ایران سرای من (بازدید: 233)
چهارشنبه 29/9/1391 - 23:6 -0 تشکر 580016
عکسهای كویر شهداد، زیباترین کویر دنیا!

زیباترین كویر دنیا با كلوت های منحصربه فردش در منطقه شهداد كرمان قرار دارد تا جایی كه میتوان این منطقه را نمایشگاهی از زیباییهای كویر نامید. كویر شهداد كه در حاشیه غربی دشت لوت و در شرق كوههای كرمان واقع شده، منطقه ای خشك میزان باران آن سالانه از 5/4 میلیمتر تجاوز نمیكند، بسیاری ا ز کارشناسان معتقدند این منطقه گرمترین نقطه دنیا است.
 کویر شهداد کرمان یکی از زیباترین مناظر کویری ایران در دل کویر لوت است. این کویر به دلیل وجود بلندترین تپه های شنی - کلوت های بی نظیر و رودخانه شور در دنیا بی نطیر است.

تصاویر دیدنی از کویر شهداد

 كویر شهداد,عکسهای كویر شهداد

 

 كویر شهداد,عکسهای كویر شهداد

 

 كویر شهداد,عکسهای كویر شهداد

 

 كویر شهداد,عکسهای كویر شهداد

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

چهارشنبه 29/9/1391 - 22:56 - 0 تشکر 579985

كویر شهداد به روی گردشگران بسته است
در حالی كه پاییز بهترین فصل برای كویرگردی است و كویرنوردان سعی می‌كنند این فرصت را برای بودن در كویر از دست ندهند، اما از حدود دو هفته قبل در‌های كمپ كویری شهداد كرمان به روی گردشگران بسته شده است.
به گزارش جام جم آنلاین دشت لوت نمایشگاهی طبیعی از شگفت‌انگیزترین عوارض بیابانی دنیا را دارد كه از آن جمله می‌توان به بزرگ‌ترین شهر كلوخی جهان، مرتفع‌ترین هرم‌های ماسه‌ای دنیا، 40 مخروط آتشفشان كواترنر، پهنه‌های وسیع ماسه و ریگ با طیف رنگی قهوه‌ای روشن تا خاكستری و سیاه و دشت‌هایی از گدازه‌های بازالتی چاله‌چاله نظیر «گندم بریان» اشاره كرد.
كمپ كویری شهداد در فاصله 20 كیلومتری از كلوت‌ها قرار دارد و توسط سازمان‌های ذی‌ربط در قلب كویر و برای اسكان موقت گردشگران با ارائه امكانات گردشگری ساخته شده است.
تمام قسمت‌ها و اتاق‌های این كمپ از ساقه و برگ درختان نخل ساخته شده و شبیه آلاچیق است و دارای آب، برق، آمفی‌تئاتر روباز و حمام آفتاب است.
كویرنوردان پس از گذر از ده‌سیف و شفیع‌آباد به كمپ كویری شهداد می‌رسند و می‌توانند با اقامت در این مكان و در سكوت دل‌انگیز شب در قلب كویر به نظاره آسمان پرستاره كرمان بنشینند.
اما تصمیم ناگهانی مسئولان گردشگری كرمان مبنی بر تعطیل كردن كمپ كویری شهداد، برنامه‌های تورهای كویرنوردی را كه از سایر نقاط ایران به كویر كرمان می‌آیند بر هم زده و موجب نارضایتی آنها شده است.
مسئول امور فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كرمان دراین‌باره به فارس گفت: تعطیلی موقت كمپ كویری شهداد به منظور ساماندهی كپرها و آلاچیق‌ها، تعویض سیستم روشنایی، اجرای سیستم صوت و اطلاع‌رسانی و بهسازی سرویس‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.
محمدمهدی افضلی افزود: كمپ كویری در حاشیه منطقه كلوت‌های شهداد قرار گرفته و از آنجا كه هر ماه‌ تعداد قابل توجهی از گردشگران در محل این كمپ اقامت می‌كنند، نصب ایستگاه‌های جمع‌آوری زباله و سمپاشی محوطه از دیگر برنامه‌های در دست اقدام در ایام تعطیلی مكان مذكور است.
وی با بیان این‌كه بیشتر مكان‌های اقامتی كمپ كویری شهداد به صورت كپر و آلاچیق است، خاطرنشان كرد: تجهیز كمپ به امكانات كمك‌های اولیه و لوازم اطفای حریق و كپسول‌های آتش‌نشانی از اولویت كار طرح ساماندهی كمپ است.
افضلی بیان كرد: اگر طی ماه‌های گذشته بازدیدهای موردی از كمپ كویری شهداد صورت می‌گرفت و نقاط ضعف این مكان برطرف می‌شد، دیگر نیازی به تعطیل كردن  یكباره این مكان نبود.
وی با اشاره به این‌كه فصل پاییز زمان مناسبی برای تعطیلی كمپ كویری شهداد نیست، افزود: وضع این كمپ به گونه‌ای است كه در صورت ادامه فعالیت ممكن بود مشكلی برای كویرنوردان مستقر در این مكان ایجاد شود.
از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی‌، راهنمایان تور و گردشگران درخواست می‌كنیم ‌تا اطلاع بعدی از حضور و اقامت در محل كمپ خودداری كنند، در غیر این صورت اداره كل میراث فرهنگی استان كرمان مسئولیتی در این زمینه برعهده ندارد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان نیز در پاسخ به این پرسش كه آیا بهترین فصل برای كویرنوردی باید برای این تعمیرات در نظر گرفته شود،‌ گفت: بررسی‌های انجام شده از كمپ كویری شهداد بیانگر این بود كه این مكان به لحاظ ایمنی برای گردشگران خطرناك است و باید تعطیل شود، زیرا در این فصل بیشترین تعداد گردشگر در این مكان حضور دارد و به علت ازدحام جمعیت خطرات افزایش می‌یابد.


حسین شمس‌الدینی با بیان این‌كه به علت بارندگی و همچنین ایجاد انشعابات غیرمجاز برق توسط گردشگران در كمپ كویری شهداد احتمال جدی برق گرفتگی وجود داشت، افزود: حضور نداشتن نیروهای مسئول موجب رها شدن كمپ كویری شهداد شده و ورود و خروج افراد كنترل نمی‌شد، ضمن این‌كه سرویس‌های بهداشتی وضع نامطلوبی داشت و توفان نیز تعدادی از آلاچیق‌ها را خراب كرده بود.


وی با بیان این‌كه این مكان طی دو هفته آینده راه‌اندازی اولیه می‌شود، خاطرنشان كرد: كمپ كویری شهداد با مدیریت یكی از بخش‌های بومی منطقه ساماندهی و خدمات لازم برای كویرنوردان ایجاد می‌شود.


شمس‌الدینی با تاكید بر این‌كه تمام قسمت‌های كویر غیر از كمپ كویری شهداد قابل استفاده برای گردشگران است، گفت: كمپ نیز به صورت موقت تعطیل شده است.


وی ‌عنوان كرد: برای راه‌اندازی كمپ كویری شهداد در سال 85 اعتبار اولیه خوبی در نظر گرفته شده بود، اما در بودجه اداره كل میراث فرهنگی اعتباری برای نگهداری این مكان تعریف نشده بود و مرمت و تعمیری صورت نگرفته است.


این مسئول واگذاری كمپ كویری شهداد به بخش خصوصی را ضروری خواند و بیان كرد: یك مجموعه محلی برای راه‌اندازی كمپ مذكور اعلام آمادگی كرده‌ است و اعتبار مورد نیاز نیز توسط این مجموعه تامین می‌شود و با استقرار نیروهای مدیریتی ورود و خروج به كمپ بر اساس ضوابط انجام می‌شود.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

چهارشنبه 29/9/1391 - 23:7 - 0 تشکر 580017


كویر شهداد,عکسهای كویر شهدادكویر شهداد,عکسهای كویر شهدادكویر شهداد,عکسهای كویر شهدادكویر شهداد,عکسهای كویر شهدادكویر شهداد,عکسهای كویر شهداد

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی