انجمن ها > انجمن ادبيـــات > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادبيـــات (بازدید: 160)
يکشنبه 7/8/1391 - 17:17 -0 تشکر 570032
توضیحات ارشاد درباره کنگره سهراب سپهری

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل مهر به گزارش «برگزاری کنگره بین‌المللی سهراب سپهری با حضور کم‌تر از 10 نفر!» واکنش نشان داد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای رضا مقدسی
مدیر عامل محترم خبرگزاری مهر

سلام علیکم

با احترام، به دنبال انتشار خبری در آن سایت با عنوان «برگزاری کنگره بین‌المللی سهراب سپهری با حضور کمتر از 10 نفر!» در تاریخ 6/8/1391 و با کد خبری 1729314 نکات ذیل خاطر نشان می‌گردد:

الف) وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز سه شنبه 2 آبان ماه در نشستی با اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی سهراب سپهری، عدم حضور خود را در این کنگره به دلیل همراهی معاون اول رئیس جمهور در سفر به کرمان و شرکت در نشست ستاد توسعه استان اعلام داشته اند، لذا برگزارکنندگان از این موضوع مطلع بوده اند، بنابراین اظهار تعجب از حضور نیافتن وزیر محترم خود جای بسی شگفتی دارد.

ب) همانگونه که در بخشی از این خبر به نقل از آقای میلانی، دبیر اجرایی کنگره «صدای پای آب» آمده «موسسه حفظ آثار و نشر افکار سهراب سپهری» متولی اصلی برگزاری آن بوده است، بدیهی است مسئولیت کلیه فرایند برگزاری کنگره، از قبیل دعوت از میهمانان و شرکت کنندگان و اجرای برنامه بر عهده دبیرخانه اجرائی آن می‌باشد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان یکی از حامیان این کنگره نمی‌تواند در این زمینه نقشی داشته و یا پاسخگوی عملکرد مجریان و برگزارکنندگان باشد.

ج) پیام دکتر حسینی نیز از سوی مشاور محترم ایشان قرائت شده و اشاره‌های متعدد مجری برنامه جناب آقای معینی به بخش‌هایی از محتوا و مضمون پیام قرائت شده وزیر محترم در طول مراسم خود گواه روشن و متقنی بر قرائت پیام می‌باشد. حال چگونه است که خبرنگار آن رسانه توجهی به این مسئله نداشته است؟ ظاهرا خبرنگار آن رسانه به دلیل عجله برای پوشش سایر برنامه‌ها زودتر از موعد مقرر محل اجرای برنامه را ترک کرده است.

د) بر اساس اعلام دبیرخانه ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی سهراب سپهری شمار شرکت‌کنندگان در این مراسم بیش از 130 نفر بوده و شخصیت‌های مختلف فرهنگی همچون استاد نظام‌الدین نوری، عبدالعلی دستغیب، مهدی قرچه‌داغی، احمد اسفندیاری، ناصر بزرگمهر، دکتر مهدی افشار، دکتر جلال‌الدین سلطان کاشفی، دکتر عباس مشهدی‌زاده، دکتر ایرج اسکندری، دکتر عبدالمهدی مستکین، دکتر محمدباقر نجف‌زاده، دکتر سعیدآبادی و... در این کنگره حضور داشته و یا به ایراد سخنرانی پرداخته‌اند و مراسم تا ساعت 17 روز شنبه 6/8/1391 ادامه داشته است. احتمالا خبرنگار آن خبرگزاری به دلیل ترک زودهنگام محل برگزاری مراسم، متوجه حضور جمعیت 130 نفره نشده است. ضمنا گزارش تصویری منتشر شده توسط پایگاه ستاد برگزاری کنگره بین‌المللی سهراب سپهری به نشانی www.Sohrab-sepehri.net خود بهترین گواه برای قضاوت است.

شایسته است آن رسانه قبل از انتشار هرگونه خبر نسبت به صحت اطلاعات مندرج در آن اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به انتشار آن اقدام کند.

لذا ضرورت دارد، جهت تنویر افکار عمومی و بنا بر قانون مطبوعات دستور فرمایید نسبت به انتشار پاسخ مذکور اقدام لازم مبذول دارند.


محمد علی منفرد
مشاور وزیر و رئیس مرکز

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی