ورزش و تندرستی (بازدید: 76)
دوشنبه 25/10/1391 - 9:45 -0 تشکر 584063
فدراسیون به راحتی از کنارتهمت تبانی گذشت

سرمربی تیم کشتی آزاد ثامن‌الحجج سبزوار گفت: تیم ثامن به خاطر مسائل اتفاق افتاده در لیگ کشتی آزاد در لیگ کشتی فرنگی تیمداری نخواهد کرد.
محسن کاوه که قرار بود مسئولیت تشکیل تیم کشتی فرنگی موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج سبزوار برای حضور در لیگ برتر کشتی فرنگی ایران را بر عهده بگیرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برای حضور در لیگ فرنگی اعلام حضور کرده بودیم و قصد تیم‌داری داشتیم و حتی با چند مربی و کشتی‌گیر هم در این زمینه صحبت کرده بودیم اما به خاطر توهینی که به تیم ثامن در لیگ کشتی آزاد صورت گرفت از این کار منصرف شدیم.
وی دو دلیل عمده را باعث این تصمیم دانست و افزود: اول اینکه در لیگ کشتی آزاد از طرف بعضی‌ها به تیم ثامن تهمت‌های ناروا و واهی وارد شد و دوم اینکه برنامه‌ریزی لیگ فرنگی بسیار بد انجام شده است.

دوشنبه 25/10/1391 - 9:46 - 0 تشکر 584064

کاوه ادامه داد: توهین‌های صورت گرفته نه تنها به تیم ثامن بلکه به کمیته داوران، کمیته لیگ و فدراسیون کشتی بوده است و این اتهامات من را شرمنده کرده ولی آقایان تقریبا هیچ کار خاصی برای اعاده حیثیت انجام ندادند. به تیم ثامن تهمت تبانی و پول دادن به داوران زده شده اما مسئولان به راحتی از این قضیه گذشتند. من در جلسه کمیته انضباطی این مسائل را مطرح کردم و گفتند شکایت کنید! وقتی به خود مسئولین فدراسیون تهمتی زده شده ما باید شکایت کنیم؟ متاسفانه فدراسیون کشتی و کمیته انضباطی در قبال این اتهامات هیچ اقدامی صورت ندادند.


کاوه همچنین خاطرنشان کرد: مسئولان و تماشاگران پرسپولیس آن همه جنجال و هیاهو به وجود آوردند و بی‌احترامی کردند و در آخر هم تنها سه میلیون تومان جریمه شدند! جالب است که تیم داماش هم همین قدر جریمه شد! با این اوضاع در سال‌های آینده چه کسی می‌تواند تضمین کند که لیگ معتبری داشته باشیم و قانون‌شکنی صورت نگیرد؟


وی به ایسنا گفت: طبق قانون اگر مسجل شود تیمی نتیجه کشتی را برده بقیه کشتی‌گیران هم باید کشتی بگیرند ولی پرسپولیسی‌ها کشتی‌گیر 96 کیلوگرم خود را بیرون کشیدند و به کمیل قاسمی هم اجازه کشتی گرفتن ندادند که این توهین به تماشاگران، تیم حریف و داوران بود اما فدراسیون هیچ اقدام خاصی در این باره نکرد.


کاوه ادامه داد: تمام هم و غم پرسپولیس، اعتراض به کشتی وزن 74 کیلوگرم بود که چرا به آن توجه نشد ولی من سوال می‌کنم در کشتی 96 کیلوگرم که به اعتراض آن‌ها توجه شد و به ضرر آن‌ها بود چرا از تشک بیرون رفتند و دیگر حضور پیدا نکردند؟ آیا نباید با این کارها برخورد صورت گیرد؟


وی همچنین تاکید کرد: آقایان به تیم ثامن که با برنامه‌ریزی و یارگیری مناسب و مدیریت خوب، بدون هیاهو و جنجال توانست قهرمان شود تهمت‌های ناروا زدند و به داوران هم تهمت زدند و بی‌احترامی کردند، برای توجیه باخت اذهان عمومی را به سمتی بردند که شایسته نبود. این توهین به خود فدراسیون هم هست و این وظیفه فدراسیون است که کسانی را که حرف بی‌پایه می‌زنند، جریمه کند.


کاوه درباره رای کمیته انضباطی به ایسنا گفت: به رای کمیته انضباطی احترام می‌گذاریم ولی این رای بیشتر بر اساس مصلحت‌اندیشی بوده است و در واقع برای برخورد با وقایع فینال کار خاصی صورت نگرفته، ضمن اینکه رای کمیته انضباطی درباره داوران باعث شده مسئولین پرسپولیس خود را صاحب حق جلوه دهند، در حالی که داوران به خاطر مسئله‌ای محروم شده‌اند که در واقع در شرح وظایف آن‌ها نیست.


وی این اتفاقات را دلیل حضور نیافتن تیم کشتی فرنگی ثامن در لیگ دانست و ادامه داد: برنامه لیگ کشتی فرنگی هم مشخص نیست و معلوم نیست بر چه اساسی این برنامه‌ریزی صورت گرفته. درست است که فرنگی‌کاران حق دارند از مسائل مالی لیگ بهره ببرند ولی لیگی که هر ماه یک مسابقه در آن برگزار شود که لیگ نیست. کاش دست کم دوستان لیگ فرنگی را همزمان با آزاد برگزار می‌کردند.


کاوه در پایان اظهار کرد: نمایندگان باشگاه ثامن به رغم اینکه برای حضور در لیگ کشتی فرنگی اعلام حضور کرده بودند اما به خاطر دفاع از حقانیت خود در قرعه‌کشی لیگ فرنگی شرکت نکردند و در این لیگ تیم‌داری نمی‌کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی