگ در حالی که یک امتیاز از دست داده بود، به آب و آتش زد و با بیرون بردن حریف وقت اول را 1-1 برد. در تایم دوم ملی پوش ایران از بالا حریف را به پل زد و سه امتیاز گرفت اما ملنیکوف در ادامه با خاک کردن و دو بارنداز 5-3 جلو افتاد تا کشتی به وقت سوم بکشد. در تایم سوم گیل نیرنگ نتوانست فن اجرا کند که مربیان با اعتراض بی مورد تنها وقت تلف کردند و گیل نیرنگ 2-0 بازنده شد.

120 کیلوگرم: بشیر باباجانزاده 3 – شاهرودی ایوب اف 0 (0-1 و 0-2)

باباجانزاده با این که تیم ایران فینال را باخته بود، با روحیه روی تشک آمد و وقت اول را 1-0 برد. بشیر در کلینچ وقت دوم با قدرت حریفش را بارانداز کرد و پیروز مسابقه شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی