مقاومت اسلامی (بازدید: 732)
سه شنبه 7/9/1391 - 8:5 -0 تشکر 576276
پیامدهای جنگ 8 روزه وضعیت جدیدی را پدید آورده

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تغییر موازنه قدرت به نفع مقاومت اسلامی پس از جنگ 8 روزه غزه گفت:موج جدید بیداری اسلامی و هوشمندی مقاومت اجازه تغییر موازنه قدرت در منطقه به نفع غرب و صهیونیست‌ها را نخواهد داد.


سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با تحلیل پیامدهای جنگ 8 روزه غزه و شکست ذلت بار رژیم صهیونیستی و حامیان غربی و عربی آن اظهار داشت:در جنگ 8 روزه غزه گنبد آهنین که پس از نفوذ پهپاد حزب ا... به عمق سرزمین‌های اشغالی تَرک برداشته بود با ناکارآمدی برابر موشک‌های مقاومت اسلامی فرو ریخت و با زیر سؤال رفتن هیمنه و عملکرد این سامانه پر هزینه و افسانه‌ای امنیت شهرک‌های یهودی نشین در سرزمین‌های اشغالی با تهدید جدی رو به رو شد، به گونه‌ای که سرکردگان رژیم صهیونیستی تا مدت‌ها قادر نخواهند بود احساس امنیت را برای آنها باز آفرینی نمایند.
وی تن دادن رژیم صهیونیستی به شرایط حماس برای برقراری آتش بس را یک پیروزی بزرگ برای مقاومت اسلامی فلسطین و در عین حال یک شکست سخت و خفت‌بار برای صهیونیست‌ها توصیف و تصریح کرد: مقاومت اسلامی در نبرد اخیر توانست بخشی از خواسته‌های به حق خود را به رژیم صهیونیستی تحمیل کند و با نشان دادن قدرت دفاعی و تهاجمی خود اثبات کرد اسراییلی‌ها اشغالگر نمی‌توانند ادعا کنند در عرصه نظامی، در خاورمیانه دست برتر را دارند.
سردار جزایری خاطر نشان کرد:پیامدهای جنگ 8 روزه وضعیت جدیدی را پدید آورده که در آن بیش از هر مقوله‌ای تغییر موازنه به نفع مقاومت اسلامی دیده می‌شود، این معادله جدید نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم فلسطین برابر اشغالگران بشمار رفته و به صهیونیست‌ها هشدار می‌دهد هر گونه اقدام نظامی علیه کشورهای اسلامی هزینه‌های سنگین و متنوعی را برای آنها بهمراه خواهد داشت.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک پیروزی مردم غزه و تحسین مقاومت فلسطین در خصوص وضعیت کنونی رژیم صهیونیستی گفت: جنایتکارانی که تا چندی پیش با عربده کشی جز تهدید و به رخ کشیدن قدرت پوشالی و توان تهاجم به کشورها و ملت‌های اسلامی ادبیات دیگری را بکار نمی‌گرفتند، اینک چنان خوار و ذلیل شده‌اند که با کوچک‌ترین اقدام مقاومت چاره‌ای جز فرار به پناهگاه و در امان ماندن از خشم مردم مظلوم و شجاع فلسطین نمی‌یابند.
سردار جزایری با اشاره به بروز برخی تردید‌ها از سوی صهیونیست‌ها نسبت به رییس جمهور آمریکا پس از جنگ 8 روزه غزه اظهار داشت: برخی قرائن نشان می‌دهند اسراییلی‌های غاصب با ارزیابی نوع حمایت اوباما در جنگ 8 روزه، به چراغ سبزی که آمریکایی‌ها در عرصة جنگ جدید با حماس و مردم غزه به آنها نشان داده‌اند به دیده تردید می‌نگرند و گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده است که نکند این چراغ سبز، دام انتقامی بوده که اوباما آگاهانه و بطور عمدی برای نتانیاهو پهن کرده است!
وی قدرت بازدارندگی و توانمندیهای دفاعی و تهاجمی مقاومت اسلامی و حمایت کشورها و ملت‌های مسلمان حامی مقاومت را کابوس وحشت رژیم صهیونیستی خواند و گفت:از این پس صهیونیست‌ها در معادلات جنگی خود علاوه بر تحمل موشک‌های بی شمار بایستی رسیدن رزمندگان مقاومت اسلامی به دروازه‌های تل آویو را نیز محاسبه کنند.
در ادامه سردار جزایری تاکید کرد: اگر کشورهای عربی هم پیمان آمریکا اندکی از حمایت رژیم صهیونیستی دست بر می داشتند، مساله فلسطین در سال های گذشته به سرانجام مطلوب می رسید و اکنون نیز ما اعلام می‌کنیم حال که شما به مردم مظلوم غزه کمک نمی‌کنید حداقل اجازه دهید کمک های سایر کشورها به دست مردم جنگ زده غزه برسد.
معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در پایان اظهار داشت: زنگ مرگ رژیم صهیونیستی به صدا در آمده است و بدون تردید حامیان این رژیم و ارتجاع عرب در باتلاق خود ساخته غرق خواهند شد./

منبع : پایگاه اطلاع رسانی ستاد کل نیروهای مسلح

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.