انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 480)
يکشنبه 14/8/1391 - 22:58 -0 تشکر 571575
پیامک جالب ناسا/ ایستگاه فضایی را بدون تلسکوپ ببینید

ناسا به مناسبت دوازدهمین سالگرد حضور دانشمندان در ایستگاه بین المللی فضایی، خدمات جدید پیامکی ارائه کرده است که امکان مشاهده ایستگاه بین المللی فضایی را در حال عبور از بالای خانه ها بدون تلسکوپ فراهم می آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، زمانی که ایستگاه بین المللی فضایی از بالای خانه تان می گذرد، ناسا پیامکی با عنوان " ایستگاه را ببینید" به تلفن همراهتان ارسال می کند.

ایستگاه بین المللی فضایی سومین جرم نورانی در آسمان پس از خورشید و ماه است با این حال اغلب مردم هنوز نمی دانند این آزمایشگاه در حال عبور از چه محلی در آسمان است.

ناسا به افرادی که برای این خدمات نام نویسی کرده باشند، چند ساعت پیش از آنکه بتوانند ایستگاه فضایی را در آسمان ببینند، پیامک و یا ایمیل می زند.

بر اساس اعلام این سازمان، مردم وقتی بدانند باید کجای آسمان را نگاه کنند می توانند بدون استفاده از تلسکوپ این آزمایشگاه فضایی گردان را ببینند.

ویلیام گرستنمایر - مدیر اکتشافات و عملیات های انسانی ناسا می گوید: در حال انجام اقدامات علمی در ایستگاه فضایی هستیم که می تواند به بهبود زندگی بر روی زمین کمک کرده و راه را برای اکتشافات آینده در اعماق فضا هموار سازد.

وقتی که آسمان صاف است ایستگاه بین المللی مانند نقطه نورانی که با سرعت حرکت می کند، دیده می شود.

علاقمندان می توانند برای دریافت این خدمات به پایگاه اینترنتی http://spotthestation.Nasa.Govمراجعه کنند.

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.