انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 350)
دوشنبه 9/11/1391 - 10:48 -0 تشکر 586136
25 نکته برای تعالی زندگی زناشوییراز زوج‌های شاد و موفق چیست؟ چه چیزهایی به‌تدریج یک زندگی را به انحراف از مسیر طبیعی، به سوی شکست و در نهایت طلاق پیش می­برد؟ روان‌شناسان حوزة ازدواج و خانواده در سراسر جهان بیشترین مطالعات خود را معطوف پاسخ­گویی به این سؤالات ‌کرده‌اند.


در این­جا از مجموع نتایج این مطالعات، به 25 نکته اشاره می‌کنیم که توجه و انجام آن­ها زندگی مشترک­تان را از خطر شکست حفظ کند.


(محمد ملکی/کارشناس ارشد روان‌شناسی) خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 10:51 - 0 تشکر 586137


با هم حرف بزنید
درباره­ی اهمیت صحبت کردن هرچقدر بگوییم کنیم، باز هم کم است. باید بتوانید با همسرتان درباره هر چیزی صحبت کنید. همسرتان فردی است که باید افکارتان را با او سهیم شوید و از او نظر بخواهید. در زندگی، شما با مشکلات و تجربیات نامطلوب زیادی مواجه می‌شوید. بهترین راه غلبه بر این مسائل، صحبت کردن درباره­ی آن­ها با همسرتان و پیدا کردن یک راه‌حل است. 


خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 10:52 - 0 تشکر 586138


آرزوها و رویاهایتان را با هم سهیم شوید


همه ما در مورد آینده آرزوهایی داریم: این­که کجا زندگی کنیم و چه کارهایی انجام دهیم و غیره. چرا این آرزوها باید فقط مال خودتان باشد؟ آن­ها را با همسرتان سهیم شوید. با همدیگر در مورد آینده و آنچه  تمایل دارید در سال‌های بعد اتفاق بیفتد، صحبت کنید. با هم به جلو نگاه کردن، به نزدیک‌ترشدن شما به عنوان یک زوج کمک می‌کند. بحث کردن در مورد رویاها و آرزوها همچنین در هر دوی شما همبستگی­ای ایجاد می­کند تا با توان هرچه بیشتر برای به دست آوردن آن­ها تلاش کنید. 
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 10:52 - 0 تشکر 586139برنامه‌ریزی اقتصادی داشته باشید
بخش عمده‌ای از مشاجرات در زندگی مشترک به دلیل مسائل مالی ایجاد می‌شود. هزینه‌های سنگین زندگی و درآمد پایین ممکن است می‌تواند شما و زندگی مشترکتان را تلخ سازد. برای این­که بتوانید ناسازگاری‌هایتان در این مورد را به حداقل برسانید، باید با هم یک برنامه­ی اقتصادی طراحی کنید. این برنامه هر دوی شما را قادر می‌سازد تا ببینید چه موقع پول به زندگی‌تان می‌آید و چه موقع و چگونه از زندگی­تان می‌رود. یک برنامه­ی دقیق مالی و کنترل دخل و خرج مانع بالا رفتن هزینه­های زندگی شما و افتادن به دردسر مالی می­شود. 
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 10:53 - 0 تشکر 586140با هم بیرون رفتن را متوقف نکنید
زندگی مشترک را می‌توان همواره شکوفا نگاه داشت. یکنواختی زندگی روزمره به‌تدریج عوارض خود را برجای می­گذارد. یکی از بهترین روش‌ها برای این­که مطمئن شوید زندگی مشترکتان همیشه تازه و شاداب می‌ماند این است که با هم بیرون بروید، به جایی بروید که از بودن در آن­جا لذت می‌برید، منظره زیبایی دارد و خاطرات خوبی از آن­جا دارید. می‌توانید به یک رستوران یا سینما بروید یا با هم پیاده‌روی کنید. مهم این است جایی بروید که محیط شما عوض شود و با هم به عنوان یک زوج تنها باشید. اولین باری را به یاد بیاورید که با هم به عنوان یک زوج بیرون رفتید. چقدر عالی بود؟ اگر خود و همسرتان را در اولویت زندگی‌‌تان قرار دهید، قطعاً دلیلی ندارد که نتوانید زندگی مشترکتان را شاد نگه‌ دارید. خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 10:57 - 0 تشکر 586141همسرتان را گاهی شگفت‌زده کنید
 راز یک زندگی مشترک شاد و طولانی تازگی و تنوع آن است. شما نیاز دارید برای حفظ شور و شوقی­ که ابتدای آشنایی‌تان داشتید تلاش کنید. یکی از بهترین کارها این است که به‌طور پیوسته همدیگر را شگفت‌زده کنید. هرچیز مثبت غیرمنتظره که در روند زندگی روزمره‌تان تنوعی ایجاد کند ایده‌آل است. صبر نکنید تا جشن تولد همسرتان یا مناسبتی فرا برسد تا او را با هدیه‌ای شگفت‌زده کنید. خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 10:58 - 0 تشکر 586142تعریف و تشویق کنید
همه­ی ما دوست داریم و گاهی اوقات نیاز داریم که از ما تعریف کنند. دخترها و پسرها موقعی که می‌خواهند با هم ازدواج کنند به راحتی از هم تعریف می‌کنند؛ زیرا می‌پندارند که این تعریف‌ها فقط مدت کوتاهی باید انجام شود. اما هر فردی دوست دارد که به خودش افتخار کند و تعریف و تحسین، بهترین روش برای کمک به ایجاد این احساس در اوست؛ هرچند‌ نباید در این مورد افراط کنید.

خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 11:0 - 0 تشکر 586143همه مسائل را حل کنید
اگر مشاجرات و تعارضات حل نشوند، در ذهنتان رسوب می­کنند و به تدریج مثل خوره در زندگی مشترکتان تأثیر منفی می‌گذارند. برای رسیدن به یک زندگی شاد باید به شیوه‌ای مؤثر با همسرتان ارتباط برقرار کنید.


درست نیست که بر سر اختلاف­هایتان ظاهراً با هم به تفاهم برسید؛ امّا سپس بگذارید که تنفر در زندگی‌تان رشد یابد. البته، شما نمی‌توانید همیشه از تعارضات و تنش‌ها اجتناب کنید. اما می‌توانید با آن با حساسیت و به‌صورتی بالغانه مواجه شوید. بر سر اختلافات‌تان گفت‌وگو کنید تا به مصالحه و یک راه‌حل مورد توافق برای هر دو طرف دست یابید. همیشه راه‌حل رضایت‌بخشی برای هر دو طرف وجود دارد.
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 11:1 - 0 تشکر 586144
حالت دفاعی نداشته باشید


موقعی که فردی علیه شما شکایتی کند، طبیعی است که از خودتان دفاع می­کنید. در این مواقع شما احساس می‌کنید مورد حمله قرار گرفته‌اید. اما این در زندگی مشترک اشتباه بزرگی است. باید بتوانید انتقاد سازنده از همسرتان را به صورت بالغانه و با خون­سردی انجام دهید. اگر صرفاً جدل کنید یا به شکایتی که از شما می‌شود واکنش منفی نشان دهید، نه‌تنها مشاجره‌ای میان خود و همسرتان پیش می­آید، بلکه همسرتان را به طرز فزاینده‌ای از خودتان ناامید خواهید کرد. بنابراین،‌ وقتی کار اشتباهی انجام می‌دهید، انتقاد را بپذیرید و مسئله را با هم حل کنید. خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 11:6 - 0 تشکر 586145


با هم گفتگو کنید نه مشاجره
گفتگو بین شما و همسرتان بخشی از زندگی مشترک است و هیچ تردیدی در آن نیست. همه­ی همسران در مورد برخی مسائل با هم اختلاف نظر دارند؛ البته هرچقدر اختلاف فکری شما با همسرتان کمتر باشد، بهتر است. اما  گفتگو باید فرایندی کاملاً طبیعی باشد که در آن، خشم و ناکامی‌تان را با هم در میان می‌گذارید، بدون این­که همسرتان را سرزنش کنید یا با هم مشاجره و دعوا کنید. فقط در مورد مسئله­ی موردنظر با هم حرف بز‌نید و مسائل دیگر را وارد این بحث نکنید. اگر بحث شما بیشتر از 5 دقیقه طول نکشد، نکته‌ای پیش نخواهد آمد که موجب ناراحتی شما بشود. اختلافات‌تان را حل کنید. همیشه چیزی مهم‌تر از این نگرانی‌های شما وجود دارد و آن کسی نیست جز همسر.
خدا در همین نزدیکی است
دوشنبه 9/11/1391 - 11:7 - 0 تشکر 586146


ادامه دارد...


خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی