انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 121)
دوشنبه 24/7/1391 - 21:58 -0 تشکر 566802
ریزه کاری های زندگی

در زندگی ریزه کاری هایی وجود دارد که اغلب باعث دردسرهای بزرگ می شود، غافل از اینکه با راهکارهای بسیار ساده قابل حل خواهند بود .در اینجا به برخی از این موارد کوچک در عین حال دشوار که چاره ای بسیار ساده نیز دارد اشاره می کنیم.

دوشنبه 24/7/1391 - 21:59 - 0 تشکر 566803

- تار شدن شیشه عینک توسط بخار در شرایط خروج از فضای سرد و ورود به محیط گرم و به خصوص مرطوب، همواره از جمله مشکلات افراد عینکی است. برای کاهش این مشکل کاربرد خمیر ریش تراشی را توصیه می کنند. به این ترتیب که روی شیشه های عینک کمی از خمیر مالیده و سپس با دستمال پارچه ای نخی تمیز کنید.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:0 - 0 تشکر 566804

- از آنجا که مشعل شومینه ها در فضای عمیقی نسبت به سطح بیرونی شومینه قرار گرفته و با انبوهی از هیزم های مصنوعی و یا حتی طبیعی پوشیده شده است، روشن کردن آن توسط کبریت ها و یا فندک های معمولی کار راحتی نیست و گاهی سبب سوختگی نوک انگشتان دست می شود لذا می بایست از فندک های با لوله بلند و یا کبریت های طویل و مخصوص استفاده کرد ولی در صورتی که هیچ یک از اینها در دسترس نبود، شما می توانید یک عدد ماکارونی رشته ای را به عنوان کبریت مورد استفاده قرار دهید. ماکارونی به آرامی سوخته و به شما فرصت کافی برای روشن کردن آتش شومینه را می دهد. این روش برای روشن کردن شمع های وارمر داخل حباب های گود نیز قابل استفاده است.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:1 - 0 تشکر 566805- در صورتی که در خانه شما منبع گرمازای شومینه وجود دارد، برای خوشبو شدن فضای خانه تان در فصل زمستان، در داخل آتش تکه های کوچکی از پوست لیمو و پرتقال بریزید. سوختن پوست این مرکبات، عطری دل انگیز را در محیط پراکنده می سازد.توضیح: اگر در منطقه شمالی کشور زندگی می کنید و در خانه تان به جای گاز از هیزم به عنوان سوخت شومینه استفاده می شود، پوست های مرکباتی را که در این روزها مصرف می کنید بیرون نریزید بلکه با خشک کردن آنها هیزمی با اشتعال پذیری سریع برای فراهم کردن آتش شومینه ایجاد کنید.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:2 - 0 تشکر 566806- به طور قطع برای شما هم پیش آمده است که پس از تزریق سرم، آزمایش خون و یا گرفتن نوار قلب و یا مانند آنها آثار حاصل از چسب های نواری بر روی پوست بدن شما باقی مانده و حتی با آب و صابون نیز به راحتی پاک نمی شود. برای این منظور کافی است کمی کره بادام زمینی (peanut butter) را بر روی محل چسبندگی مالیده و پس از گذشت چند دقیقه با دستمال پارچه ای و یا پنبه آثار باقی مانده را از روی پوست پاک کنید. به این ترتیب تنها کمی اثر چربی حاصل از کره بادام زمینی باقی می ماند که با آب و صابون به راحتی پاک شدنی است.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:3 - 0 تشکر 566807- خروپف کردن از جمله مشکلات بسیار رایج هنگام خواب است که نه تنها برای دیگران آزاردهنده است، بلکه در بعضی ها به قدری شدید است که احتمال بروز خطرات جدی تری همچون سکته را به همراه دارد که البته امروزه با عمل های جراحی قابل حل است ولی در بسیاری از افراد شدت آن به آن میزان نبوده و با تغییر وضعیت خوابیدن نیز کاسته می شود. در چنین موردی بهترین شرایط، خوابیدن به پهلو است ولی همان طور که می دانید، تنظیم چنین وضعیتی در طول مدت خواب، کار چندان راحتی نیست بنابراین اگر شما از این دسته هستید، پیشنهاد زیر را امتحان کنید.در کیسه پارچه ای کوچکی چند عدد صدف ریز و متوسط ریخته و کیسه را با دو عدد دگمه قابلمه به قسمت پشت لباس خوابتان بدوزید. با این کار به محض قرار گرفتن در حالت خوابیده بر روی پشت، فشار ناشی از فرو رفتن صدف ها در بدن و درد کم حاصل از آنها مانع خوابیدن در چنین وضعیتی شده و شما را مجبور به خوابیدن به یک طرف می کند. حال اگر شما به خوابیدن بر روی شکم نیز عادت دارید می توانید لباس خواب جیب دار پوشیده و یا بر روی لباس خواب خود علاوه بر پشت، جیبی هم در قسمت جلو بدوزید، به این ترتیب تنها راه باقی مانده خوابیدن به یکی از پهلوها است. البته در محل وصل کیسه بر روی پشت دقت کنید که روی ستون فقرات شما قرار نگیرد. در قسمت جلو نیز شکم بهترین نقطه است. در ضمن از صدف های بزرگ، شکسته و نوک تیز استفاده نکنید. هدف از این پیشنهاد تنها فشار بسیار کمی برای یادآوری موقعیت است نه ایجاد درد و احیاناً جراحت، که آن هم پس از مدتی به شکل عادت درآمده و دیگر نیازی به جیب های پرصدف نیست.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:4 - 0 تشکر 566808

مخصوص آقایان

شوهری که یاد می گیرد هر روز وقت صرف کند و با زن خود حرف بزند و به صحبتهای او گوش دهد، قلب او را برای همیشه تسخیر می کند.

  "اگر خانمها و آقایان روزی٢٠ دقیقه با هم صحبت کنند، درِ طلاق را برای همیشه به روی خودشان می بندند. مردی که نیاز زن را برای صحبت کردن نادیده می گیرد، همسری نامهربان و عیبجو پیدا خواهد کرد.

وقتی او به شما غُر می زند و لحظه ای آرامتان نمی گذارد آنچه در واقع او می گوید این است: اگر نمی توانم با گفتگویی خوب بر تو اثر بگذارم، با مذاکرۀ نامطبوع اثر خواهم گذاشت چون حتی بگو و مگوها بهتر است پوچی و خلأیی است که وقتی با تو هستم احساس می کنم.

آنچه او هر بار می گویند این است: لطفاً به حرف من گوش بده. می خواهم آنچه را برای من اتفاق افتاده و دربارۀ آن نگرانم، با تو در میان با تو در میان بگذارم." در واقع پند یا نصیحت یا راه حلی نمی خواهم، فقط می خواهم حرفم را بشنوی و آنچه را می گویم درک کنی و به احساس من اهمیت دهی."شام بخرید و به خانه بیاورید:

یکی از روشهایی که می توانید خانمتان را غافلگیر کنید این است که بعضی از روزها پس از آنکه به محل کارتان رفتید به همسرتان تلفن بزنید و پس از خوش و بش کردن با وی، بگوئید: عزیزم نگران تهیه شام نباش، زیرا من موقع برگشت شام می خرم و به خانه می آورم.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:8 - 0 تشکر 566810

مخصوص خانم ها
وقتی شوهرتان از سركار برمی گردد به خاطر خوشحالی خودتان هم كه شده با او بد خلقی نكنید. بهتر است در لحظه ورودش با یك لبخند و یا نگاه عاشقانه و یا یك فنجان چای به اسقبالش بروید.

سعی كنید مشكلات روزمره تان را خودتان حل كنید. نه این كه او را نیز رگبار مشكلات كوچك و بی اهمیت قرار دهید.

یك همسر خوب زنی است كه مشكلات كوچك را خودش حل كند و تنها در حل مشكلات بزرگ و آن هم پس از چند ساعت استراحت از شوهرش كمك بخواهد.

این را ملكه ذهنتان قرار دهید:

از وقتی كه شوهرتان به خانه آمد تا حدود 90 دقیقه ی بعد هیچ حرف ناخوشایندی به او نگویید.

اگر شوهرتان خونسرد و بی خیال است، خوشحال باشید!

اگر چنین شوهری دارید، خوشحال باشید! از زندگیتان همانطور كه هست، لذّت ببرید.

شوهرتان را با مردهای دیگر مقایسه نكنید. مقایسه كردن نه تنها كمكی به شما نمی كند بلكه شما را عصبانی و ناراحت می سازد.

دوشنبه 24/7/1391 - 22:9 - 0 تشکر 566811

مخصوص همسرانهر كدام از ما خوشحالی را در یك چیز می بینیم.
من مطمئنم كه هیچ كدام از شماها نمی دانید خوشحالی واقعی چیست!

اگر می خواهید همسرتان را خوشحال كنید در درجة اول خودتان را خوشحال كنید.

سعی كنید از كارهای روزمرة تان لذت ببرید. وقتی شما از كارتان راضی باشید، سعی كنید از رضایت همسرتان هم نسبت به كارش مطمئن شوید و به او بگویید كه كار و شغلش را دوست دارید.

این كار شما تأثیر زیادی بر او می گذارد . مطمئن باشید با این كارتان نه تنها باعث می شوید همسرتان در كارش رضایت كامل داشته باشد بلكه در رفتارش با شما هم تغییراتی به وجود می آید.

این را بدانید، ابراز علاقه به كاری كه طرف مقابلتان(چه زن و چه مرد) انجام می دهد(چه خانه داری- چه شغل بیرون از منزل) نه تنها كارش را تحت تأثیرقرار می دهد و در بهتر شدنش تاثیر مثبت می گذارد بلكه در موارد دیگر هم مؤثر واقع می شود.

در این مورد با هم صحبت كنید. مطمئنم كه با انجام این كار زوجی خوشبخت و خوشحال خواهید بود.

اگر می خواهید همسرتان را خوشحال كنید، در ابتدا خودتان را خوشحال كنید.

دوشنبه 24/7/1391 - 23:38 - 0 تشکر 566862

سلام
ممنون از مطلب خوبتون نکات خیلی خوبی و بهش اشاره کرده توجه به این موارد مخصوصا موردی که گفته زمانی که شوهرتون میاد خونه تا نود دقیقه حرف ناخوشایند نزنید و یا اوقات تلخی نکنید در زندگی زناشویی کارگشاست.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 25/7/1391 - 8:21 - 0 تشکر 566884

yasekaboud63 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;566862]سلام
ممنون از مطلب خوبتون نکات خیلی خوبی و بهش اشاره کرده توجه به این موارد مخصوصا موردی که گفته زمانی که شوهرتون میاد خونه تا نود دقیقه حرف ناخوشایند نزنید و یا اوقات تلخی نکنید در زندگی زناشویی کارگشاست.


سپاس استاد
متشكرم از توجه ویژه تان به مباحث بنده

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی