ورزش و تندرستی (بازدید: 437)
جمعه 8/10/1391 - 13:20 -0 تشکر 581793
خبرهای ورزش امروز جمعه هشتم دی ماه نود و یک

محسن زارعی در نشستی با اعضای شورای راهبردی سمن‌های استان کرمان، افزود: بررسی و پیگیری اولویت‌ها در اجرای طرح ها به صورت آمایش سرزمینی برای تمامی استان‌های کشور در نظر گرفته می شود که مبنای آن برنامه پنجم توسعه است.

وی ادامه داد: گروهی را برای پیگیری تدوین استانداردهای طرح‌ها برای اجرای تمامی طرح‌های فرهنگی و اجتماعی تشکیل داده‌ایم که بر همین اساس سامانه ای در حال بارگذاری است که سمن‌ها از طریق این سامانه طرح‌های خود را ارایه می دهند.

 زارعی با بیان اینکه اولویت طرح‌ها در استان‌ها نیز بر اساس سند توسعه استان مطرح می شود، اظهار کرد: باید تمامی سمن‌ها در زمینه ایجاد نگاه مثبت به سازمان های مردم نهاد تلاش کنند تا حمایت دستگاه‌ها و نهادهای دولتی را نیز در کنار خود داشته باشند.

 مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان افزود: تاکنون هدف گذاری اجرای طرح ها و همچنین تاثیرگذاری آنها در جامعه و بر روی اعتماد مردم مشخص نبوده و ارزیابی نشده است که در حال برنامه ریزی برای این کار هستیم.

 زارعی گفت: شبکه‌های اجتماعی را در حوزه‌های تخصصی برای هم افزایی و استفاده از تجربیات یکدیگر راه اندازی کرده‌ایم و سمن‌هایی با فعالیت‌های تخصصی می توانند در اجرای طرح‌ها و انجام فعالیت‌ها به سایر سمن‌ها کمک کنند.

 وی اظهار کرد: شش دوره توانمندسازی تخصصی برای سمن‌ها در حوزه‌های مختلف برگزار شده است تا با در اختیار قرار دادن اطلاعات مورد نیاز برای سمن‌ها، آنها را در اجرای برنامه‌های مورد نظر خود توانمند کنیم.

 مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از برگزاری جشنواره ملی اتفاق در 25 بهمن امسال خبر داد و گفت: همه سمن‌ها برای شرکت در این جشنواره نام نویسی کنند تا توان آنها رتبه‌ بندی شده و در اختیار ادارات دولتی و ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور قرار گیرد.

 وی با اشاره به اینکه سه شاخص ارزیابی برای سمن‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: ساختار و تشکیلات سمن‌ها، کمیت و کیفیت فعالیت سمن‌ها در رتبه بندی آنها لحاظ می شود.

جمعه 8/10/1391 - 13:21 - 0 تشکر 581794

پس از تعطیلی اردوی فرنگی کاران به دستور محمد بنا و به دلیل پرداخت نشدن حقوق معوقه مربیان و کشتی گیران، با مساعدت فدراسیون کشتی و پرداخت بخشی از این مطالبات و وعده برای حل شدن بقیه مشکلات، مرحله جدید اردوها از روز گذشته دوباره از سر گرفته شد.

فرنگی کاران عصر روز گذشته (پنجشنبه) اولین تمرین خود را زیر نظر کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی برگزار کردند اما محمد بنا مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی و سرمربی تیم بزرگسالان بازهم در این اردو حضور نداشت.

گفته می شود بنا حضور در اردوها را منوط به حل شدن کامل مشکلات عنوان کرده است.

حسام الدین جعفری، سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در ابتدای این تمرین در جمع اردونشینان گفت: تمرینات را برای شرکت در جام جهانی تهران آغاز کرده ایم و با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تلاش می کنیم تا محمد بنا هم به زودی به جمع ما ملحق شود.

جعفری همچنین در حاشیه این اردو که تا 27 دی ماه ادامه دارد، از حضور کشتی گیران المپیکی در جمع اردونشینان در روزهای آینده خبر داد.

رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی روزهای اول و دوم اسفند در سالن 12 هزار نفری مجموعه آزادی تهران برگزار می شود.

جمعه 8/10/1391 - 13:22 - 0 تشکر 581795

بختیاری‌زاده: ۲۲ سال است بازی می‌کنم ولی به فکر خداحافظی نیستم/ من و بچه‌ها از یکدیگر حرف شنوی داریم


لیگ برتر - سهراب بختیاری زاده مدافع با تجربه صبا دوباره به میادین فوتبال برگشته و عملکرد خوب او در بازی با پیکان باعث تعریف و تمجید عبدالله ویسی شد.
به گزارش خبرآنلاین؛ بختیاری زاده در مورد تعریف های ویسی می گوید: «من شاگرد ویسی بودم و افتخار می‌كنم در صبا توانستم زیر نظر او بازی كنم. من فكر می‌كنم پیكان به صبا باخت نه سهراب بختیاری‌زاده. كاپیتان باید در زمین تیم را هدایت كند، من هم چنین كاری را انجام دادم. می‌دانم كه منظور ویسی هم همین موضوع بود. بچه‌ها به عنوان كاپیتان از من حرف‌شنوی داشتند و من هم همینطور. ضمن اینكه بازیكنان داخل زمین صبا از نیمكت‌نشین‌ها انرژی گرفتند.»

او در پاسخ به این سوال که چرا فوتبال ما خالی از پدیده شده می گوید:«در هر رده‌ای هستند بازیكنانی كه سالیان بسیاری بازی می‌كنند. مثلاً دهه 60 و 70 علی دایی و جواد زرینچه از جمله این بازیكنان بودند، البته من خودم را در حد و اندازه این بازیكنان نمی‌دانم اما یك قواعد و فاكتورهایی است كه باعث می‌شود یك بازیكن سال‌های سال بازی كند. ضمن اینكه باید بگویم یك استثنا است كه بازیكنان با سن بالا بازی می‌كنند. این دلیل نمی‌شود كه بگوییم فوتبال ما پدیده ندارد.»

سهراب در پاسخ به این سوال که آیا به خداحافظی از فوتبال فكر نمی‌كنی می گوید:«22 سال است بازی می‌كنم، از سال 69 كه نخستین بازی‌ام را برای جنوب اهواز انجام دادم و امیدوارم بعد از فوتبالم دینم را به جوانان ادا كنم. هنوز به خداحافظی فكر نكرده‌ام اما عاشقانه بازی كردن را دوست دارم.چند ماهی كه نبودم خیلی برای من سخت گذشت اما با تمرین‌های مداوم این سختی را از ذهنم پاك كردم تا دوباره برگردم و در لیگ بازی كنم.»

43

جمعه 8/10/1391 - 13:23 - 0 تشکر 581796

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از نحوه بررسی اختلاف مالی پیش آمده بین باشگاه تراکتورسازی و سرمربی پیشین این تیم خبر دادو گفت:طبق آیین نامه انضباطی جدید،جریمه 20 درصدی برای رعایت نکردن کف و سقف اعمال نمی شود.

اسماعیل حسن زاده در خصوص اختلاف مالی پیش آمده در مورد قرارداد باشگاه تراکتورسازی با امیرقلعه نویی - که به گفته جعفری این باشگاه 980 میلیون تومان به قلعه نویی پرداخت کرده - ضمن بیان مطلب فوق گفت: آنچه در کمیته انضباطی در خصوص پرونده اختلاف مالی باشگاه تراکتورسازی و امیر قلعه نویی قابل رسیدگی است، قرارداد رسمی است که در سازمان لیگ به ثبت رسیده است بنابراین اعداد و ارقامی برای ما معتبر است که در این قرارداد قید شده باشد.

وی درهمین خصوص افزود: به غیر از این اعداد و ارقام هرگونه توافقی که بین طرفین صورت گرفته باشد و حتی داشتن قرارداد داخلی هیچگونه ارتباطی به کمیته انضباطی نداشته و به آن رسیدگی نمی‌کنیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص اعترافاتی که در تلویزیون توسط برخی از مدیران، مربیان و بازیکنان در خصوص رعایت نکردن سقف قرارداد مطرح می شود نیز گفت: اعترافات تلویزیونی هیچگونه اعتباری نداشته و برای ما مدرک محسوب نمی شود. ما از گذشته نیز می دانیم که خیلی از باشگاه ها قانون سقف قرارداد ها را رعایت نکرده اند، برای ما کف و سقف قرارداد اهمیتی ندارد و آنچه که مهم است قراردادی است که به طور رسمی به ثبت رسیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت ارجاع پرونده اختلاف مالی باشگاه تراکتورسازی و امیر قلعه نویی به کمیته انضباطی و محرز شدن رعایت نکردن قانون کف و سقف قراردادها آیا جرایم انضباطی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد، گفت: طبق آیین نامه انضباطی قبلی در صورت اثبات شدن چنین موضوعی کمیته انضباطی جریمه 20 درصدی از قرارداد را برای هر یک از طرفین دعوی در نظر می گرفت اما پس از اصلاح آیین نامه انضباطی و بر اساس آیین نامه انضباطی جدید این جریمه حذف شده است چون دیگر قرارداد داخلی برای کمیته انضباطی اعتباری ندارد که بخواهد مورد رسیدگی قرار گیرد.

حسن زاده در پاسخ به این پرسش که اگر متمم هایی به قرارداد اصلی به صورت پاداش برای مربی یا بازیکن در نظر گرفته شده باشد آیا توسط کمیته انضباطی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: اگر پاداش هایی که باشگاه برای یک مربی یا بازیکن در نظر گرفته، در قرارداد رسمی ثبت شده باشد، باشگاه از نظر قانونی ملزم به پرداخت ان است و در صورت ثبت نشدن هیچگونه الزامی نخواهد داشت.

جمعه 8/10/1391 - 13:23 - 0 تشکر 581797

مسابقات منطقه ای منطقه 6 كه قرار بود با حضور استان های سیستان و بلوچستان- خراسان جنوبی- هرمزگان- یزد و كرمان در زاهدان برگزار شود.

فردا 9 دی در حالی آغاز به كار می كند كه مشخص نیست یزدی ها در آن شركت كنند، به ویژه اینكه چندی پیش خراسان جنوبی نیز از شركت در این مسابقات انصراف داد./

جمعه 8/10/1391 - 13:25 - 0 تشکر 581799اشجاری: من ملوانی‌ام/ پرسپولیس رقیب استقلال نیست
با وجود شایعات تا کنون پشت سر خسرو حرف نزدم. او در استقلال نه با من هم‌پستی است نه مشکلی با یکدیگر داریم. متأسفانه نمی‌دانم چرا روزنامه‌ها این بحث‌ها را راه انداختند
به گزارش نامه به نقل از گل،  وقتی حسن اشجاری به علت برخی مشکلات شخصی و خانوادگی از سپاهان جدا شد خیلی از اهالی فوتبال فکر می‌کردند این بازیکن راهی ملوان شود. اما او بعد از توافق با قلعه‌نویی راهی استقلال شد و حالا در گفتگویی اختصاصی با سایت گل می‌گوید از حضور در این تیم بسیار خوشحال و راضی است.

در نیم‌فصل اول بازی‌های زیادی برای سپاهان انجام دادی. چطور شد به یک‌باره از این تیم جدا شدی؟به خاطر یکسری مسائل خصوصی و شخصی از این تیم رفتم.چه مسائلی؟خب دیگه، نمی‌خواهم در موردش حرفی بزنم.پس مشکلی با سپاهانی‌ها نداشتی؟خیر، اصلا.اما خیلی از بازیکنان سپاهان با کرانچار به مشکل برخورده بودند.من با کسی مشکلی نداشتم و در اکثر بازی‌ها هم به عنوان مهرۀ فیکس در ترکیب به میدان رفتم. اگر بحث فنی در میان بود پس باید در نیم‌فصل اول از این تیم جدا می‌شدم. اما نگذاشتند چنین اتفاقی بیفتد.چرا استقلال؟فکر می‌کنم بهترین انتخابم بود. مهم‌ترین دلیل استقلالی شدنم این بود که سرمربی این تیم به من اعتقاد داشت.در این چند وقت هم برای استقلال عملکرد خوبی داشتی.مگر قرار بود بد بازی کنم؟ در تیم ملی با اکثر بازیکنان استقلال همبازی بودم، شاید برای هر بازیکنی ۲، ۳ ماه طول بکشد تا در تیم جدید جا بیفتد اما من بازیکن کم‌تجربه‌ای نیستم. من در اکثر تیم‌های بالای جدول مانند ذوب‌آهن و سپاهان که همیشه مدعی بودند بازی کردم.بحث تیم ملی شد، چقدر امیدواری که با حضور در استقلال دوباره به تیم‌ملی دعوت شوی؟به علت یکسری نا‌مهربانی‌ها از تیم ملی جا ماندم. سال گذشته با ۱۰ پاس گل، ۳ گل زده در لیگ و یک گل در جام باشگاه‌های آسیا آمار خوبی را به جا گذاشتم. کما این‌که در ۲۵ بازی منهای چند بازی که مصدوم بودم به میدان رفتم اما متأسفانه به تیم ملی دعوت نشدم. انشاءالله که امسال به این امر مهم برسم.تا فصل گذشته مدام تا پای میز مذاکره با پرسپولیسی‌ها رفتی اما هیچ وقت با این تیم قراردادی امضا نکردی. چرا؟بله، بحث حضورم در این تیم شده بود. حتی تا پای قرارداد هم رفتم اما خوشحالم که به پرسپولیس نرفتم. حتی در ابتدای این فصل هم مذاکراتی را با این تیم انجام دادم که دیگر قسمت نبود پرسپولیسی شوم.با ملوان هم مذاکرات مثبتی انجام دادی و همه فکر می‌کردند تو به تیم شهرت می‌روی؟بله. به خاطر مشکلاتم ملوان برایم در اولویت بود اما بعد از صحبت با امیرخان قلعه‌نویی بحثی در استقلالی شدنم باقی نماند. در مورد ملوان باید بگویم من با شخص احمدزاده مشکلی نداشتم اما مدیریت این تیم روراست نبودند. به‌خاطر بعضی حرف و حدیث‌ها از سوی مدیریت ملوان تصمیم گرفتم با استقلال قرارداد ببندم. هر وقت می‌خواهم تیمی را انتخاب کنم قبلش مادرم برایم استخاره می‌کند. این بار هم مادرم استخاره کرد که جوابش خیلی خوب بود. از صمیم قلب می‌گویم که خیلی خوشحالم به استقلال آمدم و به هیچ وجه به جدایی از این تیم فکر نمی‌کنم.اما خیلی از روزنامه‌ها نوشته بودند که ته دلت پرسپولیسی هستی؟اصلا چنین چیزی نیست. واقعا خنده‌دار است. من تا کنون جایی عنوان نکردم که پرسپولیسی‌ام و همچنین جایی هم نگفتم از بچگی و زمانی که در آغوش مادرم بودم استقلالی بودم! من یک ملوانی‌ام و تیم شهرم را از ته دلم دوست دارم.مشکل‌ات با نکونام و خسرو حیدری هم که خدا را شکر حل شد؟برای افرادی که می‌گفتند من با این دو بازیکن مشکل دارم متأسفم. وقتی با استقلال قرارداد بستم خیلی‌ها گفتند جواد به خاطر حضور تو در این تیم ناراحت است اما چنین چیزی نبود. حتی با خسرو حیدری هم مشکلی ندارم. این مسائل در فوتبال زیاد است. مگر برادر با برادر دچار اختلاف نمی‌شود؟ من با جواد و خسرو دوست بودیم و هستیم.این‌که می‌گویند در تیم دودستگی وجود دارد و بازیکنان حامی نکونام جرأت نزدیک شدن به مجیدی را ندارند تا چه حد صحت دارد؟تکذیب می‌کنم، در استقلال هیچ دودستگی وجود ندارد. این را هم اضافه کنم زمانی که در سپاهان بودم بعد از بازی با استقلال عصبی شدم و مصاحبه‌ای کردم که نباید چنین کاری را انجام می‌دادم. به خاطر همین از جواد هم معذرت‌خواهی کردم. در این بازی آخر هم که دیدید خدا را شکر جواد به استقلال بازگشت. کاپیتان تیم‌ملی علی‌رغم نیمکت‌نشینی مقابل آلومینیوم حرفه‌ای عمل کرد و به هیچ عنوان اعتراض هم نکرد. الان در تیم جو خوبی وجود دارد و همۀ بازیکنان دوستان و همبازی‌های خوبی برای یکدیگر هستند.با حیدری چطوری؟خسرو رفیقم است. با وجود شایعات تا کنون پشت سر خسرو حرف نزدم. او در استقلال نه با من هم‌پستی است نه مشکلی با یکدیگر داریم. متأسفانه نمی‌دانم چرا روزنامه‌ها این بحث‌ها را راه انداختند. بعضی از روزنامه‌ها نوشته بودند که فتح‌الله‌زاده با ترتیب دادن جلسه‌ای بین من و نکونام ما را آشتی داد که اصلا چنین اتفاقی نیفتاد. من فقط یک بار حاجی فتح‌الله‌زاده را آن هم موقع عقد قرارداد دیدم و از آن روز تا کنون ایشان را ندیده‌ام. امیدوارم رسانه‌ها به چنین مسائل کذبی دامن نزنند.بالاخره کاپیتان اول استقلال چه کسی است؟ببینید سرمربی استقلال فرد بادرایت و باهوشی به نام امیرخان قلعه‌نویی است. او می‌داند باید چه کسی را به‌عنوان کاپیتان معرفی کند. هر بازیکنی کاپیتان شود احترامش برای بقیه واجب است. فرقی نمی‌کند از بین جواد نکونام، مهدی رحمتی یا فرهاد مجیدی کدام یک کاپیتان شوند. هر سه بازیکن اسطوره‌های استقلال و تیم ملی محسوب می‌شوند. کاپیتان را سرمربی تیم انتخاب می‌کند. نمی‌دانم برای چه این همه برای استقلال حاشیه درست می‌کنند. خنده‌دارتر این است که می‌گویند نکونام و رحمتی با یکدیگر مشکل دارند در صورتی که مهدی و جواد در تمام اردو‌ها با یکدیگر هم‌اتاقی هستند و من نمی‌دانم این دو نفر چرا باید مشکل داشته باشند.با هاشم بیگ‌زاده رقابت و تعامل داری؟صد درصد. من و هاشم علاوه بر این‌که رفیقیم رقیبان خوبی هستیم.فرهاد مجیدی هم که به تیم اضافه شد؟فرهاد اسطورۀ استقلال است و همه دوست داشتند به استقلال برگردد. کارنامۀ او در استقلال مشخص است و تکنیک و شم گلزنی او انکار ناپذیر است.کمی هم از بازی با آلومینیوم صحبت کنیم. برد خوبی در بندرعباس به دست آوردید.برتری مقابل تیم‌های اکبر میثاقیان که همیشه فوتبال را فیزیکی و دونده بازی می‌کنند سخت است. در نیمۀ اول ما خیلی سر‌تر بازی کردیم اما با اخراج بازیکن حریف فشار ما بر روی حریف بیشتر شد و ما علی‌رغم حواشی زیادی که قبل از بازی برایمان به وجود آورده بودند توانستیم ۳ امتیاز را کسب کنیم. البته بازی بسیار سختی بود.و بازی بعدی مقابل سایپا؟سایپا هم تیم جوان، دونده و باانگیزه‌ای است. بازی مقابل این تیم نیز شرایط خاص خودش را دارد اما ما هم‌قسم شدیم دیگر امتیازی از دست ندهیم. بنابراین روز سختی را برای سایپا رقم می‌زنیم.استقلال قهرمان می‌شود؟صد درصد، در قهرمانی استقلال شک نکنید.رقیبان استقلال کدام تیم‌ها هستند؟سپاهان رقیب سرسخت استقلال است. البته تراکتور را هم نباید دست‌کم گرفت.پرسپولیس چطور؟فعلا خیر. پرسپولیس در حال حاضر رقیب استقلال نیست و نمی‌تواند مدعی باشد. اما پرسپولیس هم در نیم‌فصل دوم تا حدودی دچار تغییر و تحول شده و من فکر می‌کنم به مرور شرایطش بهتر شود


جمعه 8/10/1391 - 13:26 - 0 تشکر 581800

مرحله سوم اردوی آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی برای شرکت در جام ‌جهانی تهران در حالی از روز گذشته در خانه کشتی آغاز شد که محمد بنا در این اردو حضور نداشت.پس از تعطیلی اردوی فرنگی کاران به دستور محمد بنا و به دلیل پرداخت نشدن حقوق معوقه مربیان و کشتی گیران، با مساعدت فدراسیون کشتی و پرداخت بخشی از این مطالبات و وعده برای حل شدن بقیه مشکلات، مرحله جدید اردوها از روز گذشته دوباره از سر گرفته شد.

فرنگی کاران عصر روز گذشته (پنجشنبه) اولین تمرین خود را زیر نظر کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی برگزار کردند اما محمد بنا مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی و سرمربی تیم بزرگسالان بازهم در این اردو حضور نداشت.

گفته می شود بنا حضور در اردوها را منوط به حل شدن کامل مشکلات عنوان کرده است.

حسام الدین جعفری، سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در ابتدای این تمرین در جمع اردونشینان گفت: تمرینات را برای شرکت در جام جهانی تهران آغاز کرده ایم و با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تلاش می کنیم تا محمد بنا هم به زودی به جمع ما ملحق شود.

جعفری همچنین در حاشیه این اردو که تا 27 دی ماه ادامه دارد، از حضور کشتی گیران المپیکی در جمع اردونشینان در روزهای آینده خبر داد.

رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی روزهای اول و دوم اسفند در سالن 12 هزار نفری مجموعه آزادی تهران برگزار می شود.


جمعه 8/10/1391 - 13:27 - 0 تشکر 581801

دورهای چهارم تا هفتم رقابت های شطرنج کلاسیک رده های سنی العین در امارات با حضور نمایندگان ایران برگزار شد.
به گزارش پایگاه نتایج شطرنج بین الملللی ، در دسته اول این رقابت ها و در پایان دور هفتم اصغر گلی زاده از ایران با 5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده دهم قرار گرفته است.پوریا درینی با 4.5 امتیاز در رده 22 ، سید حامد موسویان با 4 امتیاز در رده 31 و نیما جوانبخت با پوئن شکنی کمتر در رده 32 ، امین طباطبایی با 3.5 امتیاز در رده 62 ، امیر سوزنکار با 3 امتیاز در رده 80 ،
مرتضی محجوب با 2 امتیاز در رده 126 ، امیر مرتضی نساج با 2 امتیاز در رده 135 و احسان قائم مقامی با 1.5 امتیاز در رده 142 قرار گرفتند.
- در دسته دوم نیز پس از 7 دور رقابت ، ابراهیم غدیری با 7 امتیاز در صدر قرار دارد و شطرنج بازان سوریه با 6.5 و امارات با 5.5 امتیاز دوم و سوم هستند.
در این جدول سادات منصوری با 5 امتیاز در رده دهم ، سعید ملک پور با پوئن شکنی کمتر در رده 12 و امید خداوردیان با 5 امتیاز در رده 15 و عبدالکریم عبدی با 3 امتیاز در رده 56 قرار گرفته اند.

جمعه 8/10/1391 - 13:27 - 0 تشکر 581802

لیگ بین المللی اسكی كه به علت شرایط بد جوی در دومین روزش با تعطیلی مواجه شد دوباره از فردا 9 دی تا روز سه شنبه پیگیری می شود.

گفتنی است، این رقابت ها در پیست بین المللی دربند سر انجام می شود.

جمعه 8/10/1391 - 13:29 - 0 تشکر 581803

در هفته هفتم  لیگ دسته نخست هندبال باشگاه های کشور تیم مس پارس فلاورجان موفق شد تیم ثامن‌الحجج آمل را با نتیجه 24 بر 17 با شکست مواجه کند.دو تیم از گروه یک این مسابقات از ساعت 16 امروز به مصاف هم رفتند.تیم آمل که در دیدار رفت، با شش اختلاف امتیاز، نتیجه را به تیم مس واگذار کرده بود، در بازی امروز به فکر جبران این شکست و فاصله گرفتن از میانه جدول بود که باز هم با شکست برابر  تیم اصفهانی متوقف شد.همچنین لازم به ذکر است در گروه یک مسابقات لیگ دسته یک باشگاه های کشور شش تیم مدعی موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج آمل، مس پارس فلاورجان اصفهان، صبای قم، هیئت هندبال زنجان،  تیم هندبال یزد و کرمانشاه حضور دارند که تیم مس پارس و صبای قم رقابت تنگاتنگی برای صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها دارند.مسابقات لیگ دسته یک هندبال باشگاه های کشور با حضور 12 تیم در دو گروه شش تیمی به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود و دو تیم برتر هر گروه در مرحله نیمه نهایی با هم رقابت که در نهایت دو تیم اول و دوم مسابقات به لیگ برتر صعود خواهند کرد.تیم مس پارس فلاورجان جمعه هفته آینده در اصفهان پذیرای تیم هندبال یزد است.دو تیم در بازی رفت در یزد به نتیجه تساوی دست پیدا کرده بودند.

جمعه 8/10/1391 - 13:30 - 0 تشکر 581804

فصل جدید مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه‌های کشور سرانجام با جمع بندی نهایی در فدراسیون کشتی و در حضور نمایندگان تمام تیم‌های شرکت کننده در این دوره قرار است از روزهای پایانی دی ماه آغاز شود.


این در حالی است که کشتی فرنگی در سال جاری یکی از موفق‌ترین رشته‌های انفرادی ورزش قم در کسب مدال از مسابقات داخلی و برون‌مرزی بوده است و با این توانمندی بالا بعد از سال 1387 یک بار دیگر در لیگ برتر باشگاه‌های کشور حضور خواهد یافت.


در سال جاری کشتی قم پنج مدال از پیکارهای کشتی فرنگی بین‌المللی، آسیایی و جهانی کسب کرده است و وقتی این مهم به اطلاع مسئولان استان قم و به خصوص باشگاه صبا رسید، آنها مشتاق حضور تیم کشتی فرنگی قم در لیگ برتر باشگاه‌های کشور شدند و بدین ترتیب با نظر مساعد استاندار قم به عنوان رئیس مجمع باشگاه صبا قرار شد صبای قم با کشتی گیران مطرح بومی در لیگ برتر کشور به میدان برود.


*صبا حامی کشتی


این در حالی است که در چند سال اخیر نبود حامی مالی سبب محرومیت کشتی قم از لیگ برتر کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه‌های کشور شده بود اما امسال با حمایت‌های باشگاه صبای قم، فرنگی‌کاران مستعد قمی در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور بار دیگر قصد نشان دادن توانمندی کشتی قم را دارند.


مسابقات فصل جدید لیگ برتر کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه‌های کشور از بیست و هشتم دی ماه سال جاری آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه باشگاه صبای قم حامی مالی تیم کشتی فرنگی قم خواهد بود، صبا با ترکیبی از چهره‌های بومی کشتی فرنگی قم که در بین آنها قهرمانان آسیا و جهان حضور دارند، در این لیگ قوی و مطمئن به روی تشک می‌رود.
*حضور در لیگ بعد از 5 سال


هیئت کشتی قم در حالی امکانات لازم به منظور حضور تیم کشتی صبای قم در لیگ برتر را به وجود آورده است که این امر بعد از سال 1386 با حضور تیم کشتی فرنگی ارم کیش قم در لیگ برتر باشگاه‌های کشور فراهم شد و اکنون صبا در لیگ برتر حضور می‌یابد.


بدین ترتیب کشتی گیران صبای قم در فصل جدید لیگ برتر کشتی فرنگی باید با تیم‌های موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج سبزوار، فولاد ماهان سپاهان اصفهان، پرسپولیس مازندران، صبای قم، هیئت کشتی خوزستان و هیئت کشتی فارس رقابت کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی