دانش و فن آوری (بازدید: 551)
جمعه 21/7/1391 - 22:51 -0 تشکر 565976
یک تحقیق جالب در مورد زنده شدن عنکبوتها پس از مرگ

آیا امكان بازگشت به زندگی پس از مرگ وجود دارد؟! بی تردید این یكی از آرزوهای بزرگ بشر از ژرفنای تاریخ تاكنون بوده است و طبیعی است كه پاسخ این پرسش تاكنون منفی بوده است.
اما به تازگی پژوهشگران دانشگاهی در كشور فرانسه، به طور كاملا اتفاقی با پدیده ی مشابهی مواجه شده اند كه آنان را در حیرت فرو برده است.
بخش خبری بنیاد نشنال جئوگرافیك گزارش میدهد كه گروهی از پژوهشگران دانشگاه "رن" در كشور فرانسه كه مشغول آزمایش بر روی عنكبوت ها بودند متوجه شدند كه گونه خاصی از این جانور به طرز عجیبی پس از مرگ دوباره به زندگی باز میگردد.
این دانشمندان برای انجام یك كار پژوهشی بر روی عنكبوت ها، 360 عدد عنكبوت ماده از سه گونه ی مختلف را گرد آورده بودند تا میزان تاب آوری این سه گونه را در برابر غرق شدن زیر آب بسنجند.
این مجموعه متشكل از سه نوع از گونه عنكبوت گرگی، دو نوع از گونه عنكبوت نمكزار و یك نوع نیز گونه عنكبوت گرگی جنگلی بودند.
پژوهشگران این عنكبوت ها را برای مدت طولانی در ظرف آب شور بدون امكان دسترسی به سطح قرار دادند و تنها هر دو ساعت، به كمك یك برس به آنها ضربه خفیفی وارد آوردند تا از واكنش آنها اطلاع حاصل نمایند.
همانگونه كه انتظار میرفت، گونه ی عنكبوت گرگی جنگلی با نام علمی Pardosa lugubris زودتر از سایرین جان خود را از دست داد. این عنكبوت پس از گذشت 24 ساعت، دیگر هیچ واكنشی نسبت به تكانه ها نشان نداد.
عنكبوت نمكزار چندین ساعت بیشتر دوام آورد. اما این عنكبوت نیز كه در متون علمی با نام Pardosa purbeckensis شناخته میشود پس از 28 ساعت تلف شد.
مقاوم ترین گونه این عنكبوت ها در برابر غرق شدن گونه ای با نام علمی Arctosa fulvolineata بود. این عنكبوت به طور میانگین بیش از 36 ساعت در زیر آب تاب آورد و به تكانه ها واكنش نشان داد، اما این گونه ی مقاوم نیز در نهایت زیر آب شور و تحت تاثیر فقدان اكسیژن جان داد.
دانشمندان پس از اطمینان از فقدان هرگونه واكنش نشانگر وجود حیات در تمامی نمونه های آزمودنی، آنها را از آب خارج كرده و به قصد وزن كردن در محلی قرار دادند تا آب آغشته به بدن آنها خشك شود. در این زمان بود كه رویداد شگفت انگیز رخ داد!
با گذشت زمانی نزدیك به دو ساعت، عنكبوت هایی كه به باور دانشمندان در عالم مردگان سیر میكردند، یكایك به زندگی بازگشته و بر روی 8 پای خود برخواستند!
پروفسور "ژولین پتیون" ضمن بیان اینكه برای نخستین بار است كه با پدیده ی ورود به كُمای اختیاری در میان بندپایان در هنگام غرق شدگی مواجه میشویم ادامه میدهد: "این پدیده البته پیشتر در جانوران دیگری مشاهده شده بود و در جهان این گونه از جانوران بی سابقه نیست".
این عنكبوت شناس كه هم اكنون در بلژیك به سر میبرد در توجیه این پدیده ی شگفت انگیز چنین توضیح میدهد: "این عنكبوت ها در مواقعی كه برای مدت طولانی زیر آب قرار گرفته و به اكسیژن دسترسی نداشته باشد، به طور موقت بدن خود را در حالت كُما قرار میدهد تا تنها اعضای كلیدی بدنشان از اكسیژن و انرژی باقی مانده استفاده نمایند". این پژوهشگر این واكنش شگفت بدن عنكبوت ها را، عكس العملی در برابر سیلاب های طبیعی میداند كه بعضن سبب میشوند كه عنكبوت ها به حكم اجبار چند ساعتی را در زیر آب بگذرانند.
پروفسور پتیون در انتها ضمن اظهار شگفتی مجدد از حاصل مشاهداتش می افزاید: "ما واقعا گمان نمیبردیم كه عنكبوت ها هم بتوانند وارد كُما شوند. این پدیده براستی ما را غافلگیر كرد".

جمعه 5/8/1391 - 22:8 - 0 تشکر 569341

آقا این خبر چقدر خشنانه و ترسناک بود!!!


این آزمایش خوندنش هم کلی ناراحتی داره ....

اخه اینا گناه دارن بابا!


ولی اینطور باشه باید عنکبوت ها رو حسابی له کرد 

تا مطمئن شد که زنده نیستن ((:

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی