ورزش و تندرستی (بازدید: 2461)
دوشنبه 20/9/1391 - 9:9 -0 تشکر 578315
استقلال در نیم فصل دوم


e6 عکس های تیم استقلال

 

دوشنبه 20/9/1391 - 9:12 - 0 تشکر 578316


علی فتح‌الله‌زاده اعلام کرد، آماده امضای قرارداد با فرهاد مجیدی است و از بردارش خواسته تا این موضوع را به اطلاع او برساند.


 مدیرعامل باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مسائل مختلفی مانند بازیکنان خروجی این تیم، بازگشت فرهاد مجیدی، وضعیت میداودی و عمادرضا، هجمه‌ها علیه فدراسیون فوتبال و حتی مشکلات باشگاه پرسپولیس صحبت کرد.متن گفت‌وگوی ایسنا و مدیر عامل آبی‌ها در زیر می‌آید:


جلسه‌ای با امیر قلعه‌نویی داشتید. در این جلسه چه گذشت؟


 درباره کلیات باشگاه صحبت کردیم و نیز درباره نگاهی که باید برای حضور قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم. به سرمربی گفتم نیازهایش را اعلام کند تا هرچه سریع‌تر تدارک ببینیم. همچنین درباره بازیکنانی صحبت کردیم که دیگر نمی‌توانند با ما همکاری کنند.


فهرست بازیکنان خروجی‌تان مشخص شده است؟


 مشخص شده‌ اما از آنجایی که قصد داریم آنها را با بازیکنان تیم‌های دیگر جابه‌جا کنیم، بهتر است فعلا نامی از آنها نبرم؛ چون ممکن است مشکلی پیش بیاید. به هر حال بیشتر از 2 یا 3 روز طول نمی‌کشد که این مسئله مشخص شود.


با کدام باشگاه‌ها برای جابه‌جایی بازیکن مذاکره کرده‌اید؟


 نفت تهران، سپاهان و پیکان.


باشگاه تراکتورسازی رضایتنامه فرزاد حاتمی را صادر کرده و گفته می‌شود که این بازیکن مورد توجه استقلال هم قرار دارد...


 درباره مذاکره با این بازیکن اطلاعی ندارم ولی می‌دانم که او بازیکن بسیار خوبی است که اگر آزاد باشد، احتمال دارد، با او مذاکره کنیم.


علت رد بویان زاییچ چه بود؟ این بازیکن در تست پزشکی هم موفق بود.


 زاییچ بازیکن بسیار خوبی است و تجربه بسیار بالایی دارد. خیلی دوست داشتیم که او را به خدمت بگیریم اما مبلغی که برای عقد قرارداد طلب کرد، بالاتر از پولی بود که می‌توانستیم بپردازیم و به همین دلیل جذب او منتفی است.


قیمت پیشنهادی او چقدر بود؟


 اجازه بدهید این قیمت را فاش نکنم چون ممکن است باشگاه دیگری او را به خدمت بگیرد و این مسئله برایش مشکل ایجاد کند.


گویا قرار است یک بازیکن برزیلی جایگزین زاییچ شود؟ او چطور بازیکنی است؟


 رزومه‌ای از این بازیکن را در اختیار ندارم ولی می‌دانم که 7 – 8 سال در لیگ برتر برزیل بازی کرده است. او تا سه‌شنبه به ایران می‌آید که در تست پزشکی باشگاه شرکت کند.


و عمادرضا؟


 حضور او در استقلال منتفی نشده و منتظر هستیم ببینیم چه بازیکنانی را می‌توانیم جذب کنیم و چه کسانی را نمی‌توانیم. به هر حال عماد رضا هفته آینده به ایران می‌آید که درباره این مسئله صحبت کنیم.


گویا شرایط برای بازگشت فرهاد مجیدی هم فراهم شده است...


 بله، در جلسه‌ای که شنبه با امیر قلعه‌نویی داشتم درباره فرهاد هم صحبت کردیم. هم من و هم سرمربی تیم آمادگی داریم در صورت خواست مجیدی، برای نیم فصل دوم با وی قرارداد ببندیم. اگر فرهاد بخواهد با پیراهن استقلال خداحافظی کند، این امکان را برای او فراهم می‌کنیم که به استقلال بازگردد اما اگر نخواهد که امسال خداحافظی کند، می‌تواند سال آینده به استقلال بازگردد. اگر آن زمان همچنان در باشگاه بودم، که به او خوش‌آمد می‌گویم و اگر هم نبودم که ان‌شاءالله فرهاد با یک مدیر بهتر از من به کارش ادامه می‌دهد. چون نتوانستم با مجیدی تماس بگیرم، امیدوارم فرزاد مجیدی که در ایران است، این مطلب را به او برساند. به هر حال 10 روز بیشتر برای بستن قرارداد فرصت نداریم و نمی‌توانیم جای خالی داشته باشیم.


پیش از این گفته بودید که حاضرید برای مجیدی بازی خداحافظی هم برگزار کنید...


 گفته بودم که آماده این کار هستم اما مجیدی گفت که زمان خداحافظی‌اش را خودش اعلام می‌کند. نمی‌توانیم به زور یک نفر را مجبور به خداحافظی کنیم.


وضعیت میلاد میداوودی به کجا انجامید؟


 هنوز به میلاد رضایت‌نامه نداده‌ام، چون حیفم می‌آید که از استقلال برود. او بازیکن بزرگی است و باید از این حالت بیرون بیاید. ممکن است میلاد از دستم ناراحت باشد اما باید بداند که ندادن رضایت‌نامه او از روی علاقه‌ام به اوست نه این‌که بخواهم اذیتش کنم. میلاد بازیکن خوبی است.


پس از درگذشت یکی از هواداران استقلال در جریان بازی با داماش اعلام کردید که می‌خواهید یک بازی به یاد او برگزار کنید. این بازی کی و با چه تیمی انجام خواهد شد؟


 خدا این هوادار ما را بیامرزد! در اولین فرصتی که بتوانیم حتما یک بازی برای یادبود او برگزار می‌کنیم. فعلا مشخص نیست که با چه تیمی می‌توانیم بازی کنیم ولی مطمئنا این بازی را برگزار خواهیم کرد.


پس از جنجال‌هایی که بر سر نشان شوالیه شما مطرح شد، عده‌ای هم گفتند که محمد رویانیان برای این‌که کم نیاورد به ایتالیا رفته و با مدیران باشگاه میلان عکس یادگاری گرفته است ...


 ما هم که قبلا با بکن باوئر،‌ رودی فولر و سپ بلاتر عکس انداخته بودیم. مگر عکس انداختن خیلی مهم است؟ این عکس‌ها برای امثال من و آقای رویانیان اهمیت چندانی ندارد.


حالا که بحث از مدیرعامل پرسپولیس شد، از شما به عنوان مدیری که سابقه زیادی در فوتبال ایران دارید، می‌پرسیم که نظرتان درباره دلایل افت پرسپولیس چیست؟


 فکر می‌کنم که آقای رویانیان در هجمه تفکرات مختلف اسیر شده است. بنده خدا آنقدر در معرض نظرات مختلف قرار گرفته که نمی‌تواند تصمیم خودش را بگیرد. به نظر من یک سیستم باید در باشگاه تصمیم‌گیرنده باشد و اگر تصمیمش غلط یا درست است باید از او حمایت شود. به نظر من مشکل پرسپولیس درون باشگاهی است، هرچند ممکن است کسانی هم از بیرون آنها را اذیت کنند اما مشکل اصلی این است که نمی‌گذارند رویانیان آن‌طور که فکر می‌کند، درست است، عمل کند و او را مردد می‌کنند.


یعنی اطرافیان باشگاه پرسپولیس با نظراتشان مدیرعامل این باشگاه را سردرگم کرده‌اند؟


 طبیعی است که اطراف باشگاه‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس آدم‌های بزرگی هستند که دارای افکار بزرگی هستند اما نباید ارائه این تفکرات به گونه‌ای باشد که جلوی تصمیم مدیرعامل را بگیرد. مدیرعامل باید تفکر خودش را چه درست و چه غلط انجام دهد.


یکی از مشکلات فوتبال ما مدیریت کلان آن در فدراسیون فوتبال است. گفته می‌شد که پس از جلسه دوم مجمع چند تن از مدیران لیگ برتری سعی در برکناری کفاشیان داشتند. موضع شما در قبال این مسئله چیست؟


 هیچ وقت دنبال این مسائل نبوده‌ام. به نظرم تغییر کفاشیان در شرایط کنونی اصلا درست نیست و این حرف‌ها نباید در اطراف فوتبال ما موج بزند.


به نظر شما چرا اینقدر برای فدراسیون فوتبال حاشیه ایجاد می‌شود؟


 خوشبختانه یا متاسفانه فوتبال، خواستگار زیادی دارد! فکر می‌کنم که بین خواستگارهای این عروس دعوا شده است.


در این شرایط چه توصیه‌ای برای کفاشیان دارید؟


 فقط به او خسته نباشید می‌گویم و نظر او را به حدیثی از امام صادق (ع) جلب می‌کنم که فرمود: "صبر، کلید همه مشکلات است."


دوشنبه 20/9/1391 - 9:14 - 0 تشکر 578317

فرزاد حاتمی بازیکن تراکتور سازی که پروژه جدای وثبت قرار داد جدید اش 24 ساعت بیشترطول نکشید امروز بعداز ظهر با حضور دردفتر  باشگاه استقلال قرار داد خود را با این تیم امضاء نمود ، حاتمی درتائید این اتفاق می گوید : امروز در اولین روز حضرم در تهران با نمایندگان چند تیم از جمله استقلال صحبت های در خصوص همکاری داشتم که نهایتا با بالا وپایین کردن این پیشنهاد ها با توجه به سابقه همکاری در سپاهان و تراکتور سازی با امیر قلعه نویی تا آخر فصل با این تیم قرار داد امضاء نمودم .

درگفتگوی دیشب فرزاد حاتمی با سایت گل  این بازیکن در مورد پیشنهاد های خود از مس کرمان ، نفت تهران و نفتچی باکو نام برد ولی از تیم استقلال نامی نبرد ، در اینرابطه حاتمی به خبرنگار سایت گل می گوید ،آنچکه دیشب به شما توضیح دادم عین حقیقت بود و در واقع هیچگونه حرف وگفتگوی با استقلالی ها نداشتم وساعاتی بعد از انتشار خبر جدای ام که از طریق مصاحبه با سایت گل منتشر شد ، زنگ تلفن ام به صدا در آمد واز باشگاه های دیگری هم تماس گرفتند که در جواب گفتم فردا ( امروز ) در تهران هستم ومی توانند از نزدیک با من صحبت کنند .

دوشنبه 20/9/1391 - 9:16 - 0 تشکر 578318

باشگاه نفت تهران خواهان جذب میثم حسینی و امین منوچهری، مدافع و مهاجم استقلال است و با مسئولان این باشگاه نیز مذاکره کرده است.استقلالی‌ها گفته‌اند در صورتی که منوچهری و حسینی را بدهند ایمان موسوی و یعقوب کریمی دو مهاجم نفت را می‌خواهند که باشگاه نفت با جدایی یعقوب کریمی به هیچ عنوان موافقت نمی‌کند. منصور قنبرزاده مدیرعامل باشگاه نفت تهران در این زمینه گفت: «ما از یک باشگاه دو بازیکن خواسته‌ایم که قرار است تا فردا به ما جواب بدهند اما اسمی از آنها نمی‌آورم.»قرار است مسئولان 2 باشگاه طی روزهای آینده بر سر معاوضه بازیکنانشان با یکدیگر مذاکره كنند. بحث تعویض میثم حسینی و امین منوچهری برای استقلالی ها کاملا جدی است. گفته می شود تا روزهای آینده مذاکرات جدی تر برای جا‌به جایی این 2 بازیکن آبی پوش با سایر باشگاه ها انجام خواهد شد.علیرغم مخالفت مسئولان باشگاه پیكان با از دست دادن یعقوب كریمی، این بازیكن و ایمان موسوی، 2 بازیکن مدنظر استقلالی‌ها برای پوشیدن پیراهن آبی به حساب می‌آیند و شاید امین منوچهری و میثم حسینی در نیم فصل دوم با پیراهن نفت به میدان برود.تاکنون عباس محمدرضایی، حسن اشجاری و حجت چهارمحالی برای حضور در استقلال قرارداد خود را رسمی کردند.

دوشنبه 20/9/1391 - 9:19 - 0 تشکر 578319

با درگیری لفظی رخ داده میان فتح‌الله‌زاده و عادل فردوسی‌پور در برنامه 90 و قهر چند دقیقه‌ای مدیرعامل استقلال با این برنامه، پیش‌بینی می‌شود هواداران استقلال در اولین فرصت پیش‌آمده از خجالت این مجری و گزارشگر تلویزیون دربیایند، اما مدیرعامل استقلال طی مصاحبه‌ای از هواداران تیمش درخواست كرده احترام عادل را حفظ كنند.علی فتح‌الله‌زاده در پی مجادلات لفظی‌اش با فردوسی‌پور، امروز طی گفتگویی كوتاه گفت: «هر تماشاگر استقلال كه به فردوسی‌پور بی‌احترامی كند، دشمن ماست. عادل از آدم‌های دوست‌داشتنی فوتبال ماست و من از تماشاگران استقلال درخواست می‌كنم احترام او را حفظ كنند.»دوشنبه‌شب هفته قبل بعد از این‌كه مدیرعامل استقلال تماس تلفنی خود را با برنامه 90 قطع كرد فردوسی‌پور خطاب به بینندگان پیش‌بینی كرد: «با این اتفاق از فردا اعتراض‌های خودجوش هواداران علیه من آغاز خواهد شد اما مهم نیست. چون ما این‌جا موظفیم به هر قیمت ممكن حقیقت را بگوییم.»

چهارشنبه 22/9/1391 - 8:28 - 0 تشکر 578790

مدافع استقلال با حضور در دفتر مدیرعامل باشگاه و دریافت رضایت نامه از این تیم جدا شد.


جام ورزشی؛ از مدت ها پیش بحث جدایی میثم حسینی از استقلال مطرح بود و از چندین تیم به عنوان مقصد آینده وی نام برده شد.

حسینی امروز به دفتر فتح الله زاده رفت و رضایت نامه خود را دریافت کرد.نكته قابل توجه اینكه حسینی از طریق یکی از دلالان اطراف باشگاه به استقلال پیوست اما پس از حضور در این تیم با یک مدیربرنامه دیگر قرارداد امضا کرد.
وی امروز در حالی که با مدیربرنامه خود به دفتر فتح الله زاده رفت با دلالی که از طریق وی به استقلال آمد مواجه شد که این امر به درگیری انجامید. هر کدام از واسطه ها، معتقد بودند که حسینی بازیکن آنهاست و در نهایت با وساطت فتح الله زاده، دلال نزدیک به باشگاه مجبور به عقب نشینی شد.
پیش از این از احتمال حضور وی در سپاهان اصفهان اخباری منتشر شد اما شنیده می شود مقصد آینده وی به احتمال فراوان صنعت نفت آبادان است.


چهارشنبه 22/9/1391 - 8:29 - 0 تشکر 578791

هافبک بولیویایی تیم شارلوا بلژیک به تیم فوتبال استقلال پیوست.
به گزارش خبرگزاری فارس، ویسنته آرزه بازیکن بولیویایی که عضو تیم شارلوای بلژیک بود امروز با باشگاه استقلال قرارداد امضا کرد و رسما آبی پوش شد.

چهارشنبه 22/9/1391 - 8:30 - 0 تشکر 578792

مهاجم جدید استقلال در بدو ورودش شوخی جالبی با بازیکنان این تیم داشت: «آماده باشید مارادونا داره میاد!»


جام ورزشی؛ استقلال در ادامه فصل نقل و انتقالات نیم فصل این بار برای برطرف کردن نقاط ضعفش در خط حمله به سراغ مهاجم مازاد تراکتورسازی رفت و فرزاد حاتمی را با قراردادی یک و نیم ساله به جمع بازیکنانش اضافه کرد.

  فرزاد حاتمی که پیش از این در تیم های سپاهان و تراکتورسازی سابقه کار با امیر قلعه نویی و بسیاری از بازیکنان استقلال را داشت وقتی در آخرین ساعات یکشنبه شب قراردادش را با این تیم به ثبت رساند در تماس با بازیکنانی که ارتباط خوبی با آنها داشت اظهار نظر جالبی را مطرح کرد تا هنوز مهر قراردادش خشک نشده به سوژه اصلی استقلالی ها تبدیل شود.حاتمی که از پیوستن به استقلال خیلی خوشحال به نظر می رسید وقتی می خواست خبر هم تیمی شدن با دوستانش در استقلال را اعلام کند در تماس تلفنی با چند بازیکن استقلال به آنها گفت: «بچه ها خودتان را آماده کنید تا از مارادونای استقلال استقبال گرمی داشته باشید!»
این اظهار نظر او در اولین جلسه تمرینی حاتمی با استقلال به یکی از سوژه های اصلی اردوی آبی پوشان تبدیل شد تا آن جا که بازیکنان سر به سر حاتمی گذاشته و حسابی او را اذیت کردند.چهارشنبه 22/9/1391 - 8:33 - 0 تشکر 578793

آرزه در نهایت در سال ۲۰۱۲ به تیم شارلوای بلژیک رفت و یک فصل در این تیم حضور داشت و در هر ۴ دیداری که برای این تیم به میدان رفت به عنوان بازیکن جانشین راهی میدان شد.

به گزارش افکارنیوز به نقل از ورزش سه، ویسنته آرزه، هافبک بولیویائی که بطور رسمی به باشگاه استقلال تهران پیوسته است، در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۸۵ در شهر سانتا کروز متولد شده است و هم‌اکنون ۲۷ ساله است.

آرزه دوران حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۰۷ و از باشگاه مرکر یونیورسیتی آمریکا آغاز کرد و در ادامه راهی تیم ونکوور وایت کپس در لیگ حرفه‌ای آمریکا (ام‌ال‌اس) شد و دو فصل پی‌درپی در این تیم حضور داشت. آرزه در اغلب اوقات به عنوان یک بازیکن جانشین به میدان می‌آمد و جایگاه مستحکمی در تیم ونکوور وایت‌ کپس نداشت. او در مجموع دو طول دو فصل حضور خود در این باشگاه ۴۴ بار به میدان رفت و یک گل نیز به ثمر رساند.

هافبک تازه‌وارد استقلال در سال ۲۰۱۰ راهی باشگاه آئورای گواتمالا شد تا در لیگ حرفه‌ای این کشور توپ بزند. نکته‌ی جالب در مورد آرزه آن است که او در طول مدت حضور خود در این باشگاه گمنام نیز عمدتا نیمکت‌نشین بود و فقط ۱۲ بازی از ۲۹ بازی را در ترکیب اصلی حضور داشت. او در مجموع ۲۹ بازی که با پیراهن این تیم به میدان رفت، موفق به زدن دو گل شد.

آرزه که کارنامه‌ی چندان قابل‌قبولی در گواتمالا نداشت، در اواخر سال ۲۰۱۰ راهی لیگ برتر مجارستان شد و به عضویت تیم دیوس‌گیور درآمد و به مدت دو سال در این تیم حضور یافت. اوضاع هافبک بولیویائی در این تیم که به هرترتیب یک تیک اروپائی محسوب می‌شد بدتر از گذشته شد و این بازیکن بیش از پیش نیمکت‌نشینی را تجربه کرد و بیش‌تر به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمد. او در مجموع ۳۷ بازی، ۱۹بار به عنوان بازیکن جانشین راهی میدان شد و دو گل نیز به ثمر رساند.

آرزه در نهایت در سال ۲۰۱۲ به تیم شارلوای بلژیک رفت و یک فصل در این تیم حضور داشت و در هر ۴ دیداری که برای این تیم به میدان رفت به عنوان بازیکن جانشین راهی میدان شد.

پنج شنبه 23/9/1391 - 11:0 - 0 تشکر 578978


به پرسپولیس نمی‌روم


جواد نکونام پس از تمرین تیم استقلال در حالی که هواداران او را احاطه کرده بودند در پاسخ به سؤال یکی از آنها که پرسید ناراحتی‌اش با استقلال که در برنامه 90 مطرح کرده مسائل مالی است عنوان کرد: مشکل من مسائل مالی نیست البته باشگاه استقلال پولم را نداده است اما مشکل من چیز دیگری است.

وی ادامه داد: این مسئله به مشکلات شخصیتی برمی‌گردد. برخی مسائل به وجود آمده که نمی‌توانم آن را تحمل کنم. امیدوارم که این مسائل برطرف شود.

نکونام در مورد درخواست یکی از هواداران که گفت این مسائل را فراموش کنید و با قدرت به کار خود در ورزشگاه ادامه دهید، تاکید کرد:‌ صد در صد همین گونه است. با قدرت ظاهر خواهم شد و تمام تلاش خودم را می‌کنم.

وی در پایان در خصوص اینکه گفته می شود به پرسپولیس می رود، گفت: من از باشگاه النصر پیشنهاد دارم اما مطمئن باشید به پرسپولیس نمی‌روم.


پنج شنبه 23/9/1391 - 11:2 - 0 تشکر 578979


دعوت بازیکن جدید استقلال به تیم ملی
ویسنته آرزه کاماچو که روز گذشته با عقد قراردادی به استقلال پیوست، امروز به تیم ملی بولیوی دعوت شد. کاماچو برای بازی دوستانه بولیوی و ایالت باسک به تیم ملی کشورش دعوت شده است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی