• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 1301)
پنج شنبه 7/10/1391 - 22:11 -0 تشکر 581722
چه رنگی را دوست دارید تا بگیم كی هستید؟

چه رنگی را دوست دارید تا بگیم كی هستید؟

رنگ*های كمكی یعنی بنفش و قهوه*ای و خاكستری در یك طبقه نسبتا متفاوتی قرار دارند. اگر بخواهیم با صراحت كلام سخن بگوییم، سیاه و خاكستری اساسا رنگ به شمار نمی*آیند، زیرا سیاه اصولا رنگ نیست و رنگ خاكستری نیز در آزمایش، كاملا بی*رنگ و خنثی است. لذا آن دو را بی*رنگ می*نامند. بنفش، تركیبی است از آبی و قرمز، در حالی كه قهوه*ای مخلوطی از نارنجی، قرمز و سیاه است و یك رنگ تیره و نسبتا بی*روح را می*سازد. ترجیح دادن هر یك از سه رنگ «بی*رنگ» (سیاه، خاكستری یا قهوه*ای) را می*توان نشانه*ای از یك نقطه*نظر منفی نسبت به زندگی دانست
هیچ*یك از دو رنگ بنفش و قهوه*ای در شمار رنگ*های مستقل (اصلی) روانی نیستند.
برخی از روانشناسان عقیده دارند رنگی كه برگزیده و دلخواه فرد است می*تواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد.
قرمز، خوش قلب اما خودپرست.این رنگ، مظهر شدت و زیاده*روی است كه گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز، رنگ عشق، تنفر، فداكاری، خشونت، خون و آتش است. كسی كه به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی*تواند در زندگی بی*تفاوت باشد. این*گونه اشخاص تند و سركش و در عین حال فعال، شجاع و كمی عجول هستند. احتمال شكست به*خصوص در عشق برای آنها فراوان است. قضاوت*های عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران سبب از بین رفتن دوستی*هایشان می*شود با آن كه در عشق كاملا فداكارند اما اگر روزی زندگی بر وفق مراد نباشد، بدون تفكر و جویا شدن علت می*جنگند.
دو عیب بزرگ، خودپرستی و عدم كنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش*قلبی و حس بزرگ*طلبی است. به*طور كلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند.
 صورتی؛ موردعلاقه دیگران رنگ صورتی در واقع همان قرمز است كه كم*رنگ شده. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را كمی ملایم*تر دارا می*باشید. با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی*دهید. دیگران را خوب درك می*كنید و با اطرافیان خود باملایمت و لطف رفتار می*كنید و به دلیل نشاط و شادابی*تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید. آنهایی كه به این رنگ علاقه دارند، اغلب شكست*ها، خشونت*ها و دشواری*های زندگی را تحمل كرده*اند و با مشكلات فراوانی مواجه شده*اند.
آبی، نظم و پشتكار و تنهایی
رنگ آبی از رنگ*هایی است كه طرفداران زیادی دارد.اگر به این رنگ علاقه دارید كاملا می*توانید احساسات و هیجانات خود را كنترل كنید. ظاهر آرام شما، دیگران را وادار می*كند كه به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید. در خرید و پوشش لباس قناعت می*كنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری كه در شماست میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و عدم فهم دیگران، شما را كسل می*كند و كسانی كه از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می*كنند. كارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می*دهید و یكی از صفات مشخص پشتكار شماست.
تاثیر رنگ در بدغذایی كودكان
اگر كودك شما هم جزو كودكانی است كه به اصطلاح بدغذاست، می*توانید با تزیین غذا او را به خوردن تشویق كنید. رنگ در این تزیین بسیار اهمیت دارد. رنگ*ها، كودكان را به خود جذب می*كنند، باید ببینید كدام رنگ برای كودك*تان جذاب است.بشقاب غذا را چون بوم نقاشی ببینید و به فرزندتان كمك كنید تا روی آن بوم با استفاده از مواد خوراكی رنگی كه در اختیارش قرار می*دهید، مطابق سلیقه خودش منظره*ای زیبا بیافریند. چند بوته كوچك كلم بروكلی بخارپز یا* آب*پز و مقداری لوبیا سبز درسته و پخته می*توانند درخت*های این منظره باشند یك عدد گوجه*فرنگی به جای خورشید و یك مشت نخودفرنگی و دانه ذرت هم به جای گل*ها از انواع میوه و سبزیجات برای تزیین غذاهای گوناگون استفاده كنید كه ممكن است بعضی از آنها نیز چندان مورد*علاقه فرزندتان نباشد. با استفاده از قوه تخیل خود و كودك*تان با اشكال و طرح*های فانتزی این غذاها را بیارایید.

 


 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.