انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 416)
يکشنبه 19/9/1391 - 19:58 -0 تشکر 578237
بچه ها همگی حلالم کنیدخب اینطور که همه میگن انگار 21 دسامبر 2012 که میشه همون 30 آذر 1391 خودمون دنیا به پایان راه خودش میرسه و ماهمه نابود می شیم. گفتم قبلش از همه طلب حلالیت کنم ...

خدائیش یا اینا ما مردم رو خنگ گیر آوردن یا ما خیلی ساده هستیم. این حرف ها از کی شروع شد؟ از زمانی که مستندی ساخته شد به نام نوستراداموس. پیشگویی که در کتاب خودش با توجه به تقویم نجومی قوم مایا گفته بود دنیا در 21 دسامبر 2012 به پایان خواهد رسید و نابود خواهد شد.

خب چرا این کتاب بعد از این همه سال تازه پیدا شده ؟ اصلا شما مستند نوستراداموس رو دیدین؟ هرکسی که با فکر و با آگاهی این مستند رو نگاه کنه از ابتدا متوجه میشه که این مستند در آخر ختم میشه به ایران...

خیلی واضح هست که این شایعه ها ریشه سیاسی داره. یادمون نره که هر یازده سال آمریکا و اسرائیل باید یک فاجعه انسانی درست کنن تا به این شکل برای شیطان قربانی بدن. 11 سپتامبر 2001 یادتون نرفته ؟ یازده سال قبلش نظم نوین جهانی؟ یازده سال بعد از 11 سپتامبر 2001 یعنی امسال هم باید یک قربانی بزرگ برای شیطان داده بشه تا حکومت شیطان بر دنیا رو رقم بزنه. کافیه یه مقدار به دور اطراف خودتون و اتفاق هایی که در دنیا داره اتفاق میفته خوب نگاه کنید.

درضمن ما مسلمون ها کتابی داریم به اسم قرآن. یادمون که نرفته؟ تو قرآن هم خداوند زمانی رو برای قیامت مشخص نکرده و فرمودند که هرکسی خبری از زمان قیامت بدهد دروغگو است....

دوشنبه 20/9/1391 - 11:6 - 0 تشکر 578344

با شدت یافتن انتشار شایعات مختلف مبنی بر پایان عمر جهان در اول دیماه، سازمان فضایی آمریکا توضیحاتی در این باره ارائه کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در گزارش جدید ناسا که دوشنبه 13 آذرماه 91 منتشر شد، به سوالاتی درباره شایعات سال های اخیر که این روزها  در آستانه پایان سال 2012 به اوج خود رسیده، پاسخ داده شده است.


متن این گزارش به شرح زیراست:


 آیا هرگونه تهدیدی برای زمین در سال 2012 وجود دارد؟ بسیاری از وب سایت ها می گویند که دنیا در دسامبر 2012 پایان خواهد یافت.
* جهان در سال 2012 به پایان نمی‌رسد. سیاره ما بیشتر از 4 میلیارد سال عمر کرده است و دانشمندان معتبر سراسر جهان نیز معتقدند هیچ خطری زمین را در سال 2012 تهدید نمی کند.

منشا این پیش‌گویی که زمین در سال 2012 به پایان می‌رسد، کجاست؟
* آغاز این داستان از جایی بود که ادعا شد سیاره‌ای به نام «نیبیرو» که سومری‌ها آن را کشف کرده‌اند، در حال حرکت به سمت زمین است. این فاجعه در ابتدا برای ماه می سال 2003 پیش بینی شده بود، اما وقتی که چنین چیزی رخ نداد، آن را به جلوتر، یعنی تا دسامبر 2012 تغییر دادند و این مربوط به پایان یکی از چرخه های تقویم مایان ها در انقلاب زمستانی آن است که در دسامبر 2012 رخ می دهد و به همین علت ، داستان روز قیامت را برای 21 دسامبر 2012 پیش بینی کردند.

 آیا تقویم مایاها در دسامبر 2012 به پایان می‌رسد؟
* همانطور که تقویم‌ شما روی دیوار آشپزخانه تان پس از 31 دسامبر به پایان نمی‌رسد، تقویم مایاها هم پس از 21 دسامبر 2012 به پایان نمی رسد. این پایان یک دوره تقویم مایان ها است و همان طور که تقویم شما از  اول ژانویه دوباره آغاز می شود، تقویم مایاها نیز با یک چرخه جدید دیگر آغاز می شود.

آیا ناسا تاریکی زمین از 23  تا 25 دسامبر را پیش‌بینی می‌کند؟
* به هیچ وجه ناسا و هیچ سازمان علمی دیگری چنین پیش‌ بینی نکرده است. گزارش‌ های غلطی ادعا کرده‌اند که چیزی به نام "تراز یا به خط شدن گیتی" موجب این تاریکی می‌شود. در حالی که چنین ترازی وجود ندارد (سوال بعدی را ببینید). این شایعه، استناد شده  از پیام هشداری است که "چارلز بولدن" مدیر  ناسا منتشر کرده. در حالی که این تنها یک هشدار ساده برای تشویق مردم به بالا بردن آمادگی آنها و بخشی از یک برنامه بزرگ دولتی است و در آن هیچ اشاره ای به تاریکی نشده است.

آیا می شود، سیارات طوری ردیف شوند که روی زمین اثر بگذارند؟
* هیچ صف بندی سیاره ای در چند دهه آینده رخ نخواهد داد و حتی اگر چنین اتفاقی رخ دهد، اثر آن روی زمین ناچیز خواهد بود. یک همترازی در سال 1962 رخ داد و دو مورد دیگر هم در سال‌های 1982 و 2000 اتفاق افتاد. در هر دسامبر نیز، زمین و خورشید چنین تناسبی نسبت به مرکز کهکشان راه شیری پیدا می کنند و این یک اتفاق سالانه است و هم تراز می‌شوند. این یک رویداد سالانه است و هیچ اثری هم ندارد.

آیا سیاره‌ یا کوتوله قهوه ای رنگی به نام «نیبیرو»، «ایکس» و یا «اریس» وجود دارد که در حال نزدیکی به زمین باشد و سیاره ما را تهدید کند؟
* نیبیرو و سیارات سرگردان نزدیک‌ شونده به زمین، جعلیات اینترنتی هستند. هیچ مبنای واقعی برای این ادعاها وجود ندارد. اگر نیبیرو یا سیاره ایکسی در حال حرکت به زمین باشد و قرار باشد در سال 2012 به زمین برخورد کند، ستاره شناسان یک دهه قبل آن را دیده بودند و اکنون نیز با چشم غیرمسلح قابل مشاهده بود. بدیهی است که وجود ندارد. "اریس" واقعی است، اما شبیه به پولوتو، سیاره ای کوتوله است که همیشه بیرون از منظومه شمسی است و نزدیک ترین فاصله ای که می تواند با زمین داشته باشد 4 میلیارد مایل است.


تصویر جدید ناسا از فضا

تئوری تغییر قطب های مغناطیسی چیست؟ آیا این درست است که پوسته زمین را می کند، چرخش 180 درجه ای نسبت به هسته زمین ایجاد می شود و یک روز به نه ساعت کاهش می یابد؟
* واژگون شدن چرخش زمین غیر ممکن است. البته حرکات آهسته قاره ها وجود دارد (برای مثال قطب جنوب صدها میلیون سال قبل در نزدیکی خط استوا بوده)، اما ادعای واژگونی قطب های مغناطیسی زمین و محور چرخش زمین بی معنی است. با این حال بسیاری از وب سایت ها برای فریب مردم داستان پردازی می کنند. اما دانشمندان بر این باورند که بسیار بعید است که واژگونی مغناطیسی در چند هزاره بعدی اتفاق بیافتد و اگر هم رخ دهد، هیچ تاثیری روی حیات زمین ندارد.

آیا زمین در سال 2012 مورد اصابت یک شهاب سنگ قرار می‌گیرد؟
* زمین همواره در معرض برخورد شهاب سنگ ها و تأثیرات ستاره‌های دنباله‌دار قرار دارد، اما برخوردهای بزرگ بسیار نادر است. آخرین برخود بزرگ یک شهاب‌ سنگ با زمین 65 میلیون سال قبل بود که موجب انقراض دایناسورها شد. امروزه ستاره شناسان ناسا در حال بررسی‌ طرحی به نام "گارد فضایی" هستند تا هر جرم بزرگ در حال نزدیک شدن به زمین را قبل از رسیده به زمین پیدا کنند. ما پیش ترمشخص کرده ایم که هیچ شهاب سنگ بزرگی مانند آنچه که دایناسورها را منقرض کرد، زمین را تهدید نمی‌کند. همه مستندات و اکتشافات هم روی وب سایت ها و نشریات معتبر منتشر می شود و شما می توانید همه آنها را ببینید.

احساس و نظر دانشمندان در باره ادعای به پایان رسیدن جهان در سال 2012 چیست؟
* ریشه علمی هرگونه ادعا درباره فاجعه یا تغییرات در سال 2012 کجاست؟ شواهد کجاست؟ هیچ مدرکی وجود ندارد و همه این‌ ادعاها ساختگی است، چه در کتاب‌ها، فیلم‌ها، مستندها و چه در سایتهای اینترنتی. ما نمی‌توانیم این حقیقت ساده را تغییر دهیم. هیچ مدرک معتبری برای هیچ یک از ادعاهای ساخته شده درباره تغییرات بزرگ جهان در سال 2012 وجود ندارد.

 آیا خطر طوفان خورشیدی بزرگی در سال 2012 وجود دارد؟
* فعالیت های خورشیدی دارای یک چرخه منظم هستند. هنگام این طوفان های بزرگ ممکن است اختلالات در ارتباطات ماهواره ای به وجود آید، اما هیچ خطر ویژه ای برای سال 2012 وجود ندارد. بزرگ ترین طوفان خورشیدی بین سال های 2012 تا 2014 رخ می دهد، اما اثرات آن هیچ تفاوتی با طوفان های مشابه قبلی نخواهد داشت.

دوشنبه 27/9/1391 - 11:37 - 0 تشکر 579539

یک تقویم از تمدن "مایان" در فلان جنگل آمریکای مرکزی می گوید که سال 2012 آخرین سال تقویم خواهد بود. حالا هم در هر مجلسی می نشینی عده ای دارند در مورد این ماجرا صحبت می کنند که امسال (21 دسامبر) تقویم به آخر خود خواهد رسید و دنیا تمام خواهد شد یا نه!

همه جا بحثش است. از اخبار رسانه های دنیا گرفته، تا وبسایت رسمی ناسا، تا صحبت های میان دانشجوها، تا جمع های خانوادگی. ماجرا تا جایی پیش رفته است که بعضی افراد در صدد آمادگی و جمع آوری غذا و لباس اضطراری برای این خطر احتمالی هستند.زمانه و دنیای عجیبی است. یک نقل قول نصفه نیمه از یک تقویم عقب افتاده ی جنگلی برای به هیجان در آوردن مردم بیش از حرف مستقیم خدا موثر است.


قرآن حقیقت مطلق است و سال ها و قرن هاست که همواره ما را یاد روز جزا و انتهای دنیا می اندازد. تقریبا هر صفحه از قرآن مجید را که باز کنیم، مطلبی در مورد برپا شدن قیامت، انتهای دنیا، بهشت و جهنم نوشته شده است. ولی کو گوش شنوا؟ کاش ما هم برای آینده ی قطعی اخروی خود در صدد آمادگی باشیم.

دوشنبه 27/9/1391 - 11:39 - 0 تشکر 579540

در آسمان سال ۲۰۱۲ چه خبر است؟


 هر سال ، هر ماه و هر روز وقایع رصدی بسیاری در آسمان بالای سر ما رخ می دهد که گاه به آنها اهمیت می دهیم ، با شور فراوان به تماشایشان می نشینیم وگاهی هم بدون هیچ توجهی از آنها می گذریم . رویدادهای رصدی از آن مواردی هستند که به خاطر عدم آگاهی عمومی جامعه شایعات بسیاری را با خود به همراه دارند. با هم نگاهی به مهمترین پدیده های رصدی سال ۲۰۱۲ می اندازیم تا ببینیم آیا اتفاق خاصی قرار است رخ بدهد که در گذشته شاهد آن نبوده ایم!؟

مهم ترین رویدادهای رصدی که در طول یک سال رخ می دهد و برای ما قابل اهمیت است می تواند پدیده هایی مانند: خسوف (ماه گرفتگی) ، کسوف (خورشید گرفتگی) ، مقارنه ، اختفا یا یک گذر باشد.

اکثر این رویدادها مانند مقارنه سیارات، به علت مکان قرار گیری زمین و زاویه دید ما نسبت به آن ها رخ می دهند و اگر در سیاره دیگری باشیم همچین مواردی را مشاهده نخواهیم کرد. همانند مقارنه سیارات اورانوس و زهره در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۰ . این دو سیاره را می توانید پس از غروب خورشید در غرب آسمان کنار یکدیگر مشاهده کنید . مقارنه ی دیگری که به آنها می توانیم اشاره کنیم ، مقارنه زهره و زحل در ۷ آذر ۹۱ و عطارد و مشتری در ۲ خرداد ۹۱ است . اصطلاح مقارنه زمانی به کار می رود که از دید ناظر زمینی دو جرم سماوی در آسمان در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در طول سال مقارنه های مختلفی از قبیل مقارنه ماه و سیارات ، ماه و ستارگان ، سیارات و ستاره ها و … رخ می دهد که ذکر تمامی آن ها در اینجا امکان پذیر نیست. اجتماع سه سیاره مریخ ، اورانوس و نپتون در یک سوی آسمان در ۲۱ مهر ۹۱ نیز پدیده ایست که بسیار تماشایی است.

دوشنبه 27/9/1391 - 11:42 - 0 تشکر 579541

سال ۲۰۱۲


 کسوف ها و خسوف ها نیز پدیده های دیگری هستند که در طول سال های مختلف شاهد آن ها بوده ایم.در سال ۲۰۱۲ شاهد دو ماه گرفتگی جزئی در تاریخ ۸ آذر ۹۱ و ۱۵ خرداد ۹۱ و دو خورشید گرفتگی زیبا یکی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۹۱ و دیگری در ۲۳ آبان ۹۱ خواهیم بود که البته هیچکدام از آن ها در ایران قابل مشاهده نیستند .


در زمان رخ دادن پدیده های رصدی مختلف، ساکنان بخش هایی از زمین ممکن است قادر به رویت آن رویداد نباشند. این امر در اکثر پدیده هایی که مدت زمان کوتاهی دارند وجود دارد.


برای مثال می توان به گذر زهره از مقابل خورشید اشاره کرد که در۱۷ خرداد ماه ۹۱ رخ می دهد. این گذر برای ایران در زمانی قابل مشاهده است که زهره تقریبا به مرکز خورشید نزدیک شده است و ما آن را به طور کامل نخواهیم دید، به طور حتم برای برخی از کشور ها نیز قابل مشاهده نیست .


یکی دیگر از آن پدیده هایی که هر ساله امکان وقوع آن وجود دارد اختفای سیاره یا سیارکی با ماه است ، بدین معنی که ماه از مقابل سیارکی عبور می کند و برای مدت زمانی آن سیارک در پشت ماه مخفی خواهد شد. بعضی از اختفاهایی که در سال ۲۰۱۲ شاهد آن ها خواهیم بود اختفای ماه با سیاره عطارد در ۲۴ آبان ۹۱ و اختفای ماه با سیاره مشتری در ۲۵ تیر ۹۱ است.


هنگامی که یک سیاره خارجی در آسمان ناظر زمینی در نقطه مقابل خورشید قرار بگیرد اصطلاحا گفته می شود آن سیاره در وضعیت مقابله قرار گرفته است ، می توانیم مقابله سیاره مشتری در تاریخ ۱۲ آذر ۹۱، سیاره زحل در ۲۸ فروردین ۹۱ و سیاره مریخ در ۱۶ اسفند ۹۰ را در طول سال ۲۰۱۲ تماشا کنیم .


تمام وقایعی که ذکر شد گوشه کوچکی از وقایعی است که در طول یک سال رخ می دهد . مجموعه کوچکتری از این وقایع هم ممکن است در طول یک روز رخ بدهد و یا شاید شاهد هیچکدام هم در روز خاصی نباشیم .


در اینجا قصد اشاره به وقایع تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ را داریم که مورد بحث افراد زیادیست . در این روز می توانیم به تماشای سیاره مریخ و مشتری در شامگاه، سیاره زحل در اوایل نیمه شب ، سیارات عطارد و زهره در صبحگاه بپردازیم. لازم به ذکر است که سیاره مشتری در این تاریخ در کنار خوشه پروین و ستاره الدبران قرار دارد که پدیده ی زیبا و مناسبی برای عکاسی است.


صورت فلکی که در سرسوی آسمان قرار دارد نیز صورت فلکی ارابه ران است که تمام مدت شب در آسمان به طور کامل دیده می شود.


در طول تاریخ آن چه که ما از خورشید می دیدیم این بوده است که در آسمان حرکت می کند و در طول سال بعضی از صور فلکی را می پیماید ، یعنی در بازه های زمانی یکسان، در صور فلکی خاصی قرار دارد . خورشید در این ماه در برج قوس قرار دارد . همچنین سن ماه در این تاریخ هفت روز است و در حالت تربیع اول قرار دارد که به سوی ماه کامل پیش می رود .


همانطور که اشاره شد وقایع نجومی مختلفی که به آن ها اشاره شد در سالیان متمادی به وقوع پیوسته و در آینده نیز رخ خواهند داد . این رویدادها سال های سال است که رخ می دهند و هیچکدام قرار نیست موجب اتفاق خاصی بر روی زمین شوند . علل ایجاد تمام آن ها به وسیله منجمان از گذشته تا به امروز مشخص شده و کاملا برای ما آشکار هستند . می توانیم با خیالی آسوده به تماشای زیبایی های خلقت بنشینیم و بدون هیچ هراسی از پایان دنیا از آن ها لذت ببریم.

دوشنبه 27/9/1391 - 11:49 - 0 تشکر 579543

طالع بینی در خدمت ۲۰۱۲


 طالع بینی یا پیش گویی آینده بر اساس وضعیت کواکب یکی از مواردیست که در طول تاریخ سعی شده است با استناد به آن، از برخی اتفاق ها به عنوان یک نقطه سرنوشت ساز یاد شود. در سراسر این کره خاکی همیشه رویدادهای مختلفی را از طریقی با طالع بینی گره زده اند تا برای آن اتفاق، توجیحی به ظاهر علمی ساخته شود. سال ۲۰۱۲ و جنجال پشت سر آن هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه به بررسی بعضی از مواردی که طالع بینی در آن ها نقش دارد می پردازیم تا ببینیم آیا می شود آن را به عنوان یک دلیل علمی به حساب آورد یا خیر…


احتمالا تاکنون با سایت ها و یا کتاب هایی برخورد داشته اید که انواع طالع بینی ها در آن ها مطرح شده باشد. طالع بینان معتقدند می توانند از روی حرکات و موقعیت اجرام سماوی زندگی و آینده ی ما را پیش بینی کنند! آنها می گویند اجرام سماوی دارای تأثیری طبیعی یا غیرطبیعی روی زندگی ما هستند و این تأثیر بسیار هم جدی است. معمولا اساس این نوع طالع بینی ها صور فلکی منطقه البروج و قرارگیری سیارات منظومه شمسی در موقعیت های خاص است.


دوشنبه 27/9/1391 - 11:51 - 0 تشکر 579545

آشنایی با چند اصطلاح


 “صور فلکی” و “منطقه البروج” دو اصطلاحی هستد که اساس کار طالع بینان واقع شده اند. صور فکلی اشکالی فرضی در آسمان هستند که از متصل کردن ستارگان مجاور هم در آسمان با خطوط فرضی تشکیل شده اند.


برای مثال از دید ما ۴ ستاره به گونه ای در آسمان قرار گرفته اند که اگر آن ها را به یکدیگر متصل کنیم شکل یک صلیب تشکیل خواهد شد.


برای تعریف منطقه البروج ابتدا باید دایره البروج را تعریف کنیم.اگر مسیر حرکت ظاهری خورشید در آسمان در طول یک سال را رسم کنیم، دایره ای فرضی به وجود می آید که به آن دایره البروج گفته می شود. بر طبق این تعریف، منطقه البروج ناحیه ای فرضی در بالا و پایین دایره البروج است که حرکت ظاهری سیارات ، ماه و خورشید درون ۱۲ صورت فلکی (برج) این ناحیه صورت می گیرد.


خورشید نزدیکترین ستاره به ما صبح ها طلوع می کند مسیری ظاهری را در آسمان می پیماید و در غرب غروب می کند، به علت حرکت زمین به دور خورشید، هر ماه خورشید در طی این مسیر ظاهری خود مهمان یکی از صورت های فلکی منطقه البروج است که همراه آن صورت فلکی طلوع کرده، آسمان را می پیماید و سپس غروب می کند. صورت فلکی میزبان خورشید در آن ماه را به ماه و متولدین آن ماه نسبت می دهند. برای مثال در خرداد ماه، خورشید در صورت فلکی جوزا قرار دارد و به این دلیل جوزا را به خرداد ماه نسبت می دهند.

سه شنبه 28/9/1391 - 13:53 - 0 تشکر 579647

:)
پایان دنیا 21دسامبر:))))))
خیلی جالبه...
یه چیزی میخام دراین باره بگم

این اتفاق هرگز نمی افته...اما در این روز یک فاجعه بزرگ انسانی رخ میده...
شک نکنین:)
فاجعه ای که الان هم رخ داده...
الان هم درونش قرار داریم و اون روز شدت میگیره...
میدونین چیه
ما انسانها خیلی جالبیم
بااینکه میدونیم امکان افتادن این اتفاق1در 10000

حتی اگه 1در 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000باشه
بازهم امکان اتفاقش هست و هیچکدوممون به این فکرنکردیم که اگه یوقت اتفاق افتاد
تواین چندروز بیاین یه طور دیگه زندگی کنیم...بهتر....زیباتر...مهربون تر...همراه عذرخواهی بدون غرور
اما انگار انسان...

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی