زن ریحانه آفرینش (بازدید: 725)
جمعه 22/6/1387 - 15:49 -0 تشکر 57264
معراج مرد ...

سلام دوستان .

نظرتون راجع به این جمله چیه : از دامن زن ، مرد به معراج میرسد .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

چهارشنبه 27/6/1387 - 15:58 - 0 تشکر 58460

سلام معین جان . خوبی عزیز دل برادر ؟ گفتم گناه داری هیچ کی به بحثت نظر نداده ، منم گفتم حداقل بیام یک نظر بدم .

اگر یک زن بتواند مادری خوب باشد میتواند فرزند خود را به عالی ترین درجات برساند . اگر یک زن بتواند همسری خوب باشد میتواند آقای خود را به اوج سرفرازی و بهروزی برساند . پس به همین خاطر است که میگوییم نقش زن در جامعه و خونواده یک نقش محوری است .

کاش میدانستم که کجا دلها به ظهور تو آرام خواهد گرفت  

چهارشنبه 27/6/1387 - 23:3 - 0 تشکر 58557

سلام

الحمد لله الذی اکرمنی بک ایها الشهر المبارک

******

آقا معین .. چرا اینقدر عجولی ؟؟؟ به بحثتونم جواب میدیم ... غصه خوردید ؟؟؟

بگذریم ...

این یه مثال واقعیه از اون چیزی دکه شما نوشتید ...

به همه کسایی که به اینجا سر می زنند

 توصیه اکید می کنم که خوندن این پست رو از دست ندن ....

::::---------::::

"فهیمه بابائیان پور همسر شهید غلامرضا صادق زاده - دانشجوی كامپیوتر - بوده. فهیمه در سال آخر دبیرستان با غلامرضا آشنا میشن و با هم ازدواج میكنن. وقتی حضرت امام داشتن خطبه عقدشون رو میخوندن، فهیمه شرط عقدشون رو، دعای امام برای شهادت هر دوی اونا و شفاعت امام از اونا در قیامت قید میكنه. فهیمه و غلامرضا كلاً حدود 8 ماه زندگی مشترك داشتند كه قسمت عمده اون رو غلامرضا تو جبهه بوده. تا اینكه غلامرضا توی خرمشهر به شهادت میرسه. از اون به بعد فهیمه میشه سنگ صبور خانواده های شهدا و از هیچ كاری برای حفظ آرمان های شهدا كوتاهی نمیكنه. بعد هم به پیشنهاد خانواده غلامرضا، با پسر دیگه اونا، علیرضا ازدواج میكنه. این كتاب هم نامه هایی هست كه فهیمه برای غلامرضا و علیرضا نوشته، با تعدادی از جواب های غلامرضا به اون. نامه ها با وجود سادگی و صمیمیتی كه دارند، پر از مفاهیم عالی معرفتی هستند. حالا جالبه كه همه این نامه ها را فهیمه وقتی نوشته كه فقط حدود 18 سال داشته! علیرضا كمری هم یكی از اعضای دفتر هنر و ادبیات مقاومت هست كه بعد از فوت فهیمه، زحمت آماده كردن این نامه ها رو برای چاپ كشیده."

::::--------::::

به نام آنكه عفت را در دامان نهاد و حرمت نگاه را بر ما آگاهی داد

و به یاد آن محبوبی كه در وجودش جز ایمان، ایثار، اخلاص، عشق نمی یابم.
آن زمان كه تو از جهادت می گویی، گویی از راهی سخن می گویی كه به خوبی به آن آشنا شده ای و آنگاه كه از جبهه سخن می گویی، عشقی خدایی تو را به آن سوی می كشاند. كمیل امشب برای من طور دیگری بود، هر بار كه روی مساله جبهه فكر می كردم، خودم را جای همسران آنهایی می گذاشتم كه به جبهه رفته اند تا احساس آنها را درك كنم. ولی این بار نیازی به جایگزینی نبود، خود مسئله در وجودم تجلی داشت و اگر دعایی برای سلامتی می كردم تنها از آن جهت بود كه حزب الله تقویت شود وپایدار بماند و اصلاً دلم و زبانم را یاری آن نبود كه بگویم اگر ... چرا كه در نظرم شهادت سرآغاز زندگی است. پس خیانت است كه زندگی را از دیگری گرفت. اما می دانی كه دلم می خواست این سخنان را به تو گویم. به امید روزی كه رها از هر ظلمی در جهانی كه مستضعفین حاكمند با هم زندگی كنیم.

::::--------::::

روی سنگ مزارش نوشته بود:

آری، اینجا
یك فرشته آرمیده،
یك معلم، یك پری مهربان آسمانی،
شمع سوزانی كه بود الگوی صبر و پایداری،
آنكه اندر عمر همچون غنچه كوتاهش،
هماره اسوه بر حق تقوی و حجاب و عفت و احسان و خدمت بود،
آنكه او باغبانی مهربان، دلسوز گلها بود
اینك در دل این خاك خفته
بچه ها آرام،
اینجا، آن معلم، آن پری مهربان آسمانی،
خانم بابائیان پور
آرمیده.

::::--------::::

یکی از نامه های فهیمه

به نام یگانه معبود بر یگانه یاورم سلام


یاوری که عشقش را خدا آن کعبه امال عاشقان در دلم نهاد تا امروز با توان بیشترواحساس مسئولیت والاتر راه را بپیمایم آری قدم را استوارتر بکوب و به مسیر الله برو که امروز روز رفتن است و روز استوار رفتن که هیچکس به اهسته رفتن جایز نیست.
رضای خوبم نوک قلمت را تیز کن وبنویس که امروز روز نوشتن است وچه شایسته که مرکب ؛ خون یاران ودوستانت میباشد وبنویس که هیچ مرکبی را جز آن توان صبط آن لحظه ها نیست بنویس که امروز تاریخ را مینویسی وبرو که امروز تو تاریخ را میسازی تصمیم گرفتم که به جای شرح هفته ای که گذشت از قرآن آیه ای از نهج البلاغه حکمتی از مفاتیح دعایی واز احادیث حدیثی را یادداشت کنم .
فقط بگذار از کمیل گویم وشب جمعه.
کمیل اینبار با حال دیگری برایم گذشت از ابتدای ورود به ان محوطه به یاد هفته های قبل وبه یاد تو ؛بعد وقتی کمیل شروع شد به یاد محبوب اصلیمان خدا بودم ودر نظرم مانند کسی که برای شب جمعه لحظه شماری کرده ودر ان لحظه خود را در انجا میابد خود را در آنجا یافتم و در میان عاشقان الله اشک ریختم آلوچه آلوچه به حال خودم اشک ریختم بخاطر فرزندان مجاهدی چون تو عا بدان و زاهدان شب و شیران روز که میروید به امید دیدار محبوبتان خودش یارتان باد آنگاه که آخر دعا سر بر خاک ساییدم در سجودم به وجودش اندیشیدم وخود را در او فنا دیدم ودیدم من هیچم و او همه ودیدم ما هیچیم و او همه چیز و اساس کردم که تو هم با منی یا بهتر بگویم من با شمام و با هم میخوانیم (یا من اسمه دوا و ذکره شفاءو طاعته غنی ارحم من راس ماله الرجاءوسلاحه البکاء) ودعا میکردم که تو هم اشک بریزی رضا بهترین خبر را به تو بدهم و این که قرار شده است هروقت تو امدی برای هردومان آقای کروبی وقت بگیرد ومنو تو با هم به نزدامام برویم تا او امیدمان ورهبرمان عقدمان را بخواند و ما هردو از او بخواهیم برایمان دعا کند تا هردو در راه خدا شهید شویم ...

::::--------::::

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

دوشنبه 15/7/1387 - 17:18 - 0 تشکر 63352

سلام

خوب معلومه دیگه!!!! اگه زنا نبودن که مردا به بهشت نمی رفتن!!!!! البته اگه زنا نبودن بعضی از مردا جهنمم نمی رفتن!!!(اما شما اینو نادیده بگیرین)

سبز باشید.

ز همه دست کشيدم که تو باشي همه ام

با تو بودن ز همه دست کشيدن دارد

يا مهدي

جمعه 19/7/1387 - 17:2 - 0 تشکر 64367

سلااام

به نظر من زنهای پاکدامن میتونن با عفتشون مرد ها یا حتی زنلی گنهکار زیادی رو هدایت کنن... اما برعکس این مطلب هم میتونه اتفاق بیفته... یعنی یه سری از زنها میتونن با گناهشون مردای با خدا رو به راههای شیطانی منحرف کنن...

یا علی مدد 

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی