انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 208)
دوشنبه 11/10/1391 - 17:54 -0 تشکر 582225
شیشه؛ بدبینی و رفتارپرخطر

شیشه؛ بدبینی و رفتارپرخطر


تمام منابع علمی، چند عارضه را برای مصرف موادمحرک و روانگردان مانند متاآمفتامین که در ایران بیشتر به شیشه معروف هستند مشخص کرده*اند. یکی از این عارضه*ها، سوءظن و بدبینی است که موجب می*شود فرد مصرف کننده پس از چند بار مصرف به اطرافیان و نزدیکان خود دچار بدبینی شود و دست به اعمال پرخطری بزند که از یک فرد عادی این رفتار سر نمی*زند. مهم*ترین علتی که موجب این رفتار می*شود توهمی است که مصرف*کننده به آن دچار است. دومین عارضه؛ خشونت، پرخاشگری و دشمنی زیاد است که علت آن به این خاطر است که شیشه بیشترین آسیب را به بخش کنترل خشم در مغز می*زند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ مصرف کننده از یک طرف انرژی زیادی به دست می*آورد که به نوعی غیر قابل مهار است و از طرف دیگر احساس می*کند هر کار غیرممکنی را می*تواند انجام دهد؛ بنابراین برای انجام آن اقدام می*کند که باعث رفتار پرخطر و مجرمانه می*شود. سومین عارضه پس از مصرف؛ رفتارهای پرخطر است. چون مصرف کننده شیشه، دچار احساس مهار نشدنی می*شود، همین احساس موجب رفتارهای پرخطر شده و به همراه آن موجب می*شود و رفتارهای پرخطر دیگر مانند بیماری ایدز را با خود به همراه داشته باشد. این سه عارضه*ای که در بالا به آنها اشاره شد همه موجب نوعی رفتارهای مخاطره آمیز می*شود که جامعه، افراد جامعه و خود فرد را مورد تهدید و خطر قرار می*دهد. مصرف شیشه مکانیزم و ساختار مغز را تغییر می*دهد و موجب رفتارهایی از فرد مصرف کننده می*شود که در شرایط عادی خود را از آن بر حذر می*دارد.

مثلا فرد عادی که شیشه مصرف نمی*کند در حین صحبت، مراقب است چه کلمات و جملاتی را می*خواهد بیان کند؛ اما مصرف کننده دیگر ابایی ندارد چه چیزی بر زبان می*آورد و با چه کسی و در چه مکانی حرف می*زند. شیشه موجب می*شود بخش*هایی از مغز که رفتار انسان را کنترل می*کند، مختل و قشری از مغز که کنترل* بخش پرخاشگری را در دست دارد غیرقابل مهار شود. همچنین نترس بودن مصرف*کننده باعث فرمان*ناپذیر شدن فرد از مغز شده و در نتیجه دست به اعمال پرخطر و مجرمانه می*زند.

 


 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی