ورزش و تندرستی (بازدید: 102)
يکشنبه 15/11/1391 - 8:24 -0 تشکر 587227
وقتی فردوسی پور در دام خودش گرفتار می شود

مجری برنامه نود که از آغاز برنامه اش تا به امروز بیش از 10 سال می گذرد، در هفته های اخیر مورد انتقاد برخی اهالی فوتبال قرار گرفته و افشاگری هایی که در برنامه زنده نود علیه شخص عادل فردوسی پور صورت گرفت، سبب شد تا بر شمار منتقدین وی افزوده شود.
 

 
دو هفته پیش بود که سنگربان تیم فوتبال استقلال تهران در گفتگو با مجری برنامه نود دست به یک افشاگری جالب زد. هنگامی که سید مهدی رحمتی از علت کناره گیری اش از تیم ملی فوتبال سخن می گفت به نکته ای اشاره کرد که در یک لحظه فردوسی پور را شوک زده کرد.

يکشنبه 15/11/1391 - 8:25 - 0 تشکر 587228

پرده اول: افشاگری رحمتی

رحمتی که خود را همسایه کارلوس کی روش در ساختمان محل زندگی اش معرفی کرد خطاب به مجری برنامه نود گفت: «به هرحال ما همسایه آقای كرش هستیم و آپارتمان‌های‌مان در یك مجتمع قرار دارد. ما از رفت و آمد‌های ایشان مطلع می‌شویم و مثلا خبردار شدیم كه خود شما همین چند روز قبل مهمان كرش بودید.» رحمتی با دادن این آمار قصد داشت به تحركاتی اشاره كند كه برخی از عناصر تیم ملی علیه او انجام می‌دهند، اما خواسته یا ناخواسته دردسر بزرگی برای مجری نود درست كرد. این افشاگری از سوی مجری نود هیچ واکنشی در بر نداشت تا اینکه در برنامه هفته گذشته، فردوسی پور نیز پاسخ رحمتی را داد.

يکشنبه 15/11/1391 - 8:25 - 0 تشکر 587229


پرده دوم: پاسخگویی فردوسی پور


فردوسی پور در مواجهه با این افشاگری ناگهانی رحمتی ترجیح داد واكنش خاصی نشان ندهد، اما جنجال‌های مربوط به این مساله یك هفته تمام او را رها نكرد. روزنامه‌ها به موضوع پرداختند و امیر قلعه‌نویی در مصاحبه‌هایش بارها به این مساله اشاره كرد.  از همین رو فردوسی پور در برنامه هفته گذشته نود، هنگامی که امیر قلعه نویی روی خط زنده برنامه خطاب به فردوسی پور عنوان کرد که "خانه کی روش شام چه خوردی؟" برآشفته شد و در خصوص ماجرای حضورش در منزل کی روش اظهار داشت: «بنده هیچ گاه در منزل کی روش حضور نداشته ام و فقط برای حضور در برنامه نود یکبار به لابی محل اقامت ایشان رفتم و از وی دعوت کردم که در برنامه حضور یابد.  در خصوص جلسه با سرمربی تیم ملی هم هر گاه که نیاز باشد من با سرمربی تیم ملی جلسه می گذارم. در گذشته نیز به مربیان تیم های ملی کمک کرده ام و این به بعد هم اگر لازم باشد با ایشان و هر فرد دیگری که این مسئولیت را بر عهده داشته باشد جلسه خواهم گذاشت.»

يکشنبه 15/11/1391 - 8:26 - 0 تشکر 587230


پرده سوم: واکنش مربیان سابق تیم ملی به ادعای فردوسی پور


علی دایی و امیر قلعه‌نویی، ادعای جنجالی فردوسی پور در مورد برگزاری جلسه با سرمربیان تیم ملی را رد کرده اند. در این میان افشین قطبی هم كه به قول خود فردوسی پور گذاشته و رفته و دسترسی به او ممكن نیست. این وسط جای طرح این پرسش باقی می‌ماند كه آیا مجری برنامه نود فقط به برگزاری جلسه با سرمربیان خارجی اعتقاد دارد؟
امیر قلعه نویی که همواره جزو منتقدین اصلی مجری برنامه نود به شمار می رود، اولین فردی بود که نسبت به اظهار نظر فردوسی پور واکنش نشان داد و در گفتگو با رسانه ها گفت: «نه، در دوران من هیچ وقت چنین اتفاقی رخ نداد. در طول مدتی كه بنده مسوولیت تیم ملی را برعهده داشتم، آقای فردوسی‌پور فقط یك بار وقتی مریض بودم برای عیادت از من به منزل‌مان آمد كه در آن گفت‌وگوی خاصی هم انجام نشد.»
بعد از قلعه نویی نیز صدای دیگر سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درآمد. علی دایی در گفتگو با برخی رسانه ها ادعای مجری نود را رد کرد و گفت: «خیر، هرگز با ایشان جلسه نداشتیم و هیچوقت چنین اتفاقی رخ نداد.»


يکشنبه 15/11/1391 - 8:26 - 0 تشکر 587231

پرده چهارم: افشاگری های نود علیه فردوسی پور

جنجالی که صحبت های مهدی رحمتی در برنامه نود به پا کرد، اولین افشاگری علیه مجری این برنامه نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود.  

پیش از این نیز یکبار زمانی که مجتبی شریفی، ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را بر عهده داشت، علیه عادل فردوسی پور دست به افشاگری زده بود. شریفی در یکی از گفتگوهایش با مجری برنامه نود، هنگامی که به شدت از سوی فردوسی پور تحت فشار بود، برای تعدیل فضا دست به یک افشاگری زد و گفت: «همین خود شما مگر برای بخشیده شدن علی كریمی برای بازی با سپاهان پا درمیانی نكردید.» این افشاگری کافی بود تا بار دیگر امیر قلعه نویی که سرمربی وقت سپاهانی ها بود، لب به انتقاد از مجری برنامه نود بگشاید. سرانجام موج این انتقادات باعث شد تا مجری برنامه نود در برنامه هفته بعد خود خطاب به شریفی بگوید:« شما در مورد خیلی از احكام با من مشورت می‌كنید و من در این مورد فكر كردم كه این محرومیت حق علی كریمی نیست.»
در یک افشاگری دیگر نیز فراز کمالوند، سرمربی سابق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، زمانی که برای حمایت از طرفداران تبریزی با عادل فردوسی پور گفتگو می کرد خطاب به وی گفت:« شما قبول دارید که سال ها پیش با بنده همکار بودید. من و شما یادمان هست که آن زمان شما به شدت طرفدار پرسپولیس بودید.» همین ادعا کافی بود تا پرسپولیسی بودن مجری برنامه نود مشخص شود. ادعایی که از سوی فراز کمالوند مطرح شد و هیچگاه از سوی فردوسی پور تکذیب نشد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی