انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 842)
جمعه 29/6/1387 - 12:18 -0 تشکر 58894
سایت تبیان چه موقع تاسیس شد

با سلام خدمت دوستان

سایت تبیان در چه سالی و در چه ماه ایی و در چه روزی تاسیس شده؟

موفق باشید
التماس دعا
شنبه 30/6/1387 - 11:31 - 0 تشکر 59123

به نام خدا

ســـلام

ببینم چیه؟؟ مسابقست؟؟

اگه مسابقه هست و جایزه هم داره كه برم دنبالش جوابشو پیدا كنم.

اگه مسابقه هم نیست كه فكر كنم بهتره از یه منبع موثق سوالتو می پرسیدی... البته همین جا هم هستند كسانی كه جوابتو بدن.

من چیز خاصی نمیدونم ولی فكر میكنم یه هشت نه سالی بشه كه تبیان تاسیس شده.

.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
شنبه 30/6/1387 - 13:46 - 0 تشکر 59164

80/6/28

يکشنبه 14/7/1387 - 14:11 - 0 تشکر 63013

سلام

آقای مهدی 313 خیلی ممنون که جوابو گذاشتی! من خیلی دلم میخواست که تاریخ عضویتم رو بدونم و یادم نمیومد! هرچی فکر میکردم که تبیان ازکی راه افتاد و من کی عضو شدم اصلاً مغزم یاری نمیکرد. فقط انقدر میدونستم که یه هفت هشت سالی میشه راه اندازی شده!!

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

يکشنبه 28/7/1387 - 16:7 - 0 تشکر 66164

با سلام سرکار خانم تیر دراپ اگر شما واقعا از اون زمونها تا الان عضو تبیان باشید صد درصد باید منو بشناسید میشه یکم راهنمایی کنید من شما رو اصلا یادم نمیاد الباه من از بدو تاسیس هم عضو نشدم عضویت من حداقل 2 یا 3 سال بعد تاسیس تبیان بود

يکشنبه 28/7/1387 - 22:16 - 0 تشکر 66254

ببخشید جناب 313 مگه شما باید همه رو بشناسین ؟!!!

يکشنبه 15/10/1387 - 0:22 - 0 تشکر 81160

 به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و وقت عزا شد

 در حال گردگیری انجمن این تایپیک یافت شد،

این فکر کنم سوال خیلی ها باشه نه؟؟؟؟

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
شنبه 28/10/1387 - 20:21 - 0 تشکر 83551

سلام

سایت تبیان تیر ماه 81 افتتاح شد و فكر كنم همون موقع ها بود كه من عضوش بودم و درش فعالیت می كردم

البته انو موقع هنوز انجمن ها به شكل امروزی نبود اما انجمن هم داشت تقریبا یك برد یك صفحه ای مثله هرچه می خواهد دل تنگ بگو 

بد نیست عكسی از اولین صفحه تبیان رو ببینید 

teboldpage

این لینك هم برا این كه اطلاعات كامل پیدا كنید

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=5108

يکشنبه 29/10/1387 - 1:5 - 0 تشکر 83601

 به نام خالق مخلوقات

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

محرم آمد و وقت عزا شد

rezaonline64 گرامی
یه سوال 
شما این لینک های زیر خاکی رو چجوری پیدا می کنید 
احسنت 
یا به زبان فارسی آفرین 

 
شيخ رجبعلي خياط فرمود: 

اگر ما به قدر ترسيدن از يک عقرب از عِقاب خدا بترسيم،

همه کارهاي عالم اصلاح ميشود
 
 
 
اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم 
 
يکشنبه 29/10/1387 - 18:36 - 0 تشکر 83680

سلام

تجربه حضور از اول در تبیان و كار كردن تو موسسه یه جورایی باعث شده

ضمنا قابلی نداره شما هم یه مقدار بگردید پیدا می شه 

پنج شنبه 10/11/1387 - 19:59 - 0 تشکر 85979

در راستای نیل به اهداف متعالی اسلام و تحقق ارزش های انقلاب اسلامی ، در سال 80 و متعاقب انتصاب رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی ، حجه الاسلام والمسلمین دكتر سید مهدی خاموشی بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری رویكرد جدیدی در زمینة استفاده از فناوری روز جهت اجرای وظایف و دستیابی به اهداف سازمان تبلیغات اسلامی در این سازمان دنبال شد و با توجه به تاثیرات قابل توجهی كه ارتقاء روز افزون فناوری ارتباطات و اطلاعات(ICT) در دگرگونی مناسبات اجتماعی و توسعة دانش و فرهنگ در سالهای اخیر ایفا نموده است ، تصمیم بر آن شد كه مؤسسة مستقلی برای پرداختن به این مقولة مهم تاسیس گردد. انگیزة اصلی سازمان تبلیغات اسلامی بر پایة این استدلال استوار است كه محتوای مطالب و موضوعات دینی و مذهبی كه قرار است تبلیغ شود باید در فرآیندی شكل یافته  بر مبنای تكنولوژی روز ارائه گردد تا از  جذابیتهای بیشتری برخوردار بوده و تمایل مخاطبین به خصوص جوانان و نوجوانان را به آن محتوا  افزایش دهد
با درك رسالت فوق مؤسسة فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با هدف فعالیت در زمینة فناوری ارتباطات و اطلاعات ، ایجاد گردیده كه اهم اقدامات این موسسه به شرح زیر می باشد :
الف ) پایگاه اطلاع رسانی ( سایت تبیان ) : 
این پایگاه با آدرس www.tebyan.net  از تاریخ اول تیر 1381 ایجاد و در بخشهای زیر فعالیتهای خود را ارایه و گسترش می دهد :
1-بخش معارف اسلامی با امكان دسترسی به حجم عظیمی از اطلاعات اسلامی در موضوعات قرآن كریم ، اهل بیت ،‌حدیث ،‌احكام ، دعا و زیارت ، فلسفه و حكمت ، اخلاق و تاریخ اسلام ، ارایه متن كامل قرآن ، مفاتیح الجنان ، ادعیه و زیارتنامه ها همراه با صدا ( این بخش می تواند به عنوان یك مرجع جامع تحقیقاتی مورد استفاده پژوهشگران ، دانش آموزان و دانشجویان قرار گیرد ) .
2- مجتمع آموزشی به عنوان یكی از مهمترین بخشهای سایت ، كلیة دروس دوره های مختلف آموزشی را به همراه صدای معلم به روش تعاملی ( Interactive)  طی یك برنامه دو ساله  در سایت قرار خواهد داد .   ( تا كنون متن بیش از 100 كتاب در سایت قرار گرفته است كه در آینده نزدیك آموزش این كتابها نیز اضافه خواهد گردید  )  مشاوره آموزشی و تحصیلی ،  مشاوره علمی ( پاسخگویی به سوالات درسی وعلمی دانش آموزان از طریق  ارسالE-mail ) ، و معرفی رشته و دانشگاه از دیگر قابلیتهایی است كه برای مجتمع آموزشی پیش بینی شده است .
3- بخش حوزه علمیه شامل آموزش  دروس سطوح مختلف ،  حدود 1500 ساعت صدای دروس سطح همراه متن ،  800 جلد كتابهای فارسی وعربی ، معرفی 83 نفر  از شخصیتهای علمی حوزه ، بانك پرسش و پاسخ  با حدود 14000 سوال طبقه بندی شده با قابلیت جستجوی موضوعی ( هم چنین به زودی دروس خارج فقه و اصول مراجع عظام  تقلید به صورت روزانه در سایت قرار خواهد گرفت . ) در این بخش طراحی تحت عنوان دروس فشرده حوزه در 500 ساعت در حال تدوین و اجرا می باشد و هم چنین درس خارج 4 تن از مراجع عظام حضرات آیات عظام خامنه ای ، شبیری ، مكارم و خراسانی به صورت روزآمد در سایت قرار خواهد گرفت .
-  در بخش  پرسش و پاسخ  پایگاه اطلاع رسانی  تبیان  ، با دریافت سوالات از طریق پست الكترونیكی دركوتاه ترین زمان ممكن پاسخ  سوالات ارائه و امكان  ارتباط مستقیم كاربران با شخصیتهای فرهنگی    ( از طریق اینترنت ) فراهم خواهد شد كه تا كنون بالغ بر 5000 سوال مخاطبین پاسخ داده شده است  .
5- مسابقات روزانه ، هفتگی و ویژه با جوایز نفیس .
6- معرفی  بیش از 140 پایگاه اینترنتی در زمینه های مختلف اسلامی ، فرهنگی ، اجتماعی ، علمی ، آموزشی ، ورزشی و ... به همراه توضیح مختصری  در باره هر یك  از آنها .
7- بخش محصولات فرهنگی  امكان سفارش خرید  از بین بیش از 1100 عنوانCD و تحویل آن درب منزل را فراهم  می كند .همچنین امکان فروش حساب کاربری به کاربران تهرانی در این بخش فراهم آمده است .
8- بخش ادبی هنری شامل دفاع مقدس  اخبار ، مصاحبه با هنرمندان ، آشنایی با مراكز هنری ، نقد فیلم ،  عكس ، كاریكاتور  و ....
9- بخش اجتماعی شامل مشاوره رایگان در زمینه بهداشت و تغذیه ، خانه و خانواده ، مقالات علمی و معرفی نخبگان در زمینه های مختلف و امكان ارتباط كاربران با مشاوران  ( از طریق اینترنت ) و ...
10- بخش ورزشی شامل اخبار روزانه ، مصاحبه ، تصاویر و فیلم رخدادهای مهم ورزشی ، نتایج بازیهای فوتبال و ... می باشد .
11- اینترنت رایگان  در صورت پاسخگویی صحیح اعضای سایت به سوال روزانه ( به مدت 2 ساعت ) در اختیار برندگان قرار می گیرد .
12- اینترانت رایگان سایت تبیان با مشخصات زیر قابل دسترسی می باشد :
شناسه كاربری :tebyannet
رمز عبور        :tebyannet
تلفن   :9718733
13- پست الكترونیك  رایگان  به دو زبان فارسی و انگلیسی ، نیازمندیها و ارسال كارت پستال از دیگر قابلیتهای این سایت می باشد 
14- ارائه  سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی كه به زودی  زبان عربی نیز به آن اضافه خواهد شد .
ضمناً در دهمین نمایشگاه بین المللی  قرآن كریم ( سال 81 ) ، سازمان تبلیغات  اسلامی به دلیل طراحی  سایت تبیان ،  به عنوان خادم قرآن كریم مفتخر گردید .
ب ) دومین رسالت  موسسه تبیان  حمایت از تولید كنندگان محصولات فرهنگی در حوزه فناوری اطلاعات(IT )  می باشد كه در این رابطه با ایجاد یك شبكه گسترده توزیع و فروش در جهت نشر ، حمایت و تقویت تولید كنندگان اقدام نموده است  .
ج ) توسعه فناوری اطلاعات بدون ایجاد زیر ساختهای امن و سالم میسر نیست لذا موسسه تبیان  درجهت ایجاد وگسترش  زیر ساختهای سالم اینترنت  در كشور اقدامات  زیر را انجام داده است :
1- ایجاد شعبات شهرستانها كه تا پایان سال 81 در مراكز 26 استان تشكیل شده است  كه ایجاد و توسعه این شعبات در 4 مرحله در نظر گرفته شده است :
مرحله یكم : ایجاد یك مركز بهره برداری از CD  های اسلامی  با حدود  6 تا 10 دستگاه كامپیوتر ( CD BANK ) .
مرحله دوم : اتصال مركز مزبور به شبكه اینترنت و راه اندازی سالن خدمات اینترنتی (Cafe-net)
مرحله سوم : فراهم كردن سرویسهای خدمات اینترنتی  به صورت مطمئن و امن كه با ایجاد  فیلترهای قوی  امكان ورود به سایتهای فاسد در آنها  به حداقل ممكن رسیده است(ISP )
مرحله چهارم : طراحی  پایگاههای اطلاع رسانی  محلی متناسب با مقتضیات  اجتماعی و جغرافیایی  هر استان
توضیح آنكه مراحل سوم و چهارم به صورت همزمان نیز قابل انجام است .
2- دومین اقدام در جهت ایجاد زیرساختها ، طرح 1000 مسجد است كه اقداماتی در جهت واگذاری یك یا دو دستگاه كامپیوتر به صورت قسطی و با حداقل قیمت به مساجد برای بهره برداری ازCD  و سایتهای اسلامی انجام شده است .لكن  بدلیل  ضعف مالی مساجد تا كنون تنها در23 مسجد این طرح اجرا شده و در نظر است با افزایش تسهیلات در سال 82 ، به این اقدام سرعت بیشتری داده شود.
3- ایجاد یك شبكه كشوری از مراكز ارائه خدمات اینترنتی(ISP)  به صورت متصل به یكدیگر كه امكان فیلتر كردن سایتهای غیر اخلاقی در این به راحتی مقدور می باشد.
در رابطه با فعالیتهای موسسه تبیان هر گونه نظر ، پیشنهاد و انتقادی وجود داشته باشد از طریق ورود به سایت مزبور با نشانیwww.tebyan.net  و اعلام نظر در قسمت « نظرات » مقدور می باشد .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی