انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 129)
چهارشنبه 6/10/1391 - 1:27 -0 تشکر 581468
فرزندتان را پول آشنا کنید

داشتن پول برای خرید مایحتاج زندگی ضروری است و اگر والدین از همان سنین پایین مهارت مدیریت پول را به فرزندان خود نیاموزند مشكلات متفاوتی رخ خواهد داد.
بسیاری از والدین ممکن است فرزندان خودشان را پول آشنا نکنند و یا اینکه این کار را به عهده خودشان بگذارند. این مورد یک اشکال در تربیت فرزندان به حساب می آید و باید با رعایت یک سری نکات خاص آن را از بین برد.

** ابتدا باید کودکان تان را با استفاده های پول و  انواع مختلف آن آشنا کنید. بعد از اینکه فرزندتان توانست پول را بشمارد می توانید از او بخواهید به شما کمک کند تا به پول عادت کند.

** نکته ای که باید از همان ابتدا به فرزندتان گوشزد کنید صرفه جویی در مصرف پول است. اگر در ابتدای آشنایی فرزندان با پول آن ها را صرفه جویی آشنا نکنید در آینده ممکن است دچار مشکل شوند.

** الگوی فرزندتان باشید تا آن ها نیز از شما یاد گرفته و طرز استفاده از پول را یاد بگیرند. اگر شما مسائلی مانند پس انداز و صرفه جویی را رعایت کنید فرزندتان نیز آن ها را یاد می گیرد.

** پول تو جیبی یکی از مسائلی است که باید همیشه برای فرزندتان مقرر کنید. پول های هفتگی و یا روزانه باعث می شودتا فرزند شما نحوه استفاده از آن را بیشتر فرا بگیرد.

** اگر شما فرزندتان را یك باره با اطلاعات بمباران كنید گیج می شود. شما نباید انتظار داشته باشید كه او یك شبه مدیریت پول را یاد بگیرد. و این كار وقت گیر است. هر ماه یك نكته را در مورد پول به فرزندتان یاد دهید.

** فرزندتان را بانک آشنا کنید تا از همان بچگی بتواند کارهای بانک را بشناسد و مزیت های آن را بشناسد. بانک یکی از مواردی است که خیلی از خانواده ها آن را به فرزندشان نمی آموزند.

** فرزندتان را در شرایط سخت مالی قرار دهید. اگر فرزندتان پس انداز خود را خرج کرده است و هم اکنون چیزی را طلب می کند برای او تهیه نکنید و به او یاد بدهید که پس انداز خود را در چه مواقعی باید استفاده کند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی