انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 530)
جمعه 3/9/1391 - 12:27 -0 تشکر 575550
ببار آسمان دل مادر پر از درد است

محرم است و آسمان بارانی، چه حس غریبی است وقتی قطرات باران این روزها بر لب های عزاداران حسینی می چکد آنها که بیش از هزار سال است عزادار لب های خشکیده اند، عزادار شش ماهه ای که عطشان پرپر شد تا آب از ازل تا ابد شرمنده لالایی رباب بر گهواره خالی باشد.در این حال و هوای محرم وقتی نگاهمان به آسمان ابری و هوای بارانی می افتد بی اختیار به یاد لب های عطشان کربلا می افتیم و آه از نهادمان بر می خیزد.

 
آسمان بارانی این روزها چه حس و حال غریبی دارد با یاد علی اصغر، شش ماهه ای که عطشان پرپر شد تا آب شرمنده لالایی های رباب باشد بر گهواره خالی.

 
وقتی باران بر و سر و صورت عزاداران حسینی می بارد به یاد زمزمه های رباب می افتیم و نجواهایش با آسمان.

 
آن هنگام که با دیدن لب های خشکیده طفل شیر خوارش می گفت ببار ای آسمان لب های شیرخواره ام خشک است و زرد، لب های طفل من ترک خورده آسمان، ببار تشنگی گلم را پرپر می کند ببار...

 
زمزمه های رباب در کربلا به گوش آسمان نرسید و آفتاب گرم عاشورا بر ترک های لبان علی اصغر افزود، لالایی های حزن آلود مادر بر طفل عطشانش دل یزیدیان را به درد نیاورد و گل که نه غنچه اباعبدالله را عطشان با تیر سه شعله پر پر کردند.

 
علی اصغر شش ماهه همچون ماهی دورافتاده از آب زبان دور لب چرخاند جگر مادر خود و همه اهل حرم را سوزاند و در آغوش پدر جان سپرد.

 
امروز از چه می باری آسمان، بی شک تو هم عزادار مصیبت های حسینی، همچون چشم های شیعیان که هماره بر مظلومیت خاندان سیدالشهدا می گریند.

 
امروز روز هم نوا شدن با رباب است تا لالایی بخوانیم لالایی هایی که میعاد است و نذر، نذر مظلومیت حسین و خاندان حسین، میعاد با سند محکم کربلا علی اصغر او که کوچک بود اما حماسه ای بزرگ در تاریخ ثبت کرد تا جهان و جهانیان بدانند که قربانی حسین زهرا و اسلام شدن سن و سال ندارد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/9/1391 - 12:30 - 0 تشکر 575552

یادمان باشد طفل های معصومی که این روزها در بیمارستان هستند و با بیماری دست و پنجه نرم می کنند یادمان باشد مادرانی را که شبانه روز کنار بستر بیماری کودکان خود لالایی می خوانند تا شاید دلبندشان کمتر بهانه بگیرد و بی تابی کند، یادمان باشد آنهایی را که در حسرت در آغوش گرفتن فرزند خود مانده اند، یادمان باشد کودکان بی گناه غزه و فلسطین، کودکان یتیم و همه حاجتمندان و گرفتاران را و روی دست بگیریم شیرخوارگان معصوم خود را به طلب شفاعت و حاجت روایی همه ملتمسین دعا.


و همنوا با رباب بگوئیم لایی لایی اصغرم ....

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/9/1391 - 17:42 - 0 تشکر 575608

خدا همه این کودکان بی گناه رو به معصومیت حضرت باب الحوائج، علی اصغر شفا بدهد و حفظ کند

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

جمعه 3/9/1391 - 19:5 - 0 تشکر 575612

امروز هشتم محرم الحرام، به عنوان شیرخواره حسین(ع) یعنی روز علی‌اصغر(ع) نام گرفته است. یک دهه است که نقاط مختلفی در داخل و خارج کشور اقدام به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی می‌کنند تا شاید اندکی اندوه دل رباب و اباعبدالله الحسین(ع) را تسکین بخشند.

«بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» یا علی اصغر حسین(ع)!

آخر به کدامین گناه، حرمله گلوی کوچکت را شکافت و با تیر سه شعبه، تو را برای همیشه سیراب کرد.

لب‌های کوچک و ناز علی اصغر همانند دشتی کویر در جست‌وجوی جرعه‌ای آب بود که ناگاه با تیر گران دشمن به اجابت رسید.

خیابان‌های اطراف مهدیه تهران، مملو از مادرانی است که کودکان خویش را در آغوش گرفته‌اند تا از همان دوران طفولیت، محبت مادر و فرزندی را از نوع رباب و علی اصغر(ع) را نظاره کرده و اندکی هم طعم هجران رباب را در فراغ طفل شیرخواره‌اش تجربه کنند.

شیرخوارگان و کودکان از اینکه همراه با مادران خود در مجلسی به نام دردانه امام حسین(ع) شرکت کرده‌اند غرق در شعف هستند و افتخار می‌کنند که امروز لباس سربازی بر تن کرده‌اند و مادرانشان نیز با عشقی توصیف نشدنی نسبت به امام حسین(ع) در این میهمانی شرکت کرده‌اند گویی قرار است با مولای خویش تجدید بیعتی کرده و فرزندانشان را بیمه علی اصغر اباعبدالله الحسین(ع) کنند.

* فرزندم را آورده‌ام تا حسینی شود

زهرا علوی از جمله مادرانی است که به همراه نوزاد شش ماه خود، محمد حسین در همایش شیرخوارگان حسینی شرکت کرده است. او 37 سال سن دارد و خود را عاشق امام حسین(ع) می‌داند.

مادر محمدحسین می‌گوید: از اینکه بچه‌ام را آوردم در این مجلس تا حسینی شود حس بسیار خوبی دارم و امیدوارم تا آخر عمر، ادامه دهنده راه علی اصغر(ع) باشد.

* پانزده روز تمام، میان برزخ و جهنم، حس خانم رباب را درک کردم

نرگس حسینی نیز هدف خود را از شرکت در همایش شیرخوارگان حسینی، شفا گرفتن طفلش عنوان می‌کند.

 مادر مائده می‌گوید: کودک من در ابتدای تولد تشنج پیدا کرده بود و عقب مانده ذهنی شده بود در همین زمان بود که به حضرت سیدالشهداء و حضرت رقیه متوسل شدم و نذری کردم و الحمدلله امروز جواب گرفتم.


حسینی ادامه می‌دهد: واقعا حس خوبی دارم و معتقدم هر کسی که بر در خانه امام حسین(ع) بیاید مطمئنا بدون پاسخ نخواهد ماند و از اینکه نظر لطف امام حسین(ع) شامل حالم شد خدا را شکر می‌کنم.

وی در پاسخ به اینکه اگر بخواهد جمله‌ای را به خانم رباب عرض کند چه می‌گوید، گفت: پانزده روز تمام، میان برزخ و دوزخ بودم و به راستی حس خانم رباب را درک کردم. امیدوارم فرزندم بزرگ شود و این کرامت امام حسین(ع) را فراموش نکند و در این راه گام بردارد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/9/1391 - 19:5 - 0 تشکر 575613

* حس نزدیکی به انبیا و اوصیا را دارم


اعظم فلاح عزیزی، مادر 32 ساله‌ای است که به همراه دو فرزند خویش در همایش شیرخوارگان حسینی شرکت کرده بود، گفت: حس بسیار خوب، راحتی، سبکی و حس نزدیکی به انبیا و اولیا و امام حسین(ع) دارم و آرزو می‌کند تمام کودکان جهان شاد و سالم باشند.

او می‌گوید: فرزندم را به این مجلس آوردم تا پیرو حضرت زهرا(س) شود و از امام زمان(ع) می‌خواهم که تمام جهان در صلح و آرامش باشند.
* نذر کردم اگر فرزندم از این مجلس شفا یابد، اسم او را علی اصغر بگذارم

فاطمه روشنی 33 ساله به یاد علی اصغر رباب در این مراسم شرکت کرده است و می‌گوید: آمده‌ام تا فرزندم را بیمه علی اصغر کند همچنین به نیت شفای مریضان و صدقه سر آنها شفای فرزند خویش است.

از او درباره بیماری فرزندش پرسیدم که گفت: فرزندش سعید 9 ساله است که به بیماری سی‌پی مبتلا است، قدرت تکلم ندارد، نمی‌تواند بنشیند، بینایی ندارد.

وی در خصوص اینکه اگر بخواهد جمله‌ای را به رباب بگوید، چیست، گفت: از خانم رباب می‌خواهم که امشب با دستان کوچک علی اصغرش، دستی بر سر کودکان مریض بکشد.

مادر سعید ادامه می‌دهد: نذر کردم اگر فرزندم از این مجلس شفا یابد اسم او را علی اصغر بگذارم. 

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/9/1391 - 19:6 - 0 تشکر 575614* می‌خواستم حس و حال خانم رباب را درک کنم

فهیمه شکاری مادر محمدیحیی نیز می‌گوید: از اینکه توانستم در مراسم شیرخوارگان حسینی شرکت کنم خیلی خوشحالم و خداوند را به خاطر این توفیق شکر می‌کنم.

وی درباره هدف خود از شرکت در این مراسم می‌گوید: می‌خواستم حس و حال حضرت رباب را درک کنم.


* نذر کردم اگر فرزندم سالم به دنیا بیاید او را لباس علی اصغر بپوشانم

فاطمه حسین‌لو، 25 سال دارد و از حس و حالش در مجلس شیرخوارگان حسینی می‌گوید: حس و حال عجیبی است که تا مادر نشوی آن را درک نخواهی کرد که حضرت رباب چه رنج و سختی‌هایی را تحمل کرده است.

وی ادامه می‌دهد: نذر کردم اگر فرزندم سالم به دنیا بیاید او را لباس علی اصغر بپوشانم و به این مراسم بیاورم و خیلی به امام حسین(ع) ارادت دارم.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی