انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 186)
شنبه 20/8/1391 - 10:56 -0 تشکر 572818
لباس و پوشش مردم در آخرالزمان

در آن زمان بدها بر نیکان مسلّط می‌شوند و دروغ، فراوان و لجاجت ظاهر می‌شود؛ همچنین در آن زمان، تنگ‌د‌ستی زیاد شده و مردم با لباس بر یک دیگر مباهات می‌کنند.

خبرگزاری فارس: لباس و پوشش مردم در آخرالزمان

 

سیّد بن طاووس از عمران بن سلیم روایت کرده است که لباس مسلمین کفّار خواهد شد و دشمنی در بین مسلمان‌ها پیدا می‌شود؛ به نحوی که آنها را مستأصل و پراکنده می‌کند؛ تا اینکه سلطنت به اولاد پیغمبر صلّی الله علیه و آله و سلّم برسد؛ زیرا آنها در سلطنت و گفتن حق از دیگران سزاوارتر هستند.

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم می‌فرمایند: در آن زمان به لباس‌هایشان فخر کرده و مردم هرچند که لباس پوشیده‌اند، ولی در زمره برهنگانند (یعنی لباس‌های آنان، پوشاننده بدن آنان از نامحرمان نیست) و بالای سرهایشان مانند کوهان شترهای خراسانی، لاغر است؛ شاید اشاره به موهای سر ایشان باشد که آن را دو طبقه آرایش می‌کنند، مانند شتر دوکوهانه و این نحوه زینت آنان است.

در آن زمان بدها بر نیکان مسلّط می‌شوند و دروغ، فراوان و لجاجت ظاهر می‌شود؛ همچنین در آن زمان، تنگ دستی زیاد شده و مردم با لباس بر یک دیگر مباهات می‌کنند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

شنبه 20/8/1391 - 14:45 - 0 تشکر 572904

منبع:
۱. نوائب الدهور، ج۱، ص ۲۶۶.
۲. الملاحم طاوویی، ص ۱۵.
۳. نوائب الدهور، ج۲، ص ۳۳.
۴. الملاحم و الفتن، بخش دوم، باب ۴۵، ص ۱۱۹.
۵. نشانه های ظهور، ص ۷۵و۷۶.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی