ورزش و تندرستی (بازدید: 216)
پنج شنبه 18/8/1391 - 8:52 -0 تشکر 572423
تازه ترین خبرهای ورزشی امروز 91/8/18

علی فتح الله ازده:
بمب استقلال قلعه‌نویی است/ حضور ساموئل در پرسپولیس منتفی شد
مدیر عامل باشگاه استقلال با اشاره به صدرنشینی این تیم در لیگ برتر گفت: همانطور که از قبل نیز گفته بودم بمب خبری ما امیر قلعه نویی است که با یک بازی کمتر استقلال را صدرنشین کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فتح الله زاده که عصر چهارشنبه با حضور در محل تمرینات تیم فوتبال استقلال پیراهن عزای مادر امیر قلعه نویی را از تن وی خارج کرد در جمع خبرنگاران به حل مشکلات مالی این باشگاه اشاره کرد و گفت: چک هایی که به بازیکنان داده بودیم نقد شده است و آماده می شویم برای پرداخت قسط دوماه آنها که یک ماه دیگر فرا می رسد. البته همه تیم ها مشکل مالی دارند اما استقلال و پرسپولیس بیشتر جلوی چشم هستند.

مدیر عامل باشگاه استقلال در مورد آخرین وضعیت عماد رضا و بدهی مالیاتی وی به باشگاه سپاهان گفت: اگر این بدهی توسط عمادرضا پرداخت شود هیچ مانعی برای حضورش در استقلال وجود ندارد. خود بازیکن باید برود با مسئولان باشگاه مذاکره کند و مشکلش را برطرف کند. فکر کنم تکلیف حضور عمادرضا در استقلال هم طی یکی دو روز آینده مشخص شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای نیم فصل نقل و انتقالات بمبی برای ترکاندن نخواهد داشت گفت: من از همان ابتدا هم گفتم که بمب من امیرقلعه نویی است که تیمش با یک بازی کمتر صدرنشین است. قلعه نویی با تدبیری که داشته توانسته استقلال را در صدر جدول قرار دهد و ان اشالله تا پایان فصل هم با همین شرایط ادامه دهیم.

علی فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که انتقال ساموئل به پرسپولیس به کجا کشید گفت: از ابتدا هم قرار نبود چنین انتقالی صورت بگیرد. الان هم که پرسپولیسی ها دنبال دو بازیکن خوب هستند و طبیعی است که در این شرایط انتقال ساموئل به پرسپولیس منتفی است. در نیم فصل هم سرمربی تیم در مورد بازیکنان نظر نهایی را خواهد داد.

مدیر عامل باشگاه استقلال با بیان اینکه پرسپولیس کمبود بازیکن داشته و حالا باید برای رفع این مشکلات بازیکن جدید بگیرد خاطرنشان کرد: بازیکنان استقلال جایی نمی روند و تنها به قلاب باشگاه استقلال گیر می کنند و به تور باشگاه دیگری نخواهند افتاد.

پنج شنبه 18/8/1391 - 8:54 - 0 تشکر 572424
آپیاه بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) وارد تهران می‌شود تا در تمرین سرخپوشان حاضر شود. در زیر سوابق بازی‌های او در اروپا و دو جام جهانی آمده است.

به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، استفان آپیاه (Stephen Appiah)، این هافبک غنایی یکی از بازیکنان مطرح قاره آفریقا در دهه گذشته بوده، حضور در دو جام جهانی به همراه تیم ملی غنا و بازی در تیم بزرگ یوونتوس از آپیاه یک بازیکن مطرح و بین المللی ساخته است. این بازیکن پس از قهرمانی در جام‌جهانی نوجوانان در سال 1995 چهره شد و نظر تیم های اروپایی را به خود جلب کرد. او در سن17 سالگی راهی رقابت‌های معتبر سری آ ایتالیا و تیم اودینزه شد. او در همان نوجوانی به بازیکن ثابت تیم‌اش تبدیل شد و بازی‌های بسیار خوبی انجام داد. بازی‌های خوب آپیاه در ایتالیا موجب شد تا او در سال 2003 به تیم بزرگ یوونتوس راه پیدا کند. آپیاه دو سال موفق در یووه داشت و نزدیک به 60 بازی برای این تیم انجام داد، هرچند که بعدا قهرمانی یوونتوس در آن سال پس گرفته شد.

او سپس راهی لیگ ترکیه و تیم فنرباغچه شد. بازی های درخشان آپیاه در ترکیه موجب شد تا او با این تیم قهرمان ترکیه شود و خودش هم عنوان بهترین بازیکن غنا و لیگ ترکیه را تصاحب کند. آپیاه پس از مشکلاتی که برای فنرباغچه به وجود آمد این تیم را ترک کرد و به لیگ ایتالیا بازگشت البته به دلیل آسیب دیدگی شدید در فصل 2010-2009 بسیار کم بازی کرد. آپیاه در دو سال آخر حضورش در فنرباغچه مشکلاتی با این باشگاه بر سر قراردادش پیدا کرد و به همین دلیل به بازی گرفته نمی شد سرانجام دادگاه عالی ورزش (CAS) به نفع آپیاه رای داد و او موفق به جدایی از فترباغچه شد. در واقع دلیل اصلی اینکه او در آن سالها کمتر بازی کرد مشکلاتش با مدیریت وقت فنرباغچه بود.

او در فصل قبل پس از چند ماهی که بدون تیم بود به لیگ صربستان و تیم وویودینا پیوست. آپیاه در تیم جدیدش حضور پر رنگی داشت و در نیم فصل دوم از 15 بازی ممکن در 11 بازی به میدان رفت. او در تمامی بازی‌ها هم در ترکیب اصلی قرار داشت و این موضوع نشان می دهد که او همچنان بازیکن آماده ای است.

آپیاه در تیم ملی هم دوران موفقی داشته است.او در بین سال‌های 1996 تا 2010 عضو تیم ملی غنا بود و 69 بازی ملی برای غنا انجام داد و 16 گل زد. او یکی از ستاره های المپیک 2004 بود و در جام جهانی 2006 هم کاپیتانی غنا را برعهده داشت. در مجموع او در دو جام جهانی برای غنا هفت بازی کرد و گل هم زد و درنهایت در سال 2010 از تیم ملی خداحافظی کرد.

 آپیاه 159 بازی در سری آ انجام داده است. 22 بار در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفته و چهار گل زده است. 20 بازی هم در جام یوفا انجام داده است.64  بار در لیگ ترکیه به میدان رفته و در ایتالیا و ترکیه چندین قهرمانی را تجربه کرده است.

پست: هافبک دفاعی

سن: 31 سال (24 دسامبر 1980)

قد:178 سانتیمتر

 وزن:77 کیلوگرم

ملیت: غنا (دارای 69 بازی ملی و 16 گل)

باشگاه های قبلی: وویودینای صربستان در لیگ برتر صربستان (2011 تا 2012) ، چزه نای ایتالیا در لیگ برتر ایتالیا (2010 تا 2011) ، بولونیای ایتالیا در لیگ برتر ایتالیا (2009 تا 2010) ،فنرباغچه ترکیه در لیگ برتر ترکیه (2005 تا 2009)، یوونتوس ایتالیا در لیگ برتر ایتالیا (2003 تا 2005) ،برشا ایتالیا در لیگ برتر ایتالیا (2002 تا 2003) ،پارما ایتالیا در لیگ برتر ایتالیا (2000 تا 2002) ،اودینزه ایتالیا در لیگ برتر ایتالیا (1997 تا 2000)

افتخارات:

قهرمانی در جام جهانی نوجوانان در سال 1995

قهرمانی در جام حذفی ایتالیا در سال 2002 به همراه پارما

قهرمانی در سوپرجام ایتالیا در سال 2003 به همراه یوونتوس

قهرمانی در لیگ ترکیه در فصل 2007-2006 به همراه فنرباغچه

قهرمانی درسوپر جام ترکیه در سال 2007به همراه فنرباغچه

عضویت در تیم ستارگان المپیک 2004

مرد سال غنا در سالهای 2005 و 2007

مرد سال ترکیه در سال 2007

عضو تیم منتخب جام ملتهای آفریقا در سال 2006

پنج شنبه 18/8/1391 - 8:55 - 0 تشکر 572425تمرین استقلال در شرایطی برگزار شد که سرمربی این تیم لباس عزا را از تن خود خارج کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، تمرین امروز تیم فوتبال استقلال در شرایطی در کمپ زنده‌یاد حجازی برگزار شد که مسئولان باشگاه استقلال مراسم ویژه‌ای برای امیر قلعه‌نویی در نظر گرفتند.

علی فتح الله زاده به همراه تنی چند از مسئولان این باشگاه با حضور در تمرین پیراهن مشکی را از تن سرمربی آبی‌پوشان درآورده و یک پیراهن سفید به وی اهدا کردند. قلعه‌نویی به دلیل درگذشت مادرش عزادار بود.

* علی نظری جویباری قائم‌مقام فصل گذشته استقلال در تمرین امروز آبی پوشان حضور داشت. گفته می‌شود به احتمال فراوان وی مجددا به سمت خود بازخواهد گشت و در این باشگاه فعالیت خواهد کرد.

*‌ فابیو جانواریو که صبح امروز با حضور در باشگاه استقلال مشکلاتش را حل کرده بود در تمرین امروز شرکت نکرد. این بازیکن قرار است از فردا در تمرین حاضر شود.

* قبل از شروع تمرین امیر قلعه‌نویی ضمن تشکر از مسئولان تیم استقلال، بازیکنان را دور هم جمع کرد و با آنها به صحبت پرداخت.

* حنیف عمران‌زاده که از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی است همچنان در تمرینات شرکت نمی‌کند. او به همراه ملی‌پوشان از غایبان تمرین امروز بود.

* نوید برهانی برادر مهاجم استقلال با کسب اجازه از قلعه‌نویی در کنار دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت.

* جودکی کاپیتان تیم جوانان استقلال با نظر قلعه نویی در تمرینات بزرگسالان شرکت می‌کند.

* دویدن دور زمین، ارسال پاس‌های کوتاه و فوتبال درون تیمی برنامه‌های اصلی تمرینات امروز استقلال را تشکیل می‌داد.

* حدود 60هوادار از تمرین امروز آبی‌پوشان دیدن کردند.

تمرین استقلال ساعت 17:10 به پایان رسید.

پنج شنبه 18/8/1391 - 8:58 - 0 تشکر 572426

دروازه بان تیم فوتبال نفت آبادان:


صنعت نفت در لیگ برتر خواهد ماند


آبادان - دروازه بان تیم فوتبال نفت آبادان در خصوص شرایط این تیم در لیگ برتر گفت: شرایط خوبی نداریم اما خیال هواداران راحت باشد زیرا این تیم به همت همه بازیکنان درلیگ برتر خواهد ماند.


ˈحبیب دهقانˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نتایج ضعیفی که در لیگ گرفته ایم شرایط خیلی بدی در جدول داریم اما این بدان معنی نیست که فرصت برای صعود فراهم نباشد زیرا فاصله ما با تیم های میانه جدول زیاد نیست و این فاصله قابل جبران خواهد بود.

دروازه بان تیم صنعت نفت خاطرنشان کرد: در سه بازی باقی مانده تا پایان نیم فصل اگر شش امتیاز کسب کنیم شرایط بهتری در جدول پیدا خواهیم کرد.

دهقان گفت: تمام امید ما در نیم فصل دوم است و باید با کسب نتایج مطلوب از قعر جدول فرار کنیم.

وی تصریح کرد: تیم صنعت نفت توان این را دارد که به میانه های جدول صعود کند و این مساله را در نیم فصل دوم ثابت خواهیم کرد.

دروازه بان تیم صنعت نفت افزود: اگر در نیم فصل دوم چند بازیکن خوب به تیم افزوده شوند شرایط بهتر از این خواهد شد.

وی اظهار داشت: هواداران آبادانی از تیم انتظار ماندن در لیگ برتر را دارند و خیال آنها راحت زیرا این تیم هرگز به لیگ یک سقوط نخواهد کرد.

تیم فوتبال نفت آبادان با 9 امتیاز در رده هفدهم جدول قرار دارد.

پنج شنبه 18/8/1391 - 8:59 - 0 تشکر 572427

سرمربی تیم فوتبال امید نفت آبادان:


تیم استقلال اهواز شایسته پیروزی برابر ما بود


آبادان - سرمربی تیم فوتبال امید نفت آبادان بعد از شکست برابر استقلال اهواز گفت: بازی ضعیفی برابر استقلال اهواز ارائه دادیم و تیم استقلال شایسته این پیروزی بود.


ˈوحید سلاماتˈ روزپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ناهماهنگی بین بازیکنان تیم نفت برابر استقلال اهواز کاملا مشهود بود و این مساله باعث باختمان در این بازی شد.

وی اظهار داشت: تیم استقلال در این بازی عملکرد بهتری نسبت به ما داشت و موقعیت های خوبی هم روی دروازه ما ایجاد کرد.

سرمربی امید نفت خاطر نشان کرد: ما هم موقعیت های خوبی داشتیم اما از آنها استفاده نکردیم.

سلامات گفت: بر خلاف تیم نفت این تیم استقلال بود که با استفاده از موقعیت ها سه امتیاز را کسب کرد.

وی افزود: باخت در اولین بازی لیگ تا حدودی از نظر روحی به تیم ضربه خواهد زد اما بازیکنان نفت باید برای موفقیت در بازی های بعدی این شکست را فراموش کنند.

وی افزود: باید برای رسیدن به صدر جدول در بازی های بعدی نتایج خوبی کسب کنیم در غیر اینصورت باید قید صعود به سوپر لیگ کشور را بزنیم.

تیم فوتبال امید نفت آبادان در اولین هفته از لیگ دسته اول کشور برابر میزبانش تیم استقلال اهواز با دو گل شکست خورد.

پنج شنبه 18/8/1391 - 9:0 - 0 تشکر 572428

به گزارش خبرگزاری شین هوا از ابوظبی ، تیمهای ملی فوتبال جوانان ایران و ژاپن به مرحله یک چهارم پایانی فوتبال جوانان آسیا که در امارات برگزار می شود راه پیدا کردند.
در رقابتهای گروه نخست این رقابتها تیم جوانان ایران با پیروزی و با نتیجه شش بر صفر کویت را شکست داد و با هفت امتیاز در صدر جدول این گروه قرار گرفت.
ژاپن نیز با تساوی بدون گل برابر امارات چهار امتیازی شد و به عنوان تیم دوم این گروه به مرحله یک چهارم پایانی راه یافت.
در این گروه امارات با سه امتیاز و کویت با یک امتیاز در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.
همچنین در گروه دوم این رقابتها نیز تیمهای عراق و کره جنوبی به مرحله یک چهارم پایانی راه یافتند.
عراق چهارشنبه با نتیجه سه بر صفر تایلند را شکست داد و کره جنوبی نیز با یک گل چین را شکست داد.
در این گروه عراق با هفت امتیاز در صدر قرار گرفت و کره جنوبی نیز با هفت امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به عراق در رده دوم قرار گرفت.
در مرحله یک چهارم پایانی این رقابتها ایران با کره جنوبی و عراق با ژاپن دیدار خواهند کرد.

پنج شنبه 18/8/1391 - 9:3 - 0 تشکر 572429

بازگشت گردان و جدایی زاید / بنرهای علی کریمی در تمرین پرسپولیس


تهران - شهاب گردان دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس امروز(دوشنبه) پس از چند روز غیبت به تمرینات این تیم بازگشت.


به گزارش ایرنا، تمرین تیم فوتبال پرسپولیس ازساعت15.40امروز زیرنظرمانوئل ‍ژوزه سرمربی این تیم آغاز شد و شهاب گردان پس از مدت ها به تمرینات پرسپولیس بازگشت.

گردان امروز به طور کامل زیر نظر احمد ناجی مربی دروازه بانان کارکرد و به نوعی به شایعات اخیر مبنی بر جدایی اش از پرسپولیس در نیم فصل پایان داد.

تیم فوتبال پرسپولیس قراراست فردا ساعت 15 در ورزشگاه درفشی فر به مصاف یکی از تیم های باشگاه سایپا برود که هنوز نام این تیم مشخص نشده است.

بحث اصلی تمرین امروز پرسپولیس جدایی زاید بود که گفته می شود این بازیکن دیگر نمی خواهد به خاطر مشکلات خانوادگی به ایران بازگردد.

یحیی گل محمدی غایب اصلی تمرین امروزپرسپولیسی ها بود که قرار است مربی سرخپوشان روز جمعه از امارات به تهران بازگردد.

تمرین امروز پرسپولیسی ها بازهم پشت در های بسته برگزار شد و بازیکنان بیشتر به کار های هوازی و آقا وسط پرداختند.

هواداران علی کریمی یک بنر بزرگ در حمایت از این بازیکن با خود به همراه آورده اند و دائما پیگیر وضعیت این بازیکن در خصوص بازگشت به تیم بودند.

گفته می شود سعید شیرینی قصد دارد ازیکی از رسانه ها که مطلبی در خصوص پاداش او به لیدر ها به انتشار رسانده شکایت کند.

پنج شنبه 18/8/1391 - 9:6 - 0 تشکر 572430

مدیر برنامه‌های دو بازیکن خارجی مد نظر باشگاه پرسپولیس به اظهارات فتح‌الله زاده واکنش نشان دادند و اطلاعات او را نادرست اعلام کردند.


به گزارش خبرگزاری فارس، پریجا اوگنینوویچ  که 3 سال در رئال مادرید حضور داشته در واکنش به انتقاد فتح الله زاده که گفته بود "بازیکنی که سال گذشته 11 بازی کرده و یک گل زده در آستانه حضور در پرسپولیس است" عنوان کرد: مدیر عامل باشگاه استقلال نامی از این بازیکن نبرده اما منظورش استفان آپیا است. آپیا قرار است در تمرینات پرسپولیس شرکت کند و هنوز با این تیم قرار داد نبسته است.

وی ادامه داد: برای من جای تعجب دارد که به جای میهمان نوازی، تیم رقیب این گونه در صدد زیر سؤال بردن آپیا است. آنها به آمار و ارقامی استناد کرده‌اند که نشان می‌دهد آپیا موفق نبوده اما باید بگویم پست این بازیکن هافبک دفاعی است و هافبک دفاعی لزوما نباید گلزن باشد.

مدیر برنامه‌های آپیا تصریح کرد: برای روشن شدن موضوع بوسکتس بازیکن بارسلونا را مثال می‌زند. او در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند و در 206 بازی برای بارسلونا 7 گل زده است. این بازیکن در 126 بازی در لیگ اسپانیا برای بارسا 3 گل زده و در 50 بازی ملی گلی به ثمر نرسانده است. با این شرایط آیا بوسکتس که در بهترین تیم جهان بازی می‌کند بازیکن ناتوانی است.

اوگنینوویچ اظهار داشت: نمی‌دانم هافبک‌های دفاعی استقلال در یکی دو سال اخیر چند گل زده‌اند. به نظر می‌رسد حضور آپیا در تهران که هنوز با پرسپولیس قرار داده نبسته به واسطه سوابق درخشان برای استقلال گران تمام شده است.

همچنین نماینده کارنی در ایران که دیگر بازیکن مد نظر باشگاه پرسپولیس است در واکنش به اظهارات فتح الله زاده به فارس گفت: بر خلاف اینکه گفته می‌شود کارنی یک سال بازی نکرده باید بگویم او شهریورماه امسال با پیراهن تیم ملی استرالیا برابر اردن و لبنان به میدان رفته است.

کارنی یک ماه قبل از این نیز برابر اسکاتلند در ترکیب اصلی تیم استرالیا حضور داشت و حدود 3 ، 4 ماه پیش هم در تیم بنیادکار ازبکستان بازی می‌کرد.

وی ادامه داد: کارنی سابقه حضور در تیم‌های بلکپول، شفلید، اورتون بازی می‌کرد و صحبت‌هایی که مبنی بر بازی نکردن وی در یک سال گذشته مطرح می‌‌شود درست نیست و آمار غلطی است که داده می‌شود. کاش مطالعه بیشتری صورت می‌گرفت و اینگونه درباره بازیکنی که هنوز به ایران نیامده صحبت نمی‌شد.

نماینده کارنی در ایران خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد برخی می‌خواهند حضور بازیکنان خارجی در ایران را زیر سؤال ببرند و باعث تاسف است که با اطلاعات غلط این کار را انجام می‌دهند.

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که با مراجعه به اینترنت می‌توان به واقعیت پی‌برد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی