ورزش و تندرستی (بازدید: 95)
سه شنبه 2/8/1391 - 8:30 -0 تشکر 568428
کروش خودش را قربانی تیم ملی‌ کرد

 

برگرفته از خبر آنلاین نوشته ی هوشنگ نصیرزاده

فارغ از تمام صحنه‌ های داوری در بازی‌ تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی و اخراج صحیح مسعود شجاعی و همچنین خوش شانسی داور مسابقه که در 67 بازی بین‌المللی که تا به حال سوت زده کمتر پنالتی گرفته و در این دیدار هم صحنه بحث برانگیزی رخ نداد، باید گفت که عبدالبشیر یا کارت‌هایش بزرگ بود یا جیب‌هایش کوچک، زیرا او حتی با دو دست نیز موفق نمی‌شد که کارت‌ها را به راحتی‌ از جیب خارج کند و انگار به کمک احتیاج داشت.

سه شنبه 2/8/1391 - 8:31 - 0 تشکر 568430


او سعی‌ می کرد با لبخند‌های مصنوعی آرامش را به بازیکنان معترض تزریق کند، اما این بازی‌ یک اتفاق بزرگ هم داشت که آن اخراج کارلوس کروش از کنار زمین بود. به نظر می‌رسید مربی‌ پرتغالی که کفه ترازو تیم حریف را سنگین تر دیده بود و همچنین تیمش با یک یار کمتر بازی می کرد به دنبال راهی برای ایجاد فشار روانی‌ روی داور می‌گشت تا یک امتیاز احتمالی را به دست آورد. به نظر نمی‌رسید که مربی‌ پرتغالی فقط به خاطر یک خطای معمولی‌ این طور با داخل زمین کلنجار برود. ما اخراج کروش را به این دلیل دوست نداریم که فاصله او با نفر دومی‌ که در غیابش باید کنار خط بایستد و تیم را هدایت کند بسیار زیاد است و مسلما نبود کروش به نفع تیم ما نیست، اما حدس ما بر این است که این مربی‌ با تجربه برای تحت تاثیر قرار دادن داور سنگاپوری فریاد‌هایی‌ غیر متعارف سر داد تا او را اخراج کنند که با جمع اخراج او و شجاعی فشار روانی‌ مضاعفی به این داور 44ساله وارد شود تا شاید قضاوت او به تیم ما متمایل شود.


اگرچه در نگاه افراد غیر حرفه‌‌ای این رفتار کروش منطقی‌ به نظر نمی‌رسید اما او خود را خرج کرد که برای تیم امتیاز بگیرد، ولی‌ ما بدون اینکه به کمک عبدالبشیر نیازی داشته باشیم این بازی‌ را با یک گل بی‌ حرف و حدیث بردیم. البته دقایقی‌ که به عنوان زمان تلف شده به بازی اضافه شد نشان داد که داور سنگاپوری لجباز تر از کروش حرفه‌‌ای است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی