امر به معروف؛نهی از منکر (بازدید: 664)
جمعه 10/9/1391 - 19:42 -0 تشکر 576796
الفور آی ، L4i ؟ !!!

نقل شده است که حضرت امیرالمومنین (ع) از سلام کردن به دختران جوان پرهیز می کردند و دلیل آن را اینگونه بیان کردند : که از ترس اینکه آهنگ صدایشان مرا به گناه افکند .

ائمه اطهار (علیهم السلام) ، معصوم از خطا و اشتباه هستند ، پس چرا امام علی (ع) اینگونه می فرماید ؟

مگر غیر از این نیست که شیعیان از آن بزرگوار یاد بگیرند ؟

 

مساله شرعی

آیا چت کردن با مرد نا محرم در چت وانتخاب ایشان به عنوان دوست در چت حرام است؟


جواب : چت کردن همانند دیگر صورت های صحبت کردن زن و مرد یا دختر و پسر نامحرم ، اگر مفسده‏اى نداشته باشد و خوف وقوع در حرام نباشد و از روى شهوت صورت نگیرد ، و اصلا کلماتی که شهوت را تحریک می کند ، به کار برده نشود ، اشکالى ندارد .

اگر حرف های شهوی مطرح شود ، یا از گفتگو و چت کردن ، شهوت ، تهییج شود ، جایز نیست و باید از آن پرهیز شود .

منبع : توضیح المسائل مراجع , ج 1 ،ذیل مسئله 889 و سوال از دفتر آیت الله سیستانی .

 

چگونه برخی افراد با لباس دین و با نام امام حسین (ع) ، رفتار های یزید مآبانه انجام می دهند ؟ آیا این همان گرگی نیست که با لباس میش به نزد جوانان مردم آمده است ؟

حدود یک سال است که وارد مسنجر الفور آی شده ام و آن چیزی که مرا جذب محیطش کرد ، جوّ به ظاهر مذهبی حاکم بر آن بود ، اما کم کم با اتاق های مذهبی آن آشنا شدم ، از جمله اتاق یا لثارات الحسین . اما بر خلاف نام و ظاهر این اتاق که نام اما حسین (ع) را به یدک می کشد زیر پوست میش این به ظاهر مذهبی ها ، افراد گرگ صفتی بودند که هدف آن ها رسیدن به خواسته های کثیف و پلیدشان بود و شاهد بر بیانم  ، درخواست دادن وبکم ، آدرس و شماره تلفن از دختران ساده ، توسط برخی مدیران اتاق مذبور می باشد . البته ناگفته نماند که در این اتاق ، افراد مذهبی هم فعالیت می کنند ، خارج از انصاف است که همه را با یک چوب برانم .

در همان ابتدا با نیت خیر خواهانه و بصورت خصوصی به برخی از این مدیران در رابطه با پخش کردن آهنگ های نا متعارف و رابطه ی بیش از حد صمیمی میان کاربران این اتاق تذکر دادم ، اما برخورد آن ها چگونه بود ؟ پاسخ آن ها مثل همیشه تخریب چهره ی ارزشی ها بود .

اما نیامده ام که عقده های قدیمی ام را باز کنم و غرض از این وجیزه ی نا مختصر ، در مورد اتفاقات اخیری که موجب مسدود شدن آی دی برخی فعالان ارزشی حاضر در ال فور آی شده است ، می باشد .

چند روز قبل ( بعد از ماه ها ) وارد اتاق یا لثارات الحسین شدم و شاهد این بودم که دختر خانم جوانی یر منبر این اتاق تکیه زده و با ناز و عشوه صحبت کردن و قهقهه های مستانه اش ، دل جوان ها را با خود به این سو و آن سو می برد . جالب تر آن است که پسران را با نام کوچک صدا می زند  و با آن ها اندک مزاحی می کرد . ابتدا گمان می کردم که مدیران اتاق در جمع نیستند ، ولی بعدها متوجه شدم که مدیران این اتاق ، مشغول گرم کردن مجلس هستند .

حالا در این میان و با این اوضاع موجود ، وقتی یک بچه ارزشی و یک طلبه ی محترم اعتراضی می کند باید اینگونه با او برخورد شود ؟ باید او را امل و متحجر خواند ؟ آن احمقی که گمان کرده این طرز رفتارها متحجرانه است ، از خود می گوید یا فرمایش مراجع معظم تقلید را بیان می کند ؟ کجای شرع ما ، این رفتارهای خارج از حیا را جایز دانسته ؟

طلبه بسیجی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی