انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 281)
يکشنبه 19/9/1391 - 15:53 -0 تشکر 578173
روزهای امنیت یادش بخیر

سلام

یادش بخیر اون قدیما(قدیما می تونه از چندسال پیش تا سالها پیش باشه)...

اون موقع وقتی صحبت امنیت می شد بادی به غبغب می انداختیم وبا رضایت از امنیت موجود در شهرمون تهران صحبت می کردیم ومی گفتیم خدارو شکر اگه هر مشکلی هم داریم شهرمون اونقدر امنه که یه خانم می تونه حتی در ساعتهای گذشته از نیمه شب هم براحتی در خیابون قدم بزنه وکسی متعرض نشه..

اون روزها اگه یه موقع خبری هم از زورگیری وراهزنی بگوشمون می رسید در جاده ها واونم در نقاط خلوت کشور ودر شبها بود واکثرا هم دستگیر می شدند..

نمی دونم چرا حالا اینطور شده...چرا به اینجا رسیدیم..صحبت از امنیت که میشه همه پوز خند می زنند....شبها که پیشکش..حتی در روز روشن و نه در نقاط خلوت بلکه در خیابونهای شلوغ وپر رفت وآمد شهرمون هم مردم احساس امنیت نمی کنند..

اشرار اینقدر جری شدند که جلوی چشم متحیر مردم اقدام به زور گیری وضرب وشتم شهروندان می کنند..

اینروزها با هر کسی صحبت می کنی شاهد یکی از این زورگیری ها در نقاط مختلف شهر بوده ومتحیر از عدم کفایت ابزارهای باز دارنده این نوع اعمال..

نیروی انتظامی ما داره زحمت خودش رو می کشه وحتی شهیدانی رو در این راه تقدیم کرده ولی ظاهرا کافی نیست...در مواردی گله این عزیزان اینه که ما این جانی ها رو دستگیر می کنیم ولی بعد از مدتی دوباره آزاد وروانه شهر میشن..

شاید قوانین ما دارای اثر بازدارنگی کافی نیست..سارق مسلح زورگیر خیالش از این بابت راحته که اگر هم دستگیر بشه شدید ترین برخوردی که ممکنه با اون بشه چند یا چند سال زندانه وزندان هم که کعبه آمال اوناست..یادمه ماهها پیش رئیس محترم قوه قضائیه خبر از برخورد بسیار شدید(در حد محارب)با این جانی هارو داده بود ولی خبری نشد..

به هر حال این وضعیت زیبنده نظام جمهوری اسلامی ما نیست وهر چه زودتر دست اندکاران باید به هم سازند وطرحی نو براندازند..به امید آنروز.

دغدغه های خودم وشمارو در قالب چند بیت شعر گونه تقدیم می کنم.

 

روزهای امنیت ،یادش بخیر

آن تلاش وهمیت، یادش بخیر

روزگار امن وخوبی داشتیم

ناظم آن امنیت، یادش بخیر

روزهای وحشت اشرار بود

از نبود عافیت ،یادش بخیر

دزدها هم مرد بودند آنزمان

سارق با تربیت، یادش بخیر

با خیال تخت وبا جیب وزین

گردش بی حاشیت، یادش بخیر

آنزمان در جاده ها ره می زدند

تازه با محدودیت، یادش بخیر

کی درون شهرها جولانگه

دشمن انسانیت،یادش بخیر

ای خدا تکرار کن ایام امن

تا نگویم امنیت یادش بخیر

                          این نیز بگذرد.....
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی