ورزش و تندرستی (بازدید: 96)
يکشنبه 23/7/1391 - 9:19 -0 تشکر 566317
روشنگری های مرزبان

می خواستیم آندو، انصاری‌فرد، منتظری و كریمی را به سپاهان بیاوریم
مربی جدا شده تیم سپاهان گفت: «ما تیموریان، كریم انصاری‌فرد، پژمان منتظری و علی كریمی را می‌خواستیم اما هیچ‌كدام را نتوانستیم جذب كنیم.»
 
جدایی علیرضا مرزبان از سپاهان یكی از اخبار غیرمنتظره هفته گذشته بود. دستیار و مترجم كرانچار كه حرف‌های زیادی در مورد دلایل اخراجش بر سر زبان‌ها است پاسخ به این حرف‌ها را به كنفرانس مطبوعاتی امروزش موكول كرده اما با این حال در مصاحبه ای به برخی از این صحبت‌ها پاسخ داده است. صحبت‌هایی كه بیش از هر چیز موید یك نكته است؛ این جدایی اصلا توافقی نبوده است!


* این جدایی به اصطلاح توافقی كمی غیرمنتظره بود!
- اجازه بدهید من در یك نشست مطبوعاتی كه به‌زودی برگزار خواهم كرد، همه‌چیز را در این باره بگویم.* ظاهرا این قطع همكاری برخلاف آن چیزی كه باشگاه سپاهان اعلام كرده، چندان هم توافقی نبوده، درست است؟
- بهتر است در این ‌مورد فعلاً حرفی نزنم. شما من را می‌شناسید و می‌دانید كه طرفدار دموكراسی هستم. ترجیح می‌دهم همه حرف‌هایم را در یك فضای دوستانه با مطبوعات عنوان كنم. تنها یك سوال از شما می‌پرسم و آن هم اینكه به‌نظر شما اگر ما بازی با الاهلی را برده بودیم، ‌باز هم این اتفاق می‌افتاد؟


* واقعا جدایی شما از سپاهان به شكست سنگین تیم مقابل الاهلی ارتباط دارد؟
- چه بگویم! شما خودتان همه‌چیز را بهتر از من می‌دانید.

 

* بعضی‌ها دلیل جدایی بازیكنان را نظر شما می‌دانستند.
- من هیچ نقشی در این زمینه نداشتم. بعضی بازیكنان خودشان می‌خواستند بروند، بعضی از آنها را هم باشگاه نمی‌خواست. یكی از بازیكنان خودش به كرانچار گفت اگر من فیكس بازی می‌كنم، بمانم و اگر نه بروم. یكی دیگر چون نظم نداشت، ‌او را كنار گذاشتیم.


* پس چرا همه این بازیكنان علیه شما حرف می‌زدند؟ چرا نمی‌گفتند كرانچار یا مثلاً رحیمی؟
- كسی علیه من حرف نزد. البته شاید هم من مصاحبه‌ها را خوب تعقیب نكردم. تنها هاشم بیك‌زاده بود كه با صراحت از من اسم آورد و رحمان احمدی هم در حاشیه به نام من اشاره كرده بود. من به باشگاه گفتم هرچه بازیكن می‌توانید نگه دارید و از طرفی تأكید كردم كه از رده‌های پایین‌تر بازیكن بیاوریم و روی تیم‌های پایه سرمایه‌گذاری كنیم. افتخار می‌كنم كه همین اتفاق افتاد. من با هیچ بازیكنی مشكل نداشتم. قسم می‌خورم كه هیچ‌وقت نگفتم فلان‌بازیكن باشد یا برود! ما تیم جدیدی درست كردیم كه بسیار بهتر از قبل است.

 

يکشنبه 23/7/1391 - 9:21 - 0 تشکر 566320* سپاهان بازیكن جدید گرفت ولی به‌جز خلعتبری، بقیه را روی نیمكت نشانده است. چرا؟
- مثلاً كدام بازیكنان؟* غلامی، زنیدپور، محسن ایران‌نژاد و...
- خب ببینید. باید حرفه‌ای به قضیه‌ نگاه كنید. هفت‌بازیكن جدید سپاهان همگی بازی می‌كنند ولی مگر هر بازیكن جدیدی كه به یك تیم می‌رود، باید حتماً ‌بازی كند؟ این اشكال فوتبال ایران است كه هرساله اكثر تیم‌ها، هفت هشت بازیكن خود را از دست می‌دهند و جابجایی بازیكن دارند در حالی كه تیمی مثل رئال امسال تنها دو بازیكن جدید به خدمت گرفته است.* شما واقعاً در پروژه جذب بعضی بازیكنان توسط باشگاه سپاهان، دخالت داشتید؟
- الان توضیح می‌دهم! ببینید، ما از بهمن‌ماه گذشته شروع كردیم درمورد یكسری از بازیكن‌هایی كه می‌خواستیم با آقای كرانچار و باشگاه صحبت كردیم. ما بازیكنان فوق‌العاده خوبی را انتخاب كرده بودیم اما از لیستی كه ما داده بودیم، ‌80‌ درصد بازیكنان را نتوانستیم بگیریم. ما تیموریان، كریم انصاری‌فرد، پژمان منتظری و علی كریمی را می‌خواستیم اما هیچ‌كدام را نتوانستیم جذب كنیم.* این هم جواب سوال ما نبود!
- شاید به‌خاطر اینكه من مسائل را به بیرون انتقال می‌دادم و به‌نوعی سخنگوی تیم بودم، همه‌چیز سر من شكسته شد. مثلاً گفتند كلاه‌كج را چرا گرفته‌اید. كرانچار خودش گفت كه با كلاه‌كج در پرسپولیس كار كرده و او را می‌شناسد و می‌داند كه بازیكن خوبی است. من آدم مسئولیت‌پذیری هستم. یك چیزی اتفاق بیفتد، ‌می‌گویم. می‌دانستم در این راهی كه در پیش دارم، تركش‌هایی به من اصابت می‌كند اما تحمل كردم مثلاً درباره رفتن جانواریو باید بگویم این بازیكن سه‌ هفته تیم را رها كرد و رفت و هیچ خبری به ما نداد. حتی یك زنگ هم نزد. كرانچار یك مربی منظم و اهل دیسیپلین است. نمی‌توانست چنین بازیكنی را تحمل كند.

يکشنبه 23/7/1391 - 9:22 - 0 تشکر 566322* شما یك مقطعی هم با استیلی در پرسپولیس و بعد هم در استیل‌آذین بودید و آنجا هم همین شایعات پشت سر شما بود.
- مثلاً چه شایعاتی؟* مثلا یكسری از بازیكنانی كه زمان استیلی از پرسپولیس جدا شدند، همگی می‌گفتند شما عامل جدایی آنها بودید.
- می‌دانید چرا؟ چون من یك كمك‌مربی معمولی نیستم. من مدرس فوتبال در اروپا بودم. من آدم بی‌سوادی نیستم. من مسوولیت قبول می‌كنم. كار خودم را به بهترین شكل انجام می‌دهم. در ارتباط با سرمربی هم همه كارها را دنبال می‌كنم. من آنالیزور، بدنساز، مترجم و كمك‌مربی تیم بودم. كار عملیاتی انجام می‌دادم اما وقتی سپاهان قهرمان شد، هیچ‌كس نگفت من هم در این قهرمانی تأثیر داشتم، این برای من جالب است.* آخر بعضی‌ها می‌گفتند مرزبان چنان «سپاهان- سپاهان» می‌كند انگار از بچگی سپاهانی بوده! می‌گویند مرزبان بیشتر یك شومن است.
- چكار كردم كه می‌گویید من یك شومن هستم؟* همین كه گفته ‌بودید اگر سپاهان قهرمان شود از فولادشهر تا اصفهان با پای پیاده می‌آیید تا تحریك تماشاگران سپاهان و...
- خب مگر با پای پیاده نیامدم؟ دنبال شو نبودم. من چهار تا كار را با هم انجام می‌دادم. از صبح تا شب دنبال این كارها بودم اما هیچ كس نمی‌گوید مرزبان از نظر فنی قوی است البته یك چیزی را هم بگویم و آن هم اینكه بعضی‌ها هم هستند كه مخالف نظر شما را دارند. یعنی می‌گویند 60 درصد كادر فنی مرزبان است و او كار اصلی را انجام می‌دهد كه البته من این را هم قبول ندارم.* در مورد جدایی بصیرت هم می‌گفتند كه مقصر شما بودید.
- در این مورد می‌توانید با محمود كریمی صحبت كنید. او همه چیز را می‌داند. كرانچار خودش گفت كه بصیرت را نمی‌خواهد. من هیچ نقشی نداشتم. تنها گفتم اجازه بدهید من با بصیرت صحبت كنم و این موضوع را به او بگویم.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی