انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 197)
دوشنبه 25/10/1391 - 17:46 -0 تشکر 584153
نت های سریر

نت‌های سریر

سامان احتشامی یكی از نوازندگان و آهنگسازان كشورمان است كه بیشتر او را با نوازندگی پیانو می‌شناسند. او تاكنون با چهره‌های شاخصی چون همایون خرم كار كرده است. احتشامی این روزها در حال انجام كار مشتركی با محمد سریر، آهنگساز و رئیس هیات‌مدیره خانه موسیقی است. با او درباره این كار به گفت‌وگو نشستیم.

شما پس از همكاری با همایون خرم این روزها در حال كار مشتركی با محمد سریر هستید، چرا به سراغ همكاری با این پیشكسوت موسیقی كشورمان رفتید؟

برای من باعث افتخار است كه در حال اجرای آثار ایشان هستم. در دانشگاه هم افتخار شاگردی ایشان را داشته‌ام و می‌توانم بگویم یكی از بهترین معلمانی هستند كه می‌توان در عرصه موسیقی داشت.

پس آشنایی شما با آقای سریر قدیمی است؟

خاطره كارهای ایشان از ذهن مردم پاك نمی‌شود، حالا ممكن است كه مثلا ندانند قطعه «هر كه دلارام دید از دلش آرام رفت» كه سال‌های 69 و 70 با صدای جلال‌الدین منبری می‌شنیدند از ساخته‌های ایشان است، اما موسیقی كارهای ایشان را در خاطر دارند. ایشان آثار زیبا و ملودیكی دارند كه یا اصلا اجرا نشده و اگر هم اجرا شده به‌وسیله اركستر بوده و همچنین آثار ماندگار دیگری هم دارند كه با صدای مرحوم محمد نوری خوانده شده است.

قرار است روی آهنگ‌های ایشان چه كاری انجام دهید؟

ایشان به من اجازه دادند با نظارت خودشان آثارشان را با پیانو و سازهای كوبه‌ای اجرا كنم. نت‌هایشان را در اختیار من گذاشتند و هم‌اكنون در حال ضبط آثار هستیم.

كار به چه مرحله‌ای رسیده است؟

به ضبط آهنگ سوم رسیدیم. در كل هشت قطعه است و در قالب یك آلبوم منتشر خواهد شد كه پنج كار را مردم قبلا شنیده‌اند و سه كار جدید است.

نام آلبوم مشخص شده است یا نه؟

باز هم تاكید می‌كنم من مجری كار هستم و آقای سریر هم آهنگسازش، انتخاب نام آلبوم هم به‌عهده ایشان است.

همان‌طور كه گفتید اغلب این كارها قبلا اجرا شده است. چرا دوباره آنها را اجرا می‌كنید و چه ویژگی تازه‌ای دارد؟

كار با همراهی پیانو و سازهای كوبه‌ای اجرا می‌شود و می‌توان گفت سازهای كوبه‌ای همراهی‌كننده پیانو هستند.

نوازندگان چه كسانی هستند؟

همه را خودم اجرا می‌كنم، قبلا برای اجرای كار نوازندگان مختلف كنار هم جمع می‌شدند، اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت تكنولوژی، یك نوازنده می‌تواند چند كار را ضبط كرده و روی هم اجرا كند و من این كار را انجام می‌دهم.

آلبوم چه زمانی منتشر می‌شود؟

قرار بود پاییز امسال منتشر شود؛ آقای سریر ایران نبودند و من هم گرفتار برگزاری كنسرت‌هایم بودم. اما فكر می‌كنم كار نوروز 92 به پایان برسد، درباره تاریخ انتشار آن هم كه نمی‌توان از حالا زمانی را اعلام كرد. منبع: جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی