دانش و فن آوری (بازدید: 352)
چهارشنبه 29/9/1391 - 22:28 -0 تشکر 579933
جزیره ای که وجود ندارد!

دانشمندان استرالیایی می گویند جزیره ای در اقیانوس آرام که در بسیاری از نمودار ها و نقشه های جهان، از جمله Google Maps، به نمایش درآمده است، وجود خارجی ندارد!

این جزیره ی فرضی که سندی ایلند نام دارد، در نقشه های جهان، بین استرالیا و جزایر نیوکالدونیا قرار دارد. نزدیک به ده سال است که سندی ایلند در نقشه های جهان به نمایش درآمده است و حتی در Google Earth هم قابل مشاهده است. اما وقتی بالاخره جمعی از دانشمندان دانشگاه سیدنی تصمیم گرفتند به این منطقه سفر کنند، چیزی جز آب های آبی دریای کورال ندیدند.

این گروه از دانشمندان برای مطالعه ی زمین‌ساخت بشقابی به این منطقه سفر کرده بودند اما وقتی متوجه ناهماهنگی بین نقشه ها شدند، تصمیم گرفتند تا از نزدیک این موضوع را بررسی کنند. واقعا تعجب آور است که چگونه این همه سال کسی متوجه وجود نداشتن این جزیره نشده است. روزنامه های استرالیایی گزارش داده اند که در صورت وجود، سندی ایلند در آب های کشور فرانسه قرار می گرفته است ولی این جزیره در هیچکدام از نقشه های دولت فرانسه وجود ندارد.

هم اکنون تحقیقات ادامه دارد ولی به احتمال زیاد یا جزیره به اشتباه وارد نقشه ها شده است و یا این که از قصد به خاطر جلوگیری از کپی غیرقانونی نقشه ها. مثلا بعضی ها در نقشه هایشان خیابان های خیالی اضافه می کنند تا اگر کسی بی اجازه از نقشه ی آن ها استفاده کرد، معلوم بشود که حق با کیست!

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

چهارشنبه 29/9/1391 - 22:28 - 0 تشکر 579934

سخنگوی گوگل اعلام کرد که گوگل از منابع زیادی برای به روز نگه داشتن نقشه هایش استفاده می کند. دنیا همیشه در حال تغییر است و همگام تغییر کردن با آن سعی و تلاشی بی پایان است. در حال حاضر گوگل در تلاش است تا این جزیره را از نقشه هایش حذف کند.البته این اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ داده است. آرگلتون روستایی در انگلستان بود که در Google Maps و Google Earth به نمایش درآمده بود، ولی وجود خارجی نداشت. به خاطر این که گوگل منبع مورد استفاده ی بسیاری از سرویس های آنلاین است، آرگلتون در لیست خرید و فروش املاک قرار گرفت، مشاغل زیادی در آرگلتون پدید آمدند و بالاخره آب و هوای آن هم اعلام شد. خدمات و سرویس های آرگلتون وجود داشتند ولی در مناطق اطراف آن قرار گرفته بودند. آرگلتون چیزی چون زمینی خالی نبود! بالاخره گوگل در ژانویه سال 2010 آرگلتون را از نقشه هایش حذف کرد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

سه شنبه 5/10/1391 - 1:20 - 0 تشکر 581204

أأأأأ

یعنی چی آیا؟

یه مقدار مشکوک میزنه این قضیه؟!

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

سه شنبه 5/10/1391 - 1:21 - 0 تشکر 581205

اگر اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کردید

اینجا هم مطرح کنید. 

ممنونم (:

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

سه شنبه 5/10/1391 - 15:54 - 0 تشکر 581334

سلام
خبر جالبی بود.
گوگل دروغ گو!! از یه طرف چیزی که نیست رو نشون میده از یه طرف هم خلیج فارس رو با یه اسم جعلی به کار می بره!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی