ورزش و تندرستی (بازدید: 222)
جمعه 5/8/1391 - 20:22 -0 تشکر 569308
تراکتورسازی با برتری پرگل مقابل سپاهان صدرنشین شد

دیدار دو تیم سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز که سومین بازی از هفته سیزدهم لیگ برتر بود، پبجشنبه از ساعت 16 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آغاز شد و شاگردان اولیویرا با نتیجه پر گل 4 بر یک از سد مدافع عنوان قهرمانی گذشتند.

جمعه 5/8/1391 - 20:22 - 0 تشکر 569309

اولین گل این بازی را مهدی سید صالحی در دقیقه 15 برای تراکتورسازی به ثمر رساند تا این تیم تبریزی در نیمه اول با پیروزی به رختکن برود.


اما تبریزی‌ها با آغاز نیمه دوم و در دقیقه 52 دوباره به گل رسیدند و این بار هم مهدی سیدصالحی گل این تیم را به ثمر رساند. البته سپاهانی‌ها هم که پس از دریافت این گل به خودشان آمده بودند، در دقیقه 55 توسط امید ابراهیمی به گل رسیدند اما این گل نیز تنها سه دقیقه بعد توسط شاگردان اولیویرا جواب داده شد. گل سوم تراکتورسازی فلابیو لوپز به ثمر رساند. در حالی که تنها چند ثانیه به پایان بازی مانده بود این بار خود سپاهانی‌ها با گلزنی به خودشان فاصله را بیشتر کردند و بازی با نتیجه 4 بر یک به سود تراکتورسازی به پایان رسید.


سپاهان با این باخت در رده‌ی سوم جدول قرار گرفت.

جمعه 5/8/1391 - 20:23 - 0 تشکر 569310

فلاویو تراکتور وپرسپولیس
OK

سایت گل-

لیگ برتر باشگاه‌های ایران- جام خلیج فارس

دوره دوازدهم- هفته سیزدهم

پنجشنبه چهارم آبان 1391- ساعت 15:30

سپاهان اصفهان – تراكتورسازی تبریز

ورزشگاه: فولادشهر اصفهان

تماشاگر: 5 هزار نفر

داور: محسن تركی

کمک‌ها: محسن فریمانی- سعید زارع

اخطار: قاسم دهنوی(1) از تراكتور- حسن جعفری(33)، جالوویچ(50) از سپاهان

سپاهان اصفهان: رضا محمدی- محمدعلی احمدی- هادی تامینی- حسن اشجاری- مهدی جعفرپور- امید ابراهیمی- امین جهان‌عالیان- محرم نویدکیا- حسن جعفری (48- سوكای)- رادومیر جالوویچ- محمدرضا خلعتبری (62- غلامی)

سرمربی: زلاتکو کرانچار

تراکتورسازی تبریز: عقیل اعتمادی- مصطفی اکرامی- میلاد فخرالدینی- محمد نصرتی- مهدی کیانی- آنسلمو گونزالس (فرزاد حاتمی 83)- مهدی کریمیان- فلاویو لوپز (احسان حاج‌صفی 75) - مرتضی اسدی- سیدمهدی سیدصالحی- قاسم دهنوی (ویلا 79)

سرمربی: تونی اولیویرا

جمعه 5/8/1391 - 20:24 - 0 تشکر 569312

شرح بازی:

تیم‌های قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ یازدهم در شرایطی در هفته سیزدهم لیگ دوازدهم روبه‌روی هم در فولادشهر صف‌آرایی کردند که برد حیاتی و روحیه‌بخش تراکتورسازان در هفته قبل برابر استقلال تهران آنان را در قد و قواره یک مدعی نشان داد. بر همین اساس طلایی‌پوشان هم که دودستی صدر جدول را با یک بازی کمتر در تصرف خود درآورده بودند در یک هوای آفتابی در حضور تماشاگران دو تیم که استقبال نسبتا خوبی از این دیدار به عمل آورده بودند رودروی یکدیگر ایستادند.

نیمه اول:

زلاتکو کرانچار با سیستم 1-2-3-4 دستور حمله را در همان دقایق ابتدایی بازی صادر کرد. زردپوشان برای زهر چشم گرفتن از شاگردان تونی اولیویرا با حرکات تند و تیز خلعتبری و استفاده از دو سه موقعیت ایده‌آل نشان دادند که برای فتح دروازه عقیل اعتمادی برنامه‌های ویژه‌ای دارند. قرمزپوشان شهر تبریز برای سرپوش گذاشتن بر حملات پردامنه‌ و اولیه تیم سپاهان خیلی منطقی و اصولی حملات آنان را دفع کردند و با اداره كردن بازی پاس‌های تک ضرب و یك و دوهای خود را برای تملک بیشتر میانه زمین ردوبدل کردند تا اینکه در دقیقه چهاردهم مسابقه سیدمهدی سیدصالحی با چند قدم پیشروی در پشت محوطه جریمه سپاهان با شوتی مهلک توانست دروازه رضا محمدی را فرو بریزد.

بعد از گل، طلایی‌پوشان برای جبران گل خورده از جناح راست جایی که حسن جعفری و محرم نویدکیا توپسازی می‌کردند سانترهایی را روی دروازه عقیل اعتمادی انجام دادند که بی‌بهره بود. اما نکته تامل‌برانگیز در حرکت تیمی سپاهان بعد از گل خورده در این بود که آنان خیلی آرام و بدون روی آوردن به بازی احساسی آهنگ حمله به دروازه تراکتورسازان را انجام می‌دادند که این سبک بازی برای شاگردان اولیویرا هم خیلی خوش‌یمن بود!

نیمه دوم:

با شروع وقت دوم کرانچار برای جبران مافات سوکای را بجای حسن جعفری به بازی فرا خواند. سپاهانی‌ها مانند ابتدای نیمه اول حملات خود را روی دروازه تراکتورسازی تدارک دیدند اما قرمزپوشان شهر تبریز بازهم منطقی و با تفکر بیشتر با دفاع چندلایه زردپوشان را کنترل کردند و چشم به ضدحملات خود دوختند. زردپوشان در اندیشه جبران گل خورده بودند که پاتک تیم تراکتورسازی با مهدی کریمیان در شرایطی شکل گرفت که وی در میان مدافعان سپاهان پاس بی‌نقصی را به سیدصالحی سپرد که وی دوباره با تیزچنگی آن را به تور دروازه رضا محمدی دوخت.

شاگردان کرانچار که بد جوری اسیر بازی زیبای تراکتورسازی شده بودند حملات احساسی و بدون برنامه خود را تدارک دیدند که توانستند با شوت امید ابراهیمی یکی از گل‌های خورده را جبران کنند. بعد از این گل بارقه‌های امید در ساق‌های بازیکنان طلایی‌پوش زنده شد اما سانتر بازیکنان قرمزپوش روی دروازه سپاهان با خطای مشکوک علی احمدی روبه‌رو شد که قاضی سختگیر این دیدار نقطه پنالتی را نشان داد و لوپز ضربه پنالتی را درون دروازه محمدی جای داد. بعد از گل دوباره حملات پراکنده زردپوشان ادامه یافت اما به بار ننشست تا اینکه احسان حاج‌صفی در دقایق انتهایی مسابقه با یک شوت نه چندان محکم و با همکاری حسن اشجاری توانست برای چهارمین بار دروازه سپاهان را باز کند تا این بار اولیویرا بالن اکسیژن را به سپاهانی‌ها هدیه نکند!

جمعه 5/8/1391 - 20:24 - 0 تشکر 569313

دقایق حساس:

37- وقتی مهدی کیانی پاس عرضی فلاویو لوپز را در پشت 18 قدم سپاهان دریافت نمود با شوتی سرکش بخت خود و تراکتور را برای زدن گل دوم آزمایش کرد که به بار ننشست.

 53- پاس عرضی لوپز در دهانه دروازه سپاهان از روی سر سیدمهدی سیدصالحی با دخالت جعفرپور به کرنر رفت.

71- پاس بلند نویدکیا برای سوکای و شوت وی سبب شد تا دروازه‌بان تراکتور در حالت درازکش آن را به کرنر بفرستد.

شرح گل‌ها:

تراكتور 0-1 ؛ دقیقه 15: سیدمهدی سیدصالحی با چند قدم پیش‌روی در پشت محوطه جریمه سپاهان با شوتی سرکش دروازه رضا محمدی را باز کرد.

تراكتور 0-2 ؛ دقیقه 52 : حرکت پا به توپ مهدی کریمیان با پاس بی‌نقص وی به سیدصالحی توام شد تا شوت وی در قعر دروازه سپاهان جای بگیرد.

سپاهان 1-2 ؛ دقیقه 55 : امید ابراهیمی از شلوغی جلوی دروازه اعتمادی نهایت استفاده را کرد و با شوتی سرضرب توانست یکی از گل‌های خورده زردپوشان را جبران کند.

تراکتور 1-3 ؛ دقیقه 58 : وقتی سانتر بازیکنان تراکتور روی دروازه سپاهان ارسال شد، علی احمدی با یک حرکت گونزالس را سرنگون کرد که ترکی نقطه پنالتی را نشان داد. ضربه پنالتی را فلاویو لوپز به گل سوم تراكتورسازان تبدیل كرد.

تراکتورسازی 1-4 ؛ دقیقه 91: احسان حاج‌صفی با پشت سر گذاشتن جعفرپور توپ را سانتر کرد كه با برخورد به پای حسن اشجاری توپ وارد دروازه سپاهان شد.

بهترین بازیکن:

سیدمهدی سیدصالحی مهاجم تیم تراکتورسازی با انگیزه دوچندان در مقابل تیم سابقش با به ثمر رساندن دو گل بهترین بازیکن میدان شد و نشان داد که خروجش از سپاهان کاملا به ضرر زردپوشان تمام شده است.

اتفاق ویژه:

1-محمدرضا خلعتبری بعد از تعویض در دقیقه 62 و بیرون آمدن از بازی همان كاری را كرد كه اصفهانی‌ها در ذوب‌آهن هم از او زیاد دیده بودند. او بدون نشستن روی نیمكت مستقیما راهی رختكن شد.

2-بعد از شكست سنگین سپاهان هواداران این تیم با شعارهای «حیا كن رها كن» برای علیرضا رحیمی خواهان بازگشت محمدرضا ساكت به تیمشان شدند.

جمعه 5/8/1391 - 20:24 - 0 تشکر 569314حاشیه دیدار تراكتورسازی و سپاهان

وقتی بازیکنان تراکتورسازی مشغول گرم کردن خود بودند 20 تماشاگر تراکتورسازی وارد زمین شدند تا با بازیکنان این تیم به خوش و بش بپردازند. فراز کمالوند وقتی دید این وضعیت در حال ادامه پیدا کردن است از طریق بلندگوی ورزشگاه از هواداران خواست به داخل زمین نیایند تا بازیکنان بتوانند خودشان را گرم کنند.


*در حالی که قرار بود این بازی از ساعت 17 آغاز شود این مسابقه 15 دقیقه زودتر شروع شد.

*به دلیل حضور بیش از 70 هزار تماشاگر در ورزشگاه یادگار امام و عدم امکانات مناسب در ورزشگاه خطوط موبایل در این ورزشگاه با مشکل مواجه شده و خبرنگاران حاضر در جایگاه برای ارتباط برقرار کردن با همکاران خود با مشکل جدی روبرو شدند.

* با وجودی که تربیت بدنی آذربایجان شرقی از طریق صدا و سیما بیانیه داده بود که دیگر کسی به دلیل پر شدن ظرفیت ورزشگاه کسی راهی ورزشگاه نشود، 30 هزار تماشاگر بیرون ورزشگاه مانده‌اند. عده‌ای از آنها با دیدن پر بودن ظرفیت ورزشگاه به منازل خود بازگشتند اما عده‌ای دیگر از بالای کوه‌ها به نظاره بازی نشستند.

* از ساعت 10 صبح امروز اتوبوس و مینی‌بوس‌هایی با هماهنگی باشگاه تراکتورسازی برای انتقال تماشاگران به ورزشگاه راهی ورزشگاه شدند.

* از ساعت 12 ظهر تمام خیابان‌های منتهی به ورزشگاه با ترافیک سنگینی روبرو شد و حتی عده‌ای از هواداران با پای پیاده به سمت ورزشگاه حرکت کردند.

* زمانی که امیر قلعه‌نویی به زمین وارد شد، از سوی هواداران تراکتور تشویق شد.

* وقتی بازیکنان سپاهان برای گرم کردن خود به زمین رفتند، هواداران تراکتورسازی پشت خود را به آنها کرده و به تشویق تراکتور مشغول شدند.

* هواداران تراکتورسازی در حمایت کمالوند و تیم خود شعار "به آسیا می‌رویم کمالوند، تو را تنها نمی‌گذاریم کمالوند " سر دادند.

* تمام بازیکنان تراکتورسازی قبل از شروع بازی با دسته گل نزد امیر قلعه‌نویی رفتند.

* به دلیل درگذشت اکبر گوهرخانی مدیر عامل سابق تراکتورسازی بازی با یک دقیقه سکوت آغاز شد.
* سپاهان موفق شد در دقیقه 26 توسط ابراهیم توره به گل برسد. شاگردان کمالوند برای تغییر نتیجه در نیمه اول راه به جایی نبرند.

* در آغاز نیمه دوم فشار تراکتورسازی برای باز شدن دروازه سپاهان نتیجه داد و در دقیقه 47 اشتباه حاج صفی منجر به گل خودی شد تا بازی یک بر یک شود.

* در دقیقه 69 بار دیگر این شاگردان امیر قلعه نویی بودند که توسط محسن بنگر به گل رسیدند. ابراهیم توره در دقیقه 80 توانست گل سوم سپاهان را به ثمر برساند.

* سپاهان با این پیروزی 61 امتیازی شد و فاصله 5 امتیازی خود با ذوب آهن را حفظ کرد. تراکتورسازی هم که برای کسب سهمیه آسیایی به پیروزی در این مسابقه نیاز داشت با همان 50 امتیاز در رده چهارم باقی ماند.
* قضاوت مسابقه بر عهده علیرضا فغانی بود

جمعه 5/8/1391 - 20:25 - 0 تشکر 569315پس از انتشار بیانیه روز گذشته باشگاه سپاهان مبنی بر اتحاد تماشاگران سپاهان و تراکتورسازی این موضوع امروز در ورزشگاه محسوس بود به طوری که طرفداران 2 تیم حریف را پیش از آغاز بازی مورد تشویق قرار دادند.


*هواداران سپاهان احسان حاج صفی، بازیکن سابق این تیم و حال حاضر تراکتورسازی را تشویق کردند.

*سید مهدی سیدصالحی، بازیکن فصل گذشته سپاهان و این فصل تراکتورسازی که با مسئولان این تیم اصفهانی به مشکل خورده بود، با دسته گل به سمت نیمکت این تیم رفت. این بازیکن پس از به ثمر رساندن گل تراکتورسازی خوشحالی نکرد.

*تماشاگران تراکتورسازی با عروسکی که نماد باشگاه سپاهان است، عکس یادگاری گرفتند.

*پس از جدایی مرزبان، مربی سپاهان محمود کریمی به جای او در کنار زمین برنامه‌های تاکتیکی کرانچار را به بازیکنان منتقل می‌کرد.

* تماشاگران سپاهان در صحنه‌ای که پنالتی اعلام شد، علیه محسن ترکی، داور بازی شعار دادند.

* پس از پایان بازی که با باخت 4 بر یک سپاهان همراه بود، تماشاگران تیم اصفهانی حاج صفی را به شدت تشویق کردند و خواستار بازگشتش به سپاهان شدند. آنها همچنین علیه اشجاری که گل به خودی زده بود، شعار دادند.

*محمدرضا ساکت، مدیرعامل پیشین باشگاه سپاهان پس از پایان بازی از سوی تماشاگران این تیم مورد تشویق قرار گرفت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی