انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 170)
يکشنبه 7/8/1391 - 22:59 -0 تشکر 570158
گزارشی از جالب ترین تولدهای ایرانیان

همشهری سرنخ: تولد نوزادان در زمان، شرایط و مکان های غیرقابل پیش بینی، هر از گاهی خبرساز می شود و گاهی به تیتر اول رسانه ها تبدیل می شود.چند روزپیش وقتی یک مادر تهرانی در ترافیک خیابان های پایتخت و در میان بوق ماشین ها، فرزند خود را در آمبولانس به دنیا آورد بار دیگر خبر این تولدهای عجیب به رسانه ها راه یافت.

این اتفاق بهانه ای شد که در این گزارش به تولدهایی بپردازیم که در شرایط سخت و عجیب رخ داده و با وجود اینکه لحظات دلهره آور و وحشتناکی را رقم زده اما پایان شیرین و خوشی داشته اند.

محل تولد: کوهستان

یکی از جالب ترین تولدها، تولد نوزاد آذری در کولاک کوهستان بود. این نوزاد اولین روزآذر ماه 90 در یک خودروی نیسان به دنیا آمد. اما ماجرا چه بود؟

ساعت 3 بامداد بود که مردی با مرکز فوریت های پزشکی استان اردبیل تماس گرفت و اعلام کرد که یکی از ساکنان روستای رز است و همسر باردارش، دچار درد زایمان شده است.

با این تماس، بلافاصله یک آمبولانس به طرف روستا اعزام شد اما بارش برف و کولاک شدید باعث شده بود که قدرت دید به شدت کم شود و آمبولانس به سختی بتواند در میان کولاک پیش برود تا به روستا برسد. این در حالی بود که زن باردار در وضعیت بحرانی و سختی قرار داشت.

وضعیت خطرناکتر از آن بود که بتوان صبر کرد تا آمبولانس از راه برسد و این در حالی بود که ارتفاع برف به بیش از نیم متر رسیده بود.

در میان بارش برف هر لحظه بر میزان درد زن افزوده می شد. به ناچار همسرش از یکی از همسایه ها خواست که با نیسانش او وهمسرش را به بیمارستان برساند.
مرد همسایه که می دید وضعیت آنها چقدر وخیم است به سرعت دست به کار شد و بعد از بستن زنجیر چرخ به خودروی نیسان، به همراه زوج همسایه سوار ماشین شدندتا به زایشگاهی که در نزدیکی محل سکونتشان بود بروند.

گزارشی از جالب ترین تولدهای ایرانیان

روستای این زوج تا اردبیل 25 کیلومتر فاصله داشت، مرد، همسرش را به خودروی همسایه منتقل کرد و همگی به راه افتادند. آنها چند کیلومتر بیشتر نرفته بودند که در میان برف ها گیر کردند. برف تا ارتفاع زیادی سطح جاده را پوشانده بود و حتی زنجیر چرخ هم نتوانست به آنها کمک کند از میان برف ها عبور کنند.

در حالی که سرنشینان نیسان برای یافتن راه عبور تلاش می کردند، چند کیلومتر آنطرف تر، آمبولانسی که برای نجات زن باردار راهی روستا بود نیز پس از طی مسافتی کوتاه در میان برف ها گیر کرد و زنجیر چرخش پاره شد.

حالا دیگر نه آمبولانس می توانست به زن باردار برسد و نه پدر نوزاد می توانست همسرش را به زایشگاه برساند. ارتفاع برف آنقدر زیاد بود که راه کاملا بسته شده بود. امدادگرانی که سوار آمبولانس بودند با مرکز فوریت های پزشکی اردبیل تماس گرفتند و ماجرا را گزارش کردند. بلافاصله آمبولانس دیگری برای کمک به زن باردار به راه افتاد.

به همراه این آمبولانس، از راهداری یک خودروی برف رو برای باز کردن راه درخواست شد. قرار شد خودروی برف روب جلوتر از آمبولانس حرکت کرده و جاده را باز کندن تا آنها از این طریق خود را به نیسان گرفتار در میان برف ها برسانند.

خودروی برف روب پس طی مسافتی در میان برف ها گرفتار شد. باریک بودن جاده امکان حرکت و باز کردن راه را به این خودرو نمی داد و در لحظاتی که جان مادر و جنین هر دو در خطر بود، دکتر محمد جعفرزاده، رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان اردبیل دست به ابتکار عجیبی زد. او با تلفن همراه همسر زن باردار تماس گرفت و از وی خواست با توجه به صحبت ها و نکاتی که به او گفته می شود عمل تولد فرزندش را برعهده بگیرد.

پدر نوزاد درباره آن لحظه ها می گوید: «دکتر از پشت تلفن از من خواست که آرامش خودم را حفظ کنم و لحظه به لحظه آموزش هایی را که به من می داد اجرا کنم. به حرف های او توجه کردم تا فرزندم سالم به دنیا بیاید. هوا به شدت سرد بود و بدتر از همه اینکه بخاری ماشین هم خراب بود. می ترسیدم برای همسر و فرزندم اتفاق بدی بیفتد. با این حال به خدا توکل کردم و وقتی درد زایمان همسرم بیشتر شد و لحظه تولد پسرم رسید، همه آنچه که دکترها می گفتند را انجام دادم. وقتی صدای گرین پسرم به گوشم رسید و بند ناف او را با تنها چاقویی که در ماشین بود بریدم آرام شدم.»

پدر نوزاد همانجا تصمیم گرفت نام فرزندش را ابراهیم بگذارد. خاطره تولد ابراهیم سومین فرزند این خانواده که پس از 6 ساعت تلاش در لحظات سخت و در میان برف و کولاک در جاده به دنیا آمد هیچ وقت از یاد این خانواده و مردم روستای آنها نخواهد رفت.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

يکشنبه 7/8/1391 - 23:2 - 0 تشکر 570161


تولد در جاده بسته

6 اسفند ماه سال 90 بود که مادر بارداری در روستای «خاکوانق» شهرستان ورزقان دچار درد زایمان شد و بستگانش برای یاری رساندن به او، با مرکز فوریت های پزشکی تماس گرفتند. تیم اورژانس شهرستان به سرعت در محل حاضر شد اما در بین راه متوجه شدند که جاده در اثر برف و کولاک بسته شده است و در این زمان بود که آنها از راهداری تقاضای کمک فوری کردند.

ماموران راهداری در محل حضور یافتند و تلاش کردند مسیر را برای خودروی امداد باز کنند اما نوزاد عجول تر از آن بود که صبر کند تا برف ها برای ورودش پارو شوند.درست همان زمان که همه مشغول راهگشایی برای خودروی امداد بودند لحظه زایمان فرا رسید.

پرسنل فوریت های پزشکی، مادر را به منزلی در روستا بردند و با انجام معاینات لازم فرزند را به دنیا آوردند و سپس مادر و کودک را به درمانگاه ورزقان انتقال دادند. روز بعد پزشک بیمارستان ازت سلامت کامل مادر و نوزاد خبر داد.
خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

يکشنبه 7/8/1391 - 23:3 - 0 تشکر 570162

تولد پسربچه عجول در مینی بوس

گاهی وقت ها نوزادان آنقدر برای تولد عجله دارند که ممکن است همه را بدجوری غافلگیر کنند و همه برنامه ها و پیش بینی ها را به هم بریزند. صبح شنبه 4 شهریور ماه بود که یک نوزاد پسر برای به دنیا آمدن کمی عجله کرد و مادر خود و مسافران یک مینی بوس را به دردسر انداخت.

عجله این کودک باعث شد او به جای اینکه در بیمارستان و تحت نظر پزشکان به دنیا بیاید در مینی بوس خط واحد شهرداری میبد قدم به این دنیا بگذارد.

این پسربچه میبدی حتی صبر نکرد که مسافران مینی بوس مادر او را به بیمارستان نزدیکی که در چند متری مینی بوس بود برسانند. راننده مینی بوسدرباره تولد این کودک می گوید: «حدود ساعت 9 صبح، خانم بارداری که از حجت آباد سوار ماشین شده و عازم میبد بود، در میانه راه احساس درد شدیدی کرد. وقتی درد او شروع شد، ما در نزدیکی بیمارستان اما جعفر (ع) بودیم. چند نفر از مسافران که دیدند زن نمی تواند درد را تحمل کند و قدم از قدم بردارد، از ماشین پیاده شدند و به سرعت خودشان را به بیمارستان رساندند. آنها دکترها را خبر کردند و چند نفر از کادر پزشکی و پرستاران بخش زایمان بیمارستان به سرعت خود را به مینی بوس رساندند ولی وقتی به محوطه بیمارستان رسیدیم دیگ رزمانی برای انتقال مادر و نوزاد به بیمارستان نبود. به همین دلیل نوزاد پسر این خانم 25 ساله که فرزند سوم او می شد در نزدیکی ساختمان بیمارستان و در داخل مینی بوس به دنیا آمد.»

پزشکان و پرستاران برای به دنیا آوردن این نوزاد مجبور شدند مینی بوس را به اتاق عمل تبدیل کنند. آنها بعد از پیاده کردن تمامی مسافران، لوازم مورد نیازشان را به داخل مینی بوس منتقل کردند و دقایقی بعد توانستند نوزاد را صحیح و سالم به دنیا بیاورند. پرستاران پس از زایمان طبیعی، مادر و فرزند را به بیمارستان بردند و هر دوی آنها پس از چند ساعت از بیمارستان مرخص شدند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

يکشنبه 7/8/1391 - 23:5 - 0 تشکر 570166


تولد وسط ترافیک تهرانگزارشی از جالب ترین تولدهای ایرانیان


17 مهر ماه یکی از عجیب ترین زایمان ها در خیابان گلبرگ تهران اتفاق افتاد؛ نوزادی در وسط ترافیک خیابان ها به دنیا آمد. ماجرا ساعت 7:30 صبح رخ داد، آن روز امدادگران اورژانس به دنبال تماس تلفنی در جریان وخامت حال یک زن باردار قرار گرفتند و به سرعت به خانه وی رفته و او را به آمبولانس منتقل کردند تا به بیمارستان ببرند.

خودروی آمبولانس همراه با زن جوان در خیابان گلبرگ حرکت می کرد که در ترافیک خیابان گیر افتاد و در همین زمان ناگهان کیسه آب مادر پاره شد و پرستاران که می دانستند زمان تولد نوزاد فرا رسیده است، مجبور شدند در یک عملیات پراسترس، نوزاد را به دنیا بیاورند.

آنها برای انجام این کار در مقابل پایگاه 430 اورژانس توقف کردند و زن جوان را با برانکارد به این پایگاه بردند، سپس با انجام عملیات پزشکی و قطع بند ناف نوزاد، او را سالم و سرحال به آغوش مادر سپردند.

مادر 28 ساله همانطور که دخترش را در آغوش می کشید از شدت خوشحالی گریه می کرد و می گفت که اسم او را مهلا گذاشته است. پس از تولد نوزاد، مادر و فرزندش به بیمارستان بوعلی انتقال داده شدند و بعد از دو روز، هر دوی آنها مرخص شده و به خانه برگشتند.


خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

يکشنبه 7/8/1391 - 23:7 - 0 تشکر 570169


تولد در بیمارستان صحراییگزارشی از جالب ترین تولدهای ایرانیان


هر چند حادثه تلخ زلزله آذربایجان، جان خیلی از هموطنانمان را گرفت اما در این میان تولد یک کودک خبر خوشی بود که امید به زندگی را به زلزله زدگان داد. این کودک 24 ساعت پس از وقوع زمین لرزه به دنیا آمد اما آنچه که باعث شد این تولد یک حادثه ویژه تلقی شود این بود که مادر این نوزاد زیر آوار مانده بود و توسط امدادگران از زیر آوار بیرون کشیده شد.

این مادر خوش شانس، پس از نجات از آوار در روستای شیخملو از توابع ورزقان، در چادر بیمارستان صحرایی نوزاد خود را به دنیا آورد. خانواده او نام این پسر را علی گذاشتند. این کودک با تولدش به اهالی روستایش روحیه داد و به آنها ثابت کرد در اوج ناامیدی زندگی هنوز جاری است.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

يکشنبه 7/8/1391 - 23:9 - 0 تشکر 570173


تولد در تاریکی

بیشتر دردسرهای تولدهای عجیب و غریب زمانی شروع می شود که نوزاد تصمیم می گیرد قبل از زمانی که پزشکان به عنوان زمان تولد تعیین کرده اند به دنیا بیاید، مثل اتفاقی که مدتی قبل در استان مرکزی رخ داد. پزشک به زن جوان گفته بود که احتمال تولد در چه روزی است اما نوزاد همه را غافلگیر کرد. او هنگامی تصمیم گرفت قدم به این دنیا بگذارد که مادرش در آمبولانس منتظر رسیدن به بیمارستان و بستری شدن بود. تکنسین های فوریت های پزشکی وقتی دیدند زن جوان از درد به خودش می پیچد و زمان زایمان رسیده، با وجود اینکه نور کافی برای این کار نداشتند مادر باردار را در داخل آمبولانس آماده زایمان کردند و توانستند با زایمان طبیعی، تولد کودک را در داخل آمبولانس جشن بگیرند.

بعد از این ماجرا، رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی درباره این تولد گفت: «در ساعات اولیه شب در تماسی با اتاق فرمان فوریت های پزشکی 115 اعلام شد زن باردار 19 ساله ای که روزهای پایانی ماه نهم بارداری خود را سپری می کند در منزل خود دچار درد زایمان شده و نیاز شدید به امدادرسانی دارد.

پس از اعلام این گزارش، اکیپ پایگاه منطقه دو شهری اراک بر بالین بیمار حاضر شدند، با انجام اقدامات اولیه و تخصصی، این بیمار توسط امدادگران به آمبولانس انتقال یافته و با سرعت به طرف بیمارستان به راه افتادند اما امدادگران در بین راه و قبل از رسیدن به بیمارستان مجبور به انجام زایمان این خانم باردار در داخل آمبولانس شدند.

این مادر جوان که در اولین بارداری خود صاحب یک نوزاد دختر شده بود همراه با نوزادش با خنده و شادی توسط آمبولانس به بیمارستان تخصصی زنان و زایمان آیت الله طالقانی اراک منتقل شد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی