ایران سرای من (بازدید: 135)
شنبه 6/8/1391 - 20:1 -0 تشکر 569546
جمعیت ایران تا سال ۲۰۲۰

رئیس کنگره سراسری سلامت خانواده گفت: برخی می گویند جمعیت ایران تا سال ۱۴۰۴ سی میلیون نفر می‌شود در حالی که به گواه مرکز آمار ایران جمعیت ایران در این سال در هر شرایطی کمتر از ۹۱ میلیون نفر نخواهد بود.
محمد اسماعیل اکبری صبح امروز در افتتاحیه کنگره سراسری سلامت خانواده و خدمات داوطلبانه اظهار داشت: دنیا سالهای طولانی است که برای سلامت مردم برنامه‌ریزی می‌کند و دو محور متفاوت را برای این برنامه‌ریزی مد نظر داشته است.
 
وی فردگرایی را یکی از محورهای حاکم بر سلامت مردم دنیا برای سال‌های متمادی عنوان کرد و گفت: پایه‌گذار چنین محوری آمریکا بود که کشورهای آفریقایی و تعدادی از شرکت‌های غربی هم از آن تبعیت می‌کردند و این برنامه بر آن تاکید داشت که همه انسانها بین ۱۴ تا ۱۶ سالگی با توجه به مسائل حقوقی حق دارند که محور سلامت قرار گیرند و همه برنامه‌‌ها به صورت عمودی برای نوجوانان ۱۵ ساله طراحی می‌شد که ظلمی بر سلامت مردم به ویژه جامعه جوان بود.
 
وی ایده دوم را ایده‌ای عنوان کرد که جمهوری اسلامی از بانیان آن بود و کشورهای شمال اروپا مانند نروژ، سوئد و دانمارک و برخی کشورهای شمالی اروپا نیز آن را به اجرا در آورند.
 
وی گفت: در این محور ما معتقدیم مناسبترین جایگاه برای برنامه ریزی حوزه سلامت، خانواده است و خانواده باید برای محوریت دادن به نکات سلامتی توانمند شود.
 
اکبری تاکید کرد: در آموزه‌های مذهبی ما صراحتاً وظایفی برای پدر و مادر تعریف شده است که اگر در نظام سلامت پدر را در راستای ایفای نقش خود در خانواده توانمند نکنیم می‌تواند آسیب زیادی به خانواده بزند.
 
وی گفت: برنامه سلامت خانواده باید برای هر دو جنس و همه سنین تنظیم شود و ادغام شده باشد و ما جدا جدا برنامه ریزی نکنیم و دیگر اینکه باید برنامه‌ریزی سلامت جامع باشد که مسائل اجتماعی، روانی و به ویژه مسائل معنوی در آن دیده شود.
 
معاون سابق سلامت وزارت بهداشت تصریح کرد: از طرفی در حوزه سلامت تدابیر و دیدگاه‌‌های مختلفی وجود دارد و لزوماً هر هزینه‌ای در این حوزه اثر بخش نیست. مثلاً ۶۰ میلیارد تومان سوبسید برای داروی هرسپتین(برای درمان سرطان سینه) در نظر گرفتند در حالی که ۶۰ روز هم به عمر بیماران اضافه نکرد و اگر به جای این هزینه برای مردم گوشت می‌خریدند تاثیرگذاری بیشتری داشت.
 
اکبری همچنین رشد متناسب هرم جمعیتی را از دیگر نکات حائز اهمیت در سلامت هر جامعه عنوان کرد و گفت: برخی می‌گویند جمعیت ایران تا سال ۱۴۰۴ سی میلیون نفر می‌شود در حالی که بر طبق تایید رئیس مرکز آمار ایران در هر شرایطی جمعیت ایران در سال ۱۴۰۴ کمتر از ۹۱ میلیون نفر نخواهد بود.
 
در جشن شستمین سال تاسیس سازمان جهانی سلامت خانواده از تمبر این سازمان رونمایی شد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی