ورزش و تندرستی (بازدید: 121)
پنج شنبه 4/8/1391 - 11:7 -0 تشکر 568940
به مناسبت اختلاف رویانیان و کریمی؛ بررسی 7 دعوای تاریخی در پرسپولیس

 

 

 ماجرای علی کریمی و پرسپولیس هر روز ابعاد تازه ای پیدا می کند و در این میان مصاحبه های متناقض محمد رویانیان مدیر باشگاه پرسپولیس ماجرا را پیچیده می کند. مانوئل ژوزه یک ماه پیش که کریمی را از تمرینات منع کرد، به صراحت اعلام کرد او دیگر راه بازگشتی ندارد و تا امروز هم بر این موضع خود بوده است. اما مدیریت باشگاه در یک ماه اخیر مواضع ضد و نقیضی داشته و رویانیان تقریباً بطور میانگین هر روز دو مصاحبه در مورد اخراج یا بازگشت کریمی انجام می دهد! به این مناسبت همه دعواهای تاریخی بازیکن- مدیر در باشگاه پرسپولیس را یادآوری می کنیم.

پنج شنبه 4/8/1391 - 11:8 - 0 تشکر 568941


* علی عبده- صفر ایرانپاک
بهار 1351 و تیم ملی ایران درگیر مسابقات مقدماتی المپیک 1972 و سپس جام ملت های 1972 آسیاست. صفر ایرانپاک ستاره نوظهور پرسپولیس که چندی قبل آقای گل لیگ ایران شده، در اوج شهرت است. او به درخواست یکی از نشریات عامه پسند وقت با یکی از هنرپیشه های زن سینما عکس می گیرد و این عکس روی جلد نشریه می رود. علی عبده رئیس باشگاه پرسپولیس وقتی این عکس را می بیند خونش به جوش می آید و در همان در باشگاه یک سیلی آبدار به صورت مرحوم صفر ایرانپاک می زند که این رفتار تو با اصول اخلاقی پرسپولیس تعارض دارد. سیلی رئیس باشگاه به صورت گلزن برتر باشگاه واکنش برخی دیگر از بازیکنان را دارد: علی پروین، فریدون معینی، ابراهیم آشتیانی و اصغر ادیبی راهی باشگاه می شوند و استعفای خود را تقدیم می کنند و خواستار رضایتنامه برای رفتن به تیم پاس می شوند.ماجرا خیلی زود ختم به خیر می شود و ملی پوشان پرسپولیس با قهرمانی در جام ملت های آسیا همه چیز را به فراموشی می سپارند.پنج شنبه 4/8/1391 - 11:8 - 0 تشکر 568942


* امیر عابدینی- علی دایی
علی دایی در آخرین روزهای تابستان 1375 بصورت قرضی به تیم السد قطر می رود. او پس از درخشش در جام ملت های آسیا پیشنهادی از آرمینیا بیله فلد دریافت می کند و از آنجا که تحت قرارداد پرسپولیس است، از طریق این باشگاه راهی بوندس لیگا می شود. اما او 10 روز زودتر از موعد پایان قرارداد السد را ترک کرده و همین اتفاق باعث دردسر بزرگی برای پرسپولیس می شود.شکایت السد 3 سال بعد به نتیجه می رسد و فیفا پرسپولیس را از نقل و انتقال بازیکن محروم و 560 میلیون تومان نیز جریمه می کند. از اینجا مصاحبه های سریالی مدیران پرسپولیس و دایی علیه هم آغاز می شود: پرسپولیسی ها تقصیر را به گردن دایی می اندازند که زودتر از موعد قراردادش السد را ترک کرده است، اما او مصاحبه هایی علیه عابدینی مدیر وقت باشگاه می کند و تقصیرات را متوجه باشگاه می کند. دایی می گوید تمام مدارک مربوطه را نگه داشته است تا کسی سرش کلاه نگذارد! دعوای کشدار دایی و مدیران پرسپولیس در نهایت با درخواست سید محمد خاتمی رئیس جمهور وقت از امیر قطر برای انصراف السد از پیگیری شکایتش خاتمه می یابد.

پنج شنبه 4/8/1391 - 11:9 - 0 تشکر 568943


* امیر عابدینی- علی باغمیشه
برنامه 90 تازه شروع به کار کرده است و رویارویی عابدینی و باغمیشه یکی از اولین رویارویی های تاریخ برنامه 90 است! امیر عابدینی و علی فتح الله زاده مدیران سرخابی در آخرین روزهای فصل 78 لیگ میهمان برنامه 90 در اولین سال حیاتش هستند و علی باغمیشه هم تلفنی به انتفاد از عملکرد عابدینی می پردازد. عابدینی شدیداً ناراحت می شود و قرار صحبت با باغمیشه را در باشگاه می گذارد! اواز این شیوه برنامه و فردوسی پور نیز انتقاد می کند: "کجای دنیا یک بازیکن را رودرروی مدیر قرار می‎دهند. وقتی من صحبت می‎کنم، این بچه اصلا نباید به خودش اجازه دهد که حرف بزند". فصل بعد پرسپولیس در حالی کار خود را آغاز می کند که خبری از باغمیشه در تمرینات تیم نیست!

پنج شنبه 4/8/1391 - 11:9 - 0 تشکر 568944


* اکبر غمخوار- کریم باقری
کریم باقری بعد از یک فصل حضور در قطر در سال 81 به پرسپولیس بازمی گردد. او در هفته پنجم مقابل ابومسلم مصدوم می شود اما بازگشت او به ترکیب 6 ماه طول می کشد! کریم به دلیل اختلافات مالی با پرسپولیس بعد از طی دوران مصدومیت در تمرین حاضر نمی شود و در مسابقات آسیایی نیز تیم را همراهی نمی کند که باعث عصبانیت مدیران باشگاه و علی پروین می شود. هر دو طرف به کمیته انضباطی شکایت می کنند که در نهایت این کمیته به نفع پرسپولیس حکم می دهد اما هر دو طرف را جریمه می کند که مبلغ دقیق قرارداد را ذکر نکرده اند. جریمه طرفین 25% کل قرارداد است یعنی 21 میلیون و 775 هزار تومان! کریم باقری در نهایت با پا درمیانی همراهان تیم مجوز بازگشت را از غمخوار و پروین می گیرد و به تمرین بازمی گردد.

پنج شنبه 4/8/1391 - 11:10 - 0 تشکر 568945


* اکبر غمخوار- گروه 7
اکبر غمخوار مدیر جدید باشگاه پرسپولیس بعد از یک فصل همراهی علی پروین، در تابستان 82 پروژه اصلاحات خود را کلید می زند و پروین برکنار و وینگو بگوویچ را به پرسپولیس می آورد.  7 بازیکن پرسپولیس شامل علی انصاریان، بهروز رهبری فر، حمید استیلی، رضا شاهرودی، پژمان جمشیدی، داود فنایی و بهنام ابوالقاسمپور به عنوان بازیکنان فدایی سلطان از حضور در تمرینات سر باز می زنند. دعوای کشدار این 7 بازیکن با غمخوار تا اواسط فصل طول می کشد تا اینکه رهبری فرد و ابولقاسمپور راهی پاس می شوند، فنایی و شاهرودی به تیم تازه تاسیس سلطان یعنی آذربایجان می روند، استیلی و جمشیدی به پرسپولیس برمی گردند و انصاریان نیز بالاخره در آذرماه تعهد می دهد و برمی گردد اما چون پرسپولیس در لیستش جای خالی ندارد به صورت قرضی به سایپا می پیوندد. یک سال بعد با بازگشت سلطان به پرسپولیس، فنایی، انصاریان رهبری فرد و شاهرودی نیز به این تیم بازمی گردند.

پنج شنبه 4/8/1391 - 11:10 - 0 تشکر 568946


* عباس انصاری فرد- علی کریمی
بهمن ماه 87 ،کمتر از 4 ماه است که علی کریمی بعد از سال ها حضور در امارات، آلمان و قطر به پرسپولیس بازگشته است. وقتی او آمد داریوش مصطفوی مدیرعامل باشگاه و قطبی سرمربی بود اما اکنون عباس انصاری فرد جای او را گرفته و قطبی هم استعفا کرده و رفته است. پرسپولیس بازی خود مقابل پیام مشهد را با پنالتی دقیقه 93 پترویچ می برد، اما علی کریمی که در این بازی کاپیتان بود بعد از بازی از سوی عباس انصاری فرد اخراج می شود. او علیه مدیر باشگاه مصاحبه کرده و گفته از زمانی که انصاری فرد آمده شاهد هیچ تغییری نبوده ایم. او همچنین اتهامی به انصاری فرد زده که بر روی چک های شخصی اش مهر باشگاه را زده و . . . . دعوای این دو خیلی زود ختم به خیر می شود، اما او در فصل آینده جایی در تیم ندارد و راهی استیل آذین هدایتی می شود.پنج شنبه 4/8/1391 - 11:11 - 0 تشکر 568947


* عباس انصاری فرد- نیکبخت واحدی
در یکی از آخرین روزهای بهار 88 نیکبخت واحدی راهی ساختمان باشگاه می شود تا پیگیر مطالباتش باشد. دیدار او با عباس انصاری فرد، مدیر عامل باشگاه پرتنش است و کار به درگیری فیزیکی می کشد! بالاخره این دعوای فیزیکی خاتمه می یابد و نیکبخت هم در لیست فصل جدید جایی ندارد و راهی صبای قم می شود.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی