• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 7276)
سه شنبه 26/6/1387 - 13:2 -0 تشکر 58187
.:زنان شهید و جانباز:.

سلام

به نظر من جای این توی انجمن خالیه.... خوب معلومه جای چی خالیه.... جای شهدای زن... بالاخره تواون روزا.... زنای زیادی بودن که در راه انقلاب و دین از دنیاشون گذشتن و  جانشون رو فدا کردن... پس این وظیفه ماست که با این شهداو جانبازا آشنا بشیم و اونا رو الگوی زندگی قرار بدیم .پس شروع کنید برید و این عزیزان رو شناسایی کنید و به بقیه هم بشناسونید .

منتظر حضور گرمتون هستم.

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

سه شنبه 26/6/1387 - 13:37 - 0 تشکر 58189

1700

زیر ده سال

2509

بین 10 تا 30 سال

3500

مجرد

2894

متاهل

500

رزمنده

6428

جمع کل

این آمار بر اساس پرونده های بنیاد ایثارگران انقلاب اسلامی جمع آوری شده است.

منبع: نشریه افضل ( بنیاد شهید انقلاب اسلامی ) شماره 71  خرداد 1381صفحه 4

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

سه شنبه 26/6/1387 - 16:0 - 0 تشکر 58216

مادران دیروز از جان خود گذشتند تا امروز بچه هایشان در آغوش جامعه ای خوب بزرگ شوند . آنها با ایثار خود واقعا یک غیرت زنانه از خود بر جای گذاشتند .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

چهارشنبه 27/6/1387 - 16:49 - 0 تشکر 58468

.....وخدایی که در این نزدیکی است.

سلام دوستان

دوستان عزیز کسانی که زنان شهید و جانباز رو میشناسند برای ما هم بگن تا همگی اونا رو بشناسیم . به نظرتون خانم ها چه نقش هایی داشتن تو جنگ ؟ به غیر از اون عزیزانی که رفتن جلو و  جنگیدند زنان دیگه چه نقشی د اشتند ؟ چه کمک دیگه ای کردند ؟ به مردای رزمنده چه کمکی کردند؟

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

پنج شنبه 28/6/1387 - 11:48 - 0 تشکر 58649

سلام

زنها هم دوش به دوش مردها شاید هم بیشتر توی اون 8 سال تلاش كردن

مثل مردها اسلحه به دست گرفتن و جلوی دشمن ایستادن،مثل مردها شهید و جانباز و اسیر شدن و اینها همه در حالیه كه اصلا كسی ازشون انتظار نداشته.

و مهم تر از همه اینها كارهایی بوده كه پشت جبهه انجام می دادن تمام زنها این مسئولیت رو روی دوشاشون حس می كردن كه باید حواسشون به این ور هم باشه همشون سعی كردن بچه هایی تربیت كنن كه قدرت ایمان و شجاعت داشته باشن،خیلی سخته گذشتن یه مادر از فرزندش،خیلی سخته دوریه همسر.......

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 28/6/1387 - 23:20 - 0 تشکر 58788

سلام

مردها فقط جنگیدند

اما زنان...

زنان به مردها روحیه دادند....زنان تنهایی و سختی ها را بر دوش کشیدند...زنان مسئولیت فرزندانشان...زندگیشان...همه و همه را بر دوش داشتند ولی ایستادند و همیشه با روحیه ماندند و ایستادگی کردند...زنان مقاوم در برابر همه ی حملات روانی ایستادند...

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

جمعه 29/6/1387 - 0:23 - 0 تشکر 58805

سلام مجدد .

من یک بار به این بحث نظر دادم ، اما هر وقت چشمم به این مبحث می افتد انگار یه حرف هایی هست که باید بگم .

خواهران و مادران ما در جبهه های دفاع مقدس ، نقش بزرگی ایفا کردند .

آنها در جبهه ها به عنوان پرستار ، مجاهد و حتی راننده برای ماشین های امداد ظاهر شدند .

آنها در پشت جبهه ها هم فعال بودند . آنها برای رزمندگان آذوقه بسته بندی میکردند و میفرستادند .

از همه مهم تر اینکه با دعاهای مادرانه ی خودشون ، یک نیروی غیبی رو در روح و جان رزمندگان نازل کردند و سرانجام با لطف و خواست پروردگار یکتا و قدیر ، ما پیروز شدیم .

ما مدیون خداوند و همه ی شهدا هستیم .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

شنبه 30/6/1387 - 16:14 - 0 تشکر 59227

حضور زنان

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


شنبه 30/6/1387 - 16:24 - 0 تشکر 59230

*******************

سلام

من مشابه همین مطلب رو ثبت کرده بودم!!!!

ولی مورد کم لطفی دوستان قرار گرفت!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*******************

يا حسين

شنبه 30/6/1387 - 21:9 - 0 تشکر 59298

بسم رب المهدی

سلام

****

شهادت مظلومانه امام امتمون و اولین مظلوم امامان،علی ابن ابی طالب(ع) رو تسلیت عرض می کنم.

****

اولین شهید زن در تاریخ انقلاب اسلامی ایران

آیا حکایت آن زنان و مردان غیرتمند و مبارز عشایر را شنیده ای که دستگیری امام و رهبرشان را تاب نیاوردند. سکوت نکردند، مبارزه کردند و برخی شهید شدند و برخی به اسارت گرفته شدند و در میادین چرخانده شدند تا مایه ی عبرت دیگران شوند! آیا حکایت سمیه ی انقلاب اسلامی ایران را خوانده ای؟ اولین شهید زن در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ...

۱۵خرداد سال ۱۳۴۲ بود. قیام و حماسه امام خمینی (ره) بر ضد رژیم شاهنشاهی در همه جا پیچیده بود. دسته ای از عشایر که به سرکردگی < زیادخان بیگلری> و < رستم خان قاسمی> در روستای < صحرای باغ > لارستان زندگی می کردند نیز از قیام آگاه شدند و دستور جهاد امام خمینی را شنیدند.این دو مرد پس از آمدن به عشیره خود پیام جهاد را اعلام کردند و به همه گفتند: آینده جهاد و عمل ما ، مرگ در راه خداست.و رو به زنان کردند و گفتند: شما می توانید نزد اقوام دیگرتان بروید، اگر نمی خواهید ما مردان را همراهی کنید.یکی از زنان از جا بلند شد و گفت: زنان عشایر هیچ وقت کم از مردان نبوده اند، خان! ما چگونه می توانیم مردانمان را تنها بگذاریم در حالی که می گوییم فاطمه (س) و زینب (س) الگوی مایند؟مردان قبیله پس از برنامه ریزی به پاسگاه <عمادوه> حمله کردند و موفق شدند که مقدار زیادی مهمات و اسلحه به غنیمت بگیرند و ۹ تن از ژاندارم های حکومتی را هم کشتند.پس از آن تنها راه ممکن زدن به دل کوه ها بود. افراد قبیله به سرعت به طرف کوههای < وهوشی > و < براشت > حرکت کردند. زیرا می دانستند که به دستور شاه برای از پا درآوردن آنان فرمانده پاسگاه به سرعت وارد عمل خواهد شد.کوه های در هم پیچیده این امکان را به مردان عشایر می داد که خود را در مخفیگاه ها پنهان کنند، اما نیروهای تحت فرمان شاه امکان صعود از تخته سنگ های پیچ در پیچ را نداشتند. وقتی که نیروهای شاه متوجه شدند نمی توانند در جنگ و مبارزه از پس عشایر برآیند، به فکر کشیدن نقشه ای افتادند.سرهنگ اشرف درحالیکه لباس روحانیت پوشیده بود، با شالی سبز و قرآن به دست، راهی کوهستان شد. او خود را سفیر انقلاب و فرستاده حضرت امام خمینی معرفی کرد. عشایر که - به سبب شرایط خاص - امکان تماس با شهر را نداشتند به وی اعتماد کردند و این مرد فریبکار را به مخفیگاه خود بردند. در بین راه بود که سرهنگ اشرف خبر آزادی امام خمینی را به ایشان داد و گفت: حالا که امام آزاد شده بهتر است خود را تسلیم کنید . من قول می دهم که شما را به منطقه خودتان برگردانم.زیادخان و رستم خان با اعتماد به حرفهای مرد روحانی نما امان نامه را امضا کردند.۱۷محرم ۱۳۴۲ درحالیکه افراد عشیره در حال خواندن نماز بودند، نیروهای نظامی به سرکردگی سرهنگ اشرف از پشت به آنها حمله کردند. در این حمله ناجوانمردانه، تعدادی از مردان عشایر شهید شدند و بازماندگان به اسارت گرفته شدند.عشایر با تنی خسته و مجروح برای عبرت مردم در میادین شهر لارستان در معرض دید قرار گرفتند!و پس از آن فردی که گفته می شد پزشکی آمریکایی است برای درمان بازماندگان قبیله نزد آنان رفت و پس از تزریق آمپول ۱۰۰ تن از آنان را به شهادت رساند.در میان شهدای کوهستان و مبارز عشایر نام زنی به اسم < باختر بیگلری > می درخشد.این زن شجاع پس از درگیری نیروهای نظامی به درجه ی شهادت رسید. نام این زن به عنوان نخستین شهید زن انقلاب در بنیاد شهید ثبت شده است. باختر ۳۰ ساله بود و دختر و پسری ۳ ساله داشت. او وقتی فرمان جهاد را شنید، همراه همسرش < درویش بزرگی > با دو کودکش به کوهستان رفت وقتی گلوله های نیروهای نظامی ناجوانمردانه بر تن آنان باریدن گرفت، این زن شجاعانه نبرد کرد.او پس از مشاهده شهادت پسر ۳ ساله و همسرش ، شهید شد.

اولین شهید زن انقلاب اسلامی ایران

یا علی مدد 

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

دوشنبه 1/7/1387 - 6:55 - 0 تشکر 59657

درود خداوند بر شیر زنانی كه از عزیزترین كسان خود گذشتند برای اسلام و ایران

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.