ورزش و تندرستی (بازدید: 119)
يکشنبه 8/11/1391 - 19:51 -0 تشکر 585986
اولین قهرمانی فوتبال ساحلی ایران مبارک

اولین قهرمانی فوتبال ساحلی ایران در قاره کهن

 تیم ملی فوتبال ساحلی ایران موفق شد با شکست ژاپن برای اولین بار قهرمان المپیک ساحلی آسیا شود.

خبرگزاری فارس: اولین قهرمانی فوتبال ساحلی ایران در قاره کهننخستین قهرمانی آسیایی فوتبال ساحلی ایران در ماراتن سخت پنالتی ها برای فوتبال ایران بدست آمد.

يکشنبه 8/11/1391 - 19:51 - 0 تشکر 585987
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران درحالی که در فاصله 4 دقیقه تا پایان بازی ، 3 گل از ژاپن عقب بود، توانست اختلاف را جبران کند و در فاصله 30 ثانیه به پایان بازی در میان تشویقهای بیش از 500 ایرانی حاضر در ورزشگاه دوحه توانست بازی را مساوی کند. نتیجه ای که در پایان و بعد از ضربات پنالتی ، اولین قهرمانی آسیایی را به فوتبال ساحلی ایران هدیه داد.

تیم ملی فوتبال فوتبال ساحلی ایران بازی برابر ژاپن را خیلی بد شروع کرد و در همان 12 دقیقه ابتدایی بازی بود که «اوزو» یار برزیلی ژاپنی ها این تیم را پیش انداخت. او به هماره بازیکن شماره 4 و البته بازیکن شماره 3 تیم آبی پوش ، توانستند خیلی زود برتری را از آن ژاپنی ها کنند تا بازی بازی 4 بر یک به سود ژاپنی ها شود. تیم ملی با یک ضربه پنالتی در تایم دوم بازی را توانست 4 بر 2 کند. بازی دقایقی بعد 5 بر 3 به سود ژاپنی ها بود و ایران حمله می کرد اما یک اشتباه از دفاع ایران بازی را 6 بر 3 کرد تا کار ایران برای رسیدن به قهرمانی سخت شود. در زمانی که همه از ایران قطع امید کرده بودند و فقط 4 دقیقه به پایان بازی مانده بود ، چند تغییر در ترکیب تیم از سوی اوکتاویو فشار ایران را بیشتر کرد. بازیکنان ایرانی در 3 دقیقه پایانی توانستند صاحب بازی باشند. ابتدا یک گل از مختاری ، بعد از آن هم گلی از اکبری ، بازیکنان جوان ایران اختلاف دو تیم را به یک گل رساند. نتیجه ای که به رغم دو ضربه ای که ایران به تیر دروازه کوبید ، داشت حفظ می شد و ایران همچنان بازنده بوداما تنها 30 ثانیه مانده به پایان مسابقه ، مسی گر ستاره فوتبال ساحلی ایران دوباره درخشید و بازی را برگرداند . ایران در کمال ناباوری بازی را به وقت اضافه کشاند تا شاگردان اکتاویو در آستانه اولین قهرمانی تاریخ فوتبال ساحلی ایران قرار بگیرند. ژاپنی ها که روی نیمکت شان روی راموس سرشناس را داشتند ، حالا شرایط شان دشوار بود آنها بازی برده را از دست داده بودند. روی راموس بار دیگر در مصاف با ایران کم آورده بود. راموس نخستین برزیلی تاریخ ملی ژاپن بود که در دهه 90 برای این کشور بازی می کرد و ستاره این تیم در زمان فوتبال نیمه حرفه ای ژاپنی ها محسوب می شد. بازیکنی که هنوز هم خاطره خطای مهدی فنونی زاده را روی خود به یاد دارد! بازی های مقدماتی جام جهانی . تیم ملی ایران با هدایت علی پروین و بازی هایی که البته پایانش برای ایرانی ها هم به اندازه ژاپنی ها تلخ بود چون عربستانی ها بودند که از ان توررنمنت جهانی شدند. راموس اما با موهای بلندش چهره شناخته شده ای بود برای فوتبالدوستان ایرانی. موهایی که دستاویز خوبی بود برای خطا روی این هافبک وسط خوش تکنیک!

يکشنبه 8/11/1391 - 19:52 - 0 تشکر 585988

در ضربات پنالتی ، اولین پنالتی ایران را مرشدی زد و توپ را به تور دروازه ژاپنی ها دوخت. ژاپنی ها هم البته نخستین پنالتی شان را گل کردند. دومین پنالتی زن ایران نادری بود که او هم توپش را گل کرد تا استرس بازی در بالاترین سطحش ادامه داشته باشد. دومین پنالتی ژاپنی ها را اوزوی برزیلی زد و جایی برای تردید نگذاشت. بازی باز مساوی بود. مختاری سومین پنالتی زن ایران بود و باز هم گل . او توپش را در خلاف جهت دروازه بان ژاپنی گل کرد. یاماگوچی پنالتی زن سوم ژاپنی ها بود. او هم توپش را گل کرد و ماراتن همچنان ادامه داشت. احمدزاده چهارمین پنالتی ایران را گل کرد و چشم امید همه ایرانی ها به حسینی دروازه بان مان بود. او در مصاف با کوماکی ، با اینکه به توپ نزدیک شده بود ، موفق نشد و باز قصه ادامه داشت. مسی گر پنجمین پنالتی را زد و باز هم گل. آیا این بار اتفاقی می افتاد؟ تاکی کاپیتان ژاپنی ها ، توپش را زد اما این بار ستاره ما حسینی بود. ایران قهرمان شد و باز هم روی راموس به سد ایران خورد و ناکام ماند. او باز از ایرانی ها بد خورد!

رقص پرچم ایران ، روی خاک زمین ورزشگاه ، یکی از اتفاقات شیرین فوتبال مان بود که به اتفاقات و اخبار همیشه تلخش انگار عادت کرده ایم.

يکشنبه 8/11/1391 - 22:55 - 0 تشکر 586064

سلام
خیلی خوشحال شدم کارشون عالی بود به نظرم باید مسئولین بیشتری بهشون پیام میدادن

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی