بهداشت و سلامت (بازدید: 87)
شنبه 15/7/1391 - 22:23 -0 تشکر 564752
3 راه فهمیدن علت تاری چشم

3 راه فهمیدن علت تاری چشم
 
یك متخصص مغز و اعصاب سه راه را برای فهمیدن علت تاری چشم و راهكار پیش روی بیماران برشمرد.
 
دكتر سید عبدالرضا طبسی در گفتگو با ستاد خبری نوزدهمین كنگره سراسری چشم پزشكی ایران اظهار كرد: برخی مواقع به علت اختلال در هماهنگی دو چشم، فرد دو بینی دارد اما فكر می‌كند كه تار می‌بیند.
 
در این حالت، بیمار با بستن یك چشم و دیدن با چشم دیگر می‌تواند متوجه این مشكل بشود. اگر با دو چشم تار می‌بیند و با یك چشم درست می‌بیند مشخص می‌شود كه دو چشم وی هماهنگی دید ندارد و باید به متخصص مغز و اعصاب مراجعه كند.
 
وی افزود: مورد دوم مربوط به عیوب انكساری چشم است. وقتی بیمار چشمش تار می‌بیند اگر چشمانش را تنگ كرد و نقطه‌ای كه تار می‌دید شفاف شد او مشكل عیوب انكساری دارد و با تجویز عینك یا اعمال جراحی مشكل او حل می‌شود كه صد البته تشخیص قطعی با چشم‌پزشك است.
 
عضو هیات علمی كنگره چشم‌ پزشكی گفت: دسته سوم كسانی هستند كه در عصب بینایی‌شان مشكل دارند. این مشكل ممكن است ناشی از ضربه، التهاب، مسائل تغذیه‌ای و یا فشار باشد. مهم‌ترین نكته این است كه این افراد بدانند به صورت ناگهانی دچار مشكل تاری چشم شده‌اند یا بتدریج؟
 
دكتر طبسی اظهار كرد: در این مواقع فرد بیمار باید به متخصص نوروافتالمولوژیست یا متخصص مغز و اعصاب مراجعه كند تا مشكلش بررسی و حل شود.
 
وی گفت: بر اساس تحقیقی كه به مدت 15 سال روی بیمارانی كه التهاب عصب بینایی داشته‌اند، انجام گردیده، مشخص شده در 75 درصد موارد، این افراد به بیماری MS دچار شده‌اند كه درمان خاص خود را دارد. اما در 25 درصد موارد هم، طول درمان فرد كوتاه است. اما نكته مهم آن‌كه باید بدانیم كه هر التهاب عصب بینایی نشانه MS نیست.
 
وی همچنین گفت: آمار دقیقی در ایران وجود ندارد كه چند درصد از افرادی كه تاری چشم دارند با عینك مشكل‌شان حل می‌شود و چه تعدادی مشكل التهاب بینایی دارند. نوزدهمین گنگره چشم‌پزشكی ایران ازفردا به مدت 4 روز در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی