ورزش و تندرستی (بازدید: 108)
يکشنبه 23/7/1391 - 9:0 -0 تشکر 566303
حذف مشکوک پروین با نقشه رویانیان!

 

علی پروین بر سر انتصاب مهدی تاج به عنوان مدیر سازمان فوتبال پرسپولیس همچنان قهر است و در باشگاه آفتابی نمی شود. پروین که به همین دلیل در نشست اخیر هیات مدیره باشگاه شرکت نکرده بود امروز هم در دو نشست باشگاه غایب بود. او نه تنها به جلسه کمیته پیشکسوتان نرفت که در جلسه مدیران باشگاه هم غایب بود تا همچنان نارضایتی اش را از تصمیمات مدیرعامل باشگاه نشان دهد.
انتصاب مهدی تاج به عنوان رئیس سازمان فوتبال از سوی محمد رویانیان، هرچند یک اتفاق طبیعی در ساختار مدیریتی باشگاه پرسپولیس به شمار می‌رفت اما به نظر می‌آید محمد رویانیان از انجام این حرکت هدف خاصی را دنبال می‌کند تا با حضور نایب رئیس پیشین فدراسیون فوتبال زمینه حذف قطعی علی پروین از سیستم مدیریتی باشگاه به طور کلی فراهم شود.


با وجود آن که محمد رویانیان و علی پروین، به ظاهر روابط مطلوبی با یکدیگر دارند اما نزدیکان باشگاه پرسپولیس صراحتا تاکید می‌کنند برخلاف آنچه در محافل عمومی بین این دو دیده می‌شود هیچ یک از طرفین، تفکرات دیگری در حوزه مدیریت فوتبال را قبول ندارند به همین علت هر یک به دنبال حذف دیگری بود که با انتصاب مهدی تاج به عنوان رئیس سازمان فوتبال پرسپولیس مشخص شد قدرت رویانیان بیشتر از عضو هیات مدیره پرسپولیس بود چون وی در میان تقسیم سمت‌های فوتبالی به هیچ جایگاهی دست پیدا نکرد در صورتی که قرار بود علی پروین در امور فنی پرسپولیس صاحب قدرت تصمیم گیری باشد.


گفته می‌شود علت اصلی حذف پروین به انتقادات وی از سیاست‌های مدیرعامل برمی‌گردد، پروین که پیش از تغییرات در هیات مدیره پرسپولیس از سوی وزارت ورزش و جوانان با حضور در محافل رسمی و غیر رسمی از تدابیر مدیریتی رویانیان در انتخاب بازیکنان و کادر فنی تیم به شدت انتقاد می‌کرد به صورت نامحسوس در تلاش بود زمینه حذف محمد رویانیان از مدیرعاملی پرسپولیس را فراهم کند اما با انتخاب مجدد رویانیان از سوی هیات مدیره نه تنها پروین به هدفش نرسید بلکه زمان تسویه حساب رویانیان با رفیق گرمابه و گلستان دیروزش نیز فرا رسید.

غیبت علی پروین عضو سرشناس هیات مدیره پرسپولیس در مراسم معارفه مهدی تاج، به عنوان رئیس سازمان فوتبال در برج میلاد بیانگر این بود که دیگر رویانیان تمایلی به حضور پررنگ علی پروین در باشگاه پرسپولیس ندارد. رویانیان که تا پیش از این در تمامی جلسات فوتبالی خود پروین را در کنار خود احساس می‌کرد این بار بدون توجه به عدم حضور وی مهدی تاج را به عنوان مرد همه کاره پرسپولیس معرفی کرد تا تمام آنهایی که باور به حذف پروین نداشتند متوجه شوند از این پس علی پروین دارای هیچ قدرتی در باشگاه پرسپولیس نیست.
 
حذف مدیریت راهبری باشگاه پرسپولیس نخستین ضربه به جایگاه پروین بود، اما قرار گرفتن وی در سمت ریاست کمیته فنی باشگاه پرسپولیس این برکناری را به سایه برد ولی این ماجرا هم دوام زیادی نداشت چون با تصمیمات جدید مدیریت باشگاه، دومین مسؤولیت پروین هم از وی سلب شد چون مدیران ارشد باشگاه پرسپولیس بدون سر و صدا کمیته فنی را منحل کردند تا باشگاه با حاشیه سازی اعضای این کمیته رو به رو نشود.


پس از این تصمیم بحث برانگیز از سوی مدیرعامل باشگاه، علی پروین از مواضع پیشین خود به شکل عجیبی عقب نشینی کرد. سکوت علی پروین در برابر نتایج دور از انتظار تیم نشان می‌داد پروین برای حفظ جایگاهش در مجموعه باشگاه پرسپولیس تصمیم به روزه سکوت گرفته است تا شاید با این راهکار رویانیان را متقاعد کند دیگر برای حذف وی تلاش نکند اما گویا سکوت معنادار پروین رویانیان را از تصمیم به حذف پروین منصرف نکرده است چون مدیرعامل با انتخاب مهدی تاج ،تیر آخر را به سوی پروین شلیک کرد تا به این ترتیب علی پروین که تا چند ماه پیش در تمام امور فوتبالی و فنی پرسپولیس نقش آفرینی می‌کرد ناگهان به مرد بدون قدرت پرسپولیس تبدیل شود.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی