سينما و تلویزیون (بازدید: 118)
دوشنبه 23/11/1391 - 18:32 -0 تشکر 589119
تلویزیون شرمنده از نمایش ستاره‌های ‌زن

دوربین‌های شبکه‌های مختلف سیما شب گذشته نتوانستند نمایی نزدیک از چهره‌های زنان در اختتامیه فیلم فجر را به تصویر بکشند.


به گزارش جهان به نقل از فارس، اختتامیه جشنواره فیلم فجر شب گذشته از سیما به صورت زنده پخش شد اما این اولین باری نبود که جشن‌هایی که با حضور بازیگران زن سینما و تلویزیون جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، تصویربرداران، مجاز به ثبت نمای نزدیک از چهره و ظاهر این بازیگران نبودند، اما پشت پرده این ماجرا چیست؟
 
مگر چهره همین بازیگران با تندترین آرایش‌ها، روی پرده و  سردر سینماها نقش نمی‌بندد؟ اگر قانونی برای ندیده شدن زنان بد حجاب و آرایش کرده در تلویزیون جمهوری اسلامی وجود دارد، چرا ستاره‌های زن سینما در فیلم‌هایشان به بدترین شکل ممکن، ظاهر می‌شوند و در نهایت همان فیلم‌ها هم در جعبه جادویی تلویزیون به نمایش درمی‌آیند؟
 
تضاد‌هایی غیر قابل هضم که تفاوت معنای حجاب و عفاف در تلویزیون، سینما و مردم در یک کشور اسلامی را به رخ می‌کشد.

دوشنبه 23/11/1391 - 18:36 - 0 تشکر 589121تصور کنید اگر روزی قرار باشد، گشت ارشاد در مقابل در ورودی یکی از این جشنواره‌ها و جشن‌ها قرار گیرد بخش اعظم میهمانان آنها، به دلیل عدم رعایت ابتدایی‌ترین پوشش‌های مرسوم یک کشور اسلامی، باید راهی خیابان وزرای تهران شوند، همانطور که یک‌بار این ماجرا برای کنسرت یکی از خوانندگان در برج میلاد رخ داد.

نکته قابل تأمل در این جشنواره‌های پر رنگ و لعاب، حضور مسئولان رده بالای کشور از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تا رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی است. اگر دیدن زنان بازیگر بزک کرده‌ با پوشش‌های غیراسلامی که تنها لحظه‌ای نمی توان تصویر آنها را در انظار عمومی به مخاطبان تلویزیون نشان داد، بد است، گناه است، ناهنجاری است، چرا مسئولان محترم، خود به نظاره می‌نشینند و بازیگران را مجاب نمی‌کنند که با پوشش‌ها و ظاهری در شأن قوانین یک کشور اسلامی در مقابل دیدگان یک ملت، حاضر شوند.

یادمان باشد که این بازیگران چگونه ستاره شده‌اند، آیا غیر از این است که در پرده سینما و قاب تلویزیون جمهوری اسلامی توسط همین مسئولان به آنها فرصت دیده‌شدن داده شده است و مردم هم آنها را پذیرفته‌اند؟ پس پذیرفتن قوانین و هنجارهای جامعه توسط آنها انتظار زیادی به حساب نمی آید.

ستاره‌ها در هر شاخه و رسته‌ای که باشند در تمام دنیا همواره ابزاری برای پیشبرد خواسته‌های طیف‌های مختلف به شمار می‌روند که از جمله آنها می‌توان به استفاده‌های سیاسی یا اجتماعی اشاره کرد که از تبلیغات انتخاباتی شروع می‌شود تا برندهای مختلف پوشاک که لباس‌های خاص خود را بر تن این ستاره‌ها می‌پوشانند، اما مسئولان فرهنگ‌ساز کشور ما برای استفاده از این فرصت‌ها چه کرده‌اند؟

غیر از این است که به صورتی کاملاً منفعل، تریبون جشنواره‌ای که به نام فجر انقلاب اسلامی شکل گرفته است را آزادانه در اختیار بازیگرانی قرار می‌دهیم تا یادآور سبزی فتنه‌ای باشند که در افکار مردم، خاک شده است.

مگر همین مسئولان فرهنگ‌ساز کشورمان، بارها در افتتاحیه‌های نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های پوشاک اسلامی، روبان، قیچی نزده‌اند، آیا این لباس‌های اسلامی باید در پستوها نمایش داده شوند یا باید به عنوان پوشش اسلامی توسط ستاره‌ها، تبدیل به «مد روز» در جامعه شوند تا در نهایت هم مسئولان، مجبور به سانسور تصاویر بازیگران زن در این جشن‌ها نشوند.

سه شنبه 24/11/1391 - 10:40 - 0 تشکر 589262

متاسفانه اکثر فیلمها هم شده پر از نکات حاشیه ای 

به جای پرداختن به محتوا، به حواشی می پردازند.


خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی